Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:53:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140946 razy)
solid
Gość
« Odpowiedz #750 dnia: Maja 02, 2011, 15:02:29 pm »

A w Kaliszu też mamy parafię bł. Jana Pawła II. Jest ona wydzielona jakieś 2 lata temu z parafii św.św. Apostołów Piotra i Pawła i prawie 2 lata czekała na patrona.
Takich przypadków na pewno w całym kraju jest więcej. Np. parafia "Na Równi Szaflarskiej" w Nowym Targu, erygowana w październiku 2006, wczoraj otrzymała oficjalnie wezwanie bł. Jana Pawła II. Do tego czasu pozostawała bez patrona:
http://www.parafia.nowytarg.pl/
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #751 dnia: Maja 02, 2011, 16:01:21 pm »

W Ilownicy w parafii Rudzica w bielsko-zywieckiej diecezji tez zbudowano kosciol i otwarcie czekano na beatyfikacje, zeby nadac kosciolowo wezwanie. Chyba nawet w oltarzu glownym znajduje sie obraz papieza Jana Pawla II zawieszony tam jeszcze przed beatyfikacja.
http://diecezja.bielsko.pl/wiadomosci/3168,modlitwy_w_6_rocznic_mierci_jp2_w_kociele_wotum_wdzicznoci_zapowied
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #752 dnia: Maja 03, 2011, 22:03:38 pm »

Z archiwum medialnego Jana Pawła II.

Co zdenerwowało kardynała Karola Wojtyłę? Więcej zobacz:

http://www.youtube.com/watch?v=9hzYV4usf-s&feature=player_embedded
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #753 dnia: Maja 04, 2011, 09:09:43 am »

Z archiwum medialnego Jana Pawła II.

Co zdenerwowało kardynała Karola Wojtyłę?
Niestety nie mam głosu - można prosić streszczenie?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #754 dnia: Maja 04, 2011, 09:15:01 am »

Krótko po SW_II na spotkaniu ktoś "starszej formacji" zapytał Kardynała Wojtyłę, czy "ten cały sobór  nie był zrobiony po to, żeby świeccy objeli władz w Kosciele". Odpowiedź była "nie" i nic więcej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #755 dnia: Maja 04, 2011, 09:40:44 am »

Z archiwum medialnego Jana Pawła II.

Co zdenerwowało kardynała Karola Wojtyłę?
Niestety nie mam głosu - można prosić streszczenie?

A kto pan? "Dzieci i ryby głosu nie mają"  :D Powyżej pan "jwk" streścił.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #756 dnia: Maja 04, 2011, 11:15:28 am »

(...) Za niedlugo takich tracacych herezja kwiatkow bedzie wiecej...
W Toruniu, w  kościele garnizonowym p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, nad ołtarzem z tabernakulum udrapowano koszmarną dekorację niby-skał, po których z prawej strony szumi spływająca woda (?), po lewej stronie w chmurach nad tymi skałami usytuowano otwarte okno z filuternie uśmiechającym się błogosławionym Janem Pawłem II, Papieżem, ale pod oknem umieszczono napis:
"ŚWIĘTY JAN PAWEŁ ..."
A nad tabernakulum umieszczono wielką figurę Chrystusa Zmartwychwstałego z rozłożonymi rękoma w geście jakby mówiącym:
<<I co Ja mam z tym teraz zrobić?>>
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #757 dnia: Maja 04, 2011, 11:19:38 am »

(...) Za niedlugo takich tracacych herezja kwiatkow bedzie wiecej...
W Toruniu, w  kościele garnizonowym p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, nad ołtarzem z tabernakulum udrapowano koszmarną dekorację niby-skał, po których z prawej strony szumi spływająca woda (?), po lewej stronie w chmurach nad tymi skałami usytuowano otwarte okno z filuternie uśmiechającym się błogosławionym Janem Pawłem II, Papieżem, ale pod oknem umieszczono napis:
"ŚWIĘTY JAN PAWEŁ ..."
A nad tabernakulum umieszczono wielką figurę Chrystusa Zmartwychwstałego z rozłożonymi rękoma w geście jakby mówiącym:
<<I co Ja mam z tym teraz zrobić?>>
Jakieś zdjęcie?? Chętnie bym to zobaczył ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #758 dnia: Maja 04, 2011, 12:48:38 pm »

Jakieś zdjęcie?? Chętnie bym to zobaczył ;D
:( niestety, nie mam ale może zrobię. A najlepiej pojechać do Torunia na krajoznawczą wycieczkę. A może także w innych kościołach będą podobne kwiatki. Taka tfurczość jst zaraźliwa.  ;D
A pogoda jest wybitnie krajoznawcza  :)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #759 dnia: Maja 05, 2011, 08:55:03 am »

A pogoda jest wybitnie krajoznawcza  :)
  ??? Baroznawcza raczej ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #760 dnia: Maja 06, 2011, 09:23:10 am »

Do weryfikacji:

"Dnia 29 maja (niedziela) o godz. 13.00 w kościele nad Jeziorem Gocławskim Ks. Abp Henryk Hoser SAC przewodniczył będzie Mszy Św. koncelebrowanej, podczas której nada wezwanie Bł. Jana Pawła II parafii będącej dotychczas pod wezwaniem Św. Apostołów Jana i Pawła."

Dodam, że ww. parafja istnieje od 1984 r.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #761 dnia: Maja 06, 2011, 09:36:27 am »

Mam nadzieję, że nazwy nie zmieni kościół św. Benona. ;D Już jest portret blog.JPII w prezbiterium, ale myślę, że to tylko z okazji beatyfikacji.  ;D
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #762 dnia: Maja 06, 2011, 09:37:00 am »

Widziałem bardzo jeden duzy pozytyw na uroczystości beatyfikacyjnej. Prawdopodobnie papiez wydał stanowczy zakaz handkomunii. Komunię rozdawano tylko do ust, nawet jeśli ktos wystawiał łapsko.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #763 dnia: Maja 06, 2011, 09:43:23 am »

Mam nadzieję, że nazwy nie zmieni kościół św. Benona. ;D Już jest portret blog.JPII w prezbiterium, ale myślę, że to tylko z okazji beatyfikacji.  ;D

Tyle osób wchodzi po Mszy do zakrystji, a ten portret stoi tak blisko drzwi. Mam nadzieję, że ktoś nieostrożny go nie przewróci. Należałoby przenieść w bezpieczniejsze miejsce.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #764 dnia: Maja 06, 2011, 09:52:53 am »

Widziałem bardzo jeden duzy pozytyw na uroczystości beatyfikacyjnej. Prawdopodobnie papiez wydał stanowczy zakaz handkomunii.

Tak poinstruowano wszystkich szafarzy.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!