Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 00:41:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nasz antysemityzm.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 31 Drukuj
Autor Wątek: Nasz antysemityzm.  (Przeczytany 71203 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 09, 2009, 07:59:02 am »

Moim skromnym zdaniem nie istnieje coś takiego jak "antysemityzm". To sztuczne określenie odnoszące się do Żydów, a jak wspomnieli przedmówcy semici to o wiele szersza grupa ludzi. To, że ten tzw. antysemityzm jest kreowany przez lobby żydowskie chyba nie trzeba nikomu myślącemu mówić. Żydzi lubią robić z siebie ofiarę prześladowań. Poza tym słowo antysemityzm - a odnoszące się tylko do nacji żydowskiej może sugerować, że tylko żydzi są semitami - co ma ich niby wyróżniać. Czyli zapewne część społeczeństwa traktuje antysemityzm jako określenie tożsame z antyżydostwem. Ten antysemityzm właściwie jest pojęciem skierowanym nie przeciwko masom ludności żydowskiej, ale raczej przeciwko "prawdom" i poczynaniom pewnej grupy osób narodowości i pochodzenia żydowskiego, która rości sobie prawa do rządzenia tym światem i kształtowaniu opinii publicznej na świecie - swoisty Public Relations. W tym względzie na pewno jestem antysemitą.
Znam kilka osób pochodzenia żydowskiego i powiem szczerze, że są to normalni ludzie, aczkolwiek czasem widać w ich postępowaniu jakąś poprawność, w kontaktach z innymi ludźmi (gojami) oraz jakiś czasem owczy pęd do ustawiania wszystkiego do takiego stanu, w jakim oni będą się czuć dobrze.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 09, 2009, 11:02:04 am »

Znam kilka osób pochodzenia żydowskiego i powiem szczerze, że są to normalni ludzie, aczkolwiek czasem widać w ich postępowaniu jakąś poprawność, w kontaktach z innymi ludźmi (gojami) oraz jakiś czasem owczy pęd do ustawiania wszystkiego do takiego stanu, w jakim oni będą się czuć dobrze.

Zna Pan jakichś ludzi, którzy nie dążą do ustawiania wszystkiego do takiego stanu, w którym będą się czuć dobrze? :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 09, 2009, 11:08:08 am »

Znam kilka osób pochodzenia żydowskiego i powiem szczerze, że są to normalni ludzie, aczkolwiek czasem widać w ich postępowaniu jakąś poprawność, w kontaktach z innymi ludźmi (gojami) oraz jakiś czasem owczy pęd do ustawiania wszystkiego do takiego stanu, w jakim oni będą się czuć dobrze.

Zna Pan jakichś ludzi, którzy nie dążą do ustawiania wszystkiego do takiego stanu, w którym będą się czuć dobrze? :)


Wie Pan, na to pytanie jest kilka odpowiedzi, ale muszę powiedzieć, że znam przynajmniej w jakimś sensie  - chociażby ludzie, którzy cierpią, a swoje cierpienie oddają Panu Bogu.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 09, 2009, 11:25:28 am »

Można też (samuraje tak robili) jeżeli ktoś cierpi to łączyć się z nim w jego cierpieniu rezygnując z własnej wygody. Na przykład w słońcu składali parasolkę, kiedy druga osoba była bez niej.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 09, 2009, 15:08:03 pm »

/.../ oraz jakiś czasem owczy pęd do ustawiania wszystkiego do takiego stanu, w jakim oni będą się czuć dobrze.

   Chodzi chyba o to, że do tego celu dążą bez zahamowań, jak to się określa 'po trupach'. Ale to nie jest cecha typowo żydowska, tylko skrajnie egoistyczna.
Zapisane
Dobrosław
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 10, 2009, 00:06:50 am »

Moim skromnym zdaniem nie istnieje coś takiego jak "antysemityzm". To sztuczne określenie odnoszące się do Żydów, a jak wspomnieli przedmówcy semici to o wiele szersza grupa ludzi. To, że ten tzw. antysemityzm jest kreowany przez lobby żydowskie chyba nie trzeba nikomu myślącemu mówić. Żydzi lubią robić z siebie ofiarę prześladowań. Poza tym słowo antysemityzm - a odnoszące się tylko do nacji żydowskiej może sugerować, że tylko żydzi są semitami - co ma ich niby wyróżniać. Czyli zapewne część społeczeństwa traktuje antysemityzm jako określenie tożsame z antyżydostwem. Ten antysemityzm właściwie jest pojęciem skierowanym nie przeciwko masom ludności żydowskiej, ale raczej przeciwko "prawdom" i poczynaniom pewnej grupy osób narodowości i pochodzenia żydowskiego, która rości sobie prawa do rządzenia tym światem i kształtowaniu opinii publicznej na świecie - swoisty Public Relations. W tym względzie na pewno jestem antysemitą.
Znam kilka osób pochodzenia żydowskiego i powiem szczerze, że są to normalni ludzie, aczkolwiek czasem widać w ich postępowaniu jakąś poprawność, w kontaktach z innymi ludźmi (gojami) oraz jakiś czasem owczy pęd do ustawiania wszystkiego do takiego stanu, w jakim oni będą się czuć dobrze.

Jak można się z tą odpowiedzią nie zgodzić??!!  ;D
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 10, 2009, 20:53:12 pm »

Witam

Podrzucam linki o kwestii żydowskiej:

http://msza.net/m/i/cz15_00.html    -     tu co do tego jak żydzi mogą należeć do Kościoła do duszy Kościoła
http://breviarium.blogspot.com/2007/04/paranoja-teologiczna-w-wietle-tygodnika.html
http://www.ultramontes.pl/o_kwestii_zydowskiej.htm
http://www.ultramontes.pl/de_religione_iudaica_pl.htm
http://www.ultramontes.pl/asemityzm.htm  ten link jest dobry
 :)
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 10, 2009, 22:16:45 pm »

Znam kilka osób pochodzenia żydowskiego i powiem szczerze, że są to normalni ludzie, aczkolwiek czasem widać w ich postępowaniu jakąś poprawność, w kontaktach z innymi ludźmi (gojami) oraz jakiś czasem owczy pęd do ustawiania wszystkiego do takiego stanu, w jakim oni będą się czuć dobrze.

Zna Pan jakichś ludzi, którzy nie dążą do ustawiania wszystkiego do takiego stanu, w którym będą się czuć dobrze? :)


Wie Pan, na to pytanie jest kilka odpowiedzi, ale muszę powiedzieć, że znam przynajmniej w jakimś sensie  - chociażby ludzie, którzy cierpią, a swoje cierpienie oddają Panu Bogu.

Ale to chyba nie zależy od ich narodowości, prawda?
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 10, 2009, 22:17:28 pm »

Można też (samuraje tak robili) jeżeli ktoś cierpi to łączyć się z nim w jego cierpieniu rezygnując z własnej wygody. Na przykład w słońcu składali parasolkę, kiedy druga osoba była bez niej.

To odrobinę bez sensu. Czyż nie lepiej byłoby oddać parasolkę tej drugiej osobie? Lub choćby pożyczyć?
Zapisane
Dobrosław
Gość
« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 11, 2009, 01:02:33 am »

Dziękuję bardzo za linki, były mi potrzebne!!!  :D
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 12, 2009, 01:21:42 am »

To odrobinę bez sensu. Czyż nie lepiej byłoby oddać parasolkę tej drugiej osobie? Lub choćby pożyczyć?

Jak się odda albo pożyczy to to zmienia sytuacje tylko o tyle, że to wtedy ona musi stać bez. Dla mnie dzielenie niedoli jest dość zrozumiałe. Jak ktoś śpi na ziemi trudno żebym jak obok wylegiwała się na łóżku, jeżeli ktoś moknie, to czemu ja mam stać pod parasolem (a widać może akurat pod tym słonecznym dwie osoby się nie mieściły)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 16, 2009, 00:25:08 am »

To odrobinę bez sensu. Czyż nie lepiej byłoby oddać parasolkę tej drugiej osobie? Lub choćby pożyczyć?

Jak się odda albo pożyczy to to zmienia sytuacje tylko o tyle, że to wtedy ona musi stać bez. Dla mnie dzielenie niedoli jest dość zrozumiałe. Jak ktoś śpi na ziemi trudno żebym jak obok wylegiwała się na łóżku, jeżeli ktoś moknie, to czemu ja mam stać pod parasolem (a widać może akurat pod tym słonecznym dwie osoby się nie mieściły)

Jasne, ale to prowadzi do marnotrawstwa (łóżko puste, parasol nieużywany). Plus zamiast jednej cierpiącej osoby mamy dwie.
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 19, 2009, 09:26:21 am »

W normalnych czasach ogół moich poglądów można by sklasyfikować jako filosemickie: lubie zydowska kulture, kuchnię, nie mam tez nic przeciw nim jako ludziom. Ludzie bowiem dzielą się na dobrych i złych niezależnie od narodowości i wyznania czy koloru skóry.

Tymniemniej srodowiska liberalnych Zydow po prostu nie dają się lubić ni cenić. Chodzi mi tu niestety o relacje polsko - zydowskie, o stosunek do zbrodni z czasow II wojny swiatowej. Nic niemająca z prawdą asymmetrycznosc na korzysc żydostwa, jakiej się domagają, klasyfikuje wszystkich prócz jeleni i paputczików, jako antysemitów.

Nie mam nic przeciw reprywatyzacji mienia żydowskiego w Polsce, ale na zasadach ogólnych - jesli są spadkobiercy konkretnego wlasciciela, to nalezy im zwrocic majątek. Ale nie gminie zydowskiej. ETC ETC

Kruseider - przyszło mi zgodzić się z pańskimi poglądami ;D
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 24, 2010, 08:21:44 am »

Bokotemat wydzielony z wątku:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3207.0.html

  -- Moderacja



wiele można pisać, ja tylko zacytuję św Pawła:

"Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom."

W jednym zdaniu tyle treści...

Jeszcze pytanie do specjalistów od liturgii. Kiedy ten fragment jest czytany w Kościele?
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2010, 18:54:23 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 24, 2010, 11:13:26 am »

wiele można pisać, ja tylko zacytuję św Pawła:

"Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom."

W jednym zdaniu tyle treści...

Jeszcze pytanie do specjalistów od liturgii. Kiedy ten fragment jest czytany w Kościele?
cos kolega wyrwał z kontekstu. Nie mówiąco tym że św. Paweł też był Żydem. Podobnie jak Jezus Chrustus. I Matka Boska.
A przez takie antysemickie brednie coniektórych ludzie dziwnie patrzą na tradsów.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 31 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nasz antysemityzm. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!