Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:52:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Teologia sutanny
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 Drukuj
Autor Wątek: Teologia sutanny  (Przeczytany 244350 razy)
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #705 dnia: Września 14, 2021, 12:14:04 pm »



Na tej wódce był epokowy napis: "WÓDKA SZKODZI. TWOIM WROGOM".
Zapisane
Prombudrak
bywalec
**
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #706 dnia: Września 14, 2021, 16:03:20 pm »

Odnośnie palenia papierosków przez księży, proponuję się zapoznać z tymi oto słowami:

„Zapewne, że grzechem to nie jest, ale nie jest także mądrością ni cnotą. Bo najprzód, po co poddawać się nałogowi, a więc tyranowi ducha, i składać bałwochwalcze ofiary bożkowi, który się nikotyną nazywa. Powtóre, po co zatruwać powoli organizm, albo przynajmniej sprowadzać nań niedobre przypadłości. Wreszcie, po co wyrzucać pieniądze na marne, kiedy można by za to wyżywić biedną jakąś rodzinę lub sprawić coś pięknego do kościoła. Najlepiej tedy uciekać przed nałogiem, choćby trzeba było zobowiązać się do tego ślubem: kto zaś stał się już jego niewolnikiem, niech przynajmniej nie pali publicznie, ani mocnych lub drogich cygar, ale zadawalnia się skromną fajeczką, paloną w  ukryciu”.

Autorem tych słów jest biskup sufragan przemyski Józef Sebastian Pelczar. Zawarte one zostały w jego książce pt. "Medycyna pasterska czyli wiadomości potrzebne kapłanowi z zakresu higieny, fizjologii i patologii" (Lwów 1900 r.) i odpowiadały na pytanie: czy księża mogą palić tytoń?
Zapisane
Tolerancja...to odchyłka od normy.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #707 dnia: Września 14, 2021, 16:56:23 pm »


Cytat: bł Bronisław Markiewicz
Polska albo będzie trzeźwa, albo nie będzie jej wcale.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2021, 17:00:20 pm wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #708 dnia: Września 14, 2021, 17:14:30 pm »

Odnośnie palenia papierosków przez księży, proponuję się zapoznać z tymi oto słowami:

„Zapewne, że grzechem to nie jest, ale nie jest także mądrością ni cnotą. Bo najprzód, po co poddawać się nałogowi, a więc tyranowi ducha, i składać bałwochwalcze ofiary bożkowi, który się nikotyną nazywa. Powtóre, po co zatruwać powoli organizm, albo przynajmniej sprowadzać nań niedobre przypadłości. Wreszcie, po co wyrzucać pieniądze na marne, kiedy można by za to wyżywić biedną jakąś rodzinę lub sprawić coś pięknego do kościoła. Najlepiej tedy uciekać przed nałogiem, choćby trzeba było zobowiązać się do tego ślubem: kto zaś stał się już jego niewolnikiem, niech przynajmniej nie pali publicznie, ani mocnych lub drogich cygar, ale zadawalnia się skromną fajeczką, paloną w  ukryciu”.

Autorem tych słów jest biskup sufragan przemyski Józef Sebastian Pelczar. Zawarte one zostały w jego książce pt. "Medycyna pasterska czyli wiadomości potrzebne kapłanowi z zakresu higieny, fizjologii i patologii" (Lwów 1900 r.) i odpowiadały na pytanie: czy księża mogą palić tytoń?


Od tego czasu zmienila sie wiedza naukowa - jeszcze w latach 30 wskazywano na pozytywne aspekty palenia. Dzis wiemy, ze takie nie istnieja. Papierosy to trucizna, palenie to grzech. Sam pale (albo bardziej popalam, bo juz nie pamietam kiedy kupilem paczke papierosow), ale wiem, ze grzesze.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #709 dnia: Września 14, 2021, 17:50:12 pm »

Odnośnie palenia papierosków przez księży, proponuję się zapoznać z tymi oto słowami:

„Zapewne, że grzechem to nie jest, ale nie jest także mądrością ni cnotą. Bo najprzód, po co poddawać się nałogowi, a więc tyranowi ducha, i składać bałwochwalcze ofiary bożkowi, który się nikotyną nazywa. Powtóre, po co zatruwać powoli organizm, albo przynajmniej sprowadzać nań niedobre przypadłości. Wreszcie, po co wyrzucać pieniądze na marne, kiedy można by za to wyżywić biedną jakąś rodzinę lub sprawić coś pięknego do kościoła. Najlepiej tedy uciekać przed nałogiem, choćby trzeba było zobowiązać się do tego ślubem: kto zaś stał się już jego niewolnikiem, niech przynajmniej nie pali publicznie, ani mocnych lub drogich cygar, ale zadawalnia się skromną fajeczką, paloną w  ukryciu”.

Autorem tych słów jest biskup sufragan przemyski Józef Sebastian Pelczar. Zawarte one zostały w jego książce pt. "Medycyna pasterska czyli wiadomości potrzebne kapłanowi z zakresu higieny, fizjologii i patologii" (Lwów 1900 r.) i odpowiadały na pytanie: czy księża mogą palić tytoń?


Od tego czasu zmienila sie wiedza naukowa - jeszcze w latach 30 wskazywano na pozytywne aspekty palenia. Dzis wiemy, ze takie nie istnieja. Papierosy to trucizna, palenie to grzech. Sam pale (albo bardziej popalam, bo juz nie pamietam kiedy kupilem paczke papierosow), ale wiem, ze grzesze.
Obecnie "nauka" twierdzi, że produkty mRNA injekowane do organizmów są nieszkodliwe i bezpieczne. Ciekawe co powie nauka za kilka -naście, -dziesiąt lat  ;)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #710 dnia: Września 14, 2021, 18:30:16 pm »

Ponadto producenci papierosów szprycują je szkodliwymi substancjami smolistymi, to zdecydowanie nie jest czysty tytoń jaki dawniej paliło się w fajkach.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #711 dnia: Września 14, 2021, 21:01:38 pm »

Ciekawe co powie nauka za kilka -naście, -dziesiąt lat  ;)

Niestety, nauka przechodzi teraz kryzys jakiego nie zaznała od czasów swych narodzin.

Polecam atykuł "Jak pandemia zmienia normy w nauce" autorstwa Johna Ioannidisa, profesora medycyny na Uniwersytecie Stanforda.
https://www.tabletmag.com/sections/science/articles/pandemic-science
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #712 dnia: Września 14, 2021, 21:11:27 pm »

Też uważam, że publicznie to tylko cygara lub fajkę - paląc cygaro nie zaciągamy się, więc szkoda na zdrowiu jest mniejsza, a przyjemność daleko większa.

Proszę też nie zapominać o tabace!
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #713 dnia: Września 14, 2021, 21:31:02 pm »

O paleniu mowa. Nie mogę nie zabrać głosu. Ja nie palę, ja pykam. Tylko fajka i to od 30 ponad lat. Per iocum dicam; Fajka jest dobra, fajkę pykać trzeba, kto pyka fajeczkę ten pójdzie do Nieba" Dobre?
No, jak ja mam nie "palić" fajki skoro mam kolekcję 25 fajek? To moje jedyne pocieszenie w tym moim smutnym, samotnym wdowieckim stanie.
Po porannej modlitwie, śniadanko, kawka, fotelik i . . . fajeczka.
A zaczęło się . . . dawno temu,  w przerwie zajęć stanąłem na korytarzu, przechodziła pani dziekan, zatrzymała się przy mnie i rzekła; "Panie Staszku, pan pali papierosy? To takie prostackie, proletariackie, nie przystoi."  Zapadło mi w  pamięć.

Tytonie fajkowe są dość drogie. Ta przyjemność kosztuje mnie 400 zł miesięcznie. Więc nie namawiam.

Ale palący ksiądz? Hmmmm . . . . to już raczej fajka.
(Kończę bo muszą zapalić)
 

 
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #714 dnia: Września 14, 2021, 22:23:55 pm »

Fajka jest dobra, fajkę pykać trzeba, kto pyka fajeczkę ten pójdzie do Nieba

Trzeba tylko przestrzegać zasady: nie wolno palić w czasie modlitwy, ale wolno się modlić podczas palenia.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #715 dnia: Października 03, 2021, 18:03:42 pm »

Cytuj
❗️„Ludzie dzisiaj w tak bardzo zlaicyzowanym świecie i w zlaicyzowanej coraz bardziej Polsce potrzebują duchownego w stroju duchownym. Ksiądz i kleryk w stroju duchownym dodaje siły każdemu, kto na co dzień musi zmagać się z przeciwnościami swojej wiary” – mówił bp Adrian Galbas do kleryków Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku podczas Mszy św. w kaplicy seminaryjnej.
http://idziemy.pl/kosciol/bp-galbas-my-duchowni-za-szybko-zdejmujemy-sutanny-wracajac-do-t-shirtow-/71147?fbclid=IwAR3aRL4Rafqp8rSWj0lEjuwSSwxCYVPptPWmdjlNCqvzWX0Ki7PlL-MrV-g
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #716 dnia: Października 18, 2021, 18:56:38 pm »

Cytuj
Pisze wciąż książkę o grzechach głównych polskiego Kościoła. Teraz pisze rozdział o braku miłości do Boga i oto prezent Opatrzności przez ręce Pani Ewy D., która w mailu przesłała mi właśnie listy wszystkie św Maksymiliana Marii Kolbe. Pół dnia je czytam i wynotowuję ważne myśli.

Zadzwonił do mnie ktoś i udzielił mi następującej informacji. Biskupi polscy przed wyjazdem do Watykanu dostali (każdy do ręki) instrukcje z Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Jeden z punktów tej instrukcji mówi, że gdy będą w Watykanie i będą się po nim przemieszczać, odwiedzać poszczególne dykasterie nie wolno im być sutannach. Mają być, bezwzględnie, w garniturach.

Ta historia zaczęła się już kilka lat temu. Bergoglio miał odwiedzić jedną z diecezji. Do tej diecezji przyszła instrukcja, że kapłani, z którymi się spotka nie mogą być w sutannach. Na przyjazd Bergolio zebrali się wszyscy kapłani w sutannach. Bergoglio wszedł do sali zobaczył tych kapłanów i natychmiast opuścił sale . Spotkanie się nie odbyło.
https://kukonfederacjibarskiej.wordpress.com/2021/10/18/biskupi-polscy-dostali-nakaz-chodzenia-w-garniturach/?fbclid=IwAR07z5ThZ8KfgNYsfilPweBx4ndsmsNk7vKSeQzj7f5GF8L4lGDhqCOF-Rc
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #717 dnia: Października 18, 2021, 19:10:58 pm »

Tacy sztywni w tych sutannach ...  :'( :'( :'(
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Prombudrak
bywalec
**
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #718 dnia: Października 18, 2021, 20:28:52 pm »

Cytuj
Pisze wciąż książkę o grzechach głównych polskiego Kościoła. Teraz pisze rozdział o braku miłości do Boga i oto prezent Opatrzności przez ręce Pani Ewy D., która w mailu przesłała mi właśnie listy wszystkie św Maksymiliana Marii Kolbe. Pół dnia je czytam i wynotowuję ważne myśli.

Zadzwonił do mnie ktoś i udzielił mi następującej informacji. Biskupi polscy przed wyjazdem do Watykanu dostali (każdy do ręki) instrukcje z Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Jeden z punktów tej instrukcji mówi, że gdy będą w Watykanie i będą się po nim przemieszczać, odwiedzać poszczególne dykasterie nie wolno im być sutannach. Mają być, bezwzględnie, w garniturach.

Ta historia zaczęła się już kilka lat temu. Bergoglio miał odwiedzić jedną z diecezji. Do tej diecezji przyszła instrukcja, że kapłani, z którymi się spotka nie mogą być w sutannach. Na przyjazd Bergolio zebrali się wszyscy kapłani w sutannach. Bergoglio wszedł do sali zobaczył tych kapłanów i natychmiast opuścił sale . Spotkanie się nie odbyło.
https://kukonfederacjibarskiej.wordpress.com/2021/10/18/biskupi-polscy-dostali-nakaz-chodzenia-w-garniturach/?fbclid=IwAR07z5ThZ8KfgNYsfilPweBx4ndsmsNk7vKSeQzj7f5GF8L4lGDhqCOF-Rc

a do mnie zadzwonił ktoś i udzielił mi takiej informacji, że pan Krajski przed nagraniem materiału na swój kanał, nie wyciera wąsów, po uprzednim skonsumowaniu zupy pomidorowej
Zapisane
Tolerancja...to odchyłka od normy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #719 dnia: Października 18, 2021, 20:54:50 pm »

No ale chyba nie samą pomidorówką żyje  ??? ??? ???
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Teologia sutanny « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!