Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:29:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140900 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #165 dnia: Grudnia 21, 2009, 14:38:34 pm »

Ogólnie jest jatka  ;D :P

A jeśli Papież coś takiego powiedział: "Następnie Benedykt XVI przedstawił taki postulat: "Do dialogu z religiami należy dzisiaj dodać dialog z tymi, dla których religia jest rzeczą obcą, którym Bóg jest nieznany".

To chyba wyraźnie wskazuje to na to, iż nie interpretuje on dialogu międzyreligijnego i ekumenizmu w ten sposób, że katolicy mają rezygnować ze swojej wiary i tworzyć jakąś nową, no bo jaką można stworzyć z tymi, którzy nie wyznają żadnej... ale sama nie wiem, jak ten cytat interpretować.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2009, 14:57:56 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #166 dnia: Grudnia 21, 2009, 17:42:11 pm »

@ Jean Gabriel Perboyre : taka wlasnie jest propozycja o. Moreroda. Sobor ma byc fakultatywny czyli mozna go ignorowac i nie mozna nikogo zmuszac do jego przyjecia. Podbudowe ideowa tego oryginalnego rozwiazania mozna sobie latwo wyobrazic : byl to sobor duszpasterski, wiec jak ktos sie jego "duszpasterskimi" wskazowkami  kierowac, to niech sie kieruje np. promujac islam zgodnie z deklaracja DH (jak ostatnio biskupi szwajcarscy". Z kolei inni, ktorzy DH uznaja za sprzeczna z poprzednim nauczaniem beda mogli ja spokojnie odrzucic, bo to wszak deklaracja tylko "duszpasterska". Heglistowsko-modernistyczna schizofrenia, ale o niebo lepsza od serwowanej nam dotychczas hermeneutyki zerwania jako jedynej alternatywy. Jednak punktem docelowym tej ewolucji winno byc dogamtyczne wyjasnienie tych kontrowersji - ta jest wszak obowiazek pasterzy, w tym Najwyzszego.

Mysle, ze na to odpowiedzial niejako pan jp7:

Cytuj
wszem - (samego w sobie Soboru) można - bez szkody dla Doktryny nie przyjąć. Większym problemem jest jednak Magisterium papieskie w dużej części opierające się na nauczaniu ostatniego Soboru...
Ergo -  prostych rozwiązań nie ma (no, są -  od Piusa XII nie było papieży... )

Poza tym jest jeszcze inne pytanie. Na ile takie deklaracje o. Moreroda sa wiazace i czy nie wykracza on poza swoje perogatywy. Poza tym ta fakultatywnosc (samo slowo jest dziwne dobrane) doprowadzi do zupelnej paranoi, o czym pan zreszta wspominal. Nie sadze by mozliwe bylo przejscie do porzadku dziennego nad 40 latami posoborowych zmian, tak jakby ich nie bylo i niech kazdy sobie interpretuje jak chce. Bez zartow. Sobor rzekomo duszpasterski stal sie slowem kluczem calego nauczania papiezy od Pawla VI do w zasadzie Benedykta XVI. I nagle sie okaze, ze w zasadzie przez ostatnie 40 lat niepotrzebnie bito piane. No i chora bylaby sytuacja w ktorej w ramach jednego Kosciola bylyby dwie wizje podstawowych kwestii, takie, dla kazdego cos milego.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #167 dnia: Stycznia 21, 2010, 22:04:44 pm »

Jan Paweł II. Powiedział: „Ja nie mogę nic zrobić. Proszę się modlić do tego kapłana”,

http://www.rp.pl/artykul/67352,422180_Koscielny_trybunal_bada_cud_Piusa_XII.html

Czy myślą Państwo, że może to mieć wpływ na ewentualne zatrzymanie beatyfikacji? Czy człowiek będący w niebie może tak powiedzieć? Czy to możliwe, by on nie mógł nic zrobić, a Pius XII, tak? Jak to jest z teologicznego punktu widzenia?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #168 dnia: Stycznia 21, 2010, 22:12:03 pm »

a dlaczego od razu zatrzymanie?
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #169 dnia: Stycznia 25, 2010, 15:22:33 pm »

Czy myślą Państwo, że może to mieć wpływ na ewentualne zatrzymanie beatyfikacji? Czy człowiek będący w niebie może tak powiedzieć? Czy to możliwe, by on nie mógł nic zrobić, a Pius XII, tak? Jak to jest z teologicznego punktu widzenia?

Zasadniczo to Kościół nie orzekł, że dusza JP2 przebywa w Niebie i dopóki nie zostanie ogłoszony dekret kanonizacyjny, to żaden z katoli takiej pewności mieć nie może. Jeśli to zdanie rzekomej duszy JP2 jest prawdziwe, to może to oznaczać, że dusza JP2 przebywa w Czyśćcu, gdzie jest już zbawiona, ale nie obcuje z Bogiem, więc pomóc ziemianom może jedynie modlitwą, a dusza P12 jest już w Niebie, ogląda Boga "twarzą w twarz" i ma o Niebo (explicite!) większe możliwości.
Zapisane
giacinto
uczestnik
***
Wiadomości: 115


« Odpowiedz #170 dnia: Stycznia 28, 2010, 22:23:50 pm »

Więc pytanie jest takie, czy dusza Jana Pawła II jest w niebie czy jeszcze się oczyszcza. Jeśli zostanie ogłoszony błogosławionym, czyli szczęśliwym, to oznacza, ze jest w niebie. I mniejsza o to, czy będzie to cześć tylko lokalna, bo tak czy inaczej będzie oficjalna.
A tak na marginesie, jeśli zostanie ogłoszony przez poszczegolne diecezje patronem drugorzędnym, kult stanie się powszechny - przynajmniej na terenie Polski. Kto zabroni mieć jednego patrona więcej???? No kto?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #171 dnia: Lutego 27, 2010, 11:58:02 am »

Posoborowcy sprzedają książkę

http://www.allegro.pl/item924779111_nowe_cuda_jana_pawla_ii_nowe_swiadectwa_cd.html

Nowe cuda to kontynuacja bestsellerowej książki Cuda, która ukazała się w nakładzie ponad 100 000. Książka jest zbiorem świadectw ludzi z całego świata, którzy otrzymali łaski za wstawiennictwem Jana Pawła II.
O swoich przeżyciach opowiadają wybitni artyści, m.in. Plácido Domingo, Ennio Morricone oraz ludzie pracujący u boku Ojca Świętego.

Wyjątkową częścią publikacji jest płyta CD z wierszami Karola Wojtyły w muzycznym wykonaniu Seweryna Krajewskiego. Całość uzupełnia wywiad z artystą oraz osobiste wyznanie jego żony Elżbiety


zapewne w przygotowaniu dalsze częsci Cudów JP2
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #172 dnia: Lutego 27, 2010, 12:09:40 pm »

Taaa cała "plejada cudów" JP II...ja czekam na polskie wydanie "Giovanni Paolo II beato ? " ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #173 dnia: Lutego 27, 2010, 13:31:54 pm »

Cytat: jp7
Większym problemem jest jednak Magisterium papieskie w dużej części opierające się na nauczaniu ostatniego Soboru...
Ergo -  prostych rozwiązań nie ma (no, są -  od Piusa XII nie było papieży... )
Ale przecież to Magisterium posoborowe nie posiada przywileju nieomylności. A jeśli Magisterium zaprzecza nieomylnym prawdom, to nie należy słuchać owego Magisterium. Chyba, że się mylę...
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #174 dnia: Lutego 27, 2010, 13:35:54 pm »

Taaa cała "plejada cudów" JP II...ja czekam na polskie wydanie "Giovanni Paolo II beato ? " ;)

w pewnym sensie była juz taka książka "Piotrze czy mię kochasz ?" autorstwa x. Daniela La Roux
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #175 dnia: Lutego 27, 2010, 19:48:32 pm »

Cytat: jp7
Większym problemem jest jednak Magisterium papieskie w dużej części opierające się na nauczaniu ostatniego Soboru...
Ergo -  prostych rozwiązań nie ma (no, są -  od Piusa XII nie było papieży... )
Ale przecież to Magisterium posoborowe nie posiada przywileju nieomylności. A jeśli Magisterium zaprzecza nieomylnym prawdom, to nie należy słuchać owego Magisterium. Chyba, że się mylę...

 Ranga doktrynalna Magisterium nie zależy od jego przed czy po-soborowości. Niektóre z przedsoborowych encyklik również nie były nieomylne.
W którym miejscu Magisterium posoborowe zaprzecza nieomylnym prawdom?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #176 dnia: Lutego 27, 2010, 20:13:43 pm »

W którym miejscu Magisterium posoborowe zaprzecza nieomylnym prawdom?

Wystarczy przeczytać np. najpierw Mortalium animos a następnie Ut unum sint.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #177 dnia: Lutego 27, 2010, 20:59:37 pm »

Ranga doktrynalna Magisterium nie zależy od jego przed czy po-soborowości. Niektóre z przedsoborowych encyklik również nie były nieomylne.
A czy ja napisałem, że zależy? Proszę podać przykład nieomylnej encykliki posoborowej (te 2 przymiotniki chyba się wykluczają, no ale mniejsza z tym)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #178 dnia: Lutego 27, 2010, 22:13:53 pm »

W którym miejscu Magisterium posoborowe zaprzecza nieomylnym prawdom?

Wystarczy przeczytać np. najpierw Mortalium animos a następnie Ut unum sint.

A które z nich jest nieomylne?
Zapisane
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #179 dnia: Lutego 27, 2010, 22:43:37 pm »

Ranga doktrynalna Magisterium nie zależy od jego przed czy po-soborowości. Niektóre z przedsoborowych encyklik również nie były nieomylne.
A czy ja napisałem, że zależy? Proszę podać przykład nieomylnej encykliki posoborowej (te 2 przymiotniki chyba się wykluczają, no ale mniejsza z tym)

  Na ogół encykliki nie są same w sobie nieomylne-zarówno te pisane przed jak i po soborze. Nie znaczy to wcale,że są błędne-znaczy li tylko,że Duch Święty nie gwarantuje ich wolności od błędu.
 Sądzę,iż nieoymlnym aktem papieskim po SWII był list Jana Pawła II ORDINATIO SACERDOTALIS
 "Aby zatem usunąć wszelką wątpliwość w sprawie tak wielkiej wagi, która dotyczy samego Boskiego ustanowienia Kościoła, mocą mojego urzędu utwierdzania braci (por. Łk 22,32) oświadczam, że Kościół nie ma żadnej władzy udzielania święceń kapłańskich kobietom oraz że orzeczenie to powinno być przez wszystkich wiernych Kościoła uznane za ostateczne.''
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!