Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 14:34:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ??
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 53 Drukuj
Autor Wątek: Nie bedzie santo subito ??  (Przeczytany 142731 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #270 dnia: Kwietnia 03, 2010, 10:56:58 am »

Rzecz jasna tak samo, nic nie było o JPII, u bonifratrów  :)  Najbardziej mnie dziwi jedno- przecież Episkopat oficjalnie przeniósł obchody rocznicy śmierci Papieża na 10.04, więc... po co było robić to wczoraj... nawet obchody pod oknem w Krakowie mają być 10.04- oficjalne- bo wczoraj to była "oddolna" inicjatywa...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #271 dnia: Kwietnia 03, 2010, 11:01:59 am »

U mnie też było wszystko jak należy, a trochę się o to bałem bo proboszcz często wspomina o papieżu i używa nawet przydomka "Wielki". Jednak wczoraj nie było słowa o śmierci Jana Pawła II, tylko na drodze krzyżowej jakieś cytaty z jego wypowiedzi, ale w tym nic nieodpowiedniego raczej nie było. Przy Alei Jana Pawła II też jakoś zniczy niewiele. Jednak parę dni temu był zorganizowany koncert. Tego nie potrafię zrozumieć, bo jeśli przesuwali obchody z powodu Wielkiego Piątku, to czemu nie parę dni później, jak już się Post skończy. (Ale może dzięki temu mniej osób poszło  :) )
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #272 dnia: Kwietnia 03, 2010, 11:07:44 am »

W mojej parafii obchody Rocznicy na całego. Droga Krzyżowa o cierpieniu JP II, z cytatami nie tylko papieża, ale też arcybiskupa (tak zostało to powiedziane) Dziwisza.
Ulica Jana Pawła II zamknięta dla ruchu drogowego. Trzeba przecież "umożliwić młodzieży" stawianie zniczy wzdłóż ulicy (po co iść na adorację do kościoła ?).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #273 dnia: Kwietnia 03, 2010, 11:18:58 am »

Cytuj
Droga Krzyżowa o cierpieniu JP II
Pan raczy żartować?! Jak to wyglądało- omawiano śmierć Jana Pawła II krok po kroku, czy jak? Jak wyglądała np. stacja- św. Weronika ociera twarz Panu Jezusowi? Zmieniono na "Janowi Pawłow II"?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #274 dnia: Kwietnia 03, 2010, 11:21:46 am »

Nie żartuję. Każda stacja dotyczyła cierpienia JP II. A jak wyglądała ta konkretna stacja - przyznam się szczerze, że nie słuchałem uważnie. Myślałem o męce Pana Jezusa.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #275 dnia: Kwietnia 03, 2010, 11:28:14 am »

 :-\ :(  A jeszcze miałam nadzieję, że Pan żartuje... Cóż... lepiej, gdyby puścili ludziom Pasję gdzieś w salce przy kościele( nie wiem, czy w kościele się godzi film puszczać, ale no w sumie ten film jest jak najbardziej religijny)... Ja się nie oburzam o samo obchodzenie rocznicy śmierci- ale po pierwsze nie w Wielki Piątek, a po drugie... z całym szacunkiem- JPII był ciężko chory i bardzo cierpiał, ale jak to cierpienie ma się do męki naszego Pana Jezusa Chrystusa...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #276 dnia: Kwietnia 03, 2010, 12:19:02 pm »

Wielokrotnie mialam okazje zaobserwowac w jaki sposob powstaja takie aberracje.
Zbiera sie grupa aktywistow parafialnych, pani Ziuta czy inna ciotka rzuci pomysl w stylu "a gdyby tak na tym krzyzu umiescic papieza", inni klaszcza i pomysl wchodzi w zycie. Normalnie jak w "Misiu" przy kreceniu "Ostatniej paroweczki" czy w "Poszukiwany poszukiwana" w scence poprawek do projektu urbanistycznego.
Podobne klimaty widzialam i w domach zakonnych. Jakas mloda zaangazowana siostra nagle wpadnie na pomysl, ze takie to a takie slowa piesni mozna by zastapic innymi, albo ze w tym miejscu mozna by wykonac taniec brzucha z kadzidlem, i nie ma jednej osoby ktora zastanowilaby sie nad sensem, popukala sie w glowe i odeslala aktywistke do mycia garow.

Kwestia ortodoksyjnosci, czy generalnie sensownosci przygotowanego nabozenstwa, zalezy w ogromnej mierze od lutu szczescia - czy w projektowaniu bedzie uczestniczyc jakas w miare wyszczekana osoba majaca zmysl katolicki, czy komende przejmie przypadkowy burak, ktory nie ma bladego pojecia co to w ogole nabozenstwo.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #277 dnia: Kwietnia 03, 2010, 13:00:15 pm »

U mnie na parafii po nabozenstwie wielkopiatkowym, bylo poswiecenie tablicy i jakiegos drzewka dla Jana Pawła II. Uciekłem do zakrystii, żeby na to nie patrzec, ale tam włączyli głosnik i usłyszałem gromkie zakończenie proboszcza:

Janie Pawle II wstawiaj się za nami!

Zastanawiam się, czy nie napisac do ks. Odera, o ile to coś da.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #278 dnia: Kwietnia 03, 2010, 13:03:41 pm »

Uważam, że lepiej jest pisać i wszystkie takie wybryki zgłaszać niż tolerować!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #279 dnia: Kwietnia 03, 2010, 15:33:57 pm »

Ordynariusz Radomski już wie..a wkrótce świat dowie się


Mimo zimna i padającego deszczu, kilkanaście tysięcy radomian upamiętniło 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II. W programie był koncert ''In Crux Salutare'' w wykonaniu zespołu wokalnego Octava, śpiewającego chóralną muzykę a cappella oraz występ aktorów Teatru Powszechnego w Radomiu, którzy recytowali teksty papieskie odnoszące się do krzyża. Do zebranych przemówił także biskup radomski Henryk Tomasik, który powiedział, że ''już wkrótce świat dowie się, że jest kolejny święty''.
Bp Tomasik nawiązał do wydarzeń z 16 października 1978 roku. Mówił, że świat wówczas zamarł, że była to ogromna niespodzianka, że Polak został papieżem. Podkreślał także, że staliśmy się uczestnikami wielkiego pontyfikatu, który zachwycił cały świat. Nawiązywał do głębokich spotkań z pielgrzymami, wspaniałymi spotkaniami z młodzieżą, że ciągle utwierdzał nas w wierze. Przypomniał słowa Jana Pawła II, że ''ja jestem tu po, aby mówić wam o Chrystusie. - Polskiej młodzieży mówił czuwam, to znaczy, że jestem człowiekiem sumienia, że musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - mówił biskup radomski. Nawiązał także do wydarzeń sprzed pięciu lat. - To była ogromna modlitwa całego świata i ten szept, całe życie was szukałem, a teraz przyszliście do mnie. Przyszliśmy dzisiaj, mimo tych trudnych warunków, aby wspominać tego wielkiego człowieka, przyszliśmy bo nas szukał i czekamy, aż świat dowie się, że jest kolejny święty - powiedział na zakończenie biskup Tomasik. Podczas koncertu ''In Crux Salutare'' rozbrzmiewały najpiękniejsze utwory wokalno-instrumentalne sakralnej muzyki klasycznej. Radomianie podkreślali, że artyści z Krakowa dostarczyli głębokich wzruszeń. - Ten śpiew a cappella, a w centrum postać Jana Pawła II, to wszystko spowodowało, że mieliśmy Go tutaj, wśród nas - mówili. Wrażenie zrobił także występ aktorów Teatru Powszechnego w Radomiu, którzy recytowali teksty papieskie odnoszące się do krzyża. - Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym - recytował Włodzimierz Mancewicz. Radomianie usłyszeli aktualne słowa Jana Pawła II na temat krzyża. - Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz. Koncert odbył się na skarpie, wzdłuż ulicy Jana Pawła II, na osiedlu Ustronie. Na długości co najmniej dwóch kilometrów radomianie ustawili tysiące zapalnych świec. Organizatorem wieczornego spotkania był Urząd Miejski w Radomiu.

http://www.radom.opoka.org.pl/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2010, 17:17:25 pm wysłana przez KAES » Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #280 dnia: Kwietnia 03, 2010, 15:50:28 pm »

U mnie:
Droga Krzyżowa o 15 z rozważaniami JPII i jakiejś dziewczyny, która dzisiaj jest kaleką. Jedyne co mi się nie podobało, to obraz JPII na środku kościoła wniesiony specjalnie na to nabożeństwo. Podczas Liturgii był wspomniany JPII, ale wg mnie w granicach przyzwoitości.
Ogólnie jeśli chodzi o Triduum Sacrum, to z mojej parafii jestem bardzo bardzo bardzo dumny :) NOM prawie że wzorowy.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #281 dnia: Kwietnia 03, 2010, 17:49:37 pm »

nie przejmujmy się tym tak bardzo. Przecież na swiecie nie ma jakiegoś większego  kultu JPII. A Polacy zawsze muszą się czymś wyróżniac :).
Zapisane
giacinto
uczestnik
***
Wiadomości: 115


« Odpowiedz #282 dnia: Kwietnia 03, 2010, 18:07:54 pm »

We wszystkich prawie kościołach czczą pamięć wielkiego świętego papieża Jana Pawla II. To już taki narodowy zwyczaj chyba się zrobił. Telewizja to strasznie nakręca. Wczoraj prawie na wszystkich programach było tak, jak w dniu śmierci Jana Pawła II. Jesli ktoś by nie wiedział, to mógłby pomyśleć, ze papież właśnie kona... TVN, to juz chyba pobił wszystko i wszystkich na głowę - masakra.
 :P
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #283 dnia: Kwietnia 03, 2010, 18:29:11 pm »

Mediom jest bardzo na rękę odwrócić ludziom uwagę od Wielkiego Piątku, więc temu się akurat nie dziwię... niestety często ulegają temu również ludzie dobrej woli i wśród duchownych i wśród świeckich, którzy nie zastanawiają się nad tym, do czego to prowadzi...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #284 dnia: Kwietnia 03, 2010, 18:40:54 pm »

Odchodząc od tematu KRR - mój wujek oglądał wczoraj w TVP coś "na żywo" - co nazwał Mszą. Jako, że nie jest on zaznajomiony z Liturgią, a wogóle z Kościołem na bakier jest (ale wie, że w Wielki Piątek Mszy nie ma) pytam Państwa czy wiedzą coś o Mszy Świętej odprawionej wczoraj w Krakowie. W kolorze fioletowym i grały organy - tyle mi powiedział. Była jakaś "Janopawłowa" Msza??
Zapisane
Taki sobie o...
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 53 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nie bedzie santo subito ?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!