Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:22:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32 Drukuj
Autor Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa  (Przeczytany 63822 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #300 dnia: Sierpnia 12, 2010, 17:36:16 pm »

Zgadzam się z wypowiedzią Pana Tato. Swoją drogą o wojnie o jakiś pomnik, ku uciesze niczego nie świadomego prostego ludu pisało w książce "Pola Laska".
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #301 dnia: Sierpnia 12, 2010, 18:23:27 pm »

I jest gdzieś wciśnięta kątem, coby jej za dobrze nie było widać.

Jakim kątem? Dobrze by jej nie było widać, gdyby umieszczono ją na dziedzińcu pałacu. Tablica jest na ścianie frontowej przy samej ulicy Krakowskie Przedmieście, 20 metrów od wejścia hotelu Bristol. Wisi ona obok tablicy na cześć Fryderyka Chopina, którą w tym samym miejscu odsłonił ś.p. Lech Kaczyński.

Podobno dzisiaj już pojawiły się głosy, żeby usunąć pomnik księcia Józefa Poniatowskiego...

Cieszę się z dzisiejszego wspólnego oświadczenia kurii warszawskiej i Konferencji Episkopatu Polski. Jestem dumny z mojego Biskupa.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 18:39:49 pm wysłana przez Adam » Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #302 dnia: Sierpnia 12, 2010, 18:40:02 pm »

Cytuj
Jestem dumny z mojego Biskupa.

Nie jest wielkością z ekranów TV ganić maluczkich i szykanowanych ku uciesze otaczających ich wrogów. Nie jest wielkością  chować głowy w piasek i milczeć z obawy przed możnymi tego kraju. Nie jest wielkością zaprzeczać sobie samemu (podobno Kościół warszawski nie jest stroną w sporze). Nie jest w końcu wielkością milczeć i udawać ślepego, gdy w swej stolicy mają miejsca publicznych profanacji i bluźnierstw. Tak Panie Adamie myślę, że słusznie duma Pana rozpiera.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 18:43:25 pm wysłana przez Morro » Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #303 dnia: Sierpnia 12, 2010, 18:47:50 pm »

oczywiście wmontowano ją w takim miejscu, by postronny człowiek nie mógł ani złożć kwiatów, ani zapalić znicza. Zresztą nawet nie będzie jej widać, chyba że przez lornetkę. Żenada.

Przede wszystkim czemu Pan pisze nieprawdę? Tablicę umieszczono w najbardziej wyeksponowanej części Pałacu Prezydenckiego.

Przeczytał Pan chociaż w całości to oświadczenie? Bo mam wrażenie, że nie.
Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #304 dnia: Sierpnia 12, 2010, 18:53:51 pm »

Swoją drogą o wojnie o jakiś pomnik, ku uciesze niczego nie świadomego prostego ludu pisało w książce "Pola Laska".

Mam nadzieję, że z czasem (zakładam, że będzie to długi i bolesny proces) wyleczy się Pani ze swoich kompleksów związanych z faktem, że należy Pani do narodu oszołomów...


Podobno dzisiaj już pojawiły się głosy, żeby usunąć pomnik księcia Józefa Poniatowskiego...

No i co by się takiego stało, gdyby to się stało?  :D Setki rodaków znacznie większego formatu niż książę Józef Poniatowski nie mają nawet tablic pamiątkowych... A tak swoją drogą, proszę się przyjrzeć postaci księcia i wymienić mi jego zasługi dla Ojczyzny. Może mnie Pan przekona, że "wielkim bohaterem był"...
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #305 dnia: Sierpnia 12, 2010, 18:58:15 pm »

oczywiście wmontowano ją w takim miejscu, by postronny człowiek nie mógł ani złożć kwiatów, ani zapalić znicza. Zresztą nawet nie będzie jej widać, chyba że przez lornetkę. Żenada.

Przede wszystkim czemu Pan pisze nieprawdę? Tablicę umieszczono w najbardziej wyeksponowanej części Pałacu Prezydenckiego.

Przeczytał Pan chociaż w całości to oświadczenie? Bo mam wrażenie, że nie.

Po pierwsze: pisałem to w momencie gdy leciała transmisja i wyglądało to jakby wieszali na dziedzińcu. Mój błąd oczywisty.
Po drugie: czytałem
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 19:01:27 pm wysłana przez Morro » Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #306 dnia: Sierpnia 12, 2010, 19:04:25 pm »

No i co by się takiego stało, gdyby to się stało?  :D Setki rodaków znacznie większego formatu niż książę Józef Poniatowski nie mają nawet tablic pamiątkowych... A tak swoją drogą, proszę się przyjrzeć postaci księcia i wymienić mi jego zasługi dla Ojczyzny. Może mnie Pan przekona, że "wielkim bohaterem był"...

To by się stało, że ten pomnik to polskie dziedzictwo narodowe. A Pani i Pani podobni zupełnie tego nie rozumieją, stawiając estetyczne potworki (widziałem projekt pomnika....) Estetyka polskiej przestrzeni publicznej jest poniżej wszelkiej krytyki.

Proszę sobie sprawdzić w encyklopedii. Zapewniam, że Poniatowski dla Polski zasługi ma niemałe.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 19:07:53 pm wysłana przez Adam » Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #307 dnia: Sierpnia 12, 2010, 19:04:25 pm »

Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
i Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego



3. Jednocześnie podkreślamy, że Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (art. 25) zapewnia swobodę wyrażania przekonań religijnych w życiu publicznym. Zwracamy też uwagę, że zapisana w ustawie zasadniczej bezstronność władz publicznych nie oznacza ich antyreligijności. Neutralności nie należy rozumieć jako agresywnego laicyzmu. Polska jest Ojczyzną wierzących i niewierzących, co wyraźnie zaznacza na samym początku nasza Konstytucja. Wolność religijna nie oznacza wolności od religii, ale wolność jej wyznawania także w sferze publicznej.

† Kazimierz Nycz
Metropolita Warszawski

† Józef Michalik
Metropolita Przemyski
Przewodniczący KEP

† Stanisław Gądecki
Zastępca Przewodniczącego KEP

† Stanisław Budzik
Sekretarz Generalny KEP

Warszawa, dnia 12 sierpnia 2010 r.

http://www.episkopat.pl/?a=dokumentyKEP&doc=2010812_0

Czyż by Episkopat nie zał Magisterium Leona XIII i Piusa IX i innych papieży oraz tez potępionych przez nich NIEOMYLNIE
toć to w tym 3 punkcie nauka o wolności religijnej II Soboru Watykańskiego :
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1439.msg70673.html#msg70673


3. Jednocześnie podkreślamy, że Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (art. 25) zapewnia swobodę wyrażania przekonań religijnych w życiu publicznym.Zwracamy też uwagę, że zapisana w ustawie zasadniczej bezstronność władz publicznych nie oznacza ich antyreligijności. Neutralności nie należy rozumieć jako agresywnego laicyzmu. Polska jest Ojczyzną wierzących i niewierzących, co wyraźnie zaznacza na samym początku nasza Konstytucja. Wolność religijna nie oznacza wolności od religii, ale wolność jej wyznawania także w sferze publicznej.


Encyklika Libertas ukazała się 20 czerwca 1888 roku. Rok później, Leon XIII ponownie, z apostolską gorliwością, potępił wolność wyznania, za pomocą wspaniałych określeń w liście do cesarza Brazylii
List E giunto z 19 lipca 1889 r., PIN 234–237. Oto wyjątki, które ukazują absurdalność i bezbożność wolności wyznania, gdyż zawsze powoduje ateizm państwowy:

    Wolność wyznania, rozważana w stosunku do społeczeństwa, opiera się na zasadzie, że państwo, nawet w narodzie katolickim, nie ma obowiązku wyznawania czy popierania żadnego kultu. Państwo musi pozostać obojętne w stosunku do wszystkich religii, i traktować je równo z punktu widzenia prawa. Nie mówię tutaj o tolerancji de facto, którą w niektórych okolicznościach można przyznać odmiennym kultom, ale raczej o uznaniu nadania im praw, które należą się tylko jedynej prawdziwej religii, którą Bóg ustanowił na świecie, i naznaczył wyraźnymi i precyzyjnymi osobami i znakami, tak by każdy mógł ją rozpoznać i przyjąć.

    Następnie, taka wolność umieszcza faktycznie na tym samym poziomie prawdę i błąd, wiarę i herezję, Kościół Jezusa Chrystusa i dowolne instytucje ludzkie. Wolność ta ustanawia żałosny i śmiertelny rozdział między ludzkim społeczeństwem a Bogiem, jego Autorem. Ostatecznie prowadzi do smutnych konsekwencji indyferentyzmu państwowego w sprawach religijnych, lub, co sprowadza się do tego samego, jego ateizmu.


Bł. Pius IX
Syllabus

LXXVII. W naszych czasach nie jest już więcej rzeczą pożyteczną, by religia katolicka uważana była jakby za jedyną religię państwa, z wykluczeniem wszystkich pozostałych.

Przemówienie Nemo vestrum z dnia 26 lipca 1855 roku.

LXXVIII. Stąd w niektórych państwach katolickich chwalebnie zostało zastrzeżone w prawie, by osoby tam przebywające miały całkowitą swobodę sprawowania publicznego jakiegokolwiek kultu.

Przemówienie Acerbissimum z dnia 27 września 1852 roku.

LXXIX. Otóż fałszywym jest twierdzenie, że wolność obywateli w wyborze jakiegokolwiek kultu przyznana wszystkim i pełna swoboda głoszenia i wypowiadania publicznie jakichkolwiek poglądów sprzyja zepsuciu obyczajów i charakterów, a także rozszerzaniu się szkodliwego indyferentyzmu.

Przemówienie Numquam fore z dnia 15 grudnia 1856 roku. 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2010, 09:23:10 am wysłana przez LUK » Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #308 dnia: Sierpnia 12, 2010, 19:46:56 pm »

@Adam

Żeby nie było, że było niewidoczne:

O! A któż jest do mnie podobny?? Pan to wie??  ;D  Czego to ja nie rozumiem a Pan tak doskonale rozumie? Jeśli idzie o estetyczne potworki, to proszę zażalenia składać nie na forum, tylko tam gdzie to ma sens.
"Estetyka polskiej przestrzeni publicznej"... No właśnie... Spójrz Pan na inne przestrzenie, nie tylko estetyczne, one też są już niestety poniżej krytyki...

W encyklopedii sprawdzałam 12 lat temu, od tamtej pory moje horyzonty nieco bardziej się poszerzyły  ;D

Pozdrowionka serdeczne  ;D ;D
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #309 dnia: Sierpnia 12, 2010, 20:04:58 pm »

Swoją drogą o wojnie o jakiś pomnik, ku uciesze niczego nie świadomego prostego ludu pisało w książce "Pola Laska".

Mam nadzieję, że z czasem (zakładam, że będzie to długi i bolesny proces) wyleczy się Pani ze swoich kompleksów związanych z faktem, że należy Pani do narodu oszołomów...



A co to ma wspólnego z kompleksami? Jakimi kompleksami? Pani wie, o jakiej ja książce piszę? O tej, w której było o katastrofie samolotu jakiegoś na pół roku przed Smoleńskiem napisanej.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #310 dnia: Sierpnia 12, 2010, 20:21:04 pm »

W encyklopedii sprawdzałam 12 lat temu, od tamtej pory moje horyzonty nieco bardziej się poszerzyły  ;D

To tym bardziej powinna Pani wiedzieć, czym odznaczył się ks. Józef Poniatowski, że ma swój pomnik oraz most swojego imienia.
Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #311 dnia: Sierpnia 12, 2010, 20:39:18 pm »


A co to ma wspólnego z kompleksami? Jakimi kompleksami? Pani wie, o jakiej ja książce piszę? O tej, w której było o katastrofie samolotu jakiegoś na pół roku przed Smoleńskiem napisanej.

Teraz to ja Pani nie rozumiem... Albo sądzi Pani, że jestem głupsza niż jestem, albo zbytnio się Pani przejęła lekturą... A tak, by się Pani lepiej poczuła: ja generalnie nie wiem o czy piszę i mówię, książek też nie czytam, żadnych :D Teraz lepiej? Oszołom znokałtowany leży plackiem?  ;D

To tym bardziej powinna Pani wiedzieć, czym odznaczył się ks. Józef Poniatowski, że ma swój pomnik oraz most swojego imienia.

Pan mnie oświecił!  ;D Do tej pory sądziłam, że ten na koniu to Napoleon, a most Poniatowskiego to most pontonowy. Niestety, te kłopoty ze wzrokiem i ze słuchem wypaczają moje rozumienie historii  ;D
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #312 dnia: Sierpnia 12, 2010, 20:42:09 pm »

Nie wiem, o czym Pani pisze i ja nikogo nie nazwałam oszołomem.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #313 dnia: Sierpnia 12, 2010, 20:45:14 pm »

Nie wiem, o czym Pani pisze i ja nikogo nie nazwałam oszołomem.

Może kiedyś się zrozumiemy. Miło, że nie jestem dla Pani oszołomem. Przykro być oszołomem.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #314 dnia: Sierpnia 12, 2010, 21:04:12 pm »

Pan Morus pytał mnie, skąd wiadomo, że arcybiskup Nycz jest po imieniu z prezydentem Komorowskim. Oto odpowiedz
http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/andrzej-stankiewicz-o-awanturze-na-krakowskim-prze_148777.html
Co do pomnika księcia Józefa Poniatowskiego, to przypominam że stał on przed wojną gdzie indziej. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Saskim(potem Piłsudskiego). Mam nadzieję, że kiedyś odbudują Pałac Saski i pomnik powróci tam gdzie przed wojną  stał. I wcale on nie jest przepisany architektonicznie do Traktu Królewskiego.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_ksi%C4%99cia_J%C3%B3zefa_Poniatowskiego_w_Warszawie
Dzieje pomnika są burzliwe
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 21:11:29 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!