Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:18:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32 Drukuj
Autor Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa  (Przeczytany 63744 razy)
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #360 dnia: Sierpnia 14, 2010, 09:53:50 am »

" słynnego herezjarchy Hansa Ursa von Balthasara, którego Ojciec Święty Benedykt XVI nazwał kiedyś "współczesnym Doktorem Kościoła" i "swoim ulubionym teologiem".

kiedyś słyszałem anegdotę z wykładów ś.p. o. Krąpca, kiedy ktoś na egzaminie powiedział że Hegel był złym i błądzącym filozofem - o.Krąpiec z miejsca miał wstawić 2 i wyprosić delikwenta. Czemu tak? Ano Hegla można krytykować kiedy ma się tytuł profesora a nie będąc "potencjalnym" magistrem. Balthasara o herezję może oskarżyć albo głupiec albo profesor - proszę samemu wybrać co do pana lepiej pasuje.

Najwyraźniej przekroczył Pan granice impertynencji. A mógł Pan wyciągnąć z anegdotki wniosek, że jest zbyt mało reprezentującą sobą osobą, by czynić Panu Tato podobne uwagi. Wtedy by Pan nie musiał przeczytać tej uwagi pod swoim adresem.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #361 dnia: Sierpnia 14, 2010, 11:17:20 am »

Najwyraźniej przekroczył Pan granice impertynencji. A mógł Pan wyciągnąć z anegdotki wniosek, że jest zbyt mało reprezentującą sobą osobą, by czynić Panu Tato podobne uwagi. Wtedy by Pan nie musiał przeczytać tej uwagi pod swoim adresem.

każdy wybierze swoją interpretację. Tak z ciekawości, ciekawe kto z wielkich obrońców tradycji, tępicieli herezji kiedykolwiek czytali czy to Rahnera czy Barthasara. Papież Benedykt to wielki umysł, i tylko wielcy myśliciele potrafią dostrzec geniusz wielkich teologów bo dostrzegają to większości umyka.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #362 dnia: Sierpnia 14, 2010, 11:33:45 am »

... ciekawe kto z wielkich obrońców tradycji, tępicieli herezji kiedykolwiek czytali czy to Rahnera czy Barthasara ...
Typowo  protestancka logika. Studiować pisma i oceniać własnym rozumem.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #363 dnia: Sierpnia 14, 2010, 12:14:28 pm »

Odkryto drugi błąd na tablicy "płaczu" (za Bibuła.com)

zamiast "wychodźstwie" wykuto "uchodźstwie".

Co przy 'pomyłce' prezydenta Bronisława w przemówieniu
("dobrość" zamiast "dobroć")
jest pewną konsekwencją...
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #364 dnia: Sierpnia 14, 2010, 12:37:55 pm »

Słuszną linię ma nasza waaadza ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #365 dnia: Sierpnia 14, 2010, 12:51:25 pm »

Przepuściło  ??? http://www.tvn24.pl/1,251,8,74082216,-1,9397395,0,forum.html
Cytuj
Siekiera motyka piłka szklanka
Burdom zgodę daje Hanka
Siekiera motyka piłka dzwonek
Śle policję pod krzyż Bronek  (Komuruski)
Siekiera motyka piłka cześć
Donek cieszy się i Grześ
Jak tu żyć i o czym śnić
Znów Polaków zaczną bić ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #366 dnia: Sierpnia 14, 2010, 13:31:32 pm »


cóż nie jestem żadnym profesorem, a zatem to Pan wybrał ... :) Pan się bardzo myli Drogi Panie, bo o herezję w Kościele Świętym może oskarżyć każdy katolik także świecki ( nawet zwykły sobie taki prostaczek jak ja ) co innego zaś oczywiście zawyrokować o niej...zaś "teoria pustego piekła" a także wczesna bardzo teoria apokastazy są po prostu heterodoksyjne. Apokastaza została zresztą oficjalnie potępiona - tu Pan LUK może Panu wstawić stosowną "cytatę"...
to panu coś napiszę, proszę znaleźć mi jednego doktora Kościoła, świętego które pisma byłby w 100% wolne od jakiegokolwiek błędu teologicznego! O apokatastazie i pustym piekle przy tylko powierzchownym liczeniu, pisało kilku Ojców Kościoła, kilka świętych zatem Baalthasar ma doborowe towarzystwo. Ale to nie miejsce na ten wątek.
Poziom absurdu doszedł tu do punktu krytycznego...

Proszę Pana, pisma Doktora Kościoła ? Św.Alfons Maria Liguori choćby czy św. Tomasz z Akwinu, św Augustyn z Hippony, św. Grzegorz z Nazjanzu etc etc.. Poza tym ważną jest kwestia, która rozstrzyga o tym, że Hans Urs von Balthasar nie może być w "doborowym towarzystwie" zestawiony ze świętymi czy Ojcami Kościoła, ( tu pewnie głównie miał Pan na myśli Orygenesa ), a to dlatego, że żaden ze świętych nie głosił tych poglądów po definitywnym ich rozstrzygnięciu przez Kościół.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #367 dnia: Sierpnia 16, 2010, 08:57:16 am »

List do Radia Maryja ws. "obrońców"

circ, wt., 10/08/2010 - 14:05

Szanowni Państwo.

Dziś na antenie udzielał wywiadu Pan Zieliński, który "broni" krzyża w Warszawie, i w tej sprawie piszę.
Jestem blogerką portali BlogMedia i Niepoprawni o nicku circ.
Wspólnie z blogerami z innych forow i portali stworzyliśmy sieć kontaktów na skrzynkach o strukturze piramidy o nazwie "Legion".
Wymieniamy się w dziesiątkach adresami meilowymi i wybieramy lidera, 10-ciu liderów wybiera setnika,...itd.
Celem struktury jest szybka komunikacja pomiędzy ludźmi dobrej woli, by natychmiast reagować w całej sieci w odwecie na grzechy władzy.
Mieliśmy bronić Pana Gawrońskiego, słać listy do władzy, pisać na blogach protesty, ale chcieliśmy opierać się na potwierdzonych informacjach.
W sieci pojawiło się mnóstwo sprzecznych informacji o jego losach, ktoś pisał, że go wypuścili, ludzie mu bliscy twierdzili, że nie ma od niego wiadomości.
Widzieliśmy wcześniej, że w grupie stojącej pod krzyżem trwa od dawna konflikt pomiędzy "Stowarzyszeniem Obrońców Praw Człowieka" reprezentowanym przez Pana Wernickiego, a Panem Gawrońskim, który chciał przyjąć do Stowarzyszenia Pana Zielińskiego, który jest byłym oficerem MO i SB. Pytanie było, czy człowiek z taką przeszłością może bronić krzyża. Wernicki był przeciw, bo uważał, ze Zieliński nadal współpracuje.

Zatelefonowałam do Komendy Stołecznej, by uzyskać wiążące informacje o  losie Gawrońskiego, ale powiedziano, że informacji udziela się rodzinie.
Ponieważ wiedziałam, że rodzina jest w Ełku i nie odbiera telefonów i być moze nie ma możliwości działania, spytałam policję;- czy jeśli ktoś nie ma rodziny, to społeczenstwo nie może o niego pytać. Wtedy powiedziano mi, że policja może udzielić info przyjaciołom, sąsiadom lub osobom zaufania publicznego i trzeba zgłosić zaginięcie.

Zadzwoniłam więc do Pana Zielińskiego z prośbą, by zgłosił informacje o zaginięciu Gawrońskiego, bo jest jego dobrym znajomym, ponadto był przy aresztowaniu. Usłyszałam odpowiedź, ze policja nie chce udzielić informacji i skoro mamy możliwości w necie, byśmy skrzyknęli "milion internautów" by słali meile z protestami do Ministra Sprawiedliwości. Ja odpowiedziałam, że owszem, będziemy tak robić, ale nie możemy działać nieprofesjonalnie i ośmieszać się wpuszczając w sieć niepotwierdzone informacje, bo znów wyjdziemy na ciemnogród i dlatego proszę, by zgłosił zaginięcie, a wtedy policja jest zobowiązana do udzielenia informacji, a Pan Zieliński znów swoje.
Mówię więc, że jako były oficer MO zna procedury i by nie wpuszczał nas w sytuacje głupie, a on wyzwał mnie od "rajfur", zresztą od początku słyszałam w jego głosie, że krzyż i Gawroński są mu zupełnie obojętne i o coś innego tu chodzi.
Potem jeszcze zadzwoniłam do Pana Wernickiego i przyznałam mu rację, że Zieliński prowokuje zamieszanie i pewnie ma takie zadanie.
Postanowiłam przyjrzeć się bliżej sprawie i zaczęłam szperać w necie, by sprawdzić ludzi którzy działają z Zielińskim. Wywiady z Zielińskim kręci Pan Marek Podlecki i co dziwne nigdy nie pokazuje Pana Wernickiego, który zasługuje na zaufanie, ale Zielińskiego, ponadto Podlecki  podkręca w necie konflikt przy krzyżu i czyni z niego sprawę polityczną. Jestem w kontakcie meilowym z Panem Podleckim z powodu współdziałania w obronie innych spraw wcześniej, jednak od dłuższego czasu jego poglądy i zachowanie budziły mój niepokój. Wprost go zapytałam, czy nie pracuje dla jakichś służb związanych z sowietami, ale mnie zbył.
Przedwczoraj znalazłam na forum Polonusa takie informacje o Panu Podleckim. Pisze to ktoś o nazwisku Gawlikowski i jest znany w środowisku SW.

"Marek Podlecki, jest znany w Krakowie (i nie tylko) jako osoba zarejestrowana przez Służbę Bezpieczeństwa PRL w charakterze tajnego współpracownika.  Miało to miejsce w 1984 roku, Podlecki przybrał sobie wówczas pseudonim "Janusz" i był prowadzony przez funkcjonariuszy II Wydziału krakowskiej SB.  Po operacji likwidacji radia Solidarność, w której wziął udział TW "Janusz", jego przydatność operacyjna zmalała. Będąc nadal czynnym w sieci agenturalnej, otrzymał za zgodą oficera prowadzącego z kontrwywiadu paszport i wyjechał do USA. Działał aktywnie w środowisku polonijnym. Głosił poglądy radykalnie prawicowe, antykomunistyczne i antysemickie.
Po objęciu władzy przez PiS często przebywał w Polsce.
Podjął akcję ujawniania rzekomych agentów SB wśród Polonii. Pomówił wiele osób o agenturalność.
Zajmował się równocześnie produkcją i redakcją materiałów telewizyjnych. Jak możemy przeczytać w internecie, współtworzył redakcje programów "Misja Specjalna" Anity Gargas i "Cienie PRL-u" Bronisława Wildsteina.
W kampanii wyborczej kandydata PiS na prezydenta Krakowa robił kampanię telewizyjną i pracował dla sztabu.
Był członkiem Klubu Gazety Polskiej, w sieci zachowały się relacje ze spotkań z nim, jako gościem:
http://www.klubygp.pl/kluby/krakow/2006_06_28.html
http://www.klubygp.pl/kluby/krakow/2007_05_16.html
Wraz z Miłoszem Horodyskim był autorem słynnego materiału w Misji Specjalnej na temat mafii węglowej, poprzedzającego próbę aresztowania Barbary Blidy (zakończoną samobójstwem).
Uczestniczył czynnie w rozbiciu krakowskiego Klubu GP i kilku innych prawicowych inicjatyw.
Licząc, że nie ma w archiwum IPN żadnych materiałów na jego temat (kontrwywiad nie był weryfikowany, płynnie przeszli wraz z agenturą i jej papierami do III RP), Podlecki złożył wniosek do IPN o status pokrzywdzonego. Pomylił się, bo biurokracja komunistyczna była w SB tak duża, że sporo się mimo wszystko zachowało. Dostał odmowę, jako TW bezpieki.
Teraz prowadzi kampanię przeciw szczepieniu naszych dzieci i uczestniczy w innych dziwnych inicjatywach, np. tej nagłaśnianej również przez Administratora Forum SW:
http://swkatowice.mojeforum.net/post-vp31359.html?highlight=#31359

Nie jedyny to przypadek takiego człowieka obracającego się w kręgach prawicy.
Ciśnie się na usta pytanie, czy Podlecki to tylko "Cień PRL-u", czy raczej trwająca wciąż "Misja Specjalna"... 
I czemu współpracujące z nim osoby udają, że nie znają jego przeszłości..."

http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt1620.html

Posłałam Panu Podleckiemu ten tekst, a on mi na to odpowiedział, że lepsze służby swoje niż obce. Uważam, że te "swoje służby" też mają krew Polaków na rękach i nie o Polskę im chodzi, ale o mamonę i władzę.
Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że pod krzyżem grasuje siatka różnych służb i robi zamieszanie. Być może te służby współpracują z sobą w żerowaniu na narodzie, a być może rywalizują.
Jednym z  celów może być wylansowanie nowych "męczenników" i bohaterów, tak samo jak kiedyś zlojalizowano "Bolka" i przejęto Solidarność. Tym razem ktoś chce skanalizować spontaniczny ruch Obrońców Krzyża.

Proszę więc być czujnym, by znów Radio Maryja nie wskazało narodowi Judaszy.

Pozdrawiam i Szczęść Wam Boże.

http://blogmedia24.pl/node/34753
======================================================
A TVN donosi jak pod Pałac wracają "obrońcy krzyża"...z milicjantem Zielińskim na czele..

Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #368 dnia: Sierpnia 16, 2010, 09:24:38 am »

No cóż w sprawę ,,obrony krzyża" zaangażowało się różne towarzystwo. Może lepiej nie przenosić krzyża do kościoła św. Anny, bo jeszcze przyjdzie komuś do głowy okupowanie tego kościoła. Mieliśmy już okupację kościoła w Przemyślu w 1991( który JPII przekazał na katedrę greckokatolicką), dwa lata temu betanki okupowały dom swego zgromadzenia w Kazimierzu, w dodatku nasz Kościół w Polsce zdaje się być podzielony bardzo. Co innego mówi Prymas, co innego arcybiskup szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga, z kolei arcybiskup Gdański żadą pomnika pod Pałacem, ojciec Rydzyk mówi, że ,,obrońców" krzyża trzeba ,,całować po rękach, x. Stanisław Małkowski dokonuje poświęcenia krzyża. A co zrobić w takiej sytuacji ,,szary" katolik?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2010, 09:39:52 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #369 dnia: Sierpnia 16, 2010, 11:05:33 am »

"Szary katolik" może od takich obrońców trzymać się z daleka. Tu już dawno przestało chodzić o krzyć a o sprawy polityczne. Dla mnie Krzyż jest symbolem Wiary do której Bóg powołuje wszystkich aczkolwiek wielu nie chce nawrócenia. Krzyż nie należy do PiS ani PO ale do Chrystusa i Kościoła.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #370 dnia: Sierpnia 16, 2010, 11:15:18 am »

Na pewno ma Pan Rację, ale najbardziej bolesne są dla katolika głębokie podziały wśród biskupów i księży w tej sprawie. Za rok będziemy obchodzić 30 lecie śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Za jego rządów na pewno nie tolerowano by takich podziałów wśród duchownych. A teraz każdy dzień przynosi sprzeczne oświadczanie   hierarchów, ojciec Rydzyk wzywa do czegoś innego niż Prymas. Szkoda gadać. Ale w jednym biskupi są zgodni w zasadzie. Bronią zaciekle swoich diecezji przed mszą trydencką. 
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #371 dnia: Sierpnia 16, 2010, 11:21:17 am »

Krzyż nie należy do PiS ani PO ale do Chrystusa i Kościoła.

A do Pana należy?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #372 dnia: Sierpnia 16, 2010, 11:38:57 am »

Tak jestem katolikiem i nie zawłaszczam Krzyża do celów politycznych pośród ludzi o których internauci piszą że ośmieszają katolicyzm.Są jeszcze bardziej dosadne opinie o "obrońcach". Sprawę pomnika oddzielić o Krzyża.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #373 dnia: Sierpnia 16, 2010, 11:47:39 am »

To może Pan uważa, że Kolumna Zygmunta powinna być rozebrana - bo tam też został użyty krzyż do celów politycznych?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #374 dnia: Sierpnia 16, 2010, 11:50:21 am »

Zygmunt Waza uchodził za katolickiego władcę.
Zapisane
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!