Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 15:13:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 141947 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #555 dnia: Stycznia 15, 2011, 16:07:45 pm »

Herezje formalna juz pan Benedyktowi XVI zarzucal, teraz zarzuca chorobe psychiczna.
Nie naduzywam liczby mnogiej, bo zakladam, ze mowil o papiezu Janie Pawle II, bo jego wlasnie osoby dotyczyl wywiad. Normalna z tego co czytalem praktyka wsrod papiezy jest zasieganie rady poprzednikow. Zreszta nawet jesli chodzi tylko o tego papieza, nie widze w tym znowuz nic zlego. Jana Pawla II dobrze znal, byl jego bliskim, wieloletnim wspolpracownikiem itp.itd. Jesli Benedykt XVI widzi w nim dobrego doradce i zwraca sie do niego w prywatnej modlitwie, nie wiem co moze byc w tym zlego, i to tak by zarzucac papiezowi chorobe psychiczna.
Do tematu wolnosci religijnej w przemowieniu papieza wracal nie bede, bo napisalem co o tym mysle.

Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #556 dnia: Stycznia 15, 2011, 16:18:38 pm »

Nie wiem czy zna się Pan na mistyce katolickiej. Ja oczywiście nie jestem tu żadnym broń Boże ekspertem, lecz z tego co mi wiadomo, "codzienne przebywanie duchowe" w towarzystwie osoby zmarłej ( przypominam niekanonizowanej ale nawet gdyby tak było to również mające charakter "ciągły czy codzienny" ) oraz prowadzone "rozmowy" czy też "rady" , niestety nie stanowią pozytywnech czy tym bardziej optymistycznych przesłanek w materii rozpoznawania duchów, gdy chodzi o katolcką mistyczną praxis.

Być może się mylę, ( jeśłi jest tu jakowyś ekspert w tej dziedzinie to proszę o sprostowanie mnie ) ale tego mnie nauczono, stąd też moje budzące się poważne obawy - daj Boże żeby nieuzasadnione! Drugim zaś bardzo niepokojącym czynnikiem są faktyczne skutki tychże...przekładające się na decyzje. Gdybyż bowiem prowadziły one do większej świętości, pobożności, czy wzmocnienia wiary, będąc zgodne z ortodoksją Kościoła, to byłbym wręcz zbudowany! Niestety...nawet jeśłi tylko przyjąć je jako "dwuznaczności", czy "relatywizacje" nie stanowią one niczego dobrego same w sobie....

Co zaś do herezji, to nigdzie nie napisałam , że Benedykt XVI jest heretykiem formalnym, przeciwnie wyraźnie zaznaczyłem, że nie mogę tego przesądzać.
Natomiast napisałem o konkretnym zdaniu z noworocznego przesłania, że jest ono "herezją formalną", bo tak po prostu explicite jest!
Czym innym jest jednak ocena czynu a czym innym człowieka.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2011, 16:25:35 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #557 dnia: Stycznia 15, 2011, 16:43:02 pm »

A nakaz kultu przy kanonizacji?
Nie wiem, a co ów nakaz oznacza? Chyba nie to, że mamy uznawać, że wszystko co dana osoba robiła jest dobre i warte naśladowania.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #558 dnia: Stycznia 15, 2011, 16:56:11 pm »

Ciekawe czy po beatyfikacji znajdzie się w Polsce  chociaż jeden kościół bez portretu/obrazu Jana Pawła.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #559 dnia: Stycznia 15, 2011, 17:01:04 pm »

Ciekawe czy po beatyfikacji znajdzie się w Polsce  chociaż jeden kościół bez portretu/obrazu Jana Pawła.

conajmniej kilka...np. Na Gancarskiej  w Warszawie albo ten w Gdyni... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #560 dnia: Stycznia 15, 2011, 17:05:53 pm »

Dziękuję! Jednak nawet jeśli byłąby to prawda (bo pozostaje pytanie - czy demony kłamią podczas egzorcyzmów), to ten sam ksiądz potem w tym kontekście broni papieża:
Cytuj
Sławny włoski egzorcysta zapytany, czy Papież zdaje sobie z tego sprawę, odpowiada: - Oczywiście, że został poinformowany. Ale robi, co może. To przerażająca sprawa - dodaje o.Amorth. Zakonnik zwraca także uwagę, że chociaż Benedykt XVI pochodzi z Niemiec, gdzie „nie ma praktycznie żadnych egzorcystów” i gdzie istnieje „wprost wstręt do tego rodzaju rzeczy”, to Ojciec Święty wierzy w działanie demonów i siłę egzorcyzmów.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #561 dnia: Stycznia 15, 2011, 19:02:53 pm »

Panie "Tato" proszę nie rozpaczać bo i "Mamie" się udzieli. Na pociechę bardzo mądre słowa:

"Jeśli kiedykolwiek jakiś nauczyciel kościelny od wiary zboczy, to dzieje się to z dopustu Bożego dla doświadczenia nas, czy miłujemy Boga z całego serca i z całej duszy naszej, czy też nie."   Św. Wincenty z Lerynu, Ojciec Kościoła
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #562 dnia: Stycznia 15, 2011, 19:13:32 pm »

Przyznam się, że w obecnym momencie najbardziej mnie interesuje, czy dla Polków teraz ważniejszą sprawą jest beatyfikacja czy raport MAK? A co jest najważniejszym tematem wśród Państwa krewnych, powinowatych i znajomych?
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #563 dnia: Stycznia 15, 2011, 19:50:19 pm »

a co to jest "raport MAK"?
 ;)
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #564 dnia: Stycznia 15, 2011, 20:45:55 pm »

Przyznam się, że w obecnym momencie najbardziej mnie interesuje, czy dla Polków teraz ważniejszą sprawą jest beatyfikacja czy raport MAK? A co jest najważniejszym tematem wśród Państwa krewnych, powinowatych i znajomych?

Raport MAK
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #565 dnia: Stycznia 16, 2011, 13:24:03 pm »

Wśród moich to sesja  ;D
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #566 dnia: Stycznia 16, 2011, 13:39:25 pm »

a co to jest "raport MAK"?
 ;)
A szanowny pan to opcja "Televizji Narodovej"?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #567 dnia: Stycznia 16, 2011, 13:45:40 pm »

Panie "Tato" proszę nie rozpaczać bo i "Mamie" się udzieli. Na pociechę bardzo mądre słowa:

"Jeśli kiedykolwiek jakiś nauczyciel kościelny od wiary zboczy, to dzieje się to z dopustu Bożego dla doświadczenia nas, czy miłujemy Boga z całego serca i z całej duszy naszej, czy też nie."   Św. Wincenty z Lerynu, Ojciec Kościoła

Dziękuję za ten piękny cytat wielkiego świętego trudnych czasów Kościoła Droga Pani Mamo, ale ja nie ulegam rozpaczy. Wiara nie dopuszcza rozpaczy. Trzeba jednak myśleć, bowiem Wiara wypływa z poznania, zaś w czasach obecnych myśleć trzeba szczególnie uważnie... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #568 dnia: Stycznia 16, 2011, 14:25:00 pm »

... bowiem Wiara wypływa z poznania,.. :)

odważna teza :)
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #569 dnia: Stycznia 16, 2011, 15:13:43 pm »

... bowiem Wiara wypływa z poznania,.. :)

odważna teza :)

nie to św. Paweł :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!