Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:08:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Ormianie
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Ormianie  (Przeczytany 26634 razy)
kamilek
Gość
« dnia: Lipca 18, 2010, 14:27:09 pm »

.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 18, 2010, 14:35:35 pm »

NIech Pan zadzwoni tutaj:

http://www.swaugustyn.pl/?ksieza_w_parafii

ks. Artur Awdaljan.

Ta parafia ormianska bardzo slabiutko sie rozwija i reklamuje. Nie ma nawet prostego www, a Msze maja raz na miesiac. W porownaniu do tej parafii ormianskiej to juz wiekszosc kosciolow z Msza trydencka mogloby byc parafia dla tradsow.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 18, 2010, 15:57:49 pm »

to nie są katolicy ale orientalni prawosławni ze Lwowa (dawniej była to katedra katolicka).
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 18, 2010, 16:07:04 pm »

.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 18, 2010, 16:34:19 pm »

Nie wiem, jakim cudem to są prawosławni, skoro ks. Artur Awdaljan przez długi czas był w Warszawie w parafii św. Augustyna i nawet skończył seminarium Redemptoris Mater ;) A tu trochę o nim i dowody od bp Nycza, że nie jest żadnym prawosławnym- chyba, że teraz nim został...  ??? http://www.fundacjaormianska.pl/konferencja/ks-artur-awdaljan/
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 18, 2010, 16:48:05 pm »

to jest kosciol ormianskokatolicki. to samo, co x. Isakowicz - Zaleski.

o katedrze ormianskokatolickiej we lwowie (z wikipedii): "Przed wizytą we Lwowie papieża Jana Pawła II została przekazana na cele kultu religijnego wiernym Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego."   :(
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2010, 16:58:58 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
marcin
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 18, 2010, 18:14:17 pm »

Proszę przeczytać podpis pod filmem na jutjubie. Są to Apostolscy Ormianie - czyli jak kto woli schizmatycy nie uznający zwierzchności papieża itd. W Polsce z tego co wiem nie mają ani jednego kościoła, chyba są zarejestrowani ale nie jestem pewien. Pewnie gościnnie użyczono im kaplicę.

Ks. Avdalian oczywiście jest katolikiem, ale ja cały czas komentuje zamieszczony filmik na jubtjubie.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 18, 2010, 18:22:27 pm »

Proszę przeczytać podpis pod filmem na jutjubie. Są to Apostolscy Ormianie - czyli jak kto woli schizmatycy nie uznający zwierzchności papieża itd. W Polsce z tego co wiem nie mają ani jednego kościoła, chyba są zarejestrowani ale nie jestem pewien. Pewnie gościnnie użyczono im kaplicę.

Ks. Avdalian oczywiście jest katolikiem, ale ja cały czas komentuje zamieszczony filmik na jubtjubie.
Res Sacra Miser im uzyczyli? W sumie.... skoro anglikanom bez sukcesji apostolskiej uzyczaja...
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 18, 2010, 19:28:04 pm »

rozmawialem z proboszczem ormiansko-rzymsko-katolickim z gdanska i niby jest tak:
ten ksiadz z warszawy jest katolikiem, ale odprawia i dla wiernych ormiansko-katolickich i ormiansko-apostolskich. ci pierwsi to przesiedlency z Galicji Wschodniej, ci drudzy XX-wieczni emigranci z Armenii.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2011, 09:17:17 am wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 18, 2010, 19:30:51 pm »

rozmawialem z proboszczem ormiansko-rzymsko-katolockim z gdanska i niby jest tak:
ten ksiadz z warszawy jest katolikiem, ale odprawia i dla wiernych ormiansko-katolickich i ormiansko-apostolskich. ci pierwsi to przesiedlency z Galicji Wschodniej, ci drudzy XX-wieczni emigranci z Armenii.
JEst nawet neo-katolikiem :)
Zeby ks. Artur chociaz chcial ich na katolicyzm przeciagnac...
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 18, 2010, 19:32:32 pm »

ale po co? ekumenizm jest!

JEst nawet neo-katolikiem :)
to akurat moze stawiac jego katolicyzm w watpliwosc...
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 18, 2010, 19:53:04 pm »

Sekundkę, bo czegoś nie obczajam... jak można być katolikiem i odprawiać Msze dla prawosławnych??  :o czy ogólnie schizmatyków??
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 18, 2010, 20:19:50 pm »

Sekundkę, bo czegoś nie obczajam... jak można być katolikiem i odprawiać Msze dla prawosławnych??  :o czy ogólnie schizmatyków??
Odprawia sie Msze dla katolikow, a jesli przychodza (orientalni)prawoslawni to przeciez sie ich nie wyrzuci z kosciola. KPK okresla warunki kiedy mozna sakramenty niekatolikom udzielac..
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 18, 2010, 20:28:46 pm »

No i można w takiej sytuacji?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 18, 2010, 20:36:22 pm »

Cytat: KPK, kan. 844 § 3.
Szafarze katoliccy godziwie udzielają sakramentów pokuty, Eucharystii i namaszczenia chorych członkom Kościołów wschodnich nie mających pełnej wspólnoty z Kościołem katolickim, gdy sami o nie proszą i są odpowiednio przygotowani. Odnosi się to także do członków innych Kościołów, które według oceny Stolicy Apostolskiej, gdy idzie o sakramenty, są w takiej samej sytuacji, a i wspomniane Kościoły wschodnie.
Tak to niestety wygląda... :( Interkomunia, "Kościoły" zamiast Kościoła itd.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2010, 20:38:03 pm wysłana przez MilesChristi » Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Ormianie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!