Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:10:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140906 razy)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #180 dnia: Lutego 27, 2010, 23:34:35 pm »

Na ogół encykliki nie są same w sobie nieomylne-zarówno te pisane przed jak i po soborze. Nie znaczy to wcale,że są błędne-znaczy li tylko,że Duch Święty nie gwarantuje ich wolności od błędu.
 Sądzę,iż nieoymlnym aktem papieskim po SWII był list Jana Pawła II ORDINATIO SACERDOTALIS
 "Aby zatem usunąć wszelką wątpliwość w sprawie tak wielkiej wagi, która dotyczy samego Boskiego ustanowienia Kościoła, mocą mojego urzędu utwierdzania braci (por. Łk 22,32) oświadczam, że Kościół nie ma żadnej władzy udzielania święceń kapłańskich kobietom oraz że orzeczenie to powinno być przez wszystkich wiernych Kościoła uznane za ostateczne.''
O. Nie znałem tego. Nie sądziłem, że JP2 pisał w takim stylu. Wg mnie też jest to nieomylny akt (chyba, że gdzieś się jaka herezja postconsyliarystyczna wkradła).
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #181 dnia: Lutego 27, 2010, 23:40:57 pm »

O. Nie znałem tego. Nie sądziłem, że JP2 pisał w takim stylu. Wg mnie też jest to nieomylny akt (chyba, że gdzieś się jaka herezja postconsyliarystyczna wkradła).

A ile encyklik, listow, homilii Jana Pawla II pan czytal, ze sadzi pan teksty w stylu "chyba ze posconsyliarystyczna herezja sie wkradla"? Jak rozumiem jego teksty sa pelne herezji, odnalazl je pan i stad panskie watpliwosci co do stylu Jana Pawla II.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #182 dnia: Lutego 27, 2010, 23:58:00 pm »

@ p.p. Barcikowski, Joker, Fidelis T. : encykliki nie moga byc z natury rzeczy nieomylne badz omylne, podobnie jak deklaracje, konstytucje, orzeczenia, syllabusy etc. Omylne lub niemylne moga byc tylkokonkretne propozycje (od propositio) czyli zdania, twierdzenia badz przeczenia. Dokument X moze byc poetyckim belkotem skrzywonego teologa, ale jesli zawiera zdania w stylu "Chrystus jest Bogiem", "kobieta nie moze zostac wyswiecona na kaplana", to te zdania moga byc lub nie byc przedmiotem nieomylnosci. Stosuje sie wtedy kryteria oceny podane w definicji Vaticanum I, zeby zobaczyc czy zostaly one spelnione odnosnie tego czy tamtego zdania. Fraza z Ordinatio sacerdotalis IMHO jest niemylna nie dlatego, ze nieomylny jest caly dokument jako taki, ale dlatego, ze wszystkie te kryteria spelnia.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 00:00:36 am wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #183 dnia: Lutego 28, 2010, 00:10:41 am »

@ p. JGP
Nie sądzę, że w tekstach Jana Pawła II są herezje. Słowa w nawiasie napisałem dlatego, gdyż nie czytałem całego listu i wolałbym uniknąć sytuacji typu: raczej nie jest, skoro 2 linijki dalej ma Pan to a to napisane. Co do ilości przeczytanych tekstów JP2 - wg mnie całkiem nieźle, zwłaszcza że prócz zainteresowań własnych, czytałem JP2 ze względu na OTK. A jeśli chodzi o styl - w żadnym z przeczytanych przeze mnie tekstów JP2 nie ma stwierdzeń typu "mocą mojego urzędu utwierdzania braci oświadczam...".

P.S. Dziękuję panu Fons Blaudi za wyjaśnienie.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #184 dnia: Lutego 28, 2010, 09:32:35 am »

Sprawa dogmatycznego charakteru Ordinatio sacerdotalis została dawno wyjaśniona przez KNW.

http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,339.msg11140.html#msg11140
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #185 dnia: Lutego 28, 2010, 19:04:41 pm »

Obiektywnie patrzac na sam tekst, to wszystkie elementy definici nieomylnej sa bez watpienia zawarte. Pozostal tylko jeden element : ten najtrudniejszy do sprecyzowania czyli intencja. I od tej strony wlasnie KNW atakuje. Nie ma powodu by jej nie wierzyc.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #186 dnia: Lutego 28, 2010, 19:37:21 pm »

Obiektywnie patrzac na sam tekst, to wszystkie elementy definici nieomylnej sa bez watpienia zawarte. Pozostal tylko jeden element : ten najtrudniejszy do sprecyzowania czyli intencja. I od tej strony wlasnie KNW atakuje. Nie ma powodu by jej nie wierzyc.
Słusznie. - Może jednak źle odczytuję Pańską intencję, ale to nie KNW zaprzeczała dogmatyczności tej wypowiedzi, tylko san Jan Paweł. Zrobił to już wcześniej, pytany przez dziennikarza, a w obliczu nadal trwających wątpliwości kazał opublikować takie wyjaśnienie.
Zapisane
giacinto
uczestnik
***
Wiadomości: 115


« Odpowiedz #187 dnia: Marca 01, 2010, 11:56:24 am »

http://www.fronda.pl/news/czytaj/innowiercy_uzdrowieni_za_wstawiennictwem_jana_pawla_ii#comment_115903

czytaliście to? :o
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #188 dnia: Marca 01, 2010, 12:01:09 pm »

Tak, od wczoraj o tym trąbią w mediach. JP II będzie pierwszym świętym wiary EKUKUMENIZMU.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #189 dnia: Marca 01, 2010, 12:47:59 pm »

O. Nie znałem tego. Nie sądziłem, że JP2 pisał w takim stylu. Wg mnie też jest to nieomylny akt (chyba, że gdzieś się jaka herezja postconsyliarystyczna wkradła).

A ile encyklik, listow, homilii Jana Pawla II pan czytal, ze sadzi pan teksty w stylu "chyba ze posconsyliarystyczna herezja sie wkradla"? Jak rozumiem jego teksty sa pelne herezji, odnalazl je pan i stad panskie watpliwosci co do stylu Jana Pawla II.

Warto poczytać ten tekst :
http://www.ultramontes.pl/jp2_a_doktryna_katolicka.htm

Troszkę wyjaśnia :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #190 dnia: Marca 04, 2010, 08:25:14 am »

Z dzisiejszej Rzepy:
Cytuj
Uznanie cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II miało być najmniej pracochłonnym i najkrótszym etapem w procesie beatyfikacyjnym. Ale pojawiły się trudności, które wydłużą prace – ustaliła "Rz".
http://www.rp.pl/artykul/20,442043_Klopoty_z_cudem_.html
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #191 dnia: Marca 08, 2010, 13:54:37 pm »

http://fronda.pl/news/czytaj/opat_tradycjonalista_jan_pawel_ii_calowal_koran_uczestniczyl_w_k  Ale jazda!  ;D ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #192 dnia: Marca 08, 2010, 15:24:45 pm »

E tam, nic nowego. Na FK czy FF wałkowanie od lat.
Zapisane
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #193 dnia: Marca 08, 2010, 22:02:46 pm »

i znów x. Luigi Villa - Specjalny numer Chiesa Viva

BEATO? NO!



SPIS TREŚCI:

    * Karol Wojtyła "błogosławiony"? NIE!
    * Asyż-Bis. 24 stycznia 2002 r. Ekumenizm masońsko-lucyferiański
    * Śmierć Jana Pawła II
    * Nieznana książka księdza Karola Wojtyły
    * Historyczne dowody na istnienie nieznanej książki "heretyka" Karola Wojtyły
    * Pośpiech przy beatyfikacji Wojtyły
    * Jan Paweł II i zmiana "Doktyny Maryjnej" Kościoła
    * Jan Paweł II. Pontyfikat zagadka
    * Jan Paweł II. List oskarżenie do Kongregacji Doktryny Wiary
    * Jan Paweł II ... Święty?
    * Jan Paweł II "Wielki"?
    * Jan Paweł II na temat stosunków kościół-państwo
    * Jan Paweł II. Katecheza erotycznych obsesji
    * Jan Paweł II (Święty Karol?)
    * Potwierdzone: Wojtyła był Żydem. (Może frankistą)
    * Cienie na wierze Karola Wojtyły
    * Jan Paweł II. Co o tym sądzisz?
    * Papież Wojtyła i kult Jego osoby
    * Piekło czy Czyśćciec?
    * Jan Paweł II ... w płomieniach?

więcej na stronie http://rzymskikatolik.blox.pl/2010/03/Specjalny-numer-Chiesa-Viva-BEATO-NO.html
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #194 dnia: Marca 08, 2010, 22:25:41 pm »

O tych sprawach było na Frondzie, ale dziś to poszło na onet i do I programu radia ;) Pan Lenert się emocjonował podobnoż, moi Rodzice słuchali ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!