Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:10:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140886 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #480 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:58:32 pm »

To był w ogóle papież szacunku i godności człowieka.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #481 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:59:20 pm »

Poczekamy zobaczymy!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #482 dnia: Stycznia 14, 2011, 16:05:26 pm »

dużo zrobił dobrego (obrona cywilizacji miłości, zahamowanie kondomów, obalenie komunizmu, rozszerzenie kultu Miłosierdzia Bożego, pielgrzymki, które pozwoliły wielu osobom przybliżyć się do Boga).

Nie dostrzegam jakos "zahamowania" antykoncepcji. A i obalenie komunizmu tez troche na wyrost. Mocne punkty pontyfikatu to nauczanie etyczne (choc i tak z pozycji personalistycznych, ale w konkluzjach na jedno wychodzi...) i kwestia kaplanstwa kobiet. Tylko, ze to jest sprzedaz wiazana : beatyfikacja posluzy dowartosciowaniu sypiacego sie ekumenizmu.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #483 dnia: Stycznia 14, 2011, 16:18:10 pm »

Chodziło mi o to, że za czasów Pawła VI chciano zalegalizować antykoncepcję, ale podobno jednym z głównych krytyków był kard. Wojtyła.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #484 dnia: Stycznia 14, 2011, 16:18:59 pm »

Chyba pojade na jakies zamkniete rekolekcje 1 maja, zeby na to wszystko nie patrzec ;). Beatyfikacja jest OK - papiez zdecydowal po procesie beatyfikacyjnym i glebokiej refleksji, wiec trudno sie temu sprzeciwiac.
Do osoby Jana Pawla II tez nic nie mam i wcale nie oceniam jego pontyfikatu w negatywny sposob. Boje sie natomiast  zbiorowej histerii niektorych ludzi w Kosciele wokol beatyfikacji i osoby przyszlego blogoslawionego. Teraz wszystkie koscioly beda pod wezwaniem Jana Pawla II, kazda parafia bedzie musiala miec plastikowy ornat z Janem Pawlem II, w kazdym kosciele bedzie musiala byc figurka Jana Pawla II i wszyscy beda spiewac piesni o Janie Pawle II. Dla wiekszosci ochrzczonych katolikow i tak nie ma to wiekszego znaczenia - szkoda, ze niektorzy tego nie widza.
OK, wylalem swoje zale :)
W dodatku jestem w parafii, gdzie proboszcz jest bardzo jano-pawlowy, juz figura stoi przed plebania, w kosciele pewnie tez bedzie, bo to przeciez bedzie najwazniejsze wydarzenie roku, wiec pewnie juz dzisiaj wieczor uslysze, jakie jest to wielkie szczescie dla Kosciola, ze bedzie beatyfikacja. Jak takie rzeczy slucham, tym bardziej jestem przeciw :).
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #485 dnia: Stycznia 14, 2011, 16:32:28 pm »

Chodziło mi o to, że za czasów Pawła VI chciano zalegalizować antykoncepcję, ale podobno jednym z głównych krytyków był kard. Wojtyła.

polecam lekturę
http://tygodnik2003-2007.onet.pl/1546,1426745,1,dzial.html
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #486 dnia: Stycznia 14, 2011, 16:44:08 pm »

Chyba pojade na jakies zamkniete rekolekcje 1 maja (...)
W dodatku jestem w parafii, gdzie proboszcz jest bardzo jano-pawlowy, juz figura stoi przed plebania, w kosciele pewnie tez bedzie, bo to przeciez bedzie najwazniejsze wydarzenie roku, wiec pewnie juz dzisiaj wieczor uslysze, jakie jest to wielkie szczescie dla Kosciola, ze bedzie beatyfikacja. Jak takie rzeczy slucham, tym bardziej jestem przeciw :).

Bo to pokolenie czuje się dowartościowane przez zapowiedź beatyfikacji. To jest, wobec braku innych znaków, potwierdzeniem, że są na dobrej drodze.

Kult różnych świętych, błogosławionych mógł w historii przyjmować formy sprzeczne z Wiarą, wręcz karykaturalne. To był jednak margines... bo kult świętych musi prowadzić do Boga. Mamy tyle przedstawień św. Antoniego w starych kościołach... i bardzo dobrze. A to stawianie pomników Jana Pawła II to trochę stawianie pomników własnym czasom, własnemu pokoleniu, no... powiedzmy paru pokoleniom. 

Jest już nawet swoiste muzeum pomników Jana Pawła II... wykonanych chyba przez jednego artystę.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2011, 16:47:16 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #487 dnia: Stycznia 14, 2011, 16:59:07 pm »

No i wiadomo. Beatyfikacja 1 maja. I wasz wybór: odpowiedzieć zgorzknieniem i obelgami albo po katolicku.

Ja odpowiem po katolicku: z prawdziwym smutkiem stwierdzam, że powstaje poważne ryzyko bezsprzecznej utraty jurysdykcji lub urzędu papieskiego przez tego następcę Ojca Świętego Benedykta XVI który ośmieliłby się kanonizować upadłego papieża, uznanego za beatyfikowanego, Jana Pawła II.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #488 dnia: Stycznia 14, 2011, 17:12:52 pm »

Niedziela Bożego Miłosierdzia!

właśnie, Kyrie eleison !
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #489 dnia: Stycznia 14, 2011, 17:13:09 pm »

Przyjmuję z pokorą i smutkiem. Nie dlatego że nie lubię Jana Pawła II jako człowieka.
Ze smutkiem dlatego że wróży to źle Kościołowi. W Polsce jego kult może przesłonić zdrowy rozsądek. Na Zachodzie i tak po paru dniach wszystko wróci do normy. No może z wyjątkiem superkościoła w Taize.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #490 dnia: Stycznia 14, 2011, 17:28:22 pm »

Do osoby Jana Pawla II tez nic nie mam i wcale nie oceniam jego pontyfikatu w negatywny sposob. Boje sie natomiast  zbiorowej histerii niektorych ludzi w Kosciele wokol beatyfikacji i osoby przyszlego blogoslawionego. Teraz wszystkie koscioly beda pod wezwaniem Jana Pawla II, kazda parafia bedzie musiala miec plastikowy ornat z Janem Pawlem II, w kazdym kosciele bedzie musiala byc figurka Jana Pawla II i wszyscy beda spiewac piesni o Janie Pawle II.

Otóż to. Cały ten folklor okołojanopawłowy przybierze teraz formy nie do zniesienia. Zobaczycie Państwo - w kościołach, gdzie odprawia się Triduum Paschalne w rycie klasycznym, w tym roku nie będzie gdzie szpilki wetknąć :)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #491 dnia: Stycznia 14, 2011, 17:48:44 pm »

Uwazam, ze JPII mimo wszystko byl postacia wybitna. Niewatpliwie byl czlowiekiem swietym w tym sensie, ze zyl w wielkim zjednoczeniu z Bogiem i Najswietsza Maryja Panna. Swiety to nie osoba, ktora nie popelnia bledow! Ilosc ewentualnych bledow trzeba tez mierzyc w stosunku do rzeczy pozytywnych. Przez tyle lat pontyfikatu trudno ustrzec sie zupelnie zlych posuniec. Podejrzewam, ze papieze (krotko)przedsoborowi tez popelniali bledy.

Poza tym zostal uznany cud za wstawiennictwem JPII. Jak to wytlumaczyc? Gdyby Bog nie chcial JPII zaliczyc w poczet blogoslawionych, to by nie pozwolil na cud za jego wstawiennictwem. Oczywiscie stwierdzenie cudu za wstawiennictwem JPII nie jest neiomylne, ale jest to dosc silna przeslanka za tym, ze jednak Bog ma inne zdanie niz tradycjonalisci...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2011, 17:51:46 pm wysłana przez Taw » Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #492 dnia: Stycznia 14, 2011, 17:53:22 pm »

Wie Pan,blad bledowi nierowny. Nie przypominam sobie papiezy zwolujacych Asyz czy calujacych koran itd. To budzi sprzeciw kazdego katolika. JPII blogoslawionym = normalnosc grzesznych czynow. Teraz beda hasla typu: "przeziez swiety tak robil to co w tym zlego.. i tak dalej i tak dalej ble ble ble...
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #493 dnia: Stycznia 14, 2011, 18:07:33 pm »

Za Kosciol Katolicki:
W bazylice św. Piotra rozpoczęto prace nad przeniesieniem ciała Jana Pawła II z Grot Watykańskich do kaplicy św. Sebastiana, w prawej nawie świątyni, między Pietą Michała Anioła a kaplicą Najświętszego Sakramentu – informuje agencja I-Media. Przeniesienie ciała Jana Pawła II nastąpi po beatyfikacji.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #494 dnia: Stycznia 14, 2011, 18:44:48 pm »

(...) byl czlowiekiem swietym w tym sensie, ze zyl w wielkim zjednoczeniu z Bogiem i Najswietsza Maryja Panna. (...)
Jak zrozumieć zjednoczenie z Bogiem i Najświętszą Maryją Panną? Jak to mozna wyjasnić teologicznie a nie uczuciowo?
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!