Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:56:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Raz jeszcze o FSSPX, FSSP ("lefebvryści" - obraźliwe)
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Drukuj
Autor Wątek: Raz jeszcze o FSSPX, FSSP ("lefebvryści" - obraźliwe)  (Przeczytany 31873 razy)
slavko
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Lipca 24, 2010, 17:44:14 pm »

Mowisz Pan jakby Biblia byla tylko, dodatkiem do Magisterium.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Lipca 24, 2010, 18:39:01 pm »


Abp Lefebvre miał do tego większe uprawnienia niż Pan czy ja...zresztą problem ten nie dotyczy "Pana Bierzmowania" tylko zmian w nowym rycie. Dla uspokojenia napiszę Panu że w Polsce z Bierzmowaniem generalnie dotąd nie było większego problemu,prócz "osoby szafarza" co najwyżej, na Zachodzie zmieniono materię ( olej z oliwek ) i tu nie ma już żadnych wątpliwości nieważności tego aktu.

Tradycja Kościoła podaje że już prezbiter może udzielać bierzmowania a co do olejku i oliwek to coś mi tu nie pasuje. Jeśli rozkroję oliwkę i posmakuję nią na skórze osiądzie oliwa, jedynie proporcja tłuszczu do wody będzie różna. To tak samo jak pytanie z wyciąg z rodzynek jest winem. A wiemy że właśnie z rodzynek robiono wino do Ewcharystii w obozach koncentracyjnych.

Dla katolika jest ważniejsze co mówi Kościół, a potem Biblia.

Z całym szacunkiem dla Pana, ale abp Lefebvre jest dla mnie większym autorytetem niż Pan :)  Ma większe doświadczenie.

A Papież B16 większe niż abp Lefebvre i dalej możemy się licytować.

A co do Biblii to takie stawianie sprawy że Kościół a potem Biblia jest bardzo niebezpieczne gdyż rodzi przekonanie iż Kościół nie uczy tego co Pismo podaje!!! Kościół uczy tego co jest w Biblii anie czegoś różnego. Dla Katolika zatem Biblia jest w Nauczaniu Kościoła i Jest fundamentem. To jak posłużę się terminologią politologa, orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego i sama Konstytucja.

A wracając do Sakramentów to scholastyczne próby udowodnienia że zwierze które miałczy, ma wąsy i łapie myszy to pies który ma kryzys osobowości niczego nie są w stanie udowodnić. Czasem mam wrażenie że próba usystematyzowania nauki o sakramentach przesłoniła sam sakrament. Kolejną niebezpieczną rzeczą jest ocenianie wiary drugiego przez pryzmat własnego wyobrażenia czym wiara jest. Neon jak i jażdy inny katolik ma jeśli owoce jego życia to potwierdzają prawo mówić o swoim nawróceniu.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #32 dnia: Lipca 24, 2010, 18:53:51 pm »


A co do Biblii to takie stawianie sprawy że Kościół a potem Biblia jest bardzo niebezpieczne gdyż rodzi przekonanie iż Kościół nie uczy tego co Pismo podaje!!! Kościół uczy tego co jest w Biblii anie czegoś różnego. Dla Katolika zatem Biblia jest w Nauczaniu Kościoła i Jest fundamentem. To jak posłużę się terminologią politologa, orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego i sama Konstytucja.


Od razu widać, że Pan nie czyta Zawsze Wierni. A szkoda... można nabrać pewnej subtelności myślenia...
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #33 dnia: Lipca 24, 2010, 19:08:53 pm »

nie czytam i wielu innych pism, jakoś snu z powiek mi to nie zrywa ;) Subtelność subtelnością a hasła które trzeba później tłumaczyć w zawiły sposób aby nie były heterodoksyjne są niestety niebezpieczne. I tu, można to odnieść do wszystkich stron.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Lipca 24, 2010, 19:17:00 pm »

...jaki zawiły sposób - tu chodzi o Pelczara.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #35 dnia: Lipca 24, 2010, 20:14:45 pm »

Powiem krótko Panie DominoNR. Błądzi Pan po manowcach. Ale to może tylko młodość.
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #36 dnia: Lipca 24, 2010, 22:47:55 pm »

Wypowiada Pan wiele kontrowersyjnych tez, z którymi raczej nie zgadza się nikt z naszego forum. Twierdzenie, że Ojciec Święty nie jest dla pana autorytetem, jest jednym z nich. Myślę, że rację ma pan Major, twierdząc, że to kwestia pańskiego młodego wieku. Przejdzie, ustatkuje się, mam nadzieję. Inaczej skończy pan w Popradzie.. (nie w rzece, żeby pan nie myślał, że panu grożę :D)
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
marcin
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Lipca 24, 2010, 23:09:16 pm »

Panie marcinie, póki co BXVI nie jest dla mnie autorytetem. Jeszcze jako papież... promuje fałszywe doktryny. Od papieża wymagam więcej niż abp.
Ale mi nie chodzi o to, że Kościół mówi co innego niż Biblia. Chodzi o to, że najpierw głos Kościoła później Biblia.

Ja mając 25 lat nie odważam się na taką krytykę Ojca Świętego, zatem i Tobie Dominiku taki ton nie przystoi. Pokora to cnota i najważniejsza jest właśnie wtedy kiedy coś nam się u autorytetów nie podoba bo co to za sztuka słuchać kogoś kogo bardzo lubimy i kochamy i wiemy że ma zawsze rację. Pokora to czasem słuchać kogoś kto wydaje się nie mieć racji, a z konsekwencji wychodzi że to my zaślepieni byliśmy "własnością" poglądów. I nie chodzi tylko o papieża ale o rodziców, ludzi starszych itd. Jest wiek na to by słuchać, później przychodzi na ty by nauczać.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #38 dnia: Lipca 24, 2010, 23:27:23 pm »

Łatka SV to tylko i wyłącznie Pana zasługa. Niech Pan wreszcie da sobie troche spokoju, odpocznij od tego forum, obejrzyj dobry film ( idź do kina na Shreka) napij się dobrego piwa lub zapal papierosa. MOże wyparują z Ciebie te sedeckie bzdury które głosisz. Idziesz na zatracenie, nie pociągaj ze sobą innych :)
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #39 dnia: Lipca 24, 2010, 23:40:01 pm »

A co to znaczy "wymagam od papieża"? Jak można wymagać czegokolwiek od papieża?

Uczestniczy Pan w niegodnie odprawianych Mszach świętych, spowiada się nieważnie (jeśli u księży Bractwa), wymaga od papieża i jednocześnie poddaje w wątpliwość faktyczność bierzmowania innych osób,

Pana myślenie wypełnia katolicyzm. Ale mam wrażenie, że niepełny. Pełno w tym myśleniu frazesów o doktrynie, instytucji Kościoła jako takiej, ale bardzo mało o Panu Bogu i Ewangelii. Kiedyś kilka razy zapytałem Pana, z czego wynika Pańska wiara. Niestety, zostało ono bez odpowiedzi.

Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #40 dnia: Lipca 24, 2010, 23:55:24 pm »

Pan DominoNR to po prostu niedojrzały człowiek, który jest jak na swój wiek straszną mądralą. Głosi tezy, których nasłuchał się gdzieś tam, nie ma w ogóle swojego zdania. Działa jak maszyna, lub raczej papuga, powtarza wszystko co ktoś mu powie. Swoją drogą nie wiem kto. Czyżby palmarianie. Bo chyba nie Księża Bractwa .
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #41 dnia: Lipca 25, 2010, 00:05:51 am »

Pytałem siebie samego 'po co jechać godzinę skoro w 20-30 min dojadę do Benona?'. Ale nie. Już samo to idąc błocistą Garncarską napełnia mnie radością. Jak już wchodzę do przeoratu i widzę całe radosne rodziny to jest  niesamowita radość :) Stwierdziłem: 'zostaje tu i nigdzie indziej nie pójdę.
To może jedź Pan np. do Bajerza - 12 godzin pociągiem + jeszcze jakiś dojazd na miejscu - to się Pan uradujesz... ;)

Ale czy on krytykuje w kazaniach modernizm?
A księża w przeoracie krytykują w kazaniach modernizm???Baardzo rzadko...

Ja jestem lokalny wobec FSSPX. Duchowni FSSPX są dla mnie wielkim autorytetem. Jeżeli Bractwu nic nie dowali ( typu, że wybiorą sobie 'papieża' albo pójdą na kompletny kompromis) to jeżeli Bóg da zostanę tam do końca życia.
Pan wybaczy wątpliwość, ale te dwa zdania sugerują raczej, że jedynym autorytetem dla Pana jest pan właśnie. I całokształt Pana działalności na forum skłania mnie do takiego spostrzeżenia. (mam nadzieję że się mylę)

Problem kolego, że to dzięki Krucjatą FSSPX mamy SP. Rzeczywiście FSSPX ma prawo do niezadowolenia, bo ich praca została olana twierdząc, że wszystko jest ok.
FSSPX to tylko niegodne narzędzie w rękach Boga (jak wszystko co ludzkie) - i prawa do niezadowolenia nie ma (zaś nikt nie twierdzi że wszystko jest ok.)

Obecny papież jest dla mnie autorytetem gdy mówi po katolicku.
Odcinam sie od fałszywych doktryn przez niego promowanych, uznając go nadal za papieża. O tak! :)
Niema tak lekko: skąd Pan wie kiedy papież mówi po katolicku? Z tego co zaobserwowałem nie deklaruje w wypowiedziach: "teraz będę mówił po katolicku: ...."

Nie zmieniam jednak zdania, że wymagam więcej 'katolickości' od papieża niż abp.
Jak to szło? "Prima sedes a nemine iudicatur"?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
marcin
Gość
« Odpowiedz #42 dnia: Lipca 25, 2010, 00:17:37 am »

Panowie spokojnie z 'kamienowaniem' kolegi Dominika :) Młodość ma swoje prawa, można sparafrazować Bismarcka że 'kto za młodu nie był sedekiem na starość będzie neonem' hehe a na poważnie, wiem po sobie ex wszechpolak, narodowiec (choć nigdy skin :) ) że z wiekiem poglądy się normalizują. W wieku 16-17 lat młodzież często wybiera skrajności bo chce jasnych odpowiedzi i prostych recept bez owijania w bawełnę. Z czasem się przekonują że proste odpowiedzi i bez owijania to ściema i czarno-biały obraz zaczyna mieć masę kolorów.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #43 dnia: Lipca 25, 2010, 00:24:10 am »

Panowie spokojnie z 'kamienowaniem' kolegi Dominika :) Młodość ma swoje prawa, można sparafrazować Bismarcka że 'kto za młodu nie był sedekiem na starość będzie neonem' hehe a na poważnie, wiem po sobie ex wszechpolak, narodowiec (choć nigdy skin :) ) że z wiekiem poglądy się normalizują. W wieku 16-17 lat młodzież często wybiera skrajności bo chce jasnych odpowiedzi i prostych recept bez owijania w bawełnę. Z czasem się przekonują że proste odpowiedzi i bez owijania to ściema i czarno-biały obraz zaczyna mieć masę kolorów.

Christus Rex

Co do dogmatów prawd Wiary św. Katolickiej i nieomylnej bezpośredniej i pośredniej nauki Kościoła św. akurat odpowiedzi są proste i bez owijania w bawełnę i są jak najbardziej czarno białe.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #44 dnia: Lipca 25, 2010, 01:53:41 am »

wiem po sobie ex wszechpolak,
Wszechpolak kiedy??
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Raz jeszcze o FSSPX, FSSP ("lefebvryści" - obraźliwe) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!