Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:52:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140854 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #225 dnia: Marca 17, 2010, 23:33:14 pm »

A ja mysle, ze akurat w tym temacie lepiej by bylo (strategicznie) nie mieszac sie publicznie. Opinia Bractwa, jak przypuszczam, nawet w najmniejszym stopniu nie zawazy na ew. beatyfikacji czy jej braku, natomiast wiele osob bedzie mialo automatyczne skojarzenie, ze to odwet za '88.

wręcz przeciwnie !! FSSPX jest jedyną faktyczną i zorganizowaną siłą, która może zablokować JP2

to raczej komukolwiek innemu (z IBP na czele) byłoby mniej wygodnie się w to mieszac
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #226 dnia: Marca 17, 2010, 23:37:08 pm »

Obys mial racje. Przy czym jest i 2. strona, jesli masz racje, PX beda mieli w Polsce latke tych, ktorzy zablokowali droge na oltarze Naszego_Wielkiego_Rodaka.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #227 dnia: Marca 18, 2010, 06:44:01 am »

Za jakiś czas pamięć zaginie o papieżu Janie Pawle II w narodzie. Jego encyklik i książek nikt prawie nie czyta. A czy bedzie beatyfikacja i potem kanonizacja to czas pokaże.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #228 dnia: Marca 18, 2010, 08:05:13 am »

A ja mysle, ze akurat w tym temacie lepiej by bylo (strategicznie) nie mieszac sie publicznie. Opinia Bractwa, jak przypuszczam, nawet w najmniejszym stopniu nie zawazy na ew. beatyfikacji czy jej braku, natomiast wiele osob bedzie mialo automatyczne skojarzenie, ze to odwet za '88.

wręcz przeciwnie !! FSSPX jest jedyną faktyczną i zorganizowaną siłą, która może zablokować JP2

to raczej komukolwiek innemu (z IBP na czele) byłoby mniej wygodnie się w to mieszac

Nie mowie juz o tym, ze wielu ksiezy ze wspolnot Ecclesia Dei bierze Jana Pawla II na sztandar. Dla nich to on byl Benedyktem, "ktory uwolnil msze i przywrocil tradycje". Z smutkiem mysle, o jednym z bardzo zacnych ksiezy - ktoremu osobiscie wiele zawdzieczam - a ktory dostawal quasi orgazmicznych skretow przy samym wymawianiu imienia poprzednika obecnego papieza.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #229 dnia: Marca 18, 2010, 09:26:47 am »

W rzeczy samej. Wystarczy zresztą przeczytać skądinąd bardzo wartościową "Historję Mszy", by módz to dostrzedz.

Idealna sytuacja byłaby taka, gdyby:
- Benedykt XVI realizował kierunek "centroprawicowy", tj. albo stricte kontrrewolucyjny, albo neutrealny. Mam tu na myśli ograniczenie pseudoekukumenizmu do spotkań dyplomatycznych, których niesposób zarzucić z dnia na dzień.
- FSSPX nie atakował Ojca Świętego doszukując się u niego modernizmu, tylko walił we wspólnych wrogów.

Przyznam, że na początku pontyfikatu bywało różnie (z obu stron, w tem z 1 ciut gorzej), ale na chwilę obecną - jestem zadowolony z istniejących relacyj
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #230 dnia: Marca 18, 2010, 11:01:30 am »

Idealna sytuacja byłaby taka, gdyby:
- Benedykt XVI realizował kierunek "centroprawicowy", tj. albo stricte kontrrewolucyjny, albo neutrealny. Mam tu na myśli ograniczenie pseudoekukumenizmu do spotkań dyplomatycznych, których niesposób zarzucić z dnia na dzień.
- FSSPX nie atakował Ojca Świętego doszukując się u niego modernizmu, tylko walił we wspólnych wrogów.

Ad primum, obecny pontyfikat to jednak znaczacy postep w porównaniu z poprzednim, choc mogloby byc lepiej (mowie to jako zewnetrzny obserwator, nie znajac uwarunkowan Kurii etc.)

Ad secundum, obie strony realizuja polityke kija i marchewki. Dyplomacja.
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2010, 12:08:46 pm wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #231 dnia: Marca 19, 2010, 11:06:24 am »

znaczacy postep w poruwnaniu z poprzednim
Jak to mowi moja coreczka "ojej".
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #232 dnia: Marca 19, 2010, 11:33:18 am »

W dzisiejszej Rzepie (niestety tylko w wydaniu papierowym, więc nie mogę podlinkować) jest info, że w kwietniu ma ruszyć kampania przygotowująca Polaków do ogłoszenia JP2 błogosławionym. Akcja pod hasłem "Jestem z wami - przesłania do Polaków" ma potrwać 9 miesięcy. Organizatorem jest m.in. fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #233 dnia: Marca 19, 2010, 12:09:30 pm »

znaczacy postep w poruwnaniu z poprzednim
Jak to mowi moja coreczka "ojej".

Prosze podac numer konta. Place 100 zlotych :)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #234 dnia: Marca 19, 2010, 12:26:37 pm »

W tym roku nie będzie  ;) http://info.wiara.pl/doc/474176.Beatyfikacja-Jana-Pawla-II-nie-w-tym-roku
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Torus
Gość
« Odpowiedz #235 dnia: Marca 19, 2010, 12:30:49 pm »

Cytuj
W dzisiejszej Rzepie (niestety tylko w wydaniu papierowym, więc nie mogę podlinkować) jest info, że w kwietniu ma ruszyć kampania przygotowująca Polaków do ogłoszenia JP2 błogosławionym. Akcja pod hasłem "Jestem z wami - przesłania do Polaków" ma potrwać 9 miesięcy. Organizatorem jest m.in. fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Ciekaw jestem z czyich pieniędzy organizowane są i będą te szopki: sale kongresowe, bilbordy, spoty. Wszystkie te akcje kosztują tyle samo co promocja Coca-Coli - miliony euro. Czy ta fundacja jest zasilana w kasę z budżetu państwowego? - moim zdaniem tak. I ciekawe, że w tym przypadku pani Senyszyn, Szmajdziński, i spółka milczą - a będą płacić z własnej kieszeni za promocję J-P II. To milczenie to polityczny deal.
Moim zdaniem trzeba nagłośnić temat finansowy. Może temat podrzucić Napierniczalskiemu z LSD  ;)? Trzeba wejść na forum GW - ateizm i nadawać ;).

o ks. Jerzym już zapomniano...

Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #236 dnia: Marca 19, 2010, 12:33:58 pm »

Myślę, że znajdują się prywatni sponsorzy, to po pierwsze  ;) Po drugie- myślę, że działanie na zasadzie współpracy z SLD i GW tylko może zaszkodzić tradycjonalistom. Naprawdę nie róbmy z siebie piłeczki, którą można rzucać raz na jedną stronę barykady, raz na drugą. Z wrogami Kościoła nie należy się sprzysięgać, bo "błogosławiony mąż, który nie siada w kole szyderców" ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #237 dnia: Marca 19, 2010, 12:38:43 pm »

Ciekaw jestem z czyich pieniędzy organizowane są i będą te szopki

Kiedys mialam dyzur w kwestowaniu na te fundacje, ludzie wrzucali bez mrugniecia po piecdziesiat zlotych albo i po stowce. Niemal wszyscy wychodzacy z kosciola. Wiele razy kwestowalam na rozne cele, ale nigdy w zyciu nie widzialam takich kwot.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Torus
Gość
« Odpowiedz #238 dnia: Marca 19, 2010, 12:40:04 pm »

Piszę tylko, że należy zadać pytanie " z czyich pieniędzy? i jaki jest budżet akcji reklamowo-promocyjnej". To są dane, do których każdy powinien mieć dostęp (i teoretycznie ma).
A może takie pieniądze powinny być przeznaczone na inne potrzeby? Dialogujmy, rozprawiajmy. Po II SV mamy podmiotowość ;)!
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #239 dnia: Marca 19, 2010, 12:41:51 pm »

Cytuj
W dzisiejszej Rzepie (niestety tylko w wydaniu papierowym, więc nie mogę podlinkować) jest info, że w kwietniu ma ruszyć kampania przygotowująca Polaków do ogłoszenia JP2 błogosławionym. Akcja pod hasłem "Jestem z wami - przesłania do Polaków" ma potrwać 9 miesięcy. Organizatorem jest m.in. fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia".


http://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_Dzie%C5%82o_Nowego_Tysi%C4%85clecia

Fundatorem jest Konferencja Episkopatu Polski. Fundacją kierują Rada i Zarząd Fundacji. Obecnie na czele Rady stoi abp Kazimierz Nycz, zastępcą jest abp Tadeusz Gocłowski. Przewodniczącym Zarządu jest ksiądz prałat Jan Drob, a wiceprzewodniczącym Andrzej Cehak.

czyli z tacy za to zapłacimy ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!