Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:31:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32 Drukuj
Autor Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa  (Przeczytany 63834 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #330 dnia: Sierpnia 13, 2010, 11:29:46 am »

już wyobrażam sobie co by było, gdyby u nas taką tablicę z popiersiem śp. Lecha Kaczyńskiego gdzieś wmurowano, a jeszcze gdyby chciano ulicę nazwać jego imieniem.  prędzej będą ulice Dody niż śp. Prezydenta.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #331 dnia: Sierpnia 13, 2010, 11:38:46 am »

http://www.youtube.com/watch?v=HRjnQc_83fU nie wiem kim jest ta kobieta ale słyszałem ją też w radio wczoraj i dla dobra sprawy powinno jej się zabronić wypowiadać. Jak jej słuchać czasem sam chciałbym iść i podobnych ludzi przegonić bo wstyd mi że oni tak kompromitują katolicyzm!!!
Ja nie wiedziałam, dziś doczytałam , że;  "W Odessie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu. Umieszczono ją na ścianie budynku, który znajduje się przy ulicy nazwanej na cześć polskiego prezydenta.
Na tablicy znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca popiersie Lecha Kaczyńskiego oraz napisy w językach rosyjskim i polskim: "Ulica ku czci prezydenta Rzeczyspospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego 1949 - 2010".
napis jest po ukraińsku a nie rosyjsku.

Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #332 dnia: Sierpnia 13, 2010, 11:45:21 am »

" słynnego herezjarchy Hansa Ursa von Balthasara, którego Ojciec Święty Benedykt XVI nazwał kiedyś "współczesnym Doktorem Kościoła" i "swoim ulubionym teologiem".

kiedyś słyszałem anegdotę z wykładów ś.p. o. Krąpca, kiedy ktoś na egzaminie powiedział że Hegel był złym i błądzącym filozofem - o.Krąpiec z miejsca miał wstawić 2 i wyprosić delikwenta. Czemu tak? Ano Hegla można krytykować kiedy ma się tytuł profesora a nie będąc "potencjalnym" magistrem. Balthasara o herezję może oskarżyć albo głupiec albo profesor - proszę samemu wybrać co do pana lepiej pasuje.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #333 dnia: Sierpnia 13, 2010, 11:47:52 am »

już wyobrażam sobie co by było, gdyby u nas taką tablicę z popiersiem śp. Lecha Kaczyńskiego gdzieś wmurowano, a jeszcze gdyby chciano ulicę nazwać jego imieniem.  prędzej będą ulice Dody niż śp. Prezydenta.

Bez przesady Drogi Panie Ryszardzie, wszak "u nas"  św.p. Prezydenta z Małżonką pochowano na Wawelu. W nekropolii Królów Polskich, co osobiście uważam za tragiczny błąd, z całym szacunkiem dla Ofiar katastrofy smoleńskiej w tym Paty Prezydenckiej. Czyż można wyobrazić sobie większe uczczenie Tych Postaci ?
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
marcin
Gość
« Odpowiedz #334 dnia: Sierpnia 13, 2010, 11:52:53 am »

tablica tak, pomnik nie! Lepsze wrogiem dobrego! Patrząc na pomnik dzieci będą się pytać "co takiego zrobił ten Pan" a odpowiedź będzie "zginął w katastrofie". Robi się po prostu niezły pierdzielnik :( Lech Kaczyński też był za in vitro, za "aborcją w 3 wypadkach" itd...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #335 dnia: Sierpnia 13, 2010, 11:53:51 am »

" słynnego herezjarchy Hansa Ursa von Balthasara, którego Ojciec Święty Benedykt XVI nazwał kiedyś "współczesnym Doktorem Kościoła" i "swoim ulubionym teologiem".

kiedyś słyszałem anegdotę z wykładów ś.p. o. Krąpca, kiedy ktoś na egzaminie powiedział że Hegel był złym i błądzącym filozofem - o.Krąpiec z miejsca miał wstawić 2 i wyprosić delikwenta. Czemu tak? Ano Hegla można krytykować kiedy ma się tytuł profesora a nie będąc "potencjalnym" magistrem. Balthasara o herezję może oskarżyć albo głupiec albo profesor - proszę samemu wybrać co do pana lepiej pasuje.

cóż nie jestem żadnym profesorem, a zatem to Pan wybrał ... :) Pan się bardzo myli Drogi Panie, bo o herezję w Kościele Świętym może oskarżyć każdy katolik także świecki ( nawet zwykły sobie taki prostaczek jak ja ) co innego zaś oczywiście zawyrokować o niej...zaś "teoria pustego piekła" a także wczesna bardzo teoria apokastazy są po prostu heterodoksyjne. Apokastaza została zresztą oficjalnie potępiona - tu Pan LUK może Panu wstawić stosowną "cytatę"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #336 dnia: Sierpnia 13, 2010, 11:57:45 am »

Ano Hegla można krytykować kiedy ma się tytuł profesora a nie będąc "potencjalnym" magistrem.
Czy wobec tego taki papież Pius X (o jego profesurze z filozofii nic mi nie wiadomo) może sobie krytykować Hegla, czy też Pan mu na to zgody nie daje? A dlaczego to "potencjalny" magister na drodze swojego rozwoju intelektualnego nie może uznać za swoje poglądów innych niż te głoszone na sali wykładowej?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #337 dnia: Sierpnia 13, 2010, 12:02:47 pm »

Drogi Panie Tato, ja pisałem co było, gdyby teraz ktoś tego chciał, w sytuacji konfliktu o krzyż przed Pałacem. Sprawa pochówku na Wawelu też jest ciekawa. Bo żadna ze  stron nie chce się przyznać, kogo był to pomysł. Ani kardynał Dziwisz ani pan Kaczyński, jeden zwala na drugiego. Ale w ogóle otworzyło to problem w przyszłości. Już pan Wałęsa ogłosił, że też chce być pochowany na Wawelu, na pewno i pan Kwaśniewski by tam chciał spoczywać, nie mówiąc już o obecnym Prezydencie. Żeby tylko pan generał Jaruzelski nie zgłosił rozczeń na Wawel.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #338 dnia: Sierpnia 13, 2010, 12:07:05 pm »

Ano Hegla można krytykować kiedy ma się tytuł profesora a nie będąc "potencjalnym" magistrem.
Czy wobec tego taki papież Pius X (o jego profesurze z filozofii nic mi nie wiadomo) może sobie krytykować Hegla, czy też Pan mu na to zgody nie daje? A dlaczego to "potencjalny" magister na drodze swojego rozwoju intelektualnego nie może uznać za swoje poglądów innych niż te głoszone na sali wykładowej?

Cóż...O. Krąpiec przy całych swych wybitnych zasługach, był wszak jedynie jednym z wielu pogubionych kapłanów po SVII , mimo wielu bardzo mądrych zdań, które pisał i tez które wypowiedział , trudno go uznać mimo wszystko za Wiernego Tradycji kapłana, w każdym bądź razie nic mi nie wiadomo by próbował walczyć czy o Mszę Wszechczasów czy nawet ją po SVII odprawiać, czy też rozprawić się z głównymi błędami posoborowia.. Ponadto profesorowie mają z reguły ciągoty ku wyolbrzymianiu swych tytułów oraz praw do wyrażania opinii, szkoda, że O. Krąpiec nie zwrócił był uiwagi na opinię o naukach Hegla wyrażoną przez Magisterium Kościoła tylko zwyczajnie skrzywdził tego studenta co dla rozmaitych profesorów nie jest żadną pierwszyzną.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #339 dnia: Sierpnia 13, 2010, 12:14:58 pm »

Już lepiej Panie Marcinie nie poruszajmy tematu in vitro czy ustawy z 1993 roku ,,antyaborcyjnej", bo zarówno i śp. pan Kaczyński i obecny prezydent Komorowski  byli zgodni w tych sprawach. A zresztą i tak wyszło na to, że Kościół w Polsce to toleruje, co pokazał w czasie pogrzebu Pary Prezydenckiej i w czasie inauguracji prezydentury pana Komorowskiego. Dla mnie biskupi zaprzeczają w tych sprawach oświadczeniom swych rad d/s rodziny, że niby katolicy popierający in vitro nie mogą przystępować do komunii,a  potem w praktyce okazuje się, że moga ją przyjmować z rąk najwyższych dostojników Kościoła. A zwolennicy aborcji na życzenie(pani Jaruga Nowacka i pan Szmajdziński) mają katolickie pogrzeby z wielką pompą. Szkoda gadać.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #340 dnia: Sierpnia 13, 2010, 12:25:54 pm »

Drogi Panie Tato, ja pisałem co było, gdyby teraz ktoś tego chciał, w sytuacji konfliktu o krzyż przed Pałacem. Sprawa pochówku na Wawelu też jest ciekawa. Bo żadna ze  stron nie chce się przyznać, kogo był to pomysł. Ani kardynał Dziwisz ani pan Kaczyński, jeden zwala na drugiego. Ale w ogóle otworzyło to problem w przyszłości. Już pan Wałęsa ogłosił, że też chce być pochowany na Wawelu, na pewno i pan Kwaśniewski by tam chciał spoczywać, nie mówiąc już o obecnym Prezydencie. Żeby tylko pan generał Jaruzelski nie zgłosił rozczeń na Wawel.

Ano niestety ...otworzyło to "puszkę Pandory" ...może być w przyszłości bardzo nieciekawie....prawda
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #341 dnia: Sierpnia 13, 2010, 12:33:32 pm »

ano otworzyło puszkę Pandory, już tam wcześniej kontrowersyjny był pochówek generała Sikorskiego. Ostatnim pochowanym tam powiniem być Marszałek. A teraz strach pomyśleć jaka straszna walka może być w przyszłości o pochówek na Wawelu. Bo jak i premierzy RP zaczną walczyć o pochówek tam.....
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #342 dnia: Sierpnia 13, 2010, 12:59:41 pm »

Jeśli głowa Państwa ginie w takich okolicznościach, to jest godna Wawelu. Leży tam jako obrońca praw Kościoła (taka jest wymowa jego nagrobku) biskup Kajetan Sołtyk, który pierwszy z biskupów zaczął publicznie mięsem w post podejmować.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2010, 13:01:58 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #343 dnia: Sierpnia 13, 2010, 13:06:59 pm »

Jeśli głowa Państwa ginie w takich okolicznościach, to jest godna Wawelu.

Zakładając, że Bierut został otruty przez Ruskich, to może i jego tam przenieśmy?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #344 dnia: Sierpnia 13, 2010, 13:07:18 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=HRjnQc_83fU nie wiem kim jest ta kobieta ale słyszałem ją też w radio wczoraj i dla dobra sprawy powinno jej się zabronić wypowiadać. Jak jej słuchać czasem sam chciałbym iść i podobnych ludzi przegonić bo wstyd mi że oni tak kompromitują katolicyzm!!!
Proszę się cofnąc kilka stron wstecz w tym wątku, to doczyta pan więcej o tej pani. Widać też kto to kręci.

napis jest po ukraińsku a nie rosyjsku.

Zacytowałm tę wypowiedź stąd:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80583,7945207,Tablica_L__Kaczynskiego_na_ul__L__Kaczynskiego_w_Odessie.html

Nie zastanawiałam się nawet czy to rosyjskie czy ukraińskie, skupiłam się na polskim.
Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!