Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:20:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 140842 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #450 dnia: Stycznia 04, 2011, 11:57:10 am »

Do powyższego na e-kai komentarz relatora Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, księdza Hieronima Fokcińskiego SJ.

Ostrożnie z wyznaczaniem daty beatyfikacji Jana Pawła II

Zebranie komisji lekarskiej i teologów to jeszcze nie wszystko – uważa wieloletni relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, ksiądz Hieronim Fokciński SJ. Zastrzega, że nie wiemy czy na posiedzeniu Komisji Medycznej, a następnie Komisji Teologów, o których donosi w dzisiejszym wydaniu „Il Giornale” Andrea Tornielli była pełna zgodność opinii, czy też pojawiły się jakieś wątpliwości.

(...)

http://ekai.pl/wydarzenia/komentarze/komentarze2/x37029/ostroznie-z-wyznaczaniem-daty-beatyfikacji-jana-pawla-ii/

W wywiadzie z abp Józefem Michalikiem m.in. czytamy:

(...)

KAI: W minionym roku cieszyliśmy się z beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Czy już wkrótce doczekamy się beatyfikacji Papieża-Polaka?

– O tym, że ona kiedyś nastąpi jestem przekonany. Ale czy wkrótce? Są naciski wielu entuzjastycznych dziennikarzy, ludzi świeckich, także duchownych, aby jak najszybciej. Nie sądzę jednak, że to jest najważniejsze. Okres oczekiwania jest okresem przygotowania, żeby dobrze przyjąć przesłanie życiowe kandydata do chwały ołtarzy, które warto cały czas pogłębiać. W czasie październikowej audiencji u Benedykta XVI, Ojciec Święty wyznał, że codziennie modli się do Jana Pawła II, przebywa duchowo w jego obecności, radzi się go ... może to i dla nas wskazówka?

(...)

http://ekai.pl/wydarzenia/wywiad/x37002/kosciol-nie-boi-sie-dyskusji/
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #451 dnia: Stycznia 04, 2011, 21:39:18 pm »

To mu ładnie "poradził" z tym Asyżem...nie ma co...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #452 dnia: Stycznia 04, 2011, 21:48:00 pm »

kurja mać !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #453 dnia: Stycznia 05, 2011, 08:00:26 am »

Cytuj
To mu ładnie "poradził" z tym Asyżem...nie ma co...
No i znowu poplułem klawiaturę kawą  :P
Przestanę spożywać cokolwiek przy lekturze tego forum  8)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #454 dnia: Stycznia 05, 2011, 16:45:44 pm »


]W czasie październikowej audiencji u Benedykta XVI, Ojciec Święty wyznał, że codziennie modli się do Jana Pawła II,


Lepiej, żeby pomodlił się za spokój jego duszy.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #455 dnia: Stycznia 12, 2011, 10:06:14 am »

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/297843,Cud-czeka-juz-tylko-na-podpis-papieza

Cud czeka już tylko na podpis papieża
Komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaaprobowała cud za wstawiennictwem Jana Pawła II, potrzebny do jego beatyfikacji.
Tym samym zakończył się ostatni etap drogi papieża Polaka na ołtarze i obecnie wymagany jest już tylko podpis Benedykta XVI pod dekretem o uznaniu cudu.
W końcu grudnia cud aprobowały kolejno komisja lekarska kongregacji i komisja teologów. We wtorek 11 stycznia uznali go kardynałowie i biskupi. Kongregacja przygotowuje w tej chwili specjalny dokument - dekret o cudzie za wstawiennictwem Jana Pawła II, który zostanie przekazany Benedyktowi XVI. Za jego zgodą podany on zostanie do publicznej wiadomości wraz z datą beatyfikacji poprzednika Benedykta XVI.
Jak się przypuszcza, prefekt kongregacji kardynał Angelo Amato, nie będzie czekać do lipca, gdy tradycyjnie przedkłada papieżowi takie dekrety, lecz pójdzie do niego wcześniej. Czy oznacza to, że beatyfikacja papieża Polaka będzie mogła się odbyć na wiosnę - nie wiadomo.
Przypomina się jedynie, że już wcześniej, w perspektywie tej właśnie ceremonii, rząd włoski uprzedził, iż jej organizacja zajmie mu co najmniej trzy miesiące. To by oznaczało, że możliwy jest również kwiecień tego roku, czyli szósta rocznica śmierci Jana Pawła II.
Benedykt XVI zaraz po śmierci swego poprzednika zgodził się na rozpoczęcie jego procesu beatyfikacyjnego, zalecając jednocześnie ścisłe przestrzeganie wymaganych procedur.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #456 dnia: Stycznia 12, 2011, 10:38:47 am »

tak mi się przypomniało a propos:

"Stirlitz spacerował po dachu Kancelarii Rzeszy. Nagle poślizgnął się, upadł i tylko cudem zahaczył o wystający gzyms, unikając upadku z dużej wysokości" ....
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #457 dnia: Stycznia 12, 2011, 15:21:36 pm »


Jest takie przysłowie, że co nagle to po diable. O swiętości JP II niech zadecyduja następne pokolenia. niech wymrą ci, co go znali i pamiętają. Po co to robić teraz?
Żeby zaspokoić naszą narodową prózność?
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #458 dnia: Stycznia 12, 2011, 16:47:39 pm »

tak mi się przypomniało a propos:

"Stirlitz spacerował po dachu Kancelarii Rzeszy. Nagle poślizgnął się, upadł i tylko cudem zahaczył o wystający gzyms, unikając upadku z dużej wysokości" ....

Nastrępnego dnia cud posiniał i spuchł  ;D
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #459 dnia: Stycznia 12, 2011, 17:46:07 pm »


O swiętości JP II niech zadecyduja następne pokolenia.

O swietosci Jana Pawla II juz zadecydowano. A konkretnie Pan Bog zdecydowal. Natomiast w gestii ludzi pozostaje decyzja czy kanonizacja i zezwolenie na oficjalny publiczny kult jest rzecza stosowna i pozyteczna ? Przeciez nie kanonizuje sie systematycznie wszystkich zmarlych w opinii swietosci. Jezeli Benedykt XVI podziela choc czesc "tradycyjnej" analizy sytuacji w Kosciele, to z pewnoscia rozumie, ze z kanonizacji, zwlaszcza pospiesznej nie moze wyniknac nic dobrego.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #460 dnia: Stycznia 12, 2011, 18:14:02 pm »

 
O swietosci Jana Pawla II juz zadecydowano. A konkretnie Pan Bog zdecydowal.
Chodziło mi o kanonizację, niefortunnie się wyraziłem.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #461 dnia: Stycznia 12, 2011, 22:51:20 pm »

W czasie październikowej audiencji u Benedykta XVI, Ojciec Święty wyznał, że codziennie modli się do Jana Pawła II, przebywa duchowo w jego obecności, radzi się go ...
Byle nie w sprawach personalnych ...  :(
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #462 dnia: Stycznia 13, 2011, 12:10:34 pm »

 W kwestii liturgii, teologii i filozofii  też lepiej nie... 
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #463 dnia: Stycznia 14, 2011, 09:11:51 am »

Wszyscy w Polsce czekają do południa. Polscy biskupi się cieszą: Habemus Sancti. Supersancti.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #464 dnia: Stycznia 14, 2011, 12:15:20 pm »

No i wiadomo. Beatyfikacja 1 maja. I wasz wybór: odpowiedzieć zgorzknieniem i obelgami albo po katolicku.
Zapisane
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!