Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:02:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140916 razy)
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #345 dnia: Kwietnia 15, 2010, 08:15:57 am »

Teraz oglądam "Świadectwo". Film do szpiku posoborowy. Hasełka, że SW2 to był zastrzyk nowej energii, że Kościół otwarł się na wiernych itp to standard. Jak ktoś chce oglądać, to leci na TVP1.
Oglądałem wczoraj kawałek, ale jak usłyszałem to co pan napisał i parę innych wypowiedzi zemdliło mnie i przełączyłem na coś innego. A jeszcze parę lat temu jak film oglądałem pierwszy raz niemal się popłakałem ze wzruszenia (wstyd mi).
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #346 dnia: Kwietnia 15, 2010, 08:57:53 am »

Jan Filip Libicki o "polskim gallikanizmie":

http://janfiliplibicki.bloog.pl/id,5735331,title,Wielki-Piatek-czyli-polski-gallikanizm-albo-zadanie-dla-biskupow,index.html?ticaid=59fe0
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #347 dnia: Kwietnia 15, 2010, 16:38:51 pm »

Oglądałem wczoraj kawałek, ale jak usłyszałem to co pan napisał i parę innych wypowiedzi zemdliło mnie i przełączyłem na coś innego. A jeszcze parę lat temu jak film oglądałem pierwszy raz niemal się popłakałem ze wzruszenia (wstyd mi).
Proszę się nie wstydzić ;) Ja kiedyś byłem zagorzałym oazowiczem i aż dziw mnie teraz bierze, co ja wtedy myślałem ;) Do Tradycji trzeba dojrzeć :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #348 dnia: Kwietnia 25, 2010, 11:10:45 am »

Natknęłam się na cytat z jakiegoś dzieła Jana Pawła II:
Cytuj
Kościół, który jako Lud Boży został zbudowany na tajemnicy Wcielenia i Odkupienia, Kościół, który stale się rodzi z zesłania Ducha Świętego, jest rzeczywistością widzialną o wyraźnie określonym ustroju hierarchicznym.
I jak sobie przeczytałam to, to albo: a) nauczanie Jana Pawła II jest wewnętrznie niespójne i z jednej strony wiedział on i wierzył, że Kościół Chrystusowy to Kościół katolicki, ale pod wpływem filozofii pewne rzeczy argumentował sobie tak, że znajdywał zgodność pomiędzy takim stwierdzeniem, a dostrzeganiem Kościoła Chrystusowego w innych denominacjach; albo b) w tym cytowanym przeze mnie zdaniu chodzi o "ustrój hierarchiczny", czyli diakon, prezbiter, biskup, co jako "diakon", "prezbiter" i "biskup" występuje też u protestantów. Jak Państwo myślą? Czy mają Państwo inne wypowiedzi JPII na temat Kościoła, z których wynikałoby, że uważał on protestantów również za członków Kościoła Chrystusowego?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #349 dnia: Kwietnia 25, 2010, 12:21:57 pm »

Ten cytat jest akurat jasny - chodzi o hierarchiczny i widzialny ustrój hierarchiczny - czyli papież - biskupi itd.
Poza tym polecam to, dośc świeże:

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/kongregacje/kdwiary/dominus_iesus.html
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #350 dnia: Kwietnia 29, 2010, 09:45:10 am »

Cytuj
Fragment skrzydła prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem, zostanie umieszczony w powstającej nowej sukni na obraz Matki Bożej na Jasnej Górze - informuje "Polska The Times".
(...) Kawałek prezydenckiego samolotu znajdzie się obok najcenniejszej jasnogórskiej relikwii - pasa sutanny papieża Jana Pawła II przestrzelonego w czasie zamachu 13 maja 1981 r
za http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Fragment-Tu-154-na-cudownym-obrazie-Matki-Bozej,wid,12218944,wiadomosc_prasa.html
Ciekawa ta "najcenniejsza relikwia".
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #351 dnia: Kwietnia 30, 2010, 12:49:06 pm »

Ciekawa ta "najcenniejsza relikwia".
Nie należy się dziwić. Ostatnio byłem na Jasnej Górze i była Msza... Wrażenia opisałem na blogu, więc tu napiszę tylko tyle, że tak wielkiej desakralizacji w stylu posoborowym jeszcze nie widziałem.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #352 dnia: Maja 04, 2010, 10:32:35 am »

http://www.tvn24.pl/0,1654768,0,1,jan-pawel-ii-bez-priorytetu,wiadomosc.html

Lepiej poczekać z beatyfikacją Jana Pawła II, bo trwają procesy beatyfikacyjnego innych papieży - napisał dwa lata temu w ujawnionym dziś liście kardynał Angelo Sodano, były sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

Kardynał Sodano jako dziekan kolegium kardynalskiego, który - jak przypomina włoski dziennik - nie chciał złożyć zeznań w procesie kanonicznym, napisał w czerwcu 2008 roku poufny list do biura postulatora procesu beatyfikacyjnego.

Podkreślił w nim: "Osobiście uważam, że Sługa Boży Jan Paweł II, czcigodnej pamięci, żył w sposób święty", ale wyraził następne wątpliwości nie do samej świętości Jana Pawła II, lecz co do nadania priorytetu tej sprawie, podczas gdy od lat trwają procesy Piusa XII i Pawła VI.

Według znakomicie poinformowanego watykanisty "IL Giornale" Andrei Torniellego obiekcje kardynała Sodano wynikały ze "złożoności relacji" w najbliższym otoczeniu Jana Pawła II pod koniec jego pontyfikatu.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #353 dnia: Maja 11, 2010, 12:48:52 pm »

W najnowszym numerze Wprost jest też artykuł na ten temat, zawierający w zasadzie te same informacje, które podał p. Krusejder.

Dotychczas mówiło się, że przeciwko wyniesieniu Jana Pawła II na ołtarze występują jedynie skrajne środowiska liberałów i ultrakonserwatystów. Ale ujawniony w ubiegłym tygodniu sensacyjny list kardynała Angelo Sodano pokazuje, że ekspresowe tempo beatyfikacji polskiego papieża ma też swoich przeciwników na szczytach kościelnej hierarchii. I to oni zapewne sprawią, że Benedykt XVI nie ogłosi w tym roku Karola Wojtyły błogosławionym.
„Ufamy, że rok 2010 będzie rokiem dwóch wielkich beatyfikacji: ks. Jerzego Popiełuszki i Jana Pawła II" – zapowiedział cztery miesiące temu prymas Henryk Muszyński. Ale niemal na pewno w tym roku do tej drugiej beatyfikacji nie dojdzie. Najwcześniejszą datą ogłoszenia Wojtyły błogosławionym wydaje się 3 kwietnia 2011 r. (niedziela po szóstej rocznicy jego śmierci), ale i to nie jest przesądzone.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #354 dnia: Czerwca 15, 2010, 12:13:45 pm »

Beatyfikacja JPII za dwa lata?

Zastrzeżenia lekarzy co do cudu uzdrowienia zakonnicy z Francji mogą oznaczać, że przesunie się termin beatyfikacji papieża Polaka.

Taki możliwy rozwój wydarzeń przedstawił wczoraj dziennikarzom abp Mieczysław Mokrzycki, łaciński metropolita Lwowa.

– Jeśli dwaj lekarze nie uznają cudu uzdrowienia siostry z Francji z choroby Parkinsona, to beatyfikacja Jana Pawła II nastąpi nie wcześniej niż za dwa lata – powiedział podczas konferencji prasowej w Kielcach na Targach SacroExpo.

Abp Mokrzycki, który przez ostatnich dziewięć lat życia Jana Pawła II był jego drugim sekretarzem, przyznał wczoraj, że zastrzeżenia do uznania za cud uzdrowienia zakonnicy Marie Simon-Pierre mają dwaj lekarze.

O problemach z tym związanych jako pierwsza informowała „Rzeczpospolita”.

Pisaliśmy o jednym lekarzu, który wycofał się z ekspertyzy postawionej na diecezjalnym etapie procesu o uznanie cudu. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych poprosiła więc o dodatkowe opinie dwóch lekarzy. Niedawno się okazało, że opinia jednego z ekspertów była negatywna. Poproszono zatem o rozstrzygającą opinię kolejnego lekarza.

Jeśli i jego opinia będzie negatywna, to proces o uznanie cudu – innego – będzie musiał się toczyć od nowa.

Wątpliwości lekarzy dotyczą tego, czy zakonnica chorowała na nieuleczalną chorobę Parkinsona, czy też na zespół parkinsonowski, w którym możliwe jest wyeliminowanie objawów choroby Parkinsona.

Pierwotnie się spodziewano, że Jan Paweł II zostanie beatyfikowany jeszcze w tym roku. Później zakładano, że stanie się to wiosną 2011 r.

Rzeczpospolita:
http://www.rp.pl/artykul/15,494127_Beatyfikacja_JPII_za_dwa_lata_.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #355 dnia: Czerwca 26, 2010, 11:54:59 am »

Jak podaje KAI, nie tylko problemy natury medycznej, ale także kwestie związane z działaniem Kurii Rzymskiej w ostatnich latach pontyfikatu Jana Pawła II spowodowały spowolnienie procesu beatyfikacyjnego Karola Wojtyły – uważa watykanista „Il Giornale”, Andrea Tornielli. Trudności związane są z jednej strony z dochodzeniem w sprawie jego autentyczności, a z drugiej wątpliwościami co do działania osób z otoczenia Jana Pawła II w ostatnim okresie jego pontyfikatu – uważa watykanista „Il Giornale”.

Spowolnienie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II

(...)

Zdaniem Tornellego obok kwestii technicznych na opóźnienie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II mają też wpływ „pewne podejrzenia i i cienie” względem niektórych ważnych osób z otoczenia Jana Pawła II w ostatnim okresie pontyfikatu. Chodzi o rozwiązywanie niektórych głośnych spraw związanych z nadużyciami seksualnymi duchownych, czy oskarżenia wysuwane w minionych dniach pod adresem ówczesnego kierownictwa Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Jednocześnie zaznacza, że nikt w Watykanie nie ma wątpliwości co do osobistej świętości Karola Wojtyły, a ewentualne wątpliwości dotyczące osób z otoczenia Ojca Świętego nie mają związku z procesem. Można więc zrozumieć, że pomimo nacisków kard. Stanisława Dziwisza proces prowadzony jest bardzo ostrożnie. Jednocześnie watykanista „Il Giornale” donosi, że w najbliższym okresie można oczekiwać nominacji nowego sekretarza Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Abp Michele Di Ruberto miałby zastąpić albo dotychczasowy podsekretarz tej dykasterii, ks. prał. Marcello Bartolucci albo też promotor sprawiedliwości w Kongregacji Nauki Wiary, maltańczyk, ks. prał. Charles Scicluna.

http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x30577/spowolnienie-procesu-beatyfikacyjnego-jana-pawla-ii/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #356 dnia: Czerwca 29, 2010, 19:13:14 pm »

Powyżej czytamy tak:
Cytuj
Można więc zrozumieć, że pomimo nacisków kard. Stanisława Dziwisza proces prowadzony jest bardzo ostrożnie.

A dziś za kai możemy przeczytać tak:

Cytuj
Nie ma opóźnień procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II

Proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Jana Pawła II postępuje bez żadnych opóźnień – powiedział w Poznaniu kard. Stanisław Dziwisz. Metropolita krakowski odniósł się w ten sposób do informacji prasowych o rzekomym przedłużaniu się procesu.

Kard. Dziwisz zauważył, że wszystko postępuje regularnie i nie można mówić o żadnym spowolnieniu prac komisji. – Na beatyfikację czeka cała Polska i świat, a terminy zostawmy działaniu Ducha Świętego – podkreślił kard. Dziwisz.

Metropolita krakowski przewodniczył w Poznaniu uroczystościom ku czci św. apostołów Piotra i Pawła.

http://ekai.pl/wydarzenia/x30677/nie-ma-opoznien-procesu-beatyfikacyjnego-jana-pawla-ii/


Faktycznie kardynale, zostawić to działaniu Ducha Świętego i nie naciskać!
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #357 dnia: Czerwca 30, 2010, 02:53:23 am »

Może metropolita stwierdził, że skoro jest kardynałem, no to jednak Duch w wielkiej części ma wpływ na jego działania :) Takie "Vox Cardinalis, vox Dei" ;D
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #358 dnia: Lipca 14, 2010, 08:03:05 am »

http://www.delectio.pl/pl/ornat-z-wizerunkiem-jana-pawla-ii-sz3002.html
http://www.delectio.pl/pl/ornat-z-wizerunkiem-jana-pawla-ii.html
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #359 dnia: Lipca 14, 2010, 09:03:43 am »

powinni obniżyć jego cenę o 33 zł
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!