Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 11:46:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 141937 razy)
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #75 dnia: Listopada 07, 2009, 13:43:36 pm »

Dletego nalega sie na "subito". przy subito w takim tempie "badań" wiele rzeczy można przeoczyć...

... i wyciagnac je post factum, traktujac kanonizacje jako akt legitymizujacy tego typu dewiacje i otwierajacy im szeroko furtke na przyszlosc.

Biedny JPII musi sie w grobie przewracac, ze planuja uczynic zen jakas maskotke czy breloczek z logo dzejpitu do kluczy do wszelkich naduzyc.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #76 dnia: Listopada 10, 2009, 08:28:30 am »

Jest kolejny termin - 17 października 2010:

http://www.rp.pl/artykul/20,389894_Czaczkowska__Bl__Jan_Pawel_II_w_2010_roku_.html
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #77 dnia: Listopada 10, 2009, 09:30:55 am »

w ciągu dwu tygodni pół roku do przodu :)

oby tak dalej :D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #78 dnia: Listopada 13, 2009, 08:40:27 am »

Już wiadomo, dlaczego proces się tak ślimaczy - w Polsce brakuje odpowiednich fachowców!
Ale wkrótce ma się to zmienić. Archidiecezja krakowska organizuje kursy na specjalistów d/s kanonizacji:
http://www.rp.pl/artykul/20,391184_Specgrupa_do_spraw_kanonizacji_.html
Zapisane
M.
bywalec
**
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #79 dnia: Listopada 13, 2009, 15:52:29 pm »

Żeby tylko Obama nie zahaczył o Kraków,bo może coś zaliczyć do kompletu...
Zapisane
na wschód skazani z woli zachodu, walczyli o niepodległość,
tak ratowali honor narodu i wielu z nich poległo,
będziemy o nich pamiętać stale, to nasza nowa praca,
dziś do historii w należnej chwale podziemna armia powraca
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #80 dnia: Listopada 17, 2009, 09:18:00 am »

Kolejne doniesienia:
ponoć Kongregacja uznała już heroiczność cnót i wkrótce będzie oficjalny komunikat:
http://www.rp.pl/artykul/20,392922_Blizej_beatyfikacji_Jana_Pawla_II_.html
Zapisane
eliasz
Gość
« Odpowiedz #81 dnia: Listopada 20, 2009, 22:00:48 pm »

Zastanawia mnie Wasz sceptycyzm  i powiedzmy lekką niechęć do J.P.II. Ciekawe dla mnie, ciągle czytam wypowiedzi i po prostu mnie to ciekawi:)
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #82 dnia: Listopada 20, 2009, 22:04:18 pm »

Zastanawia mnie Wasz sceptycyzm  i powiedzmy lekką niechęć do J.P.II. Ciekawe dla mnie, ciągle czytam wypowiedzi i po prostu mnie to ciekawi:)

Dlaczego to pana zastanawia?
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
eliasz
Gość
« Odpowiedz #83 dnia: Listopada 20, 2009, 22:09:54 pm »

hm, ciekawe również pytanie, dlaczego? jako człowiek lekkiej wiary i wiedzy o niej w moim przekonaniu tym samym opartej na w.w elementach,szedł drogą świętości,ogolacania i tym samym w pełnym przekonaniu wierzę iż doszedł czy raczej wypelnił do ostatniej kropli Wolę Bożą ku świętości. Dlatego jestem przekonany a jednocześnie można zadać pytanie czy zawsze szczególnie przy wybitnych osobach potrzeba lat,pokolenia by wszystko było proste i czytelne?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #84 dnia: Listopada 20, 2009, 22:22:09 pm »

hm, ciekawe również pytanie, dlaczego? jako człowiek lekkiej wiary i wiedzy o niej w moim przekonaniu tym samym opartej na w.w elementach,szedł drogą świętości,ogolacania i tym samym w pełnym przekonaniu wierzę iż doszedł czy raczej wypelnił do ostatniej kropli Wolę Bożą ku świętości. Dlatego jestem przekonany a jednocześnie można zadać pytanie czy zawsze szczególnie przy wybitnych osobach potrzeba lat,pokolenia by wszystko było proste i czytelne?

Hm, a o co właściwie chodzi? Kto mianowicie jest/był małej/słabej wiary, kto ogołacał i kogo? No i do czego jest pan przekonany? Naprawdę ciężko się połapać...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
eliasz
Gość
« Odpowiedz #85 dnia: Listopada 20, 2009, 22:26:41 pm »

Wspomniałem o swojej wierze, ogołacał się z kolei J.P.II,czyniąc to z miłości do Chrystusa. Przekonany jestem do jego świętości a tym samym powątpiewam w wiele różnych zarzutów bardziej lub mniej tu i tam spotykanych.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #86 dnia: Listopada 21, 2009, 18:35:02 pm »

Cóż - nawet papież Liberiusz był nazywany  "świętym Liberiuszem"...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
eliasz
Gość
« Odpowiedz #87 dnia: Listopada 21, 2009, 18:42:17 pm »

Cóż- tutaj nie chodzi kogo nazywali, lub nazywają lecz o rzeczywistość,stan faktyczny który jak mniemam Pan JP7 powątpiewa, a ja go dostrzegam z racji powiedzmy jakiegoś tam rozeznania w tym temacie. Oczywiście istnieje wolność słowa,poglądów dlatego między innymi jest tyle poglądów. Choć z drugiej strony dziwie się iż to co jest oczywiste dla wielu, jest dla wielu absurdalne, a sam J.P.II jest tutaj swoistą makiwarą do bicia.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #88 dnia: Listopada 21, 2009, 20:00:50 pm »

Cóż- tutaj nie chodzi kogo nazywali, lub nazywają lecz o rzeczywistość,stan faktyczny który jak mniemam Pan JP7 powątpiewa, a ja go dostrzegam z racji powiedzmy jakiegoś tam rozeznania w tym temacie. Oczywiście istnieje wolność słowa,poglądów dlatego między innymi jest tyle poglądów. Choć z drugiej strony dziwie się iż to co jest oczywiste dla wielu, jest dla wielu absurdalne, a sam J.P.II jest tutaj swoistą makiwarą do bicia.
Podoba mi sie zawsze jak dla niektorych to, ze "przeciez isteniej wolnosc slowa" jest jakby argumentem, ze poglady innych moga byc prawdziwe.

Odpoowiadajac p. Eliaszowi... czym innym jest pewnosc, ze ktos byl zbawiony czy nawwet podziwdla jego zycia a czym innym jest jego beatyfikacja czy kanonizacja czyli stawianie za wzor do nasladowania calemu Kosciolowi. Dla papiezy, ktorzy sa straznikami doktryny Kosciola poprzeczka w tym zakresie jest postawiona bardzo wysoko...
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #89 dnia: Listopada 21, 2009, 20:39:03 pm »

Odpoowiadajac p. Eliaszowi... czym innym jest pewnosc, ze ktos byl zbawiony czy nawwet podziwdla jego zycia a czym innym jest jego beatyfikacja czy kanonizacja czyli stawianie za wzor do nasladowania calemu Kosciolowi. Dla papiezy, ktorzy sa straznikami doktryny Kosciola poprzeczka w tym zakresie jest postawiona bardzo wysoko...
Obawy są związane raczej ze zbytnim pośpiechem i instrumentalnym traktowaniem Osoby Zmarłego przez co bardziej hałaśliwe środowiska niż z powątpiewaniem w Jego osobistą świętość i czystość intencji. 
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!