Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:54:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140965 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #105 dnia: Grudnia 18, 2009, 16:18:49 pm »

A krakowskiej?  ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #106 dnia: Grudnia 18, 2009, 16:23:55 pm »

wirus lasandryzmu dopadł .... kard. Danneelsa

Obawiam się, że raczej jest to niechęć do papieża z lewej strony.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #107 dnia: Grudnia 18, 2009, 16:27:46 pm »

wirus lasandryzmu dopadł .... kard. Danneelsa
Obawiam się, że raczej jest to niechęć do papieża z lewej strony.

Dokladnie. Czytalam pare tekstow o JPII, zreszta o BXVI rowniez, z lewej strony. To parszywe paszkwile, nie majace nic wspolnego z tradilandem.

Zreszta nawet na naszych forach, jeszcze z fidela pamietam, pojawiali sie tacy, co szukaja tylko by podpiac sie ze swoimi lewackimi krytykami.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #108 dnia: Grudnia 18, 2009, 16:45:25 pm »

A krakowskiej?  ;D

Dotyczyc bedzie rzymskiej. Meczy mnie to pytanie, bo jak rozumiem nie chce pani uznac ewentualnej beatyfikacji Jana Pawla II. Mam pytanie czy oparla pani swoje przekonania na wlasnych studiach zycia Jana Pawla II czy po prostu chce pani plynac z pradem tego forum?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2009, 16:55:00 pm wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #109 dnia: Grudnia 18, 2009, 16:49:48 pm »

wirus lasandryzmu dopadł .... kard. Danneelsa
Obawiam się, że raczej jest to niechęć do papieża z lewej strony.

Dokladnie. Czytalam pare tekstow o JPII, zreszta o BXVI rowniez, z lewej strony. To parszywe paszkwile, nie majace nic wspolnego z tradilandem.

Zreszta nawet na naszych forach, jeszcze z fidela pamietam, pojawiali sie tacy, co szukaja tylko by podpiac sie ze swoimi lewackimi krytykami.

No tak...ale nie ma wśród kardynałów nikogo "z prawej strony" , by powstrzymać pośpieszną a nieroztropną beatyfikację, zatem cóż...nadzieja w Ojcu Świętym...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #110 dnia: Grudnia 18, 2009, 16:51:28 pm »

A krakowskiej?  ;D

Dotyczyc bedzie rzymskiej. Meczy mnie to pytanie, bo jak rozumiem chce pani uznac ewentualnej beatyfikacji Jana Pawla II. Mam pytanie czy oparla pani swoje przekonania na wlasnych studiach zycia Jana Pawla II czy po prostu chce pani plynac z pradem tego forum?

Niby z jakim prądem Pan polecałby "płynąć" ? Archidiecezji krakowskiej ???
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #111 dnia: Grudnia 18, 2009, 21:13:48 pm »

A krakowskiej?  ;D

Dotyczyc bedzie rzymskiej. Meczy mnie to pytanie, bo jak rozumiem nie chce pani uznac ewentualnej beatyfikacji Jana Pawla II. Mam pytanie czy oparla pani swoje przekonania na wlasnych studiach zycia Jana Pawla II czy po prostu chce pani plynac z pradem tego forum?
Czy w takim razie beda jakies ograniczenia na kult poza diecezja rzymska ?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #112 dnia: Grudnia 18, 2009, 22:11:49 pm »

Jan Paweł II wiele powiedział dobrego, broniąc rodziny, wartości, broniąc życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zgoda. Ale mam zastrzeżenia do Asyżu. I do pocałowania Koranu. Przede wszystkim do Asyżu. I uważam, że owszem, mógł zmienić w tym zdanie np. przed śmiercią. Mógł powiedzieć do swoich bliskich, przyjaciół- Asyż to był błąd, albo coś w tym stylu. Możliwe. Jeśli zatem tak, można by już się nie czepiać. Ok. Ale... chciałabym w takiej sytuacji usłyszeć, że on zmienił zdanie, że nawet niech to będzie na tydzień przed śmiercią, ocenił ten Asyż negatywnie. A jeśli tego nie zrobił, niech podadzą uzasadnienie Asyżu, które nie kłóci się z Biblią i nauką Kościoła przez XX wieków. Jedno albo drugie( aczkolwiek uważam, że drugie jest po prostu niewykonalne ;) ). Ale właśnie- jedno albo drugie jest niezbędne dla ludzi. By normować sytuację. Inaczej beatyfikacja JPII będzie w odbiorze ludzi ( ja nie mówię, że w zamyśle Papieża, absolutnie!), ale w odbiorze ludzi i części biskupów, którzy to skrzętnie wykorzystają, "beatyfikacją" Asyżu '86. A na to nie mogę się zgodzić i pod tym podpisać. Po prostu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #113 dnia: Grudnia 18, 2009, 22:18:11 pm »

A na to nie mogę się zgodzić i pod tym podpisać. Po prostu.

Na szczęście, ani pani ani nikt z tego forum nie musi tego robić, dla ewentualnej beatyfikacji i kanonizacji niema żadnego znaczenia. :)

To że były przygotowane takie transparenty nie przeczy temu iż większość ludzi miało takie odczucie "santo subito"
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #114 dnia: Grudnia 18, 2009, 22:49:16 pm »

Panie tkliller, otóż ma to znaczenie dla beatyfikacji moim skromnym, acz laika, zdaniem. Można beatyfikować kogoś, kto głosił herezje przez 100 lat, jeśli w 101 się nawrócił i uczynił jakieś tam dobro. Ciężko powiedzieć, że udział w asyżu '86 jest zgodny z katolicką ortodoksją- patrz Mortalium animos, w którym to wyraźnie jest napisane, że Stolica Apostolska NIE MOŻE brać udziału w takich zjazdach. Jest to opinia nie tylko moja, ale i wielu kapłanów, że Asyż był zły.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #115 dnia: Grudnia 18, 2009, 22:54:08 pm »

Czy w takim razie beda jakies ograniczenia na kult poza diecezja rzymska ?

Ogolnie beatyfikacja wiaze sie z zezwoleniem na kult, ale lokalny, natomiast poniewaz sprawa dotyczy papieza i to bardzo popularnego to moze zostanie to zezwolenie rozszerzone. Nie wiem. Zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2009, 23:18:54 pm wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #116 dnia: Grudnia 18, 2009, 23:24:12 pm »

Ale właśnie- jedno albo drugie jest niezbędne dla ludzi. By normować sytuację.

Nonsens. Większość ludzi ma głęboko gdzieś, czy Asyż kłóci się z nauką Kościoła czy nie.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #117 dnia: Grudnia 19, 2009, 09:40:33 am »

Ale właśnie- jedno albo drugie jest niezbędne dla ludzi. By normować sytuację.

Nonsens. Większość ludzi ma głęboko gdzieś, czy Asyż kłóci się z nauką Kościoła czy nie.
Niestety - bez choćby badań statystycznych - to gołosłowie...
Ludzie których znam nie tyle "ma gdzieś" co wierzy autorytetom. Skoro to uczyniłł papież to jest dobre ;D
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #118 dnia: Grudnia 19, 2009, 12:31:48 pm »

Dokładnie, zgadzam się z Panem jp7. Poza tym nawet jeśli mają to gdzieś, a zrobił to autorytet, to dobrze by było, gdyby ktoś publicznie powiedział, że tenże autorytet potem tego żałował, lub że po prostu popełnił błąd, a błąd to ludzka rzecz. Inaczej właśnie ludzie przyjmują takie rzeczy bezkrytycznie. Aby przekonać się, że tak jest, proponuję przejść się do salonu fryzjerskiego( przed świętami w sam raz dobra rzecz ;) ) i rozpocząć z towarzyszami w kolejce pod nożyce rozmowę na temat różnych religii- konkluzja siedzących tam najczęściej emerytek( przynajmniej tak jest niedaleko mnie) jest jedna- wszystkie religie są równe i "bóg"( celowo piszę w cudzysłowie i z małej litery, bo nie znam takiego boga) wysyłał swoich "mesjaszy" do różnych narodów- do Żydów Jezusa, do muzułmanów Mahometa, do Chińczyków Buddę, do Hindusów kogoś tam itd. itp. To jest zasłyszane z ust emerytki. Herezja, że aż bije po oczach i uszach i moje władze umysłowe cierpią katorgę.

Genialny grunt pod New Age, a jeszcze wystarczy, że ktoś rzuci hasło, że JPII i Asyż i płonie łąka ;) Bo ludzie się w ogóle nie zastanawiają nad słowami JPII( przynajmniej tzw. ogół), ale patrzą na czyny. Bo są łatwiejsze do zrozumienia, czyny to obrazki, a ludzie są przyzwyczajeni do myślenia obrazkowego...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #119 dnia: Grudnia 19, 2009, 15:04:29 pm »

Niestety - bez choćby badań statystycznych - to gołosłowie...

Nie potrzebuję badań statystycznych - wystarczy mi to, co widzę na codzień. Państwo naprawdę myślicie, że przeciętny Polak wprowadza jakieś rozrónienia na uroczyste/nieuroczyste nauczania Kościoła, omylne/nieomylne etc.? Z "badań statystycznych" wynika, że Polacy nie wiedzą prawie nic na temat swojej religii (jeśli chodzi o młodzież: tylko "18,7 proc. potrafiło podać przybliżoną definicję wiary Kościoła katolickiego"), we Francji z kolei wśród "katolików" w zmartwychwstanie ciał wierzy 10%.
Co więcej, ponad 80% Polaków uważa, że nieważne w jakiego Boga się wierzy, by być zbawionym.

W świetle tego uważam, że poza nikłym odsetkiem tradycjonalistów mała kogo obchodzi, czy Asyż był zgodny z wcześniejszym nauczaniem czy nie.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!