Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 11:41:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ksiądz - jakiego chcemy i czemu taki nie jest?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Ksiądz - jakiego chcemy i czemu taki nie jest?  (Przeczytany 2158 razy)
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« dnia: Kwietnia 01, 2009, 21:39:11 pm »

http://test.liturgia.pl/?q=node/7124

Co myślicie o przemyśleniach autora?
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 01, 2009, 22:08:33 pm »

http://test.liturgia.pl/?q=node/7124

Co myślicie o przemyśleniach autora?
typowe dla nbowoczesnych katolikow.
Znam ksiezy pokazujacych sie publicznie tylko w sutannach.
Ciekawe, czy taki "nowoczesny" ksiadz-sweterkowiec w serek albo z golfem wysluchaby argumentoiw ksiezy noszacych sutanny i czy sam zaczalby ja nosic?
Szczerze piszac, czytalem fragmenty i wydawalo mi sie, ze widze samego siebie, w wieku, w ktorym mlody czlowiek zwykle sie buntuje.
Ten ksiadz napisal, "Kościół to ja i albo mnie pryzjmiecie takim, jakim ja chce byc albo sie odczepcie".
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 02, 2009, 00:10:15 am »

Cytuj
my jesteśmy Kościołem
Brzmi dziwnie znajomo.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 02, 2009, 00:36:33 am »

typowe dla nbowoczesnych katolikow.
Znam ksiezy pokazujacych sie publicznie tylko w sutannach.
Ciekawe, czy taki "nowoczesny" ksiadz-sweterkowiec w serek albo z golfem wysluchaby argumentoiw ksiezy noszacych sutanny i czy sam zaczalby ja nosic?
Szczerze piszac, czytalem fragmenty i wydawalo mi sie, ze widze samego siebie, w wieku, w ktorym mlody czlowiek zwykle sie buntuje.
Ten ksiadz napisal, "Kościół to ja i albo mnie pryzjmiecie takim, jakim ja chce byc albo sie odczepcie".
Tekst nie jest o noszeniu badz nienoszeniu stroju duchownego, udawaniu kogos, kim sie nie jest. Ja bardziej go odczytalem jako zachete, by nie zostawiac ksiezy samym sobie, ale rowniez, by nie traktowac ich jak istot doskonalych.
Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 02, 2009, 00:43:43 am »

A jeszcze może by tak refleksje odnośnie samego tematu, nie koniecznie w powiązaniu z tekstem diakona Tomasza;>

Jakie macie wymagania co do ksieży?
Czego u nich nie tolerujecie/nie tolerowalibyście i dlaczego?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 02, 2009, 06:25:05 am »

http://test.liturgia.pl/?q=node/7124

Co myślicie o przemyśleniach autora?
typowe dla nbowoczesnych katolikow.
Znam ksiezy pokazujacych sie publicznie tylko w sutannach.
Ciekawe, czy taki "nowoczesny" ksiadz-sweterkowiec w serek albo z golfem wysluchaby argumentoiw ksiezy noszacych sutanny i czy sam zaczalby ja nosic?
Szczerze piszac, czytalem fragmenty i wydawalo mi sie, ze widze samego siebie, w wieku, w ktorym mlody czlowiek zwykle sie buntuje.
Ten ksiadz napisal, "Kościół to ja i albo mnie pryzjmiecie takim, jakim ja chce byc albo sie odczepcie".

p. Kalebasiak , pan to jak gdzie zobaczy slowo sutanna to u pana sie wlacza od razu odruch bezwarunkowy - "moderna nie chce nosic sutanny, prawdziwi ksieza to tylko w sutannie nawet spia i sie kapia!" . W tekscie o sutannie i habicie padlo kilka zdan, a najwazniejsze sformulowania dotyczyly osamotnienia ksiezy w spoleczenstwie, o nadmiernym dystansie jaki zachowuja wierni. O nadmiernych wymaganiach, zupelnie niepotrzebnych i o braku pomocy z ich strony. Wielu ksiezy boryka sie z samotnoscia, czuja ten dystans jaki wszyscy wierni staraja sie zachowac, o braku naturalnosci w kontaktach. Na Filipinach czy w USA ludzie sa bardzo otwarci wobec swoich duszpasterzy, w Polsce to ciagle jakies dziwadla albo nadludzie. Ale oczywiscie wszystko przez sutanny hehe
O tym byl tekst, ale dla pana wszystko to sutanna i sweterki.
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 02, 2009, 11:32:48 am »

Gdyby ludzie na co dzień godnie i normalnie się zachowywali, to by nie sztywnieli na widok księdza... Totalne luzactwo w miejsce szacunku ma być antidotum?

Istota tego problemu wydaje mi się zwyczajnie błaha...
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 02, 2009, 13:35:49 pm »

Bezdroża egzystencjalizmu.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ksiądz - jakiego chcemy i czemu taki nie jest? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!