Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 03:10:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kościół w Polsce AD 2010
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Kościół w Polsce AD 2010  (Przeczytany 21540 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« dnia: Sierpnia 24, 2010, 09:00:32 am »

Zaczyna się chyba próba rozprawy z Kościołem w Polsce. Sygnał dał pan Janusz Palikot wczoraj postulując zmianę ustawy ,,antyaborcyjnej", walkę z religią w szkołach, komisją  majątkową. obecnością krzyża w miejscach publicznych. Rozumiem, że teraz panowie Gowin i Niesiołowski muszą coś zrobić i nie mogą być w jednej partii Platformie Obywatelskiej z panem Palikotem( wiceprzewodniczącym PO) głoszącym jawnie antykatolickie hasła. Może więc podyskutujmy o tym na Forum, a także o sytuacji Kościoła w Polsce w 2010 roku
http://www.bs.net.pl/?dzial=00001&news=26525
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2010, 09:20:33 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 24, 2010, 10:10:01 am »

Palikot to ciekawy przypadek (również kliniczny).
Zawsze mi się wydawało, że politycy w demokracji zaniżają swój poziom aby dostosować się do swych wyborców i razem z nimi taplać się w bagienku najniższych instynktów.
Dzięki Panu Palikotowi wiem już, że może być odwrotnie, tzn. że to polityk wypełza z bagna i pociąga wyborczą głuszę do siebie na dół.

Wydaje się, że jego partia miałaby być odpowiednikiem antyklerykalnych, liberalnych (w rozumieniu amerykańskim) partii zachodnich.
Wolny rynek w połączeniu ze masową społeczną sodomią. Wszystko w imię "Yes I Can't".   

Cóż w praktyce wydaje się, że jedynym elektoratem o jaki spróbuje walczyć to i tak lewicowy elektorat, więc można powiedzieć - wróg rozmienia się na drobne.
A że radykalizuje postulaty - będzie szansa na radykalizację drugiej strony.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 24, 2010, 16:24:36 pm »

Sprawa krzyża wyzwolila duze poklady antyklerykalizmu polskiego.  Nawet u mnie na osiedlu pojawily sie napisy typu "Kosciol q..".

Moze zatem sprawa krzyża stala sie pierwsza kostka domina ku zapateryzmowi w Polsce.

A moze to tylko pierwszy etap nieuchronnego procesu polaryzacji religijnej  - koniec masowego katolicyzmu w Polsce - w koncu bedzie wiadomo kto jet katolikiem a kto nie...

Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 24, 2010, 21:09:18 pm »

Palikot to ciekawy przypadek (również kliniczny).
Zawsze mi się wydawało, że politycy w demokracji zaniżają swój poziom aby dostosować się do swych wyborców i razem z nimi taplać się w bagienku
Z radosnym uniesieniem tylnego kopyta, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2010, 09:22:02 am wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 25, 2010, 11:44:11 am »

Już dziś ,,Aborcza" i radio TOK FM podniecają się jutrzejszą konferencję w Sejmie na temat ,,turystyki aborcyjnej". Ruch pana Palikota nabiera skrzydeł. Dzisiaj pan Marek Balicki reklamował klinikę aborcyjną na Słowacji, gdzie za 330 euro można dokonać ,,zabiegu" i pytał dlaczego nie można oficjalbnie robić tego w Polsce. Wydaje mi się, że zaczynają się prace nad zmianą tej ustawy z 1993 roku, a klimat społeczny w Polsce zaczyna temu sprzyjać. Bo czy politycy mogą sprzeciwić się młodzieży, która w większości chce ,,aborcji na żądanie", a teraz w dodatku jest przeciw ,,czarnym okupantom z Watykanu" ,,moherom".
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2010, 11:46:15 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 25, 2010, 13:33:44 pm »

Cytuj
...Palikota nabiera skrzydeł. Dzisiaj pan Marek Balick...
Rozumiem, że na wszystkie te indywidua nałożona zostanie ekskomunika, odmówione im będą sakramenty a pochowani zostaną "za płotem" czyli na niepoświęconej ziemi? 
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 25, 2010, 13:43:52 pm »

Co do ekskomuniki i pogrzebu to pewien bym nie był. W kwietniu z wielką pompą sprawowano katolickie pogrzeby zwolenników aborcji na życzenie pani Izabeli Jarugi Nowackiej i pana Jerzego Szmajdzińskiego. Kiedyś kuria łódzka odmówiła pogrzebu proferowi Decowi, ale od czego jest Ordynariat Polowy WP?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Dec
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 25, 2010, 15:59:50 pm »

Zastanawiałem się wtedy czy też sprawowanoby im takie pogrzeby jeśli zmarliby śmiercią naturalną a nie w katastrofie, ale trudno mi odpowiedzieć.
Katastrofy często rozklejają wszytkich. Przeciwnicy Kaczyńskiego zaczęli o nim mówić z czułością i tak samo księża sprawowali katolickie pogrzeby z pompą
dla takich osób. Trudno w ogóle powiedzieć czy pamiętali o jakimś prawie czy zwyczjach...
Swoją drogą jeden z biskupów na pogrzebie posła Gosiewskiego mówił o nim jako o wzorowym ojcu*. Pan Gosiewski był rozwodnikiem. Do takich
przypadków doprowadza klimat "nostalgii pokatastroficznej". Mopżemy też sięgać do przypadków przedsoborowych jak np. pochowanie marszałka
Piłsudskiego w katedrze.

* - nie mam pewności czy użył akurat tego przymiotnika ale coś w tym rodzaju.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 25, 2010, 17:55:45 pm »

Co do ekskomuniki i pogrzebu to pewien bym nie był. W kwietniu z wielką pompą sprawowano katolickie pogrzeby zwolenników aborcji na życzenie pani Izabeli Jarugi Nowackiej i pana Jerzego Szmajdzińskiego.
Pan gnome raczej użył ironii :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 25, 2010, 19:28:56 pm »

Zupełnie nie rozumiem, po co tym osobnikom katolicki pogrzeb?

P.S. Proszę nie używać słowa "pan(i)" w kontekście POpaprańców POprawnych POlitycznie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 25, 2010, 21:10:09 pm »

Cytuj
author=jwk link=topic=4902.msg100703#msg100703 date=1282757336

P.S. Proszę nie używać słowa "pan(i)" w kontekście POpaprańców POprawnych POlitycznie.


A także "generała" Jaruzelskiego, Szmajdzińskiego, Jarugi-Nowackiej i innych. Szkoda, p. ryszardzie1966, że w odniesieniu do dwu ostatnich wymienionych przeze mnie nie napisał Pan "Ś.+P.".  ::)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2010, 21:40:43 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 25, 2010, 21:24:35 pm »

Czasami te pogrzeby w kościele z księdzem dla pewnych osób to tylko kwestia ceny.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 25, 2010, 21:28:46 pm »

Czasem...? niepoprawny optymista.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 25, 2010, 21:47:22 pm »

Ateistę i mordercę z wojny w Hiszpanii  generała Karola Świerczewskiego ,,Waltera" też pochowano z całym ceromoniałem katolickim w 1947 roku. I takie rzeczy działy się i przed SWII. Książe Józef Poniatowski był masonem i leży sobie w katedrze na Wawelu. Tak więc i dawniej i dziś liczy się władza i pieniądze.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 26, 2010, 00:16:30 am »

Zupełnie nie rozumiem, po co tym osobnikom katolicki pogrzeb?
Im po nic. Nam katolicki pogrzeb niejakiego (przepraszam za wyrażenie) Palikota był by się bardzo przydał. Jak najrychlej...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kościół w Polsce AD 2010 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!