Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 08:26:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231941 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nergal
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Nergal  (Przeczytany 17757 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« dnia: Sierpnia 11, 2010, 13:49:52 pm »

http://www.se.pl/rozrywka/plotki/modla-sie-za-nergala_149709.html
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 12, 2010, 13:44:04 pm »

Dorota "Doda" Rabczewska zaapelowała o oddawanie szpiku. Czy moralnym byłoby oddanie szpiku dla zajadłego wroga wiary katolickiej, czyli wroga ludzkości, za którego możnaby uznać pana "Nergala"?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 12, 2010, 13:47:10 pm »

Ciekawe, czy Nerguś przyjmie szpik od jakiegoś katolika, albo od xiędza...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
marcin
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 12, 2010, 17:44:46 pm »

co za to moralność oddać szpik dla świętego, którego się kocha? Gdyby Chrystus tak szeregował ludzi za kogo warto umrzeć a za kogo nie w życiu nikt z nas nie miałby nadziei życia wiecznego.
Zapisane
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 12, 2010, 18:22:30 pm »

Powinniśmy się modlić za niego i jego konkubinę, bo być może stoją przed szansą nawrócenia.

Niech każdy zmówi za ich biedne i zniewolone dusze przynajmniej dziesiątkę różańca.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 21:00:10 pm wysłana przez MilesChristi » Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 12, 2010, 18:33:55 pm »

Ciekawe, czy Nerguś przyjmie szpik od jakiegoś katolika, albo od xiędza...

Christus Rex

A jak się trafi katolik tradycjonalista
Modlitwę o nawrócenie oczywiście popieram 
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 12, 2010, 19:04:38 pm »

Powinniśmy się modlić za niego i jego żonę, bo być może stoją przed szansą nawrócenia.

Niech każdy zmówi za ich biedne i zniewolone dusze przynajmniej dziesiątkę różańca.
Jaką żonę?? Toż to konkubinat, Panie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 12, 2010, 20:03:53 pm »

Przecież on nie chce modlitwy.

"Wokalista grupy Behemoth jest zaskoczony, że jego choroba stała się pretekstem do prowadzenia przez pewne osoby krucjaty. „Głosy o tym, że moja obecna sytuacja może mnie rzekomo zbliżyć do Boga, sprawić, że odrzucę swoje ideały i ugnę kark przed jedynym słusznym w tym kraju światopoglądem, nie tylko zaskoczyły mnie, ale i przeraziły.”  Muzyk nie rozumie również, dlaczego choroba miałaby wpłynąć na jego poglądy i priorytety. Zdaniem Nergala to tak, jakby ktoś uznał, że to jego głowa, a nie ciało zostało zaatakowane przez chorobę, a sugestie, że miałby nawrócić się z powodu ciężkiego stanu zdrowia są dla Darskiego po prostu śmieszne.  Wokalista przyznaje, że zna „chrześcijańską mitologię” i nie znajduje tam nic „dobrego, kreatywnego czy pięknego.” Nergal podkreśla, że będzie trzymał się swojego rozumienia Biblii, swoich wartości i przekonań. Natomiast wszystkim, którzy w jego chorobie wietrzą szansę nawrócenia odpowiada krótko i dosadnie „po moim trupie!”

http://muzyka.wp.pl/galeria.html?gid=581627&title=Nergal-pilnie-potrzebuje-szpiku&ticaid=1ab13
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 12, 2010, 20:13:47 pm »

Może sobie nie chcieć ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 12, 2010, 20:47:18 pm »

Omnia possibilia sunt apud Deum
Zapisane
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 12, 2010, 21:05:33 pm »

Przecież on nie chce modlitwy.

"Wokalista grupy Behemoth jest zaskoczony, że jego choroba stała się pretekstem do prowadzenia przez pewne osoby krucjaty. „Głosy o tym, że moja obecna sytuacja może mnie rzekomo zbliżyć do Boga, sprawić, że odrzucę swoje ideały i ugnę kark przed jedynym słusznym w tym kraju światopoglądem, nie tylko zaskoczyły mnie, ale i przeraziły.”  Muzyk nie rozumie również, dlaczego choroba miałaby wpłynąć na jego poglądy i priorytety. Zdaniem Nergala to tak, jakby ktoś uznał, że to jego głowa, a nie ciało zostało zaatakowane przez chorobę, a sugestie, że miałby nawrócić się z powodu ciężkiego stanu zdrowia są dla Darskiego po prostu śmieszne.  Wokalista przyznaje, że zna „chrześcijańską mitologię” i nie znajduje tam nic „dobrego, kreatywnego czy pięknego.” Nergal podkreśla, że będzie trzymał się swojego rozumienia Biblii, swoich wartości i przekonań. Natomiast wszystkim, którzy w jego chorobie wietrzą szansę nawrócenia odpowiada krótko i dosadnie „po moim trupie!”
Dla mnie te słowa świadczą tylko i wyłącznie o jednym - szatan bardzo boi się modlitwy katolików za tego biednego człowieka. Nawrócenie takiego bluźniercy byłoby dla niego strasznym ciosem. Zresztą już nie tacy zuchwalcy korzyli się przed Bogiem.

Zatem chwytamy za różańce i pamiętamy o tym, co powiedział św. Ludwik de Montfort: "Wierzcie w moc różańca. Nie oparł mi się żaden grzesznik, skoro oplotłem go różańcem."

Powinniśmy się modlić za niego i jego żonę, bo być może stoją przed szansą nawrócenia.

Niech każdy zmówi za ich biedne i zniewolone dusze przynajmniej dziesiątkę różańca.
Jaką żonę?? Toż to konkubinat, Panie.
Przepraszam, już poprawiłem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 21:10:51 pm wysłana przez MilesChristi » Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 12, 2010, 21:47:42 pm »

Modlitwa za nawrócenie (również konkubiny) - oczywiście!
Natomiast w innej intencji? Hmm Msza pogrzebowa i pochowanie na poświęconej ziemi?
Nie sądzę!

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 13, 2010, 07:08:36 am »

A konkubina gdyby nie była kurduplem byłaby całkiem ładna :).
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 13, 2010, 07:10:49 am »

Ten plastik??? No dobra, są gusta i guściki :P
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 13, 2010, 09:28:48 am »

Cytuj
A konkubina gdyby nie była kurduplem byłaby całkiem ładna
Kwestia gustu. Dla mnie akurat to jest kolejny klon Pameli Anderson. Przez ostatni 20 lat pojawiało ich się mediach, gazetach, ... tysiące i wszystkie wyglądają jakby je klonowali (w jakiejś tajemnej fabryce na końcu świata) i wrzucali "na rynek". Jedna identyczna jak druga, żadnego "piękna", żadnych cech wyjątkowych odróżniających numer 3245 od 3246.

Poza tym, stanowczo mocniej oczarowują mnie brunetki (co psycholog pewnie by wytłumaczył tym, że moja mama jest blondynką)  :P
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nergal « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!