Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:39:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140918 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« dnia: Kwietnia 02, 2009, 06:53:29 am »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6455726,Wloska_prasa__Okrzyk__Santo_subito__to_byl_blad.html

Podobno beatyfikacja JPII ma byc odlozona w czasie.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 02, 2009, 07:27:02 am »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6455726,Wloska_prasa__Okrzyk__Santo_subito__to_byl_blad.html

Podobno beatyfikacja JPII ma byc odlozona w czasie.

Proszono o nie podawanie linków do GAYzety Aborczej tylko o wklejanie artykułu...
Cytuj
Watykan gasi polskie nadzieje na rychłą beatyfikację Jana Pawła II, najlepiej na przykład w kwietniu 2010 roku, w piątą rocznicę jego śmierci - tak włoska agencja Ansa podsumowuje sygnały oraz wypowiedzi, napływające zza Spiżowej Bramy.
Agencja przypomina, że Benedykt XVI powiedział polskim pielgrzymom na audiencji generalnej w środę: "Wraz z wami upraszam w modlitwie dar jego beatyfikacji". Ale z drugiej strony prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, arcybiskup Angelo Amato, wyraźnie stwierdził, że trudno przewidzieć jak długo potrwa proces beatyfikacyjny oraz, że za wcześnie, jego zdaniem, jest na to by mówić o terminie wyniesienia polskiego papieża na ołtarze.
Dziwisz mówi: jeszcze kilka miesięcy...

W depeszy podkreślono, że nadzieje na rychłą beatyfikację Jana Pawła II rozbudziły przed kilkoma tygodniami wypowiedzi metropolity krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza. Osobisty sekretarz Jana Pawła II powiedział na początku marca, że proces beatyfikacyjny może zakończyć się w ciągu kilku miesięcy.

Tymczasem - stwierdza Ansa - prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych przypomniał, że procesowi temu i tak nadano już "wyjątkowy bieg", dzięki decyzji Benedykta XVI o odstąpieniu od pięcioletniego wymogu oczekiwania po śmierci kandydata na ołtarze.

Okrzyk "Santo subito" był błędem

Dyrektor programowy Radia Watykańskiego ksiądz Andrzej Koprowski w artykule na łamach dziennika "L'Osservatore Romano" wyraził opinię, że błędem jest powtarzanie obecnie przez media okrzyku "santo subito" (natychmiast święty), wznoszonego po śmierci Jana Pawła II.

W komentarzu "Mistyczna droga Kościoła Rzymskiego", opublikowanym w związku z 4 .rocznicą śmierci Jana Pawła II, polski jezuita napisał , że w kwietniu 2005 roku okrzyk "santo subito" miał "silną wymowę".

- Ale to, jak powtarzany jest przez media, jest błędne: oficjalnemu uznaniu świętości powinien towarzyszyć proces uświęcenia Kościoła. A ten jest wspólnotą wiary, a nie światową instytucją - stwierdził ks.Koprowski.

Polacy nie tracą nadziei

Za kluczowe Ansa uznaje słowa arcybiskupa Angelo Amato, który w wywiadzie dla Radia Watykańskiego nadanym w związku z rocznicą śmierci Jana Pawła II, stwierdził, że nie można przewidzieć precyzyjnie jak długo będą trwały prace dokumentacyjne. Ponadto dodał, że wszystkie etapy prac, włącznie z tym dotyczącym cudu, muszą być prowadzone "w sposób szczególnie skrupulatny".

Jednak na przekór watykańskim decyzjom, Polacy nie tracą nadziei na szybką beatyfikację Jana Pawła II - pisze Ansa podając, jako przykład, inicjatywę internetowej petycji "Santo subito" (natychmiast święty).

Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 02, 2009, 10:40:35 am »

Cytuj
Proszono o nie podawanie linków do GAYzety Aborczej tylko o wklejanie artykułu...

Nie wiedzialem, na drugi raz sie zastosuje
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 02, 2009, 10:42:41 am »

dobre wieści :))) ciekawe, co na to kard. Dziwisz ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fiatmihi
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 03, 2009, 22:07:43 pm »

jak/jeśli papież Jan Paweł zostanie bł/św. to "tradsi", zwł. polscy, raczej nie mają co liczyć na jego wstawiennictwo... dostał i dostaję wciąż od nich gorzką krytykę-  raz to dotyczącą jego osoby, a raz jego czynów... to takie ludzie rozumowanie. dla mnie osobiście postać trudna do ogarnięcia, za trudna (albo ja "za mały") by zdeklarować się pro czy anty. stąd zwykłem nic nie mówić, ni myśleć. prawie stoik  ;D
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 03, 2009, 22:10:43 pm »

jak/jeśli papież Jan Paweł zostanie bł/św. to "tradsi", zwł. polscy, raczej nie mają co liczyć na jego wstawiennictwo... dostał i dostaję wciąż od nich gorzką krytykę-  raz to dotyczącą jego osoby, a raz jego czynów... to takie ludzie rozumowanie.

A ja bym powiedział, że wręcz odwrotnie! Jako święty będzie mógł "naprawić" to, czego nie dopilnował za życia. A tym, że ktoś go krytykuje na pewno nie będzie się przejmował. :)
Zapisane
Fiatmihi
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 03, 2009, 22:22:41 pm »

dlatego zaznaczyłem "myśląc po ludzku" oby tak było jak Pan mówi.
z drugiej strony jeśli ktoś o coś nie poprosi, nie otrzyma. W świętych obcowanie "rozmawiać można" a u mnie jakoś na modlitwy do sł.Bożego się nie zanosi...niestety, niektórzy mówią że b. tracę...może.
chodzi mi że konkretnie ja, łaski za przyczyną nie uzyskam, choć pewnie dla ruchu tradycji święty taki może wiele wyprosić (naprawić z nieba-dobrze ujęte:)
Zapisane
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 03, 2009, 22:52:50 pm »

Zastanawiam się nad jedną rzeczą: czy wieszczący rychłą beatyfikację hierarchowie nie dostrzegają swojej śmieszności? Zaczyna mi to przypominać nieco świadków J. wieszczących pewne daty końca świata.

I poza tematem:
Wyciągnęła mnie wczoraj wieczorem żona na spotkanie z okazji rocznicy śmierci Jana Pawła II. Moim oczom ukazał się następujący widok: na telebimie wizerunek Sługi Bożego, na scenie zespół grający muzykę rockową i ksiądz ZBIGNIEW REGUCKI SChr drący się do mikrofonu: "wszystkie ręce w górę!! wszystkie ręce w górę!!". O godzinie 21.37 wojskowi trębacze zagrali wzruszającą melodię, którą lud ze wzruszeniem wysłuchał, potem odśpiewano "Barkę" i wrócono do wielkopostnego koncertu rockowego. 
Zapisane
Fiatmihi
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 03, 2009, 23:01:51 pm »

dal mnie żenada, większość inicjatyw obecnego duszpasterstwa jest tego lub gorszego pokroju...
pewnie dlatego jestem wytykanym palcami i nielubianym krnąbrnym leniwcem-antyaktywistą :(  ;)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 04, 2009, 14:25:28 pm »

jak/jeśli papież Jan Paweł zostanie bł/św. to "tradsi", zwł. polscy, raczej nie mają co liczyć na jego wstawiennictwo...
Jeśli jest w Niebie, na błahostki takie jak krytyka nie będzie zważał...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Bartek Gajos
bywalec
**
Wiadomości: 98

Ipsa conteret!

« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 05, 2009, 00:30:42 am »

Mnie raczej zastanawia to co się stanie jak już nastąpi beatyfikacja. Publiczny kult sprawować będzie można jedyni w diecezji rzymskiej jeśli się nie mylę? Pomyślmy jak do tego zastosuje się nowoczesne duchowieństwo... nie wygląda to ciekawie
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 07, 2009, 11:42:32 am »

dobre wieści :))) ciekawe, co na to kard. Dziwisz ?

Może nie pobyć sobie relikwią drugiej klasy  :( ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 07, 2009, 12:07:45 pm »

Mnie raczej zastanawia to co się stanie jak już nastąpi beatyfikacja. Publiczny kult sprawować będzie można jedyni w diecezji rzymskiej jeśli się nie mylę? Pomyślmy jak do tego zastosuje się nowoczesne duchowieństwo... nie wygląda to ciekawie

Nikt tego nie oczekiwałby ani przed V2 ani zwłaszcza obecnie. Jeśli beatyfikowany jest papież, to jest on dobrem całego Kościoła. Natomiast rzeczywiście, JP2 z automatu nie wskoczyłby do kalendarza liturgicznego wszystkich diecezyj. Nb. nawet przy kanonizacji nie ma takiego wymogu czy praktyki
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 28, 2009, 13:35:47 pm »

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=567&w=93624729&v=2&s=0
- zmuszanie dzieci do nocnych marszów. Podobnie jak niegdyś na 1.maja przed 89. A kto nie był, miał nieobecność nieusprawiedliwioną.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 30, 2009, 06:21:28 am »

Ja ani razu nie byłem pod pomnikiem w Kaliszu na dorocznym spędzie. Ale trzeba przyznać że dużo ludzi także młodych przystępuje do spowiedzi i to jest na plus tego dnia. Sanktuarium jest pełne tego dnia i księża mają trochę pracy.
A nie byłem dlatego że to wygląda jak spęd ludzi którzy nie widzą że Kościół ma też innych papieży i nie należy wyróżniać jednego dlatego że jest Polakiem.
Nie sądzę aby ci ludzie śpiewający Barkę pod pomnikiem w Kaliszu znali dokonania Jana Pawła II, te dobre ale także te mniej chlubne.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!