Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:43:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140852 razy)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #660 dnia: Kwietnia 04, 2011, 13:49:05 pm »

Drukarnia w Sandomierzu już beatyfikowała papieża: http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=1728
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #661 dnia: Kwietnia 04, 2011, 14:32:03 pm »

Wczoraj na gorzkich żalach jak zwykle była modlitwa dziękczynna za JPII. Potem ksiądz ogłosił że JPII już niedługo zostanie ogłoszony świętym. Myślałem że się przesłyszałem, że pewnie chodziło o błogosławionego, ale nie. Wyraźnie było powiedziane ŚWIĘTYM, a że było to w katedrze to znaczy że prawda. Jakieś przecieki pewnie mają. Cieszmy się i radujmy.
To musi być prawda, bo wczoraj u mnie rekolekcjonista powiedział mniej więcej to samo. Stwierdził,  że beatyfikacja oznacza uznanie, że Jan Paweł II ogląda Boga twarzą w twarz( cytat z pamięci). Inne słowa, ale na jedno wychodzi. ;)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #662 dnia: Kwietnia 04, 2011, 15:14:20 pm »

U  mnie rekolekcjonista mówił coś o świętym Janie Pawle II - coś mi umknęło?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #663 dnia: Kwietnia 04, 2011, 15:42:18 pm »

Zaskakująca obojętność wobec zbliżającej się beatyfikacji. Czemu? Czy dlatego że ludzie kochali Jana Pawła II jako człowieka, a nie świętego? Jako wzór dla siebie, wskazanie kim można być, jak się cieszyć i jak walczyć z cierpieniem, zawsze pamiętając o własnej, przyrodzonej godności? I o tym jak łatwo ją w codzienności utracić? Jako święty Jan Paweł II staje się kimś dalekim. Także dlatego, że już nie wierzymy w możliwość odnalezienia okruchów świętości w sobie - pisze prof. Jadwiga Staniszkis w Wirtualnej Polsce.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zaskakujaca-reakcja-na-beatyfikacje-Jana-Pawla-II,wid,13285182,komentarz.html?ticaid=1c117

Znaczy, że B16 przestrzelił względem oczekiwań społeczeństwa kierując się jedynie głosami duchownych klakierów zmarłego papieża ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #664 dnia: Kwietnia 04, 2011, 20:43:08 pm »

Ciekawe, że posoborowie chce jak najszybciej zrobić świętymi papieży soborowych i posoborowych: J23, P6 i JP2.
Prawdziwie świętych papieży niestety nie ma na liście manufaktury świętych.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #665 dnia: Kwietnia 04, 2011, 20:55:58 pm »

Ciekawe, że posoborowie chce jak najszybciej zrobić świętymi papieży soborowych i posoborowych: J23, P6 i JP2.
Prawdziwie świętych papieży niestety nie ma na liście manufaktury świętych.

Pomijają dziwnym trafem w tym działniu JP I a to temu pewnie, żeby nie było zbytniego zainteresowania jego krótkim pontyfikatem..,
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #666 dnia: Kwietnia 05, 2011, 08:59:52 am »

Ciekawe, że posoborowie chce jak najszybciej zrobić świętymi papieży soborowych i posoborowych: J23, P6 i JP2.
Prawdziwie świętych papieży niestety nie ma na liście manufaktury świętych.

Pomijają dziwnym trafem w tym działniu JP I a to temu pewnie, żeby nie było zbytniego zainteresowania jego krótkim pontyfikatem..,

Proces beatyfikacyjny Jana Pawła I jak najbardziej się toczy i jest bardzo zaawansowany. A całą gadka o przyspieszonej beatyfikacji papieży posoborowych staje się nic nie warta, jeśli przypomnimy sobie, że Pius IX wyprzedził Pawła VI w drodze na ołtarze.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #667 dnia: Kwietnia 05, 2011, 09:16:13 am »

mała to pociecha, mając na uwadze, że sporo katolików nie miałoby nic przeciw tradycyjnemu oddaniu ww. odstępcy wodom Tybru
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #668 dnia: Kwietnia 05, 2011, 09:18:47 am »

mała to pociecha, mając na uwadze, że sporo katolików nie miałoby nic przeciw tradycyjnemu oddaniu ww. odstępcy wodom Tybru

Sorry, że tak prosto z mostu: jeśli powyższe miało być o Słudze Bożym Pawle VI, to jako żart jest niesmaczne a na poważnie grzeszne.
Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #669 dnia: Kwietnia 05, 2011, 09:28:51 am »

Przepraszam za zmianę tematu, ale muszę to napisać : w gimnazjum u córki podczas apelu (przygotowanego przez księdza -katechetę) kilka razy padły wyraźne pretensje pod adresem Boga Ojca  " dlaczego zabrałeś nam papieża??? jesteśmy teraz SAMI "
Nawet uczniowie byli oburzeni.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2011, 14:48:38 pm wysłana przez yukoma » Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #670 dnia: Kwietnia 05, 2011, 09:41:36 am »

Sekta wojtylian zaczyna krucjatę.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #671 dnia: Kwietnia 05, 2011, 09:42:41 am »

Przepraszam za zmianę tematu, ale muszę to napisać : w gimnazjum u córki podczas apelu (przygotowanego przez księdza -katechetę) kilka razy padły wyraźne pretensje pod adresem Boga Ojca  " dlaczego zabrałeś nam papieża???"
Nawet uczniowie byli oburzeni.

Przypomina mi się scena pogrzebu pana Popiołka z ostatniego odcinka serialu "Dom", kiedy doktor Kazanowicz zaczyna mowę pogrzebowa od słów: "Panie Boże, tak się nie robi".
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #672 dnia: Kwietnia 05, 2011, 09:47:34 am »

Porównanie jak najbardziej godne KATOLIKA. Nie ma co.

Cóż, bałwochwalstwo będzie mocno kwitło tej wiosny...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #673 dnia: Kwietnia 05, 2011, 10:01:23 am »

Proces beatyfikacyjny Jana Pawła I jak najbardziej się toczy i jest bardzo zaawansowany. A całą gadka o przyspieszonej beatyfikacji papieży posoborowych staje się nic nie warta, jeśli przypomnimy sobie, że Pius IX wyprzedził Pawła VI w drodze na ołtarze.


Niedługo to  Luter będzie "beatyfikowany" przyjmując dwójmyślenie MB.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #674 dnia: Kwietnia 05, 2011, 11:09:27 am »

Proces beatyfikacyjny Jana Pawła I jak najbardziej się toczy i jest bardzo zaawansowany. A całą gadka o przyspieszonej beatyfikacji papieży posoborowych staje się nic nie warta, jeśli przypomnimy sobie, że Pius IX wyprzedził Pawła VI w drodze na ołtarze.


Niedługo to  Luter będzie "beatyfikowany" przyjmując dwójmyślenie MB.

Przypominam: wielki Post ma być czasem nawracania się a nie czasem brnięcia w zło, w Kolegi przypadku - w oszczerstwa.
Zapisane
Strony: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!