Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 00:03:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nergal
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Nergal  (Przeczytany 17770 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #30 dnia: Sierpnia 16, 2010, 23:15:32 pm »

Za takich ludzi tym bardziej warto się modlić, bo póki żyją na tym świecie - wszystko jest możliwe. A Pan Bóg kazdemu daje szansę.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Sierpnia 16, 2010, 23:26:31 pm »

Chwała Mordercom Wojciecha (997-1997 Dziesięć Wieków Hańby) Z PŁYTY Pandemonic Incantations (1998)


potwierdzam istnienie takiego "utworu". Za ten tekst Nergal nie jeden raz dostał, pardon, wpierdol od normalnych metalowców. Raz byłem przy tem obecny. Niech wyzdrowieje, to jeszcze nieraz dostanie ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #32 dnia: Sierpnia 16, 2010, 23:36:46 pm »

Kiedys czytalem, ze Nergal ma kumpla z gdanskiego podworka - ksiedza,z ktorym kolegowal sie nawet w czasach dzialalnosci Behemotha. 
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 17, 2010, 08:16:56 am »

Cytuj
Kiedys czytalem, ze Nergal ma kumpla z gdanskiego podworka - ksiedza,z ktorym kolegowal sie nawet w czasach dzialalnosci Behemotha.

To swiadczy dobrze o Negralu czy źle o xiędzu?  ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #34 dnia: Sierpnia 17, 2010, 09:10:37 am »

potwierdzam istnienie takiego "utworu". Za ten tekst Nergal nie jeden raz dostał, pardon, wpierdol od normalnych metalowców. Raz byłem przy tem obecny. Niech wyzdrowieje, to jeszcze nieraz dostanie ;)
Dostawał i od "nienormalnych" metalowców, np. w Szczecinie. Ale za różne inne rzeczy, raczej nie za ten utwór...
Najgorsze, że doskonale wiedział wtedy kto go atakuje (neopogańscy skinheadzi i metalowcy), a w jakimś programie TV (chyba u Wojewódzkiego) opowiadał, że to były bojówki katolickie...
Niemniej nie zaszkodzi pomodlić się za niego.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #35 dnia: Sierpnia 17, 2010, 09:28:11 am »

Modlitwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
A dostawał też za Dodę aczkolwiek poza kamerami raczej jest miła.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #36 dnia: Sierpnia 17, 2010, 09:47:30 am »


Jasne, wszystko rozumiem, jednak jest dla mnie jakaś różnica pomiędzy ateistą, człowiekiem który nie wierzy w istnienie Boga a satanistą, człowiekiem który w istnienie Boga wierzy ale świadomie chce być w opozycji do niego, chce być po drugiej stronie barykady.
Pytanie tylko, czy on rzeczywiście w Boga wierzy? Wydaje mi się że cały ten satanizm to tylko image sceniczny, a w rzeczywistości jest poprostu zaciekłym antyklerykałem, plującym na Kościół.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #37 dnia: Sierpnia 17, 2010, 09:57:04 am »

Wydaje mi się że cały ten satanizm to tylko image sceniczny, a w rzeczywistości jest poprostu zaciekłym antyklerykałem, plującym na Kościół.

Najgroźniejszy wydaje się być "satanizm intelektualny", rozumiany tu jako odmienny od prymitywnego zażynania nietoperzy i, niestety, kotów. Nergal jest bliższy satanistom z Watykanu, o instnieniu których nawet w kardynalskich rangach mówi x. Amorth.

wg mojego przekonania zawsze gdzieś u szczytu buntu przeciw Bogu mamy:
- satanistów,
- masonów i
- pedofilów

pardon za swoisty bokotemat
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #38 dnia: Sierpnia 17, 2010, 11:12:07 am »

Przypomnijmy:
Cytuj
– Od dziecka interesował się muzyką, więc na pierwszą komunię dostał od nas pierwszą gitarę. Tak, tak… na pierwszą komunię, proszę tak nie patrzeć – śmieje się. – Przystąpił do niej, jesteśmy wierzący, księdza po kolędzie co roku przyjmujemy.  Pan Zenon zdejmuje z półki zdjęcie. Z komunijnej fotografii patrzy na mnie mały Adaś z wielką gromnicą w ręku. Gdy pytam, czy przez dzisiejszy image i twórczość Adama nie mają przykrości ze strony księży, słyszę, że żadnych. Ksiądz, który przychodzi po kolędzie, zna Adama od lat i zawsze o niego życzliwie pyta. Księdzem jest także sąsiad i kolega Adama. Rozmawiają, spotykają się... A te symbole, to przecież nic strasznego. Irena Darska, mama Nergala, pokazuje mi czerwonego, pluszowego diabełka z czarnymi różkami – prezent od syna z pobytu w Amsterdamie. (...) Jesteśmy z syna dumni – twierdzą Irena i Zenon Darscy. – Nie przepadamy za jego muzyką, choć ostatnio zauważyliśmy zmiany na lepsze. Utwory są bardziej melodyjne, aż tańczyć się chce. Kiedyś taka głośna muzyka to był dla nas szok, teraz wiemy, że musi być głośna.
http://breviarium.blogspot.com/2008/01/z-czym-nie-walczy-kuria-metropolitalna.html
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #39 dnia: Sierpnia 17, 2010, 11:24:33 am »

Irena i Zenon Darscy... jakież to smutne i wzruszające...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #40 dnia: Sierpnia 22, 2010, 23:15:58 pm »

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #41 dnia: Sierpnia 22, 2010, 23:21:45 pm »

Powinien Pan ocenzurować to zdjęcie. Potem będzie straszył po nocach nieletnich użytkowników forum.  >:(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #42 dnia: Sierpnia 23, 2010, 06:50:05 am »

zdjęcie zostało zrobione w unickiej konkatedrze św. Bartłomieja w Gdańsku ( wcześniej kościół należał do jezuitów, luteran i kiedyś tam dawno do katolików ;) )

Kiedys czytalem, ze Nergal ma kumpla z gdanskiego podworka - ksiedza,z ktorym kolegowal sie nawet w czasach dzialalnosci Behemotha. 
potwierdzam  ;D   miałem przyjemnośc poznac  ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2010, 06:52:59 am wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #43 dnia: Sierpnia 23, 2010, 07:08:19 am »

zdjęcie zostało zrobione w unickiej konkatedrze św. Bartłomieja w Gdańsku ( wcześniej kościół należał do jezuitów, luteran i kiedyś tam dawno do katolików ;) )

Kiedys czytalem, ze Nergal ma kumpla z gdanskiego podworka - ksiedza,z ktorym kolegowal sie nawet w czasach dzialalnosci Behemotha. 
potwierdzam  ;D   miałem przyjemnośc poznac  ;)

Kto go tam wpuścił??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #44 dnia: Sierpnia 23, 2010, 07:22:27 am »

kościół jest często otwarty i ani żywej duszy w środku ( turyści tam nie przychodzą, bo dawne umeblowanie albo zostało zniszczone, albo jest w innych kościołach )
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nergal « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!