Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 22, 2024, 07:32:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232285 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Bp. Fellay - Papież odprawia prywatnie Mszę trydencką!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Bp. Fellay - Papież odprawia prywatnie Mszę trydencką!  (Przeczytany 9873 razy)
Eligiusz
aktywista

ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #45 dnia: Lipca 26, 2010, 10:30:59 am »

Jest dokładnie tak jak napisał Nathanael. Dziwnym trafem i całkowicie przypadkowo ów filmik pojawił się w Internecie po pierwszych informacjach na temat prywatnej Mszy świętej papieża. "Taa!! Przechodziliśmy. Z tragarzami."

Tak w ogóle to skąd bp Fellay wie, który ryt papież odprawia prywatnie?
Gdyby czytał pan uważnie forum, a zwłaszcza wypowiedzi pana Fons Blaudi, to wiedziałby skąd Jego Ekscelencja wie o Tridentinie celebrowanej przez Benedykta XVI.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #46 dnia: Lipca 26, 2010, 10:44:50 am »

Papież odprawia, tylko - póki co - dla świętego spokoju nie chcą tego rozgłaszać, co zrozumiałe. Już się odzywają "jedynie rozsądne głosy" biskupów bardziej papieskich niż sam Benedykt XVI... potem to by te wilki rzuciły się do ataku i pociągnęły za sobą rzesze niewinnych, "szarych i prostych" wiernych, dla których Kościół zaczął się od Soboru Watykańskiego II, bo ich wspaniali biskupi nie raczyli im szepnąć ni słowa, że przed Janem Pawłem II był np. jeszcze taki papież jak Pius XII, Pius X, etc.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #47 dnia: Lipca 27, 2010, 11:04:05 am »

http://blog.messainlatino.it/2010/07/smentiamo-la-smentita-sulle-messe.html

Smentiamo la smentita (sulle Messe tridentine del Papa)

Nei giorni scorsi, in un post critico nei confronti del sistema comunicativo vaticano, abbiamo lamentato l'inopportuna e precipistosa smentita da parte di P. Lombardi circa le affermazioni di Mons. Fellay, secondo il quale il Papa ed il suo segretario celebrerebbero privatamente nell'antica forma 'in alcune circostanze'.

Abbiamo citato un dispaccio del Catholic News Service contenente la smentita di P. Lombardi ed apparso, senza la fonte, sul Forum Catholic. La notizia della smentita era stata ripresa da molti siti ed anche, per restare in Italia, dal vaticanista Rodari (vedi qui). Sicché ci siamo fidati.

Ma ulteriori ricerche e, in particolare, la collaborazione di un lettore e la segnalazione del responsabile del blog argentino Santa Iglesia Militante (la cui lettura, per inciso, raccomandiamo) ci hanno permesso di constatare che la smentita di Padre Lombardi è sì verace, però datata 17 luglio 2007. La potete leggere a questo link. In altri termini: quella dichiarazione fu immediatamente successiva all'emanazione del motu proprio e smentiva voci, già allora diffuse, di celebrazioni pontificie in forma antica.

Ma da allora molta acqua è passata nel Tevere. E soprattutto, il motu proprio è entrato in vigore. In attesa, quindi, di un'eventuale nuova smentita di Padre Lombardi, questa volta non abbiamo solo voci anonime, ma l'affermazione di un vescovo con tanto di nome e cognome. Staremo a vedere
Per il resto, confermiamo quanto scritto circa la necessità di migliorare il modo della Santa Sede di rapportarsi con la pubblica opinione.

Komentarz z konta "Caeremoniale Romanum" na FB: "Rzekome dementi Watykanu (a konkretnie ks. Lombardiego), jakoby Papież nie odprawiał prywatnie Mszy św. wg Mszału bł. Jana XXIII, można chyba włożyć w bajki! Więc mamy dementi dementi (zresztą, jak się zdaje, nieco "oszukanych"). Czekamy więc cierpliwie: co dalej? Dementi dementi dementi? Ha! :)".

Jeśli ktoś nie rozumie, google tłumacz powinien pomóc - ja tak ten tekst czytałem :)
FidelisTraditioni
aktywista

Mój blog
« Odpowiedz #48 dnia: Lipca 31, 2010, 22:09:35 pm »

Jeśli ktoś nie rozumie, google tłumacz powinien pomóc - ja tak ten tekst czytałem :)
Ja więcej zrozumiałem wykorzystując moje skromne, póki co, umiejętności w italianistyce :P
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"

św. Cyprian
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Bp. Fellay - Papież odprawia prywatnie Mszę trydencką! « poprzedni następny »

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!