Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:48:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140859 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #585 dnia: Stycznia 16, 2011, 21:41:33 pm »

A co pani Senyszyn nagle ma do Kościoła? Beatyfikacja w jakiś sposób podkreśla nauczanie moralne i sprawy ordynacji kobiet? Bo kwestia Asyżu to chyba jej za bardzo nie obchodzi. Są różne presje na Benedykta XVI z kręgów lewicowo-postępowych jak choćby w sprawie antykoncepcji i jakoś im papież nie ulega.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #586 dnia: Stycznia 16, 2011, 21:52:52 pm »

Na blogu tej pani może się pan wypowiedzieć , a nawet i spytać.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #587 dnia: Stycznia 16, 2011, 21:54:37 pm »

Dziś usłyszałem w Kościele:

"...i wszystkimi świętymi i ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM DRUGIM którzy w ciągu wieków ..."
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #588 dnia: Stycznia 16, 2011, 22:06:21 pm »

Na mszach, na których byłem wczoraj i przedwczoraj nie było wzmianki. Ale może dlatego, że odprawiali akurat ojcowie krytycznie nastawieni do kultu.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #589 dnia: Stycznia 16, 2011, 22:34:23 pm »

A ja tam zdecydowanie wolę taki Poznań: http://www.youtube.com/watch?v=AaoQrNuns1s :)

Też ładny. ;)

Dziś usłyszałem w Kościele:

"...i wszystkimi świętymi i ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM DRUGIM którzy w ciągu wieków ..."


U mnie w parafii na NOM-ie nic nie było o JP II. Modlitwę wiernych sam układałem, więc nic być nie mogło. Odprawiał ksiądz z Ukrainy i ogłoszenia czytał proboszcz. Czytał o tygodniu ekumenicznym, dniu judaizmu, beatyfikacji JP II itd. Wszystko popsuł.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #590 dnia: Stycznia 16, 2011, 22:38:57 pm »

Jakiś ten wątek pesymizmem przesiąknięty, więc dla odmiany dobra wiadomość z Frondy:

"Wstęp na beatyfikację Jana Pawła II będzie wolny. Stolica Apostolska nie planuje wprowadzenia specjalnych wejściówek dla spodziewanych 2 mln wiernych."

 ;D  ;D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #591 dnia: Stycznia 17, 2011, 07:53:16 am »

Będzie więcej niż 2 mln. wiernych.
A ile będzie w Krakowie i Wadowicach?
To już nie będzie Niedziela Miłosierdzia ale Jana Pawła II.
Swoją drogą boję się w tym roku rekolekcji wielkopostnych gdyż Sługa Boży był płodnym pisarzem i dla każdego rekolekcjonisty z jego spuścizny coś starczy.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #592 dnia: Stycznia 17, 2011, 08:20:10 am »

Poza tym zostal uznany cud za wstawiennictwem JPII. Jak to wytlumaczyc? Gdyby Bog nie chcial JPII zaliczyc w poczet blogoslawionych, to by nie pozwolil na cud za jego wstawiennictwem. Oczywiscie stwierdzenie cudu za wstawiennictwem JPII nie jest neiomylne, ale jest to dosc silna przeslanka za tym, ze jednak Bog ma inne zdanie niz tradycjonalisci...

To jeżeli został ten cud stwierdzony, to miał Pan Bóg zesłać chorobę na te zakonnicę, aby jednak cudu nie było?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #593 dnia: Stycznia 17, 2011, 10:48:29 am »

@DominoNR
Dziecko, nie ma smutniejszego widoku niż gówniarz, który się wymądrza, choć nie ma bladego pojęcia, o czym mówi.

@Tato
Pana obecność na FK to jedno wielkie łamanie VIII przykazania.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #594 dnia: Stycznia 17, 2011, 10:58:08 am »

Cytuj
@DominoNR
Dziecko, nie ma smutniejszego widoku niż gówniarz, który się wymądrza, choć nie ma bladego pojęcia, o czym mówi.

@Tato
Pana obecność na FK to jedno wielkie łamanie VIII przykazania.

I przybył "sprawiedliwy", znany z obrażania cudzych mam i wytykał innym ich "błędy","grzechy" i "wady"!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #595 dnia: Stycznia 17, 2011, 11:39:25 am »

Cytuj
@DominoNR
Dziecko, nie ma smutniejszego widoku niż gówniarz, który się wymądrza, choć nie ma bladego pojęcia, o czym mówi.

@Tato
Pana obecność na FK to jedno wielkie łamanie VIII przykazania.

I przybył "sprawiedliwy", znany z obrażania cudzych mam i wytykał innym ich "błędy","grzechy" i "wady"!

To jest wielki kanclerz, który się bije zawsze w cudze piersi.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #596 dnia: Stycznia 17, 2011, 20:00:45 pm »

Wśród moich to sesja  ;D

Prawdopodobnie do nich należy przyszłość... co ma dobre i złe strony.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #597 dnia: Stycznia 18, 2011, 12:53:42 pm »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8965152,_Le_Parisien___lekarze_maja_watpliwosci_co_do_uzdrowienia.html

""Le Parisien" zaznacza, że przypadek nagłego wyzdrowienia siostry z ciężkiej choroby, uznany przez Watykan za cud, "nie przekonuje wcale środowiska medycznego". "
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #598 dnia: Stycznia 18, 2011, 13:44:22 pm »

Innymi slowy cud mial byc, to cud byl. Z drugiej strony pewne srodowiska beda cuda kwestionowac zawsze. Wiec trudno powiedziec z czym mamy tu do czynienia.
To, ze cud za wstawiennictwem wspomnianego slugi Bozego wydaje mi sie watpliwy, moze jestem modice fidei...
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #599 dnia: Stycznia 18, 2011, 18:10:11 pm »

Proszę poczytać opis jak to było z tym cudem, z tym uzdrowieniem:
S. Simon-Pierre została cudowne uzdrowiona
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,4256,s-simon-pierre-zostala-cudowne-uzdrowiona.html
Zapisane
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!