Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 00:47:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: "Duch liturgii" kard. Ratzingera - zastrzeżenia
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Duch liturgii" kard. Ratzingera - zastrzeżenia  (Przeczytany 4001 razy)
murdelio
adept
*
Wiadomości: 31


« dnia: Lutego 08, 2009, 22:07:13 pm »

Ciekawy jestem Waszych opinii. Kupiłem nowe, albumowe wydanie Ducha liturgii i z żalem stwierdzam, że forma edytorska utrudnia lekturę. Wydaje mi się, że ten głęboki, wspaniały i trudny tekst gubi swój blask w albumowej, rozpraszającej formie. Nie najszczęśliwiej również dobrano czcionkę.
Zapisane
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 08, 2009, 22:10:27 pm »

Zbyt duża książka...
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
Filip
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 09, 2009, 12:49:17 pm »

Cały czas jest dostępne normalne wydanie w miękkiej okładce, bez zdjęć.
Zapisane
murdelio
adept
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 09, 2009, 14:34:34 pm »

No właśnie, przeczytałem tamto stare i obawiam się, czy nowe znajdzie czytelników.
Zapisane
Filip
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 09, 2009, 14:51:56 pm »

Nowe działa w inny sposób.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 09, 2009, 15:13:14 pm »

Nowe wydanie ma cel marketingowy i idealnie nadaje się na prezent

:-)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Carolus
adept
*
Wiadomości: 12


"Przemieniajcie się przez odnawianie umysłu."

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 09, 2009, 15:22:46 pm »

Zgadza się - dostałem to  wydanie w formie prezentu i muszę przyznać, że forma i wykonanie tego wydania albumowego nadaje się bardziej do "oglądania" niż do "czytania". Jakkolwiek, bardzo mi się podoba.
Zapisane
"Liturgia nie może mieć żadnego celu, ponieważ istnieje ona nie ze względu na człowieka, ale ze względu na Boga!"  R. Guardini.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 21, 2009, 21:30:58 pm »

Na prezent niemal doskonała. Piszę "niemal", ponieważ mnie osobiście denerwują zdjęcia, na których uchwycony jest "ruch" mnichów. Gdy się album przegląda pobieżnie, wtedy ten mankament nie przeszkadza, natomiast, gdy się bardziej przygląda zamieszczonym fotografiom, kuje to w oczy.

Wydaje mi się, że album dobry szczególnie dla młodych, których czytanie teologicznych dywagacji nie fascynuje, a którzy jednak chcieliby odkryć coś z tej teologii (liturgicznej).

Fajna sprawa z powiększonymi cytatami :)
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 22, 2009, 15:13:40 pm »

A może ktoś wie gdzie to można kupić w Warszawie prócz księgarni na ul. Miodowej?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
pawski
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 22, 2009, 16:46:53 pm »

Ja kupiłem na Krakowskim Przedmieściu w księgarni przy kościele seminaryjnym.
Zapisane
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 23, 2009, 00:03:06 am »

Ha, ha, ha. Ktoś inny robił skład wydania papierowego kto inny ozdobnego. Wiem, że papierowe jest czytelniejsze.
Zapisane
Filip
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 24, 2009, 08:14:32 am »

Na prezent niemal doskonała. Piszę "niemal", ponieważ mnie osobiście denerwują zdjęcia, na których uchwycony jest "ruch" mnichów.

Trzeba pamiętać, że te zdjęcia były robione bez użycia lampy i z długim naświetlaniem.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: "Duch liturgii" kard. Ratzingera - zastrzeżenia « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!