Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Październik 21, 2020, 09:28:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
219351 wiadomości w 6333 wątkach, wysłana przez 1568 użytkowników
Najnowszy użytkownik: studiob
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Katolik w mniejszości
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Katolik w mniejszości  (Przeczytany 4481 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #15 dnia: Lipiec 25, 2010, 20:37:44 pm »

Oczywiscie. Nawet moge oficjum wkleic, jak wroce  z Radomia.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2596


« Odpowiedz #16 dnia: Lipiec 25, 2010, 21:40:46 pm »

Kiedyś już pisałem na FK, że bodajże w Pradze czeskiej widziałem jakąś kaplicę, której Charlemagne był patronem (ale miała też drugiego patrona).
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4745


« Odpowiedz #17 dnia: Lipiec 26, 2010, 00:50:59 am »

zdarzały się przypadki opętania także świętych w tym zwłaszcza zakonnic, zatem jedno nie wyklucza drugiego nawet jakby uznać jakąś heroiczność cnót tej osoby. 
Jak to??

Ano tak to...  :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #18 dnia: Lipiec 26, 2010, 09:19:18 am »

Karol Wielki jest błogosławionym? Pierwsze słyszę. :P
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,17.msg93516.html#msg93516
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #19 dnia: Lipiec 27, 2010, 01:31:03 am »

Kolejna walka z Kościołem w wykonaniu GW: http://wyborcza.pl/1,76842,8121695,Katolik_w_mniejszosci.html Tym razem wciągnęła w swe sidła kolejnego kapłana. Kóry ochoczo stawia tezę, że ludziom od "Christianitas" zależy na STRUKTURZE, a nie na WIERZE.

Choć umiał przyznać, ze zmiany liturgiczne po SW2 przyczyniły się do wypróżnienia kościołów.

Pomijając fakt, że artykuł jest mało olbiektywny to niestety jest to już kolejna dawka stereotypów i uprzedzeń w stosunku do Tradycji.Często bardzo taki fałszywy obraz się widzi tradycjonalistów czy kapłanów odprawiających KRR , że się zamykają i oddzielają od świata poprzez swoje odrzucenie dla soborowych reform, i co jest nieprawdą, tzn. to jest fałszywe widzenie takie zewnętrzne, dlatego, że poprzez fakt jakby czerpania z uświęconej wielowiekową praktyką starej duchowości katolickiej i liturgii gregoriańskiej uświęcamy samych siebie oraz chcąc zbawić tych ,którzy tych starych pobożnych praktyk nie znają jakby wychodzimy z tym do świata i otwieramy się na innych.

Inną sprawą są grupki sedeków i konklawistów przez istnienie których bynajmniej nie dodaje się nam chluby a grono ignorantów wrzucaja nas razem z nimi do jednego worka, owszem zarówno my jak i oni uświęcamy się liturgią i duchowością gregoriańską,ale jednak gdzieś w szczegółach bardzo się różnimy.

To, że wśród modernistycznych i postępowych katolików i kapłanów panuje totalna ignorancja,brak obiektywizmu i brak wiedzy na temat Tradycjy już nie dziwi, naprawdę smutne jest jednak to, że niestety pomimo zasług Benedykta XVI dla przywrócenia KRR to nadal wielu księży biskupów i kardynałów wciąż patrzy na tradycjonalistów jak na ludzi trochę z innej planety  :(
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6998

« Odpowiedz #20 dnia: Marzec 11, 2015, 13:19:35 pm »

Kolejna walka z Kościołem w wykonaniu GW:

 http://wyborcza.pl/1,76842,8121695,Katolik_w_mniejszosci.html

Tym razem wciągnęła w swe sidła kolejnego kapłana. Kóry ochoczo stawia tezę, że ludziom od "Christianitas" zależy na STRUKTURZE, a nie na WIERZE.

Choć umiał przyznać, ze zmiany liturgiczne po SW2 przyczyniły się do wypróżnienia kościołów.


W kwestii przypomnienia warto poczytać tę powyższą rozmowę z ks. Dragułą z 2010 roku. Czy ta rozmowa to walka GW z Kościołem? - poprostu ksiądz aż do bólu w swej szczerości mówi jak to widział, a pewne doświadczenia z pracy za granicą mial.  Dziś możemy przeczytać najnowszą wypowiedź tego księdza:

Ks. prof. Draguła o badaniach CBOS: ludzie chcą wiedzieć, dlaczego mają przestrzegać przykazań

(...)

Na to wszystko "nakłada" się jeszcze papież Franciszek (i kwestia synodów – byłego i nadchodzącego), który jawi się jako ten, dla którego ważny jest człowiek a nie tylko jego zbawienie; ważny jest on jako on, jego kondycja życiowa, standard życia. Ten papież szczególnie mocno podkreśla kwestię socjalną (której w Polsce, mam wrażenie, wiąż jeszcze nie "przerobiliśmy"). Odbierany jest jako papież przyjazny człowiekowi; jako ktoś, kto myśli o człowieku niekoniecznie od razu w perspektywie nieba, piekła, wieczności i zbawienia.

Myślę, że to jest jakieś sprzężenie zwrotne, że wizja Franciszka jako bliskiego człowiekowi obudziła w ludziach pewne oczekiwania wobec Kościoła tzn. że Kościół mógłby popatrzeć na nich nie tylko jako potencjalnych "kandydatów" do zbawienia, ale jako na ludzi, którzy owszem, myślą o niebie, piekle i zbawieniu ale przecież to życie realizują tutaj. Owszem, nie będą mieli innej szansy na zbawienie ale też, jak podkreślają, nie będą też mieli innej szansy na życie.

Jak to połączyć? Czy to są szanse, które się wykluczają? Myślę, że to co próbuje zrobić Franciszek, także jeśli chodzi o ewentualne możliwości dopuszczenia par niesakramentalnych do sakramentu pokuty i Komunii, jest pytaniem o to, na ile te dwa wymiary życia można ze sobą pogodzić.

***

Przypomnijmy, że z opublikowanego 10 marca raportu CBOS wynika, że 80 proc. Polaków opowiada się za umożliwieniem rozwodnikom żyjącym w nowych związkach przystępowania do Komunii Świętej. Największe poparcie dla takiego rozwiązania jest wśród samych rozwiedzionych lub żyjących w separacji.

Większość badanych (79 proc.) chciałaby, aby Kościół dopuścił możliwość stosowania zapłodnienia in vitro. Blisko trzy czwarte uważa, że Kościół powinien zgodzić się na stosowanie środków antykoncepcyjnych (72 proc.) oraz w niektórych sytuacjach dopuścić przerywanie ciąży (73 proc.). Za takimi zmianami opowiada się co druga osoba określająca siebie jako głęboko wierząca.

Ponadto, zaznacza CBOS, od 2005 do 2013 roku, czyli po śmierci Jana Pawła II, wzrosła akceptacja dla konkubinatów, seksu przedmałżeńskiego, związków homoseksualnych, rozwodów i antykoncepcji. Jednak mimo wzrostu liberalizmu obyczajowego nie maleje potępienie dla przerywania ciąży.

cały tekst tu:

https://ekai.pl/ks-prof-dragula-ludzie-chca-wiedziec-dlaczego-maja-przestrzegac-przykazan/Coś nie tak z tą głębia wiary. Smutne to i przerażające wprost! Wiele się na taki stan wiary składa, napewno też zaniedbana i zarzucona katechizacja (apologetyka) po Soborze Watykańskim II. Ludzie nie znają podstawowych prawd swojej wiary, do tego protestantyzacja, która bezkrytycznie wprost jest przyjmowana i aprobowana przez wielu hierarchów. Gazety katolickie jak np. GN promuje też nie raz herezję. Widzimy jakie sa rozbieżności w nauczaniu, jeden biskup tak, drugi inaczej, jeden ksiądz tak, drugi inaczej, a co w tym wszystkim mają zrobic i tak zdezorientowane "owce"? Mądrą odpowiedź można wyczytać w jednej z wielu  wypowiedzi kard Burke; " ... Dziś ludziom, którzy wskutek sposobu nauczania papieża Franciszka odczuwają zamieszanie mówię, że ważne jest zwrócenie się do Katechizmu i do tego, co Kościół zawsze nauczał – powiedział hierarcha."

http://www.pch24.pl/kardynal-burke--trzymajmy-sie-mocno-prawd-wiary-,34288,i.html

Oczywiście są też wypowiedzi innych hierarchów, mówiące o trwaniu w tym, co Kościół zawsze nauczał.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2018, 17:17:20 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Katolik w mniejszości « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!