Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:10:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Witanie urzednikow prezydentow etc w drodze do oltarza.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Witanie urzednikow prezydentow etc w drodze do oltarza.  (Przeczytany 7120 razy)
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 26, 2010, 22:01:10 pm »

Zdaje się, że p. Buzek jest urzędnikiem europejskim, a więc  - tak czy siak - reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej i w imieniu Polski działa.

Troszeczkę na marginesie:
Tak to cholerstwo jest urządzone, że z formalnego punktu widzenia P. Buzek reprezentuje nie Polskę na arenie miedyznarodowej, a Parlament Europejski i działa nie w imieniu Polski, tylko w imieniu Parlamentu Europejskiego. Gdyby było tak jak Pan mówi, że europosłowie reprezentują swoje kraje i w ich imieniu działają, to liczba europosłów z każdego kraju powinna być równa, a w Parlamencie byłyby zamiast ponadnarodowych "partii" byłyby frakcje narodowe.

Chyba, że coś pochrzaniłem - nie jestem prawnikiem... ;)
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 26, 2010, 22:09:33 pm »

Czy przewodniczący Parlamentu Europejskiego to członek najwyższych władz państwa...?

Oczywiście, że TAK!!
1 grudnia 2009 roku POWSTAŁO NOWE PAŃSTWO (de iure), którego Rzeczpospolita Polska jest integralną częścią.
Od tego dnia nadrzędną ustawą w Polsce jest konstytucja Unii Europejskiej zwana dla niepoznaki Traktatem z Lizbony.
Czyli - pan Buzek ma "wyższy stopień" w polskiej państwowości niż prezydent, premier, czy marszałek.
Inna rzecz, że Parlament niewiele może... (jeszcze).

UWAGA! Wikipedia KŁAMIE. Unia Europejska nie powstała 1 listopada 1993 r. Do jej powstania potrzabne były ratyfikacje państw Wspólnot Europejskich Konstytucji Europejskiej, którą Francja i Holandia... odrzuciły. Małe przeróbki, zmiana nazwy i po drugim podejściu - z "małym" problem" z Irlandią - i ratyfikacja przeszła.
Tak bokotematycznie-politycznie.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 26, 2010, 22:12:16 pm »

... p. Buzek jest urzędnikiem europejskim, a więc  ... reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej i w imieniu Polski działa.
... z formalnego punktu widzenia P. Buzek reprezentuje nie Polskę na arenie miedyznarodowej, a Parlament Europejski i działa nie w imieniu Polski, tylko w imieniu Parlamentu Europejskiego.
Właśnie tak. Działa w imieniu swojego państwa, którego instytucją jest Parlament, czyli w imieniu Unii E.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 26, 2010, 22:16:18 pm »

Pieknie by bylo jesli bylby katolikiem.
Rozumiem, że przed Mszą Wiernych został... wyproszony?
Przed czym?
Dobre! ;D

Cytat miesiąca Forum (tradycyjnych katolików) Krzyż !!
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 26, 2010, 23:24:37 pm »

Swoje sowa o mszy wiernych kolega ma na mysli? bo ja nie widze podzialu na NOMie na msze wiernych i inna... proponuje wybudzic sie z letargu i uzywac terminow kompatybilnych z jedna jak i druga forma rytu rzymskiego.

Na marginesie byl jakby nie patrzec premierem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2010, 23:39:55 pm wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 27, 2010, 00:32:51 am »

Swoje słowa o mszy wiernych kolega ma na mysli?
bo ja nie widze podzialu na NOMie na msze wiernych i inna... proponuje wybudzic sie z letargu...

To ja wysiadam...
Brak: poczucia humoru i poczucia ironii, i poczucia gry pojęciami.
Jestem trzy lata na Forum (czytam trzy i pół), raz drugi dialoguję z Panem,
i znów sobię zrobię trzyletnią przerwę...

I co z tego, że pan nie widzi podziału na NOMie na M. katechumenów i M. wiernych.
A gdyby tak (oczami wyobraźni, z lekkim poczuciem ironii, bawiąc się w myślach pojęciami z dwóch "form jednego rytu")
wyobraził sobie pan tak 'wyproszenie' polityka-heretyka...

W każdym razie, wracając do wątku (którego nie założlem!),
budzi mój sprzeciw taka sytuacja, zilustrowana powyżej zdjęciem.
I nie ze względu na politykę (premier i szef parlamentu) ale wiarę (heretyk i porzucacz rodziny).

Cztery dni później.  Wspólne Msze i wspólne Mecze...

stąd

Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 27, 2010, 07:20:33 am »

Swoje słowa o mszy wiernych kolega ma na mysli?
bo ja nie widze podzialu na NOMie na msze wiernych i inna... proponuje wybudzic sie z letargu...

To ja wysiadam...
Brak: poczucia humoru i poczucia ironii, i poczucia gry pojęciami.
Jestem trzy lata na Forum (czytam trzy i pół), raz drugi dialoguję z Panem,
i znów sobię zrobię trzyletnią przerwę...

Do wyrazania pewnych spraw ktore w pismie sa niewidoczne, tym bardziej ironii itd pomagaj znacznie emotikony, zwaszcza jesli ironia zrozumiala jest tylko dla kolegi (rozne pytania tu widzialem wiec pytanie kolegi jak najbardziej miescic sie moze w  standarcie pytan tutejszych, niekoniecznie majac cokolwiek wspolnego z ironia)
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 27, 2010, 10:21:09 am »

Przepisuje takowo CE z 2008 r. wydany przez Papieża Benedykta XVI, w polskim tłumaczeniu ukaże się pod koniec roku.
Na uboczu tematu: czy to pewna wiadomość? Kto ma to wydać? Chętnie bym zakupił, nawet w przedpłacie.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 27, 2010, 11:10:28 am »

W Katowicach Księgarnia św. Jacka. Już parę miesięcy temu rozesłano przynajmniej dwa, trzy egzemplarze do każdej diecezji "na próbę" i by zebrać jeszcze ew. uwagi biskupów. Informacja jest pewna. Dodam, że tak jak zapowiadano, do CE w polskim tłumaczeniu wprowadzono nieco inną numerację, co wiąże się z tym, że uwzględniono także rodzime zwyczaje i tradycje. Tytuł jaki będzie nosić księga to "Ceremoniał liturgicznej posługi biskupów. Odnowiony zgodnie z postanowieniem świętego Soboru Watykańskiego II wydany z upoważnienia papieża Jana Pawła II. Dostosowany do zwyczajów diecezji polskich. Wydanie wzorcowe". 261 stron (bez spisu treści - możliwe, że w ostatecznym wydaniu pojawią się także stosowne indeksy, jak w oryginale), 862 przypisy + polski wstęp do księgi.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2010, 11:13:28 am wysłana przez Nathanael » Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 27, 2010, 13:20:12 pm »

zgodnie z postanowieniem świętego Soboru Watykańskiego II
Noł komęts...
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 27, 2010, 15:06:37 pm »

zgodnie z postanowieniem świętego Soboru Watykańskiego II
Noł komęts...

Dlaczego? Przecież Konstytucja o Liturgii wyraźnie zakłada rewizję ksiąg liturgicznych, a że Mszał wydano kilkanaście lat wcześniej, to do niego dostosowano późniejszy ceremoniał (co zrozumiałe - Mszał jest potrzeby w każdej parafii, ceremoniał przynajmniej w katedrach).
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Sierpnia 27, 2010, 19:21:19 pm »

No cóż, prosty człowiek jestem i się nie znam, próbuję dzielić włos na czworo etc etc. Głupol ze mnie po prostu.



Nie zmienia to faktu, że takie coś budzi mój niesmak i sprzeciw.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Sierpnia 27, 2010, 19:37:40 pm »

Nie zmienia to faktu, że takie coś budzi mój niesmak i sprzeciw.

Pytanie trochę z innej beczki: a czy budziłoby Pański niesmak częste spluwanie w czasie Mszy świętej, także przez duchowieństwo w prezbiterium? Dodam, że swego czasu w prezbiterium umieszczano specjalne spluwaczki :) Zadając to pytanie w żadnym wypadku nie chcę Pana atakować.
Zapisane
Johny39
adept
*
Wiadomości: 39

« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 27, 2010, 19:43:33 pm »

Nie zmienia to faktu, że takie coś budzi mój niesmak i sprzeciw.

Pytanie trochę z innej beczki: a czy budziłoby Pański niesmak częste spluwanie w czasie Mszy świętej, także przez duchowieństwo w prezbiterium? Dodam, że swego czasu w prezbiterium umieszczano specjalne spluwaczki :) Zadając to pytanie w żadnym wypadku nie chcę Pana atakować.

To spluwanie było czym podyktowane?? Chyba nie zwykłym zachciankom. 8)
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Sierpnia 27, 2010, 20:03:01 pm »

Zdaje się, że klimatem i zwyczajem - więcej abp Nowowiejski pisze w "Wykładzie".
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Witanie urzednikow prezydentow etc w drodze do oltarza. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!