Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:22:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140897 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #60 dnia: Czerwca 18, 2009, 07:07:09 am »

Pani Wiridiano Karola jest 4 listopada a w maju nie tylko zamach ale też urodziny.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #61 dnia: Listopada 04, 2009, 20:04:18 pm »

W dzisiejszych Wiadomościach TVP1 podano, powołując się na kard. Re, iż podawany przez media termin beatyfikacji wiosną 2009 jest nierealny.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #62 dnia: Listopada 04, 2009, 22:20:22 pm »

Oczywiście bo wiosna 2009 już była :)
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #63 dnia: Listopada 04, 2009, 22:23:44 pm »

Ojej, chodziło o 2010 oczywiście!  ;D
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #64 dnia: Listopada 05, 2009, 09:25:48 am »

W Skarżysku Kamiennej przed jednym z kościołów stoją sobie naprzeciw siebie dwa pomniki: Prymasa Wyszyńskiego i Jana Pawła WIELKIEGO. Tak jest podpisany. Ale cóż się dziwić - to postępowa parafia. W ostatni weekend wreszcie miałem tam okazję po raz pierwszy na własne oczy obejrzeć Pana "Rysia - Świeckiego Szafarza". Tak go ksiądz proboszcz przedstawił. (Słówko "Pan" dodaję od siebie. Proboszcz przedstawił go jako "Rysia").

No coz, wszystkie Ryski to fajne chlopaki  :)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #65 dnia: Listopada 05, 2009, 09:30:01 am »

No coz, wszystkie Ryski to fajne chlopaki  :)
Są wyjątki od tej reguły, na przykład nasz cieć.

P.S. Czy reguła obejmuje Ryśki odryszardne, czy także odhenrykowe (HenRysio) ;)?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #66 dnia: Listopada 05, 2009, 21:35:13 pm »

To już zaczyna przypominac przepowiadanie końca świata przez świadków Jehowy albo daty indultu generalnego. Teraz mówią, że październik 2010 będzie datą beatyfikacji.  ;D http://wiadomosci.wp.pl/kat,1371,title,Beatyfikacja-Jana-Pawla-II---w-pazdzierniku-2010-r.,wid,11663726,wiadomosc.html?ticaid=190d6&_ticrsn=3
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #67 dnia: Listopada 05, 2009, 21:42:32 pm »

Za powód podają skomplikowana procedurę, tak jakby przy  wyznaczaniu poprzednich terminów była   ona prostsza, nigdy zaś nie podają co w niej takiego skomplikowanego, ze powstrzymuje ona tak oczywistą decyzję jak "santo subito".
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #68 dnia: Listopada 05, 2009, 21:53:29 pm »

Bo może po prostu "santo non subito"?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #69 dnia: Listopada 05, 2009, 21:59:39 pm »

Za powód podają skomplikowana procedurę, tak jakby przy  wyznaczaniu poprzednich terminów była   ona prostsza, nigdy zaś nie podają co w niej takiego skomplikowanego, ze powstrzymuje ona tak oczywistą decyzję jak "santo subito".

No, ja liczę, że prawdziwym powodem opóźnienia są negocjacje z Bractwem. Beatyfikacja JP2 na pewno by je zakończyła. O ile z samemi negocjacjami nie wiąże 100 % nadziei, to liczę, że przynajmniej zastopują one beatyfikację prześladowcy tradycjonalistów i detradycjonalizatora Kościoła
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #70 dnia: Listopada 05, 2009, 22:05:38 pm »

Za powód podają skomplikowana procedurę, tak jakby przy  wyznaczaniu poprzednich terminów była   ona prostsza, nigdy zaś nie podają co w niej takiego skomplikowanego, ze powstrzymuje ona tak oczywistą decyzję jak "santo subito".

No, ja liczę, że prawdziwym powodem opóźnienia są negocjacje z Bractwem. Beatyfikacja JP2 na pewno by je zakończyła. O ile z samemi negocjacjami nie wiąże 100 % nadziei, to liczę, że przynajmniej zastopują one beatyfikację prześladowcy tradycjonalistów i detradycjonalizatora Kościoła
To też może byc powodem, ale chyba nie można zamknąć oczu na pocałunek koranu, brak reakcji w wypadku założyciela Legionistów Chrystusa i paru innych spraw...
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #71 dnia: Listopada 05, 2009, 22:12:12 pm »

Ja też mam nadzieję, że w tym całym opóźnianiu przeważają argumenty teologiczne niż taktyczne.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #72 dnia: Listopada 05, 2009, 22:20:35 pm »

od czegoś trzeba zacząć ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #73 dnia: Listopada 06, 2009, 22:41:10 pm »

Podchodząc do sprawy bez uprzedzeń w żadną stronę, trudno sobie wyobrazić dogłębne przestudiowanie całości materiału pisanego, tudzież nagrań, zgodnie z zasadami sztuki w tak krótkim czasie. Cały ten pośpiech uważam za podyktowany względami taktycznymi. Osoba Papieża Jana Pawła II wyniesionego do chwały ołtarzy potrzebna jest grupie wpływów do wymachiwania jak sztandarem na froncie walki o dalszy demontaż Kościoła. Nie mam cienia złudzeń co do intencji inspiratorów "subityzacji" tej beatyfikacji.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #74 dnia: Listopada 07, 2009, 12:39:33 pm »

Bo może po prostu "santo non subito"?
"Santo dopo"


To też może byc powodem, ale chyba nie można zamknąć oczu na pocałunek koranu, brak reakcji w wypadku założyciela Legionistów Chrystusa i paru innych spraw...
Dletego nalega sie na "subito". przy subito w takim tempie "badań" wiele rzeczy można przeoczyć...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!