Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:22:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140880 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #600 dnia: Stycznia 18, 2011, 22:30:22 pm »

@DominoNR
Dziecko, nie ma smutniejszego widoku niż gówniarz, który się wymądrza, choć nie ma bladego pojęcia, o czym mówi.

@Tato
Pana obecność na FK to jedno wielkie łamanie VIII przykazania.

Pan taki "światły" i ojcowski dla młodych...wręcz wzrusza. :) .... skąd Pan może takie rzeczy wiedzieć ? Pan nie odróżnia wszak prawdy od fałszu...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #601 dnia: Stycznia 18, 2011, 22:51:17 pm »

W kilku polskich miejscowościach już powstają świątynie, które będą nosiły imię błogosławionego papieża Jana Pawła II.

Pod wezwaniem Jana Pawła II
(...)
http://www.rp.pl/artykul/20,595465-Pod-wezwaniem-Jana-Pawla-II-.html

Gdy kult był niedozwolony to już trwał, a teraz gdy wiadomo już o beatyfikacji, to aż strach myśleć co to będzie.

Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #602 dnia: Stycznia 19, 2011, 00:00:34 am »

Zobaczycie Państwo - w kościołach, gdzie odprawia się Triduum Paschalne w rycie klasycznym, w tym roku nie będzie gdzie szpilki wetknąć :)
A, ciekawe, zwrócę uwagę.
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #603 dnia: Stycznia 19, 2011, 01:12:06 am »

Szczerze powiem że jakoś mało we mnie entuzjazmu który okazuje wielu w naszym kraju. Nie ufam medykom, ufam papieżowi że wie co robi cóż mi innego zostaje. Choć sama beatyfikacja (może z powodu nachalnych nacisków dziwnych środowisk) wydaje mi się przedwczesna. I raczej na nią nie pojadę.

I dla porządku, bardzo ceniłem i szanowałem JP II ale nie pomnikowo i portretowo. Traktowałem go jak papieża i słuchałem pamiętając dobre i wspaniałe rzeczy, płakałem jak umarł i to są takie łzy których się nie wstydzę, Kiedy zdarzy mi się być w Rzymie nawiedzam jego grób tak jak i groby innych papieży. Ale nie identyfikuje się z określeniem "pokolenie JPII"

Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #604 dnia: Stycznia 19, 2011, 09:28:04 am »

Może ukuć inny termin "Pokolenie PX", albo bliżej: "Pokolenie PXII"?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #605 dnia: Stycznia 19, 2011, 11:27:54 am »

Za interia:
http://fakty.interia.pl/raport/beatyfikacja-jana-pawla-II/news/beatyfikacja-wladze-rzymu-maja-problem-z-data,1585151
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #606 dnia: Stycznia 19, 2011, 12:45:54 pm »

Beatyfikacja to nie kanonizacja !!!

Santo subito nie będzie. Poza tym do 1 maja jeszcze 4,5 miesiąca i może się jeszcze wiele stać.
Bóg wie co robi.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #607 dnia: Stycznia 19, 2011, 15:02:47 pm »

Cytuj
Gdy kult był niedozwolony to już trwał, a teraz gdy wiadomo już o beatyfikacji, to aż strach myśleć co to będzie.
Trudno powedzieć o kulcie całkowicie nieodzwolonym bo kult jest w jakimś stopniu argumentem do wyniesienia na ołtarze. Zwykle zaczyna się od kultu a potem są procedury. Jeśli chodzi o te kościoły to pojawiły się z zamiarem dedykowania ich Janowi Pawłowi II, ale gdyby do beatyfikacji nie doszło (do czasu jak kościół byłby wybudowany) to prawdopodobie zmienionoby patrona i najwyżej ktoś by mówił "ten kościół miał być p.w. Jana Pawła II". Tak samo można budować kościół z zamiarem nadania mu wezwania jakiegokolwiek sługi bożego, ale licząc się z tym, że może to nie wypalić. Tutaj akurat im wypaliło.
Pyta Pani co będzie. Nie wiem, ale myślę, że co najwyżej jak we Włoszech ze św. o. Pio, ale nie wydaje mi się, że aż tak (we Włoszek o. Pio pojawiał się niemalże wszędzie, przynajmniej w Rzymie i okolicach). Może być tak jak po śmierci. Hałas przez pewien czas a potem się uspokoi. Może nawet będzie w mniejszym stopniu, bo ludzie się bardziej przyzwyczaili do Benedykta XVI i mniej już jest porównywania.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #608 dnia: Stycznia 19, 2011, 17:32:45 pm »

Cytuj
Gdy kult był niedozwolony to już trwał, a teraz gdy wiadomo już o beatyfikacji, to aż strach myśleć co to będzie.
Trudno powedzieć o kulcie całkowicie nieodzwolonym bo kult jest w jakimś stopniu argumentem do wyniesienia na ołtarze. ....

Nie wiem czy pan właściwie odbiera moje wypowiedzi. Jest pan nie od dziś czy wczoraj na FK, to zapewne miał pan okazję śledzić tu wypowiedzi w tym temacie, to powinien pan wiedzieć o jakim niedozwolonym kulcie się tu pisało przed procesem beatyfikacyjnym i proszę nie mieszać niedozwolonego wówczas kultu publicznego, z jakimś prywatnym kultem czy modlitwami prywatnymi. Dużo tu o tym pisze, proszę sobie szukać, albo zerknąć tu: 
http://breviarium.blogspot.com/search?q=niedozwolony+kult+jana+paw%C5%82a+II
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #609 dnia: Stycznia 19, 2011, 21:36:05 pm »

Przepraszam, źle zrozumiałem. Ostatnio na forum bywałem sporadycznie, więc zdążyłem się odzwyczaić. Ale co do budowania kościołów "z zamiarem" podtrzymuję zdanie. Trzeba się tylko nastawić, że ta osoba może nie zostać ogłoszona błogosławioną (ktokolwiek by to był, dlatego dużo sensowniej nie budować kościołów "z zamiarem", ale poświęcać je komuś kto już jest wyniesiony na ołtarze).
Swoją drogą to czemu nie słychać o zamiarach poświęcania nowych kościołów bł. ks. Jerzemu Popiełuszce?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #610 dnia: Stycznia 20, 2011, 08:54:46 am »

Cytuj
Swoją drogą to czemu nie słychać o zamiarach poświęcania nowych kościołów bł. ks. Jerzemu Popiełuszce?
Bo zgodnie z logiką jaką mi kiedyś zaprezentowała pewna panna od kikonów - są papieże i "nad-papieże" (św. Piotr .... później pustka i wszyscy po SVII - wiadomo) mozna przyjąć zapewne, że są i święci oraz "nad-święci"  ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #611 dnia: Stycznia 20, 2011, 12:34:29 pm »

Cytuj
Gdy kult był niedozwolony to już trwał, a teraz gdy wiadomo już o beatyfikacji, to aż strach myśleć co to będzie.
Trudno powedzieć o kulcie całkowicie nieodzwolonym bo kult jest w jakimś stopniu argumentem do wyniesienia na ołtarze.
Między kultem, a manią/obłędem jest taaaaaaaaaaka przepaść :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #612 dnia: Stycznia 20, 2011, 12:51:36 pm »

Przepraszam, źle zrozumiałem. Ostatnio na forum bywałem sporadycznie, więc zdążyłem się odzwyczaić. Ale co do budowania kościołów "z zamiarem" podtrzymuję zdanie. Trzeba się tylko nastawić, że ta osoba może nie zostać ogłoszona błogosławioną (ktokolwiek by to był, dlatego dużo sensowniej nie budować kościołów "z zamiarem", ale poświęcać je komuś kto już jest wyniesiony na ołtarze).
Swoją drogą to czemu nie słychać o zamiarach poświęcania nowych kościołów bł. ks. Jerzemu Popiełuszce?

W latach 90-tych budowano kościoły z myślą o poświęceniu ich w przyszłości ks. Popiełuszce. Na patrona ad tempus wybierano św. Jerzego męczennika :-)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #613 dnia: Stycznia 21, 2011, 10:14:31 am »

@DominoNR
Dziecko, nie ma smutniejszego widoku niż gówniarz, który się wymądrza, choć nie ma bladego pojęcia, o czym mówi.

@Tato
Pana obecność na FK to jedno wielkie łamanie VIII przykazania.
Panie Michale - po raz kolejny Pan przesadził.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #614 dnia: Stycznia 21, 2011, 13:53:52 pm »

Cytuj
Cytuj
Trudno powedzieć o kulcie całkowicie nieodzwolonym bo kult jest w jakimś stopniu argumentem do wyniesienia na ołtarze.

Między kultem, a manią/obłędem jest taaaaaaaaaaka przepaść

Jednak nie każde przywiązanie do osoby Jana Pawła II można zaliczyć do manii/obłędu. Też są poważne osoby, które się powołują. Wtedy raczej jednak wchodzi w grę nauczanie w sprawie wiary i moralności a nie kremówki i narty. Wsoją drogą to znam nawet osobę, która lubi Jana Pawła II a krytykuje Asyż (nie-tradycjonalistę).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!