Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 22:16:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 141794 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #390 dnia: Września 01, 2010, 14:22:46 pm »

Mogą Państwo opisać,co jest na tym zdjęciu,bo mnie zżera ciekawość,a mam neta tylko via telefon obecnie i nie mogę zobaczyć.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #391 dnia: Września 01, 2010, 14:29:18 pm »

Płomień ogniska w kształcie JPII (tak przynajmniej twierdzi autor)

Ps. z tego co wiem to to zdjęcie nie było wykonane w momencie śmierci JPII

Ps2. A Pani, Pani cabbage powinna sobie zainstalować w telefonie przeglądarkę Opera Mini i wtedy wsio (prawie) się będzie wyświetlać.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2010, 14:39:10 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #392 dnia: Września 01, 2010, 14:42:40 pm »

Piszac "niesamowicie ciekawie" mialem na mysli cale ten temat,nie zdjecie ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #393 dnia: Września 01, 2010, 15:21:41 pm »

@ Mama

Może Pan Dybowski by nam to wydał po polsku.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2010, 17:52:16 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #394 dnia: Września 01, 2010, 15:24:40 pm »

(...)
Może Pan Dybowski by nam to wydał po polsku.

Mógłby się pan dowiedzieć?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #395 dnia: Września 01, 2010, 15:44:08 pm »

"Questa fotografia è stata scattata a Beskid Zywiecki,
villaggio polacco vicino alla città natale di Karol Wojtyla,
alle ore 21,37 dello stesso giorno e nell’ora esatta
in cui morì l’allora Giovanni Paolo II."



cały x. Villa - miesza w swoim numerze fakty i mity tak, że ciężko odgadnąć, co jest czem

nie wiem, czy warto wydawać takie dzieło po polsku. Pisaliśmy już o poziomie opracowań x. Alojzego przy innych okazjach
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #396 dnia: Września 01, 2010, 16:08:53 pm »

Z tego co pamiętam jedyny zarzut to umieszczenie w książce "Paweł VI beatyfikowany" przysięgi koronacyjnej papieży, którą jak wiemy nigdy nie składano. Ale taki błąd popełniło wiele osób związanych z nurtem katolickiego tradycjonalizmu w swoich filmach, wykładach, książkach, artykułach i jakoś nie pamiętam aby ktoś wtedy rozwodził się nad poziomem opracowań tychże. Dlatego nie przesadzajmy i na podstawie jednej ksiązki nie skreślajmy człowieka. 
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2010, 17:52:54 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #397 dnia: Września 01, 2010, 16:44:39 pm »

Umieszczenie tego zdjecie, wraz z bzdurnymi faktami na jego temat by podgrzac atmosfere, pokazuje poziom i przywiazanie do merytoryki autora.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #398 dnia: Września 01, 2010, 18:36:19 pm »

 O dziwnym zdjęciu, na którym płomienie ogniska uformowały się w wyraźną sylwetkę polskiego papieża informuje Interia.pl.

2 kwietnia, godzina 21.37, wzgórze Matyska, zwane też Golgotą Beskidów. Okoliczni mieszkańcy siedzą wokół ogniska. Rozpoczyna się modlitwa w drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Młody mężczyzna robi zdjęcia. Po kolejnej migawce nie wierzy własnym oczom - na fotografi, którą przed momentem zrobił, płomienie ogniska uformowały się w wyraźną sylwetkę polskiego papieża - relacjonuje Interia.pl.

O niezwykłym zjawisku donosi Vatican News Service (VNS), katolicka agencja informacyjna, która przygotowuje materiały dla wielu mediów lokalnych. Informację zamieszcza też strona internetowa Korazym.

Autor zdjęć - Grzegorz Łukasik - przyznaje, że na wzgórze poszedł, by wypróbować swój nowy aparat fotograficzny. W towarzystwie brata i siostry został jednak na modlitwę. - Zacząłem robić zdjęcia - opowiada. - Nie sądziłem, że uda się zrobić coś tak niezwykłego. Zauważyłem to dopiero po chwili. Od razu przypomniał mi się Jan Paweł II w geście błogosławieństwa - zapewnia Grzegorz.

- Niektórzy zarzucają mi, że zdjęcie jest wynikiem fotomontażu - mówi autor. - Nic podobnego! Również nasz proboszcz po mszy powiedział, że jest prawdziwe. Bardzo chciałbym móc przedstawić te fotografie osobiście Benedyktowi XVI - dodaje.

Grzegorz Łukasik przyznaje, że o niezwykłym zdjęciu rozmawiał z proboszczem swojej miejscowości - Beskidu Żywieckiego. To właśnie za jego pośrednictwem informacja dotarła do Krakowa, do arcybiskupa Stanisława Dziwisza, a później do Rzymu. Tam natknął się na nią ksiądz Jarosław Cielecki, dyrektor VNS. - Wśród fotografii, które widziałem jest jedna, która z daleka kogoś przypomina - potwierdza ksiądz Cielecki. - I myślę, że jest to wyraźny obraz sługi bożego Jana Pawła II - zapewnia.

http://info.wiara.pl/doc/170057.Jan-Pawel-II-ukazal-sie-w-plomieniu
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #399 dnia: Września 01, 2010, 19:10:23 pm »

Kim jest ks. Villa i z jaką tradycyjną formacją jest związany?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #400 dnia: Września 01, 2010, 19:36:09 pm »

Ks. Luigi Villa był  sekretarzem osobistym świetęj pamięci kard. Ottawianiego. Ksiądz Luigi Villa całe swoje życie kapłańskie poświęcił zwalczaniu wpływów modernizmu, komunizmu oraz masonerii w Kościele, nie był związany z Bractwem św.PX - tak wyczytałam.
Zapisane
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #401 dnia: Września 01, 2010, 22:07:00 pm »

Kim jest ks. Villa i z jaką tradycyjną formacją jest związany?

Z tego co ja wiem to x. Villa był duchowym synem ojca Ojca Pio, który zlecił mu misję badania infiltracji Kościoła przez żydów, masonów, komunistów i modernistów. W latach posoborowych był znaną postacją we Włoszech. To on zorganizował w latach 70-tych trzy międzynarodowe kongresy ruchu Chiesa Viva na którego czele stanął. Pierwszy Kongres odbył się w 1974 r pod hasłem "Ortodossia e Ortoprassi" z błogosławieństwem Wikariusza Rzymu, kard. Ugo Polettiego i prefekta Kongregacji Nauki Wiary, kard. Franjo Sepera. Drugi Kongres w 1975 r na temat kryzysu w teolgii po Soborze Watykańskim II, a trzeci w r 1977 poświęcony relacją chrześcijaństwa z komunizmem W imieniu papieża błogosławieństwo nadesłał Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Villot. Trzeci  Nadmienię tylko, że do przyjaciół x. Villi zaliczali się Dietrich von Hildebrand i Romano Amerio. 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #402 dnia: Września 02, 2010, 09:49:58 am »

"Questa fotografia è stata scattata a Beskid Zywiecki,
villaggio polacco vicino alla città natale di Karol Wojtyla,
alle ore 21,37 dello stesso giorno e nell’ora esatta
in cui morì l’allora Giovanni Paolo II."



cały x. Villa - miesza w swoim numerze fakty i mity tak, że ciężko odgadnąć, co jest czem

nie wiem, czy warto wydawać takie dzieło po polsku. Pisaliśmy już o poziomie opracowań x. Alojzego przy innych okazjach

To już mamy wyjaśnione panie Krusejder co to za zdjęcie. Pan KAES nam przybliżył informację, nie tylko interia.pl pisała, ale również poszło w świat i do Rzymu też. Ciekawe może i w jakiejś książce "Cuda Jana Pawła II"  jest też umieszcona ta informacja?, kto to wie jak tych cudów już tak dużo jest odnotowanych.   :)
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #403 dnia: Września 06, 2010, 09:56:18 am »

To jest cud typu "Matka Boża na szybie". Darujmy sobie takie cuda. Ja tam widzę głowę z boku a nie jakąkolwiek postać.

Dopisane:
Komentarz do poniższej wypowiedzi: Sugeruje Pan, że ukazanie się JP2 w płomieniach oznacza bolesny czyściec? Ciekawe, nie pomyślałem o tym.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2010, 08:55:43 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #404 dnia: Września 08, 2010, 23:45:13 pm »

Cóż ...skoro JPII "ukazał się w płomieniach" to raczej jego entuzjastom powinno się zrobić nieswojo ...lubo przynajmniej przykro i zamiast biegać po Rzymie może mogliby zamówić zań gregorianki...ale cóż tam. Zaś X.Luigii Villa jest autorytetem sam w sobie od lat, myślę że warto się zastanowić dobrze zanim się o nim zacznie coś cierpiego pisać...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!