Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:39:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140919 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #495 dnia: Stycznia 14, 2011, 18:53:35 pm »

W dodatku jestem w parafii, gdzie proboszcz jest bardzo jano-pawlowy, juz figura stoi przed plebania, w kosciele pewnie tez bedzie, bo to przeciez bedzie najwazniejsze wydarzenie roku, wiec pewnie juz dzisiaj wieczor uslysze, jakie jest to wielkie szczescie dla Kosciola, ze bedzie beatyfikacja.
Bylo trzy razy w czasie mszy sw. - na poczatku, na kazaniu i na koncu. "Wszyscy sie cieszymy na beatyfikacje. Nowy rok juz od samego poczatku przynosi takie pozytywne informacje. Juz sie mozemy zapisac na pielgrzymke do Rzymu, abysmy tam byli jako delegacja z .... . Noclegi juz sa zalatwione, wiec kto chce, niech sie zapisuje. Jeszcze sluga Bozy jest patronem dobrej smierci jak sw. Jozef." i inne tego typu glupoty. Juz nic nie pisze, bo sie nie chce denerwowac :)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #496 dnia: Stycznia 14, 2011, 19:46:02 pm »

Zaczęło się. W miastach o 21.00 mają rozpocząć się akademie ku czci.
A takie pytanko: czy w tym roku będzie Wielkanoc?
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #497 dnia: Stycznia 14, 2011, 20:12:43 pm »

Cos Pan, jesli juz to radosna taki Radosny Wielki Tydzien - radosc zaczyna sie teraz i skonczy w maju. Zaden tam wielki post, radosne oczekiwanie na beatyfikacje. Radosc, wielka radosc jak to kiedys spiewala jakas szarpidrutowa kapela.
Mi sie juz chce rzygac na mysl, ze byc moze ktoregos dnia wskutek nieszczesliwego splotu okolicznosci bede musial w tym radosnym czasie isc na NOM.
Deo gratias jest jeszcze FSSPX, ale czasem nie mam szans tam dotrzec :( .
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #498 dnia: Stycznia 14, 2011, 20:35:53 pm »

A takie pytanko: czy w tym roku będzie Wielkanoc?
Owszem, w ramach przygotowan do najwazniejszego wydarzenia w historii Polski i Kosciola. Smierc i zmartwychwstanie Pana Jezusa juz sie tak dobrze w dzisiejszych czasach nie sprzedaja...
Cos Pan, jesli juz to radosna taki Radosny Wielki Tydzien - radosc zaczyna sie teraz i skonczy w maju. Zaden tam wielki post, radosne oczekiwanie na beatyfikacje. Radosc, wielka radosc jak to kiedys spiewala jakas szarpidrutowa kapela.
Wielki Post (jak to onegdaj sie nazywalo) w tym roku bedzie nosil nazwe nowenny tygodni przed beatyfikacja (zacznie sie juz w polowie lutego czyli troszke przed poczatkiem dawnego Wielkiego Postu). Od dawnego Wielkiego Piatku bedzie nowenna przed uroczystoscia betyfikacyjna - potem beda jakies malo wazne obrzedy...
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #499 dnia: Stycznia 14, 2011, 20:39:47 pm »

Z tą nowenną to poważnie?  :-\
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #500 dnia: Stycznia 14, 2011, 20:40:28 pm »

Przepraszam, pomylilem sie. Mialo byc "przed UROCZYSTOSCIA BEATYFIKACYJNA". Nie chce przesadzac z wielkoscia czcionki, ale kazda jest za mala na okreslenie tak waznego wydarzenia :D
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #501 dnia: Stycznia 14, 2011, 20:43:04 pm »

Z tą nowenną to poważnie?  :-\
Teoretycznie nie, ale nie zdziwilbym sie, gdyby ktos cos takiego wymyslil...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #502 dnia: Stycznia 14, 2011, 20:52:15 pm »

A widział Ksiądz w TV naszego ulubionego kardynała uhahanego jak nigdy?
Żeby mi się chciało to bym wyskoczył pod pomnik w Kaliszu na 21 z ciekawości co tam będzie się działo.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #503 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:04:58 pm »

Niestety nie ogladam TV - ani nie wyszukuje takich informacji, bo nie chce sobie calkiem psuc humoru.
Dzis rozmawialem z drugim wikarym (ma na ten temat podobne poglady jak ja - dziwna parafia - dwoch takich dziwnych wikarych, ktorzy nie lubia liturgicznych naduzyc, nie przepadaja za kultem Jana Pawla II, nie lubia plastikowych ornatow i scholek z gitarami ;) ) i doszlismy do wniosku, ze nasz ulubiony kardynal moze teraz spokojnie odejsc, bo osiagnal swoj cel. Choc niekoniecznie. Kiedys jak bylem w seminarium i chodzilismy na msze za papieza (oczywiscie naszego i jeszcze zywego), powiedzialem, ze po jego smierci dalej bedziemy chodzic i modlic sie najpierw o beatyfikacje, potem kanonizacje (bo beatyfikacja to za malo), potem o ogloszenie doktorem Kosciola (bo kanonizacja to tez za malo) a potem to chyba o wlaczenie do Trojcy Przenajswietszej (bo to wszystko to wciaz za malo). Oby to nie bylo proroctwo ;D
Zapisane
łukasz88
uczestnik
***
Wiadomości: 102


Sancte Pie X patrone meus, ora pro mei.

« Odpowiedz #504 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:15:10 pm »

Wystartowano na nowo z gadaniem jaki to "Nasz papież" był inny od tych bufonów z zamierzchłych czasów przedsoborowia  >:(
Przykład: Piotr Kraśko w głównym wydaniu Wiadomości TVP na początku materiału o Janie Pawle:

"Inni papieże mówili po łacinie i kazali nosić się w lektyce, On mówił w języku tych którzy go słuchali, a w pierwszym przemówieniu prosił: Jeśli się pomylę poprawcie mnie"

Normalnie ręce opadają, jak się słucha takich idiotyzmów, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #505 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:29:01 pm »

Nie :P
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #506 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:30:55 pm »

Jeżeliby nie było santo subito to byłby prawdziwy cud.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #507 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:32:39 pm »

To "subito" to jednak trochę naciągane - trochę czasu minęło.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #508 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:33:49 pm »

(...)Kiedys jak bylem w seminarium i chodzilismy na msze za papieza (oczywiscie naszego i jeszcze zywego), powiedzialem, ze po jego smierci dalej bedziemy chodzic i modlic sie najpierw o beatyfikacje, potem kanonizacje (bo beatyfikacja to za malo), potem o ogloszenie doktorem Kosciola (bo kanonizacja to tez za malo) a potem to chyba o wlaczenie do Trojcy Przenajswietszej (bo to wszystko to wciaz za malo). Oby to nie bylo proroctwo ;D
To wtedy chyba zostaniemy sedewakantystami, nie?  ;)

A dlaczego mam zostać sedewakantystą? W tym roku będę świętował Wielkanoc i nikt mnie nie zmusi do udzialu w kulcie JPII.
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #509 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:38:19 pm »

To oni będę sedekami, nie my:P
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!