Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:17:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140857 razy)
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #330 dnia: Kwietnia 08, 2010, 07:22:09 am »

Czy Łodzianie mogliby napisać coś więcej o tej sprawie?

Cytuj
Papież na witraże
Adam Czerwiński
2005-10-14

Proboszczowie nie oglądają się na decyzje Watykanu i już zamawiają witraże z nowym świętym - Janem Pawłem II

W łódzkiej parafii Zmartwychwstania Pańskiego specjalnie na Dzień Papieski zamontowano wczoraj nowy witraż. Oczywiście jest na nim Papież-Polak. Na witrażu napis: Święty Jan Paweł II.

- Trochę się nad tym napisem zastanawialiśmy z proboszczem - mówi ks. Tadeusz Żurawski, który zrobił witraż. - W końcu uznaliśmy, że nie ma w tym żadnych kontrowersji, przecież i tak wszyscy uznajemy Jana Pawła II za świętego. Skoro panuje takie powszechne odczucie, to pewnie niedługo zapadnie stosowna decyzja. Gdybyśmy nie zrobili tego napisu, trzeba by później przerabiać witraż, a to dość trudna i kosztowna sprawa.

- Bardzo roztropnie zrobili - ocenia ks. Zbigniew Tracz, notariusz łódzkiej kurii.

Ks. Ireneusz Kulesza, proboszcz łódzkiej katedry, uśmiecha się: - Nie przypadkiem mówi się, że głos ludu jest głosem bożym. Napis na tym witrażu przypomina mi zawołanie z placu Świętego Piotra - Santo subito!

W tym roku motyw papieski na witrażach pojawia się coraz częściej. - Można powiedzieć, że każdy proboszcz w nowym kościele chce mieć u siebie przynajmniej jedno okno z podobizną Jana Pawła II - mówi ks. Żurawski. - Ostatnio co piąta moja praca to właśnie witraże papieskie. Najwięcej robiłem ich dla kościołów w Łodzi i okolicach. Ale były też zamówienia z Częstochowy czy spod Szczecina.

Jaki jest witraż papieski? Jan Paweł II z reguły na nim stoi. Ma na sobie urzędową papieską szatę - inni święci bywają przedstawiani w albach. Strój jest w kolorze liturgicznym: zielonym, białym, czerwonym lub złotym. Obowiązkowe są też papieskie atrybuty: krzyż, mitra i paliusz. Prawą ręką Ojciec Święty zwykle wykonuje gest pozdrowienia lub błogosławieństwa. Zdarzają się prace, na których towarzyszą mu inne osoby, np. kardynał Wyszyński.

Ks. Kulesza: - W łódzkiej katedrze jeszcze nie ma witrażu z Janem Pawłem II. Marzy mi się taka praca. Już nawet znalazłem dla niej miejsce. Mamy niewykorzystane pomieszczenie przy zakrystii. Chciałbym w nim urządzić kaplicę Najświętszego Sakramentu. Ponieważ są tam zwykłe okna, trzeba będzie zrobić witraż. Ufam, że Jan Paweł II będzie miał na nim aureolę.
Źródło: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,2969117.html

Cytuj
Papieskie witraże ks. Żurawskiego w Łodzi i okolicy:


Kościół Zmartwychwstania Pańskiego, ul. Rolnicza 23

Kościół św. Alberta Chmielowskiego, ul. Bartoka 2

Kościół św. Jana Ewangelisty, ul. Kazimierza Odnowiciela 2

Kutno-Łękoczyn

Piątek
Źródło: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,2969115.html
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #331 dnia: Kwietnia 08, 2010, 07:57:17 am »

Jak widać marketing witrażowy robi, jak zwykle, gazeta aborcza (wydanie lokalne).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #332 dnia: Kwietnia 08, 2010, 08:12:21 am »

http://www.rzezawa.diecezja.tarnow.pl/index.php?view=witraze

Proszę rzucić okiem na witraż 19 (Jan Paweł II) oraz porównać jego wygląd z 21 czyli Benedyktem XVI.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #333 dnia: Kwietnia 08, 2010, 09:29:53 am »

http://www.rzezawa.diecezja.tarnow.pl/index.php?view=witraze

Proszę rzucić okiem na witraż 19 (Jan Paweł II) oraz porównać jego wygląd z 21 czyli Benedyktem XVI.

Pierwszy w wyraźnej  aureoli, drugi nie.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #334 dnia: Kwietnia 08, 2010, 11:35:21 am »

Cytuj
Beatyfikacja polskiego papieża może się opóźnić z powodu braku jednomyślności lekarzy, mających wydać opinię na temat cudu przypisywanemu wstawiennictwu Jana Pawła II. Pisze o tym na łamach mediolańskiego "Il Giornale" znany włoski watykanista.

Andrea Tornielli zwraca uwagę, że wbrew oczekiwaniom nie ustalono jeszcze daty posiedzenia komisji lekarzy przy Kongregacji spraw kanonizacyjnych, która miała się zebrać zaraz po świętach. Przyczyną zwłoki ma być różnica stanowisk dwóch ekspertów, których zadaniem jest przygotowanie materiału do dyskusji w siedmioosobowym gronie.

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/swiat/artykul152863.html
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #335 dnia: Kwietnia 08, 2010, 11:48:06 am »

a ja myślę, że beatyfikacja Jana Pawła II nie odbędzie się w najbliższych latach. Aż nie ucichnie szum medialny w związku ze ,,sprawami pedofilskimi duchownych". Już teraz media na świecie oskarżają Jana Pawła II o  ,,tuszowanie" tych spraw. Nawet były ojciec jezuita Obirek oskarzał o to JPII. Ja osobiście nie uważam, żeby te doniesienia mediów były prawdziwe. Można krytykować JPII za różne sprawy(Asyż, całowanie Koranu, itp), ale uważam, że był to dobry i pobożny człowiek.
Zapisane
giacinto
uczestnik
***
Wiadomości: 115


« Odpowiedz #336 dnia: Kwietnia 08, 2010, 12:44:14 pm »

a ja myślę, że beatyfikacja Jana Pawła II nie odbędzie się w najbliższych latach. Aż nie ucichnie szum medialny w związku ze ,,sprawami pedofilskimi duchownych". Już teraz media na świecie oskarżają Jana Pawła II o  ,,tuszowanie" tych spraw. Nawet były ojciec jezuita Obirek oskarzał o to JPII. Ja osobiście nie uważam, żeby te doniesienia mediów były prawdziwe. Można krytykować JPII za różne sprawy(Asyż, całowanie Koranu, itp), ale uważam, że był to dobry i pobożny człowiek.

Myslę bardzo podobnie. W tym momencie toczy się walka o wyeliminowanie Kościola z wszelkiej dzialalności nie tylko religijnej ale i spolecznej - sierocińce, szkoly itd itp. Jest to o wiele szersza batalia niż wydaje się przeciętnemu człowiekowi. Chodzi o manipulacje ludzką swiadomościa, aby na słowo ksiądz od razu było przywolywane skojarzenie - pedofil.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #337 dnia: Kwietnia 08, 2010, 14:53:36 pm »

 za wp.pl:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Skandal-wokol-ksiedza-pedofila-zagraza-beatyfikacji-Jana-Pawla-II,wid,12153200,wiadomosc.html
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #338 dnia: Kwietnia 08, 2010, 15:38:34 pm »

a ja myślę, że beatyfikacja Jana Pawła II nie odbędzie się w najbliższych latach. Aż nie ucichnie szum medialny w związku ze ,,sprawami pedofilskimi duchownych". Już teraz media na świecie oskarżają Jana Pawła II o  ,,tuszowanie" tych spraw. Nawet były ojciec jezuita Obirek oskarzał o to JPII. Ja osobiście nie uważam, żeby te doniesienia mediów były prawdziwe. Można krytykować JPII za różne sprawy(Asyż, całowanie Koranu, itp), ale uważam, że był to dobry i pobożny człowiek.

ależ całowanie Koranu świadczy o pobożności, przecież...


Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
giacinto
uczestnik
***
Wiadomości: 115


« Odpowiedz #339 dnia: Kwietnia 08, 2010, 16:56:11 pm »

a ja myślę, że beatyfikacja Jana Pawła II nie odbędzie się w najbliższych latach. Aż nie ucichnie szum medialny w związku ze ,,sprawami pedofilskimi duchownych". Już teraz media na świecie oskarżają Jana Pawła II o  ,,tuszowanie" tych spraw. Nawet były ojciec jezuita Obirek oskarzał o to JPII. Ja osobiście nie uważam, żeby te doniesienia mediów były prawdziwe. Można krytykować JPII za różne sprawy(Asyż, całowanie Koranu, itp), ale uważam, że był to dobry i pobożny człowiek.

ależ całowanie Koranu świadczy o pobożności, przecież...



Dobre ;) Ale beatyfikacja czy też nie Jana Pawła II, to taki temat zastępczy... Jakby nie patrzył optuja za tym wszystkie środowiska. I te radiomaryjne i te krakowskie, a i zwolennicy Jolanty Kwaśniewskiej też są za... Więc w czym problem - naród chce i już! :)
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #340 dnia: Kwietnia 09, 2010, 13:36:52 pm »

"po tym, gdy lekarz zajmujący się zakonnicą po jej wyzdrowieniu wycofał się z wcześniej postawionej diagnozy – że chorowała na chorobę Parkinsona – kongregacja musiała poprosić o dodatkowe opinie."

cytat z http://www.rp.pl/artykul/20,458942_Czy_trzeba_bedzie_szukac_innego_cudu_.html
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #341 dnia: Kwietnia 10, 2010, 16:22:52 pm »

Tak czytam o tej strasznej dzisiejszej tragedii i różne myśli przychodzą i odchodzą.  W wielu miastach na dziś zaplanowane były obchody 5-rocznicy śmierci Jana Pawła II . Nie będzie dziś "santo subito" Planować wiele można, ale z realizacją różnie bywa.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #342 dnia: Kwietnia 10, 2010, 17:44:35 pm »

Tak czytam o tej strasznej dzisiejszej tragedii i różne myśli przychodzą i odchodzą.  W wielu miastach na dziś zaplanowane były obchody 5-rocznicy śmierci Jana Pawła II . Nie będzie dziś "santo subito" Planować wiele można, ale z realizacją różnie bywa.

Jakos tak sie dzieje na swiecie, ze jak cos ma sie zepsuc, to sie zepsuje.
SWII wprowadzil tyle zmian, a wlasciwie, duch posoborowy, ze nic juz nie bedzie takie, jak bylo przed soborem.
Kaplanami zostaja ludzie, ktorzy przedtem zapisaliby sie do KPP, okupacja hitlerowska, pozniej sowiecka, wyeliminowala polskie elity z zycia publicznego, ich miejsce zajely osoby o plsko brzmiacych nazwiskach, nadajace ton zyciu publicznemu. Ton ten podany w jezyku polskim, polski jednak nie jest.
Jesli cos ma zaszkodzic Kościołowi, Polsce, czy zdrowemu rozsadkowi, to na pewno bedzie to popierane przez nowe lity.
Nie chodzi mi o osobe ś.p. JPII, chodzi mi o to, ze jesli beatyfikacja, czy kanonizacja mialaby przyniesc szkode, to przeprowadzi sie ja przy wielkim poparciu "elit". Niestety, koscielnych tez.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #343 dnia: Kwietnia 11, 2010, 23:27:12 pm »

Ikonografia Jana Pawła II
http://www.artifex.uksw.edu.pl/jp2.htm


Nowy panteon polskich świętych:
http://picasaweb.google.com/wojtas4000/031109WitrazeOstrowo?authkey=Gv1sRgCKuh4-L2gq7_vgE#
http://www.michalpardo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=57
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #344 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:02:06 pm »

Teraz oglądam "Świadectwo". Film do szpiku posoborowy. Hasełka, że SW2 to był zastrzyk nowej energii, że Kościół otwarł się na wiernych itp to standard. Jak ktoś chce oglądać, to leci na TVP1.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!