Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:54:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140947 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #735 dnia: Kwietnia 29, 2011, 21:48:52 pm »

Kiedy czytam te obiektywne slowa krytyki wobec Jana Pawla II wychodzace od tak wybitnych i jeszcze obiektywniejszych wobec Kosciola osob i instytucji (New York Times, Hans Kueng itd), zaczyna sie ze mnie robic najwiekszy zwolennik beatyfikacji tego Papieza :).
To niech Ksiądz poczyta co o beatyfikacji piszą Gazeta Aborcza i Obłudnik Powszechny - przejdzie Księdzu...
Dobre ;D. To jest az dziwne, ze te dwie gazety (a szczegolnie Aborcza) w taki sposob o tym pisza.
I tak bardziej mnie martwi (chcialbym wierzyc, ze niepotrzebnie) to, co sie bedzie dziac po niedzieli - wszystko za wstawiennictwem Jana Pawla II, zadna uroczystosc sie nie obejdzie bez modlitwy do NIEGO (bo przeciez modlimy sie DO swietych), bez piesni, bez litanii. Bylem ostatnio w paru polskich kosciolach i przerazilo mnie, ze w kazdym z nich byly wielkie plakaty o beatyfikacji i o tym, jak bardzo sie cieszymy. Nie wiedzialem, ze ta mania ma az tak wielkie rozmiary. A moze po prostu na zle i niereprezentatywne koscioly trafilem? ;)
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #736 dnia: Kwietnia 29, 2011, 22:26:10 pm »

Kiedy czytam te obiektywne slowa krytyki wobec Jana Pawla II wychodzace od tak wybitnych i jeszcze obiektywniejszych wobec Kosciola osob i instytucji (New York Times, Hans Kueng itd), zaczyna sie ze mnie robic najwiekszy zwolennik beatyfikacji tego Papieza :).
To niech Ksiądz poczyta co o beatyfikacji piszą Gazeta Aborcza i Obłudnik Powszechny - przejdzie Księdzu...
Dobre ;D. To jest az dziwne, ze te dwie gazety (a szczegolnie Aborcza) w taki sposob o tym pisza.
I tak bardziej mnie martwi (chcialbym wierzyc, ze niepotrzebnie) to, co sie bedzie dziac po niedzieli - wszystko za wstawiennictwem Jana Pawla II, zadna uroczystosc sie nie obejdzie bez modlitwy do NIEGO (bo przeciez modlimy sie DO swietych), bez piesni, bez litanii. Bylem ostatnio w paru polskich kosciolach i przerazilo mnie, ze w kazdym z nich byly wielkie plakaty o beatyfikacji i o tym, jak bardzo sie cieszymy. Nie wiedzialem, ze ta mania ma az tak wielkie rozmiary. A moze po prostu na zle i niereprezentatywne koscioly trafilem? ;)

Oooo, co to to nie! - u mnie jest o wiele gorzej:

http://kurierprzasnyski.pl/44071,Droga-krzyzowa-i-Barka-od-Przasnyszan-dla-Jana-Pawla-II.html

http://kurierprzasnyski.pl/47902,Przasnysz-swietuje-beatyfikacje-Jana-Pawla-II.html

A na innym jeszcze kościele w mieście wywieszony jest duży plakat z Janem Pawłem II i napisem "Santo Subito" - mdli mnie już po prostu.

A tak nawiasem mówiąć, to ja już wogóle życia nie mam w mieście i szkole od tych moich tradsowskich poglądów. Nauczycielka od polskiego miała do mnie ostatnio wielkie halo dlaczego to "ja jestem taki ortodksyjny"? (Sic!) ... oraz jak ja śmiem mówić wogóle, że homoseksualizm jest zły. NIESAMOWITE!  :D
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #737 dnia: Kwietnia 30, 2011, 22:09:19 pm »

Z ostatniej chwili:
Kolega właśnie zdał relacje z jakiegoś wojtyliańskiego zlotu w Przemyślu. Śpiewano litanie do Wszystkich Świętych i przed św. Polikarpem znalazł się jakiś św. Jan Paweł.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2011, 22:23:03 pm wysłana przez dxcv » Zapisane
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 337

« Odpowiedz #738 dnia: Kwietnia 30, 2011, 22:17:28 pm »

Jeśli odpowiedzią na wezwanie było - orate pro nobis, nie ma się czym martwić.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #739 dnia: Kwietnia 30, 2011, 22:24:47 pm »

Chyba jednak było po polsku i w liczbie pojedynczej.
Zapisane
KAIBJDMB
uczestnik
***
Wiadomości: 232

« Odpowiedz #740 dnia: Maja 01, 2011, 14:16:49 pm »

"chyba"
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #741 dnia: Maja 01, 2011, 14:23:20 pm »

"chyba"

To zobaczymy co będzie u mnie, bo niestety muszę iść:

http://kurierprzasnyski.pl/47902,Przasnysz-swietuje-beatyfikacje-Jana-Pawla-II.html
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #742 dnia: Maja 01, 2011, 14:27:51 pm »

"chyba"

na pewno
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #743 dnia: Maja 01, 2011, 19:57:02 pm »

Na stronie
http://wiadomosci.wp.pl/kat,35474,title,Jest-juz-parafia-bl-Jana-Pawla-II,wid,13368657,wiadomosc.html
wiadomość:
Cytuj
"Wszedł w życie dekret biskupa bydgoskiego, erygujący nową parafię pod wezwaniem bł. Jana Pawła II. Nowa jednostka duszpasterska obejmie swą opieką studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.
Dekret biskupa Jana Tyrawy, erygujący parafię bł. Jana Pawła II - papieża w Bydgoszczy, wszedł w życie w niedzielę, by upamiętnić beatyfikację Ojca Świętego. Pierwsza w diecezji bydgoskiej świątynia pod wezwaniem papieża Polaka, która tu powstanie w przyszłości, ma być wotum wdzięczności za dar życia i pontyfikatu Jana Pawła II.
(...) Od niedzieli oficjalnie będzie to miejsce propagowania i wcielania w życie nauczania Ojca Świętego. "
A ja myślałam, że Kościół Rzymsko-Katolicki to miejsce propagowania i wcielania w życie nauczania Jezusa Chrystrusa.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #744 dnia: Maja 01, 2011, 20:10:29 pm »

Tak sie tylko Pani wydawalo. Za niedlugo takich tracacych herezja kwiatkow bedzie wiecej... 
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #745 dnia: Maja 01, 2011, 21:35:28 pm »

Cytuj
diecezji bydgoskiej świątynia pod wezwaniem papieża Polaka, która tu powstanie w przyszłości, ma być wotum wdzięczności za dar życia i pontyfikatu Jana Pawła II.
(...) Od niedzieli oficjalnie będzie to miejsce propagowania i wcielania w życie nauczania Ojca Świętego. "
A ja myślałam, że Kościół Rzymsko-Katolicki to miejsce propagowania i wcielania w życie nauczania Jezusa Chrystrusa.

Zamiast marudzić, jak typowy Polak-malkotent, trzeba przyklasnąć takiej inicjatywie, albowiem oznacza to, że propagowane będzie np. co następuje:

Evangelium vitae 62:
"Dlatego mocą władzy, którą Chrystus udzielił Piotrowi i jego Następcom, w komunii z Biskupami — którzy wielokrotnie potępili przerywanie ciąży, zaś w ramach wspomnianej wcześniej konsultacji wyrazili jednomyślnie — choć byli rozproszeni po świecie — aprobatę dla tej doktryny — oświadczam, że bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel czy jako środek, jest zawsze poważnym nieładem moralnym, gdyż jest dobrowolnym zabójstwem niewinnej istoty ludzkiej."

Ordinatio Sacredotalis
4:
"...oświadczam, że Kościół nie ma żadnej władzy udzielania święceń kapłańskich kobietom oraz że orzeczenie to powinno być przez wszystkich wiernych Kościoła uznane za ostateczne."

Veritatis splendor 81:
"Tak więc okoliczności lub intencje nie zdołają nigdy przekształcić czynu ze swej istoty niegodziwego ze względu na przedmiot w czyn „subiektywnie” godziwy lub taki, którego wybór można usprawiedliwić. "

Fides et Ratio:
"Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek poznając Go i miłując mógł dotrzeć także do pełowiek — poznając Go i miłując — mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie"
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #746 dnia: Maja 01, 2011, 22:01:40 pm »

Cytuj
Od niedzieli oficjalnie będzie to miejsce propagowania i wcielania w życie nauczania Ojca Świętego.

Można by się spytać co do tej pory wcielali w życie?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #747 dnia: Maja 02, 2011, 07:31:27 am »

A w Kaliszu też mamy parafię bł. Jana Pawła II. Jest ona wydzielona jakieś 2 lata temu z parafii św.św. Apostołów Piotra i Pawła i prawie 2 lata czekała na patrona.
Zapisane
drizzt
bywalec
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #748 dnia: Maja 02, 2011, 11:32:00 am »

A w Kaliszu też mamy parafię bł. Jana Pawła II. Jest ona wydzielona jakieś 2 lata temu z parafii św.św. Apostołów Piotra i Pawła i prawie 2 lata czekała na patrona.
Nowo powstająca parafia w Zawierciu również jest pod wezwaniem bł. Jana Pawła II, do tej pory tymczasowymi patronami byli : św Jan i św Paweł.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #749 dnia: Maja 02, 2011, 12:01:03 pm »

http://www.rp.pl/artykul/15,651748-Na-razie-kult-JP-II-tylko-lokalny.html
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!