Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:09:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32 Drukuj
Autor Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa  (Przeczytany 63769 razy)
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #225 dnia: Sierpnia 10, 2010, 22:01:00 pm »

Ale czemu Pan znowu sprowadza to, co napisałem, do chęci wyrugowania krzyża z przestrzeni publicznej?

Przedstawiłem swoje argumenty we wcześniejszych postach a Pan dalej o wyrugowaniu... Czy naprawdę uważa Pan, że tylko on ma rację? I dlaczego nie odpowiedział Pan na pytanie odnośnie poprawności politycznej?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #226 dnia: Sierpnia 10, 2010, 22:03:33 pm »

Dawniej to by ci, którzy wczoraj krzyczali ,,Precz z krzyżem" by dostali takie lanie nie tylko od wiernych, ale także od własnych rodziców. Do czego to podobne by publicznie w oknie Hotelu Bristol szydzono z Papieża, pijana hołota wyzywała starszych ludzi? Ale nic dziwnego, jeśli w szkołach nauczycielom zakłada się kosze na śmiecie na głowę, lub uczennice rozbierają się na lekcjach, wyzywa się nauczycieli.

Moim zdaniem tzw. "obrońcy krzyża" są współodpowiedzialni za to, co się dzieje. To nie jest żadna walka o krzyż.
Zapisane
Przemyslaw Gwizdal
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #227 dnia: Sierpnia 10, 2010, 22:11:57 pm »

Moim zdaniem tzw. "obrońcy krzyża" są współodpowiedzialni za to, co się dzieje. To nie jest żadna walka o krzyż.

Całkowicie się z Panem zgadzam.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #228 dnia: Sierpnia 10, 2010, 22:14:42 pm »

Nie można zwalać wszystkiego na ,,obrońców" krzyża. Bo wyjdzie na to, ze jakieś potwory. Jest wsród nich i x. Stanisław Małkowski, przyjaciel błogosławionego księdza Popiełuszki, który nie wachał się walczyć z komuną. Więcej szacunku wobec tej postaci. Jakby stała pod Pałacem Gwiazda Dawida to by nikt nie śmiał pisnąć słówka i już o przesunięciu, czy zabieraniu nie byłoby mowy.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #229 dnia: Sierpnia 10, 2010, 22:19:17 pm »

Pańska POprawność polityczna polega na tym, że nie potrafi Pan zamanifestować swojej Wiary tylko idzie Pan na układy ze światem. Czytając pańskie wpisy na forum mozna stwierdzic, ze jezyk jakim Pan przemawia jest jezykiem pełnym niedomówień, aczkolwiek nacechowanym jakby to powiedzieć, brakiem wiary w siebie. Troche to przypomina wiadomosci z GW. Jest pan ugodowy w kwestii Wiary, a Ona powinna byc na pierwszym miejscu, potem prawa obowiazujace w kraju. Prawo Pana nie zbawi.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #230 dnia: Sierpnia 10, 2010, 22:21:43 pm »

O właśnie, a propos ks. Popiełuszki. Spotkałem się już z pytaniami: "gdzie by dzisiaj stał ks. Jerzy Popiełuszko"? Wszelkie tego typu sugestie uważam za duże nadużycie. Tak samo jak z prymasem Stefanem Wyszyńskim. Przed przystąpieniem Polski do UE, to właśnie przed jego pomnikiem spotykali się tzw. "obroncy krzyża". To są takie próby zawłaszczania zmarłych osób przez własne środowiska.

Pańska POprawność polityczna polega na tym, że nie potrafi Pan zamanifestować swojej Wiary tylko idzie Pan na układy ze światem. Czytając pańskie wpisy na forum mozna stwierdzic, ze jezyk jakim Pan przemawia jest jezykiem pełnym niedomówień, aczkolwiek nacechowanym jakby to powiedzieć, brakiem wiary w siebie. Troche to przypomina wiadomosci z GW. Jest pan ugodowy w kwestii Wiary, a Ona powinna byc na pierwszym miejscu, potem prawa obowiazujace w kraju. Prawo Pana nie zbawi.

No więc jak Pan pogodzi to co napisał w przedostatnim zdaniu z tym, że moim zdaniem religia rzymskokatolicka powinna być wpisana do konstytucji jako religia wyznawana w Polsce? Bo jakoś nie umiem połączyć z tym tej rzekomej "ugodowości".

Na jakie konkretnie idę układy ze światem?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2010, 22:29:48 pm wysłana przez Adam » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #231 dnia: Sierpnia 10, 2010, 22:32:01 pm »

O właśnie, a propos ks. Popiełuszki. Spotkałem się już z pytaniami: "gdzie by dzisiaj stał ks. Jerzy Popiełuszko"? Wszelkie tego typu sugestie uważam za duże nadużycie. Tak samo jak z prymasem Stefanem Wyszyńskim. Przed przystąpieniem Polski do UE, to właśnie przed jego pomnikiem spotykali się tzw. "obroncy krzyża". To są takie próby zawłaszczania zmarłych osób przez własne środowiska.
Nie, to nie sa próby zawłaszczania. To jest próba pokazania prolom, jak bardzo są ,przepraszam za wyrażenie, skurwieni.
Była komuna to Kosciół był ok, bo Kosciół pomagał, chronił, dawał przeżyć w świadomości, ze bedzie kiedyś lepiej. Odzyskaliśmy "wolność" i co. I to, ze nagle wiekszość zapomniała, ze gdyby nie to poświęcenie ludzi dobrej woli, kapłanów to dalej siedzielibyśmy w czasach radosnej twórczości. Murzyn zrobił swoje - murzyn moze odejść. Dopóki Pan tego nie zrozumie, że nie ma przyszłosci bez przeszłosci, dopóty rozmawa z Panem na w/w temat i tematy pokrewne jest całkowicie bezcelowa.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #232 dnia: Sierpnia 10, 2010, 22:33:44 pm »

Religia Katolicka powinna być wpisana w Pana SERCU.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #233 dnia: Sierpnia 10, 2010, 22:50:46 pm »

O właśnie, a propos ks. Popiełuszki. Spotkałem się już z pytaniami: "gdzie by dzisiaj stał ks. Jerzy Popiełuszko"? Wszelkie tego typu sugestie uważam za duże nadużycie. Tak samo jak z prymasem Stefanem Wyszyńskim. Przed przystąpieniem Polski do UE, to właśnie przed jego pomnikiem spotykali się tzw. "obroncy krzyża". To są takie próby zawłaszczania zmarłych osób przez własne środowiska.
Nie, to nie sa próby zawłaszczania. To jest próba pokazania prolom, jak bardzo są ,przepraszam za wyrażenie, skurwieni.
Była komuna to Kosciół był ok, bo Kosciół pomagał, chronił, dawał przeżyć w świadomości, ze bedzie kiedyś lepiej. Odzyskaliśmy "wolność" i co. I to, ze nagle wiekszość zapomniała, ze gdyby nie to poświęcenie ludzi dobrej woli, kapłanów to dalej siedzielibyśmy w czasach radosnej twórczości. Murzyn zrobił swoje - murzyn moze odejść. Dopóki Pan tego nie zrozumie, że nie ma przyszłosci bez przeszłosci, dopóty rozmawa z Panem na w/w temat i tematy pokrewne jest całkowicie bezcelowa.

No niestety, Pan klasyfikuje ludzi według swojego prostego schematu. Jeśli ktoś nie podziela Pana opinii, to jest po tej złej stronie. Chętnie by mnie Pan wrzucił do jednego worka z GW... Mogę tylko Panu współczuć.

Religia Katolicka powinna być wpisana w Pana SERCU.

Jedno nie wyklucza drugiego (teraz się okazuje, że jestem bardziej prawicowy od Pana. Ja chcę miejsca dla katolicyzmu w konstytucji, Pan nie). Dalej Pan nie odpowiedział, gdzie tu miejsce na poprawność polityczną. Czyli jednak nie umie odpowiedzieć na ten argument. Pana koncepcja jest więc całkowicie błędna.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #234 dnia: Sierpnia 10, 2010, 22:55:52 pm »

Powiem jedno. Jest Pan manipulantem, albo uwielbia Pan czytać między wierszami. GDZIE NAPISAŁEM, że nie chcę aby religia katolicka była zapisana w konstytucji. NO GDZIE?. Proszę mi dokładnie pokazac.

I niech sobie Pan nie schlebia, ze jest Pan prawicowy. Jesteś Pan typowym przykładem liberała.

Szkoda czasu na dyskusje z Panem.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #235 dnia: Sierpnia 10, 2010, 23:04:46 pm »

Powiem jedno. Jest Pan manipulantem, albo uwielbia Pan czytać między wierszami. GDZIE NAPISAŁEM, że nie chcę aby religia katolicka była zapisana w konstytucji. NO GDZIE?. Proszę mi dokładnie pokazac.

I niech sobie Pan nie schlebia, ze jest Pan prawicowy. Jesteś Pan typowym przykładem liberała.

Szkoda czasu na dyskusje z Panem.

Pisząc, że miejsce na religię "powinno być w SERCU", zrozumiałem, że jest Pan przeciwko wpisaniu katolicyzmu do konstytucji. Myślę, że nie tylko ja tak zrozumiałem Pański post. Dlaczego się więc pan unosi i po raz kolejny stosuje jakieś osobiste wycieczki pod moim adresem? Nie ma Pan po prostu żadnych argumentów i dlatego krzyczy.

Nie odniósł się Pan zupełnie do meritum, nie wykazał, jak pogodził chęć wpisania religii do konstytucji z moją rzekomą poprawnością polityczną.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #236 dnia: Sierpnia 10, 2010, 23:07:15 pm »


No niestety, Pan klasyfikuje ludzi według swojego prostego schematu. Jeśli ktoś nie podziela Pana opinii, to jest po tej złej stronie. Chętnie by mnie Pan wrzucił do jednego worka z GW... Mogę tylko Panu współczuć.




Proszę Pana, do tego "Gazecianowybiórczego Worka" to sam Pan się wrzucił. I szczerze Panu współczuje, jeśli Pan tego do tej pory nie zauważył. Większość Pańskich wypowiedzi na tym forum o tym świadczy. To nie chodzi o to, że ktoś  Pana nie lubi. Pańskie fobie, sposób myślenia i wypowiadania się za bardzo przypominają w/w piśmidło, żeby myśleć inaczej.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #237 dnia: Sierpnia 10, 2010, 23:14:22 pm »

A w Tradycji Krzyż był obecny wszędzie.
Polskojęzyczna pijana gawiedź doczeka się gniewu Boga Wszechmogącego.W tym roku tylko ślepiec nie dostrzega znaków Bożych.Bogatynia w kilka godzin zamieniła się w jedno gruzowisko.
 Warszawa zapomniała
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #238 dnia: Sierpnia 10, 2010, 23:16:50 pm »

Proszę Pana, do tego "Gazecianowybiórczego Worka" to sam Pan się wrzucił. I szczerze Panu współczuje, jeśli Pan tego do tej pory nie zauważył. Większość Pańskich wypowiedzi na tym forum o tym świadczy. To nie chodzi o to, że ktoś  Pana nie lubi. Pańskie fobie, sposób myślenia i wypowiadania się za bardzo przypominają w/w piśmidło, żeby myśleć inaczej.

To jest tylko i wyłącznie Pańskie zdanie. I choćby podobnie napisało jeszcze kilka czy kilkanaście osób, niczego to nie dowodzi. Ja nie mam żadnych fobii. To panom wszystko się kojarzy z GW, najmniejsze odstępstwo od panów poglądów to nic innego jak GW.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #239 dnia: Sierpnia 10, 2010, 23:20:53 pm »

No proszę, nawet z p. stefanem można (a w tym wypadku trzeba) się zgodzić.

@ Adam

Pański ostatni post jest tylko dowodem tego, co napisałem. Niby "tylko i wyłącznie" moje zdanie, ale jeśli podobnie napisze jeszcze kilka czy kilkanaście osób, to niczego to nie dowodzi. Bardzo to ... pokrętne, drogi Panie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2010, 23:22:25 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!