Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 22:18:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nergal
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Nergal  (Przeczytany 17769 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 13, 2010, 09:36:01 am »

TVP2, Pytanie na śniadanie, ok. 8.40, komentuje p. Maria Czubaszek
(której humor bardzo lubię...)
"Gdyby to od Boga zależało, to by dzieci nie umierały."
A to komentarz do tego, że "tradycyjni katolicy" liczą na to,
że 'jak trwoga, to do Boga' i Nergal się nawróci.
Ona "wierzy" w medycynę.
A redaktor muzyczny (m.in. z Teleexpress'u) uważa, że jego publiczny image satanisty
jest tylko przebraniem scenicznym.

Nie znam ani jednego tekstu który śpiewa, więc nie wiem...

W dzisiejszej Gazecie również wywiad z Nergalem, gdzie porusza temat Boga i nawrócenia.

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 13, 2010, 10:26:06 am »


Nie znam ani jednego tekstu który śpiewa, więc nie wiem...

.

Panie "romeck" kto by tego słuchał. Ja tez nie znam jego utworów, to az strach tego słuchać, a wogole wiekszośc utworów to on śpiewa po angielsku, ale o takim jednym utworze słyszałam bo onego czasu pan Ryszard Nowak do Sądu wystąpił o obrazę uczuć, a chodzi o utwór:

 Chwała Mordercom Wojciecha (997-1997 Dziesięć Wieków Hańby) Z PŁYTY Pandemonic Incantations (1998)

http://www.youtube.com/watch?v=5mBA60ZTkv8&feature=player_embedded

Nergal: Po moim trupie!

(...)

http://muzyka.interia.pl/metal/news/nergal-po-moim-trupie,1517747,47
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 13, 2010, 11:46:46 am »

O, Mamo!!!
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 572


dawniej Bambin

« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 13, 2010, 20:59:10 pm »

Czy Nergal popełnił grzech przeciw Duchowi Świętemu ?
Nie czytałem jego wywiadu, ale może ktoś więcej wie o Nergalu. Wiem tylko tyle, że Nergal chyba podarł Biblię.

Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 13, 2010, 21:09:56 pm »

Pudelek.pl pisze o jakimś nowym teledysku Nergala.

Cytuj
Wideo pokazuje zakłamanie Kościoła katolickiego. Widzimy dzieci ze zszytymi ustami, księży uprawiających seks analny z kobietami i ofiary Kościoła pływające w morzu krwi. Matka Boska podrzyna sobie gardło, a wystylizowany na anioła Nergal niszczy kościół.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 13, 2010, 21:16:19 pm »

Pudelek.pl pisze o jakimś nowym teledysku Nergala.

Cytuj
Wideo pokazuje zakłamanie Kościoła katolickiego. Widzimy dzieci ze zszytymi ustami, księży uprawiających seks analny z kobietami i ofiary Kościoła pływające w morzu krwi. Matka Boska podrzyna sobie gardło, a wystylizowany na anioła Nergal niszczy kościół.
On by chciał, zeby tak było.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze wiele ludzików, którzy nie za bardzo maja w głowie łyka to jak świeże bułeczki. Z drugiej strony może należałoby wytoczyć mu kolejny proces o podżeganie do nienawiści religijnej. Moze wreszcie byłaby więcej niż jedna osoba zgłaszająca możliwość popełnienia przestępstwa. Moze tym razem by się nie wywinął.
A z trzeciej strony podobno leżącego sie nie kopie... Tylko gdyby role się odwróciły to ciekawe, czy on teżby wyszedł z takiego założenia.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 13, 2010, 21:27:38 pm »

A może nie róbmy reklamy panu Nergalowi. Może on by chciał po prostu nowych procesów, by o nim mówiono ciągle. A czy musimy go zbawiać na siłę? Może chce udowodnić, że piekło też jest dla ludzi ??? modlić się za niego trzeba, tak jak za każdego człowieka.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 13, 2010, 22:34:29 pm »

Muszę powiedzieć, że na mnie o wiele większe wrażenie niż problemy zdrowotne tego pana zrobiła śmierć pewnego emeryta, etatowego krzewiciela "kultury świeckiej" który zmarł zupełnie niespodziewanie pod narkozą przy okazji dość banalnego zabiegu chirurgicznego. Miało się wrażenie jak gdyby Pan Bóg machnął na niego ręką, że i tak się nie nawróci, więc choć tu niech nie cierpi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
marcin
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 14, 2010, 11:18:50 am »

a kogóż to?
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 14, 2010, 12:18:23 pm »

Czytałem wywiad. Niski poziom intelektualny, ale
tak myśli wielu zwykłych, przeciętnych ludzi, a nawet pewnie i wielu "soborowych katolików" (copyright prezydent Bronislaw).
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 14, 2010, 15:26:31 pm »

Proszę przeczytać fragment z książki sł. B. Rozalii Celakówny - "Wyznania z przeżyć wewnętrznych" Fragment, który daje wiele do myślenia:

W swoich wspomnieniach  R. Celakówna  pisze:   ogromny ból rozdzierał  moją  duszę, z tego powodu, że  ta  dusza żyje  w tak strasznej nienawiści, że przez to obraża Pana Boga. Ofiarowałam to cierpienie w tej intencji, by jej Pan Jezus wszystko przebaczył. W Kościele OO Dominikanów  mimowolnie płakałam , polecając Najświętszej Maryi  Pannie te dusze. Gdy przyszłam do domu, cierpienie moje wzmogło się i trwało do późnego wieczora. Było to ciężkie cierpienie duszy, którego nazwać ani określić nie umiem. Pan Jezus chciał mi przyjść z pomocą i pociechą. Stanęła przed moją duszą Święta Teresa od Dzieciątka Jezus i mówiła do mnie te słowa:

"Pan przysłał mnie do ciebie, by cię pocieszyć. Modlisz się o przebaczenie win dla tej duszy, więc Pan Jezus przyjmuje twoje modlitwy i daje łaskę nawrócenia duszom grzesznym, które z tej łaski skorzystają. Tak długo nie może jej Pan Jezus przebaczyć, dopóki ona nie uzna swej winy. Ona nie chce uznać swych grzechów i za nie żałować. Przecież dobrze wiesz o tym, że  nie może być tam żalu i  mocnego postanowienia poprawy , gdzie się nie uznaje winy, a to jest konieczny warunek do uzyskania przebaczenia – jest to nieomylna nauka Kościoła. Pan Bóg , Prawda Odwieczna, co raz postanowił, tego nigdy nie zmienia, więc prawda odpuszczenia grzechów pozostaje na wieki niezmienna tu na ziemi i w niebie.  Wiesz również i o tym, że każda spowiedź i Komunia święta  niegodna ( świętokradzka ) zatwardza w sposób okropny  serce grzesznika i czyni go niezdolnym na przyjęcie łaski. Pan Jezus  jest bardzo obrażony na takie dusze , za nadużywanie łask, zwłaszcza Sakramentów świętych, które nie na zbawienie , lecz na potępienie służą zatwardziałym grzesznikom.  Także i to nasz Pan powiedział: „Jeżeli gniewasz się z bratem, tj. bliźnim, a chcesz ofiarować dar twój Bogu , idź najpierw pojednać się z bratem, a potem przyjdź i ofiaruj dar twój. Niechaj słońce nie zachodzi na zagniewanie wasze.”

Widziałam również Julię o strasznym wyglądzie , w której sercu mieszkał szatan. Chcąc ją niejako zmusić do opamiętania , zbliżyłam się do niej , chcąc ja ucałować, lecz ona ze wstrętem i gniewem, odrzuciła mnie od siebie. Święta Teresa  patrzyła na tę scenę. Na  Jej obliczu malował się głęboki smutek, że ta dusza nawet z tej sposobności nie chce skorzystać. Ja myślałam, że mi serce pęknie z bólu. Święta mówi dalej:
 
Pan Jezus przebaczyłby jej wszystkie grzechy , gdyby się upokorzyła. Módl się dalej, by mogła uznać swój błąd.

Gdy to wymówiła, zwróciła się do mnie z przedziwna dobrocią i mówi dalej:

Pan nasz kazał mi tobie powiedzieć, że otrzymasz nagrodę i chwałę w niebie, przechodzącą wszelkie twoje pojęcie, za cierpienia, za wzgardę, oszczerstwa i potwarze publicznie na ciebie rzucane, żeś je znosiła w zupełnym milczeniu, bez skargi, z miłości ku Panu Jezusowi.

Odpowiadam Jej: „Przecież nigdy tego nie czyniłam, ani nie cierpiałam dla nagrody, lecz z miłości ku Panu Jezusowi.”  Ona na to mi mówi:

Czyż Jezus da się prześcignąć  w Swej wspaniałomyślności, czyż nie nagrodzi czynów spełnionych z czystej miłości ku Niemu? Tego co Pan Jezus przygotował dla ciebie, nie potrafię opowiedzieć – posłużę się słowami  Apostoła Narodów: „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani w serce człowieka nie wstąpiło  to, co Pan Bóg zgotował tym, którzy Go miłują, lecz miłuja prawdziwie. Utrapienia tego żywota nie  są  godne przyszłej chwały,  która  się w was objawi.” ( Św. Paweł )
 
I dalej mówi święta:
 
"Nie wiesz, że Pan miał w tym Swoje zamiary, skoro dopuścił na ciebie takie cierpienie? Tak! O tym dowiesz sie po śmierci, jaki cel był twoich cierpień i za co tyle cierpiałaś. Na pierwszym miejscu jest twój Ojciec, a potem inne sprawy. Tak dowiesz się dziwnych rzeczy w niebie! Pan chciał ratować Kapłanów. Módl się za kapłanów, by byli świętymi. Tak, módl się o świętych Kapłanów i o światło dla nich potrzebne, zwłaszcza przy konfesjonale, bo tam Kapłani popełniają bardzo wielkie błędy. Chcę ci teraz powiedzieć i zarazem oznajmić , że twoje ziemskie wygnanie wkrótce się zakończy. A teraz spójrz w niebo, byś lepiej zrozumiała objawienie Św. Jana."

Zobaczyłam niebo i przecudny śpiew, i muzykę słyszałam tych stu czterdziestu czterech tysięcy  ubranych w szaty białe, którzy idą za Barankiem , Jezusem Chrystusem, bo inni tej pieśni nie mogą śpiewać. Gdy to wszystko znikło, przedziwny pokój  i radość napełniły moją duszę. Pod tym wrażeniem bardzo długo pozostawałam.

Str.354-356.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #26 dnia: Sierpnia 14, 2010, 22:50:31 pm »

Czy Nergal popełnił grzech przeciw Duchowi Świętemu ?
Nie czytałem jego wywiadu, ale może ktoś więcej wie o Nergalu. Wiem tylko tyle, że Nergal chyba podarł Biblię.

Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.


Christus Rex

Jak by się nawrócił to i ten grzech Pan Bóg odpuści, jeden wyjątek zachodzi o którym mowa jeśli by uwierzył, że w Kościele św. jest odpuszczenie grzechów, pojednał się z Kościołem i żył w posłuszeństwie dla Prawa Pana Bożego i oczywiście pokuta i to nie mała Pan Bóg okaże mu swe Miłosierdzie jeśli nie to wyjaśniła to pani Mama nie będzie mu odpuszczone.
poniżej w linku :
http://www.ultramontes.pl/grzech_zydow_i_heretykow.htm

Ciekawe wyjaśnienie (fragment z linku) :

Wszakże jednak między wszystkiemi grzechy przeciw Duchowi Świętemu (których sześć mianują) jeden tylko jest, który zgoła nie bywa odpuszczony: to jest, zejście z tego świata nie w jedności a posłuszeństwie Kościoła powszechnego, i bez pokuty. Jako jasno Augustyn św. świadczy tymi słowy: Kto niewierząc żeby w Kościele były grzechy odpuszczane, gardzi tak wielką hojnością daru Bożego, a w tym zatwardzeniu serca schodzi z tego świata, ten zostaje winien onego nieodpuszczonego grzechu przeciw Duchowi Świętemu. I tenci grzech Jan św. w liście swoim zowie grzechem aż do śmierci; i za tym który w nim umiera, modlić się nie każe. Dz. Ap. 7, 51. Rzym. 2, 5. Enchir. c. 28. 1 Jan. 5, 16.



Nie znam ani jednego tekstu który śpiewa, więc nie wiem...



Z tego co mi kuzyn opowiadał to nie tylko po angielsku śpiewa ale wzywa demony egipskie i po egipsku śpiewa.

Z tego co się dowiedziałem to przed tym jak trafił do szpitala, miał wydać strasznie brutalny i obraźliwy wideo-klip obrażający i bluźniący duchowieństwo, spowiedź św., i
Najświętszą Maryję Pannę MATKĘ BOŻA. MASAKRA

A przy okazji znalazłem żywot św. Dody dziewicy warto polecić panią Dorotę i św. Dorocie i św. Dodzie


Modlitwa za nawrócenie (również konkubiny) - oczywiście!
Natomiast w innej intencji? Hmm Msza pogrzebowa i pochowanie na poświęconej ziemi?
Nie sądzę!

Christus Rex

W intencjach :
Aby Pan Bóg dał mu łaskę dobrej woli aby wpierw uznał swe grzechy.
x. Konstantyn pięknie to na kazaniu (w kazanie xsiądz zobrazował działanie łaski itd)  wyjaśnił, że Pan Bóg nie da mu żadnej łaski bo on, o nie, nie prosi, oni się nie modli, dlatego pobudza łaską inne dusze, aby się za niego modliły i wyprosiły mu tą pierwszą łaskę dobra wolę, aby mógł uznać swe grzechy, ukorzyć się, potem łaska żalu za grzechy, łaskę szczerej poprawy, potem łaskę wiary, potem dobrą spowiedź św. chyba dobra kolejność  :) itd...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2010, 23:48:55 pm wysłana przez LUK » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #27 dnia: Sierpnia 16, 2010, 09:17:11 am »

Mnie zastanawia jednak na ile  to jest "obiekt" do takiej modlitwy i nawrócenia.
Chodzi o to, że ludzie bywają oczywiście grzeszni, popełniają czyny które obrażają i smucą Boga. Modli się o ich nawrócenie, o przejrzenie na oczy, o zrozumienie, że takie życie jest błędem i prowadzi do potępienia.
Jednak tutaj mam wrażenie, że mamy do czynienia z czymś dużo głębszym. Tutaj nie ma człowieka który "hula" i pozostawia sprawy duchowe gdzieś z boku.
Ten typ zupełnie świadomie i z pełną odpowiedzialnością staje po drugiej stronie barykady. To nie jest "zwykły" grzesznik, to jest człowiek który z premedytacją i  świadomością służy wrogowi naszego Boga. To jest chyba coś więcej niż "grzesznik".
Co innego nie znać swego Pana a co innego znać go i świadomie występować przeciwko niemu (i to w jaki sposób)!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 16, 2010, 09:37:41 am »


Oni o łaskę nawrócenia też się nie modlili

http://mateusz.pl/ksiazki/vm-poch/poch_07.htm

http://www.rodzinakatolicka.pl/index.php/wywiady/35-wywiady/738-po-wizycie-w-lourdes-rozstaem-si-z-masonami
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2010, 09:48:44 am wysłana przez grypa » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #29 dnia: Sierpnia 16, 2010, 12:09:13 pm »

Cytuj
Oni o łaskę nawrócenia też się nie modlili
Jasne, wszystko rozumiem, jednak jest dla mnie jakaś różnica pomiędzy ateistą, człowiekiem który nie wierzy w istnienie Boga a satanistą, człowiekiem który w istnienie Boga wierzy ale świadomie chce być w opozycji do niego, chce być po drugiej stronie barykady.

Oczywiście, nie takimi cudami Bóg nam uświadamiał swą wielkość, staram się jedynie zauważyć różnicę między ateistą a satanistą (a jest ona w moim mniemaniu gigantyczna).
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nergal « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!