Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:17:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140935 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #465 dnia: Stycznia 14, 2011, 12:27:21 pm »

Cóż... mam nadzieję, że biskupi polscy zastosują się do wytycznych odnośnie kultu JPII i poza obszarem którego dotyczyć będzie kult publiczny nie będą sobie pozwalali na samowolkę.
Ale to tylko nadzieja...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #466 dnia: Stycznia 14, 2011, 12:34:19 pm »

Nadzieja matka... W rzeczywistosci mamy juz Czworce Swieta w kosciele katolickim obrzadku polskowojtylianskiego.
Sadze tez, ze rozmowy z FSSPX wlasnie sie zakonczly i bractwo pojdzie ostatecznie "na redute". Nadzieje pokladane w Ojcu Sw. B XVI okazaly sie plonne. Przykro...
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #467 dnia: Stycznia 14, 2011, 12:47:11 pm »

Tu: http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,469.465.html  było: "Nie będzie santo subito ???"

Będzie santo subito!

Polecam ciekawe tematy opracowane na KNO:

Coraz bliżej beatyfikacji ś+p Jana Pawła II
http://breviarium.blogspot.com/2011/01/coraz-blizej-beatyfikacji-sp-jana-pawa.html
(...)
wytłumaczone czym jest beatyfikacja, a czym kanonizacja.

Beatyfikacja Jana Pawła II - 1 maja
http://breviarium.blogspot.com/2011/01/beatyfikacja-jana-pawa-ii-1-maja.html
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #468 dnia: Stycznia 14, 2011, 13:24:01 pm »

Niedziela Bożego Miłosierdzia!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #469 dnia: Stycznia 14, 2011, 13:49:00 pm »

1 maja- ładna data :)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #470 dnia: Stycznia 14, 2011, 14:14:52 pm »

Wydaje mi się, że tradsi w Polsce wobec beatyfikacji JP powinni zachować spokój i nie dać się sprowokować do jakiejś totalnej krytyki. Byłoby to niedobrze odebrane przez wiernych. A przecież nie mamy obowiązku modlić się za wstawiennictwem JPII.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #471 dnia: Stycznia 14, 2011, 14:49:29 pm »

Sadze tez, ze rozmowy z FSSPX wlasnie sie zakonczly i bractwo pojdzie ostatecznie "na redute". Nadzieje pokladane w Ojcu Sw. B XVI okazaly sie plonne. Przykro...

Nie sadze. Bp Fellay mowil w ostatnia niedziele co innego. Bp Tissier w wywiadzie dla Rzepy tak samo. Przelozeni Bractwa sa zbyt inteligentni, by sie przejmowac takimi pierdolkami. Co nie zmienia faktu, ze ta beatyfikacja nic dobrego nie przyniesie.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #472 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:01:56 pm »

Wesel się Kościele Śwęty Matko nasza, bo kolejny rodak dołączył do grona wybranych w Niebie !!! Kościoł się cieszy, szatan smuci. Do kogo Państwo należa?
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #473 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:04:13 pm »

Wesel się Kościele Śwęty Matko nasza, bo kolejny rodak dołączył do grona wybranych w Niebie !!! Kościoł się cieszy, szatan smuci. Do kogo Państwo należa?

Beatyfikacja nie jest nieomylna. Znam co najmniej jeden wypadek zaprzestania kultu. Po drugie, jestesmy 14 stycznia, a nie 1 maja. Po trzecie, Kościoł się cieszy, szatan smuci - to pan sam wymyslil ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #474 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:08:10 pm »

...i to nie jest nawet demagogia pierwszego gatunku.
 Mądrość idzie w parze z cierpliwością!
Zapisane
Mara
bywalec
**
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #475 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:18:52 pm »


Wesel się Kościele Śwęty Matko nasza, bo kolejny rodak dołączył do grona wybranych w Niebie !!!

No nie, to nie tak, że "kolejny rodak dołączył do grona" bo dziś podpisano dekret... (Już to widzę, dziś w południe Jana Pawła II wpuszczono do nieba, bo w końcu mógł okazać stosowny papier :P ) - A tak rzeczona wypowiedź brzmi :P

Cytat: Fons Blaudi
Co nie zmienia faktu, ze ta beatyfikacja nic dobrego nie przyniesie.

Mimo wszystko nie wolno aż tak pesymistycznie zakładać, że na pewno NIC. (Choć osobiście nie mam najlepszych przeczuć... :( Obawiam się zwłaszcza jeszcze większego jazgotu postępowców na jakiekolwiek próby krytyki akukumenizmu typu Asyż I itp. ... )

Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #476 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:51:20 pm »

Módlmy się raczej za duszę tego człowieka, który za życia był takim papieżem, że... szkoda gadać.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #477 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:52:28 pm »

Jak tylko ogłosili datę beatyfikacji papieża Jana Pawła II, to już się zaczęło. Do 1-maja jeszcze trochę czasu, ale wspominki już się dziś rozpoczęły:

http://wiadomosci.wp.pl/gid,12131669,title,Alez-prosze-pani-jestem-ksiedzem-zdjecia-papieza,galeria.html

i jak to tak będzie non-stop do 1 maja to i słuchać się nie będzie chciało, będzie dość! Tu nie chodzi, że ktoś się kieruje jakimiś uprzedzeniami, ale ile można słuchać?  Ciekawe czy kard. Dziwisz te siedem kaplic ekumenicznych w kościele zdąży wykończyć. 
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #478 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:53:11 pm »

A ja proszę kogoś mądrego o wyjaśnienie.
Bo tak, 6 lat po śmierci Jan Paweł II zostanie beatyfikowany. Bardzo szybko, wszak w każdym niemal kościele w Polsce były modlitwy "o rychłą beatyfikację", widać skuteczne. Widzę rzeczywiście świętość tego człowieka i to, że dużo zrobił dobrego (obrona cywilizacji miłości, zahamowanie kondomów, obalenie komunizmu, rozszerzenie kultu Miłosierdzia Bożego, pielgrzymki, które pozwoliły wielu osobom przybliżyć się do Boga). Z drugiej strony widzę Asyż, widzę pomniki stawiane za życia, wręcz bałwochwalcze podejście do tej osoby, widzę wątpliwości ws. molestowania i ws. Legionistów Chrystusa, wreszcie liturgiczną degrengoladę, nawet na Mszach papieskich. W obecnej sytuacji grozi nam wybuch kultu JPII (pewnie niedługi, bo sekularyzacja postępuje). Jak to zrozumieć, wiem, że niezbadane są wyroki boskie, ale nie mogę tego ogarnąć. Gdzie jest racja, czy Bogu mogły się podobać figury Buddy na ołtarzu?
Z drugiej strony mam przed oczami przepowiednię Pana Jezusa skierowana do s. Faustyny, że z Polski ma wyjść iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Pana (o ile Polska będzie wierna). Nie wiem jak to ogarnąć i proszę o pomoc.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #479 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:54:10 pm »

Nie mamy takiego obowiązku i dobrze. Ale należy pamiętać, że to chyba najznamienitszy z Polaków - więc szacunek się mu należy. No i ja już zaczynam myśleć co zrobić, żeby nie dopuścić do szopki barkowo kremówkowej w moim parafialnym kościele z tej okazji, a zrobić godną, uroczystą, WIELKANOCNĄ, Mszę Świętą (dziękczynną) z tej okazji.

Wspominki ucichną, spokojnie... na nowo pojawią się w kwietniu a potem w maju...
Zapisane
Taki sobie o...
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!