Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:45:11 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32 Drukuj
Autor Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa  (Przeczytany 63798 razy)
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #135 dnia: Sierpnia 04, 2010, 17:43:59 pm »

w bułgarii nie stawia się krzyży ale pomniki takie jak na cmentarzach bardzo często z podobizną osoby która tam zginęła. Co kraj to obyczaj.

A nie jest to raczej  nowa świecka tradycja przywleczona z ZSRR ??  nie za bardzo wierzę, by taki obyczaj miał miejsce przed 1945r.


Tymczasem na Węgrzech:
Cytuj
Węgrzy odsłaniają pomnik upamiętniający Smoleńsk. A Polaków nie ma
http://fronda.pl/news/czytaj/wegrzy_odslaniaja_pomnik_upmietniajacy_smolensk_a_polakow_nie_ma
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2010, 08:24:03 am wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #136 dnia: Sierpnia 04, 2010, 18:54:19 pm »

pan Sowa, w "g.w...".
Czy warto bronic Kościół przed takimi osobami?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #137 dnia: Sierpnia 04, 2010, 20:44:12 pm »

Na e-kai jest wywiad z bp Zbigniewem Kiernikowskim:

http://ekai.pl/diecezje/siedlecka/x31591/krzyz-powinien-byc-znakiem-pojednania/

W jednym z pytań które zadaje reporterka jest:
Cytuj
(...)  Ludzie trzymali transparenty z napisem: „Jezus Chrystus Królem Polski”,(...)

I tak się zastanawiam, ale znane jest to hasło, kto tak chce obwołać Pana Jezusa. Wyczytałam na stronie znanej nam tu już pani Miecia z Chicago, pytała Pana Jezusa:
Cytuj
Ze strony  pani Mieczysawy z Chicago:
15. 07.2010 - (w połowie strony te wiadomości się zaczynają)   http://www.echochrystusakrola.net/

Szczęść Boże - Pani Mieczysławo Kochana.

W Polsce mówi się obecnie o Krzyżu, który stoi przed Pałacem Prezydenckim. Opinie co należy z nim zrobić są różne. Już kilka dni temu Pan powiedział mamie,  że podyktuje jej coś na ten temat. Dzisiaj usłyszała od Pana takie Słowa.

15. 07.2010

Pan Jezus powiedział:
" Usiądź, przeżegnaj się i pisz co ci będę mówił.
Miejscem gdzie mają być stawiane krzyże po zmarłych są cmentarze.
Tam rodzina zapala świeczkę i oddaje cześć pamięci.
Świątynia jest Domem Bożym.
W Kościele jest sprawowana Msza Święta i udzielane Sakramenty Święte.
Świątynia Pana nie jest miejscem stawiania pamiątkowych krzyży.
Belweder jest miejscem pracy prezydentów, którzy byli, są obecnie i będą w przyszłości.
Tak mówi Wasz Pan i Bóg, Jezus Chrystus Król."

Króluj nam Chryste!
Weronika

Panie Jezu - ludzie nauczyli się, że jeżeli zapytają Ciebie, to Twoja odpowiedź jest wiarygodna i święta a nie znają jeszcze pani Weroniki. Pomimo, że to Ty powiedziałeś przez Weronikę to jeszcze pytają przeze mnie. Pytają, czy rzeczywiście Ty Panie jesteś przeciwny Krzyżowi, który jest postawiony przy pałacu prezydenckim a chcą go usunąć?

Pan Jezus: " Dziecko, nawet nie pytaj o to. Co powiedziałem, to powiedziałem. Ona nie kłamie. Jezus Pan wasz"

Dziękuję Królu nasz."

I tam przed Pałacem, naprawdę może być spora grupa nakręcana tymi "objawieniami" pani Mieci z Chicago. O ks. Natanku też jest dużo, o Grunwaldzie i intronizacji owiec, oraz  np. takie słowa:
Cytuj
Pan Jezus:
"To są czasy ostateczne i od was zależy ile te czasy będą trwały.
Powołuję ludzi, aby oświecali wasze umysły do zrozumienia powagi tego czasu. Powołuję ludzi, którzy chętnie Mi służą.
Ostrzeż Mojego kapłana księdza Piotra, aby był czujny. Ja go wesprę swoją tarczą bezpieczeństwa i będę go wspomagał Duchem Świętym, aby swoje owce zgromadził i nie pozwolił im rozproszyć się. Niech będzie silny Moją siłą i mocny moją mocą. Roztropność jest jego cechą a mądrość Moim darem. Widzicie dzieci jaką mam trudną pracę od 2000 lat. Ciągle pod wiatr i ciągłe zmagania się z przeciwnościami zła mego wroga, który ryczy jak lew aby pożreć Moje owce. A one? Proszę was nie rozpraszajcie się, lecz trwajcie na straży Mojego Honoru, Mojego Królestwa, Mojej Boskości i Mojej Godności. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus - Król Wszechświata".

 A ile tam różnych porad duchowych :o Nawet Pan Jezus którejś tam powiedział, że wybory są sfałszowane. Wszystko tam jest, Medjugorie i Nowy Ruch Liturgiczny - bo wszyscy tam podają się za tradycjonalistów. Do polowy strony tego lipca doszłam i starczy bo dosłownie  :o::)

To jest to, co siostra Łucja z Fatimy mówiła, o tej strasznej dezorientacji szatańskiej!

A “diaboliczna dezorientacja” - jak określa to siostra Łucja - zakreśla coraz większe kręgi wśród wiernych i pasterzy, którzy nie potrafią odróżnić już pszenicy od plew.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #138 dnia: Sierpnia 04, 2010, 21:12:49 pm »

Na e-kai jest wywiad z bp Zbigniewem Kiernikowskim.
Najwyższy czas podziękować temu biskupowi. Co to znaczy "nieugruntowani w wierze"? Do kikokarmenatu nie należą?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #139 dnia: Sierpnia 04, 2010, 21:24:04 pm »

do wypowiedzi Pani Mamy mała ilustracja..przestawiająca jedną z "liderek"


http://www.youtube.com/watch?v=aQ9W4hWTV6A
http://www.youtube.com/watch?v=6ydegW4uT1Y


a także działania Eugeniusza Sendeckiego w ramach tzw. Telewizji Narodowej ( wśród uczestników Leszek Bubel)
http://www.youtube.com/watch?v=PX3AZyVLisw
http://www.youtube.com/watch?v=Sf5PGHNyunA
http://www.youtube.com/watch?v=BtyAEctj4dI
http://www.youtube.com/watch?v=V9zj3HWUJxU

Wobec powyższego nie powinny dziwić komentarze jak choćby ten z Forum Fronda:

"Mnie chryja i cyrk pod Pałacem Namiestnikowskim nie zdziwił. Doskonale znam to towarzystwo. Wodzirejami starzy ubecy (od lat przychodzą na wszystkie prawicowe imprezy i robią ludziom sieczkę z mózgu - trzeba im przyznać że są fachowcami w robieniu z moherowych lemingów pajaców). Razem z ubekami tańcują emerytki kombatantki (w stylu pani N...... która zwykle przebiera się za biało czerwoną flagę, śpiewa własne przeróbki pieśni patriotycznych, i co drugą demonstracje ląduje w psychiatryku). Obok emerytów grono schizoli w średnim wieku. Totalny spontan świrów rozkręcany przez ubecje (zwykle po to przykryć niewygodne i ważne wydarzenia np podwyżki podatków).
A w wymiarze teologicznym to dzieci posoboru. Posobór promował aktywność świeckich no to ją ma. Posobór promował odejście od tradycyjnego katolicyzmu czyli oparcia się na refleksji rozumowej i logicznej, a przyjecie za paradygmat oparcia wiary na przeżyciu emocjonalnym to ją ma. I tak posobór doprowadził do tego że mamy w Warszawie nasze własne Garabandal, Oławe i Medjugorie w jednym. "

http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3590757

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #140 dnia: Sierpnia 04, 2010, 21:28:53 pm »

Na e-kai jest wywiad z bp Zbigniewem Kiernikowskim.
Najwyższy czas podziękować temu biskupowi. Co to znaczy "nieugruntowani w wierze"? Do kikokarmenatu nie należą?

Dokładnie tak! Należy zapisać się do wiadomej Wspólnoty. Czytałam ten wywiad, a ten fragment też mi utkwił w pamięci:

Cytuj
Trzeba też jasno powiedzieć, że ta sytuacja wyraźnie pokazuje nam, biskupom, że nie mamy w Kościele ludzi wystarczająco ugruntowanych w wierze. Nie jest bowiem dobrze, że odbywają się uroczystości liturgiczne z udziałem polityków, którzy później na różny sposób odstają od tego, co przedstawia krzyż Chrystusowy i co głosi Kościół. Łatwo jest bowiem fotografować się z przedstawicielami Kościoła i uzyskiwać od nich poparcie, trudniej jest stanąć w prawdzie krzyża. Podobnie też i innym może wydawać się słuszne takie bronienie krzyża z jakim mamy do czynienia, a co może być jednocześnie jakimś zatraceniem tożsamości chrześcijańskiej i eklezjalnej wynikającej z krzyża. To wszystko pokazuje, jak społeczność wierzących w Kościele w Polsce nagląco potrzebuje właściwej formacji do wiary.

 
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #141 dnia: Sierpnia 04, 2010, 22:18:08 pm »

A mi ten:

Cytuj
Trzeba też jasno powiedzieć, że ta sytuacja wyraźnie pokazuje nam, biskupom, że nie mamy w Kościele ludzi wystarczająco ugruntowanych w wierze. Nie jest bowiem dobrze, że odbywają się uroczystości liturgiczne z udziałem polityków, którzy później na różny sposób odstają od tego, co przedstawia krzyż Chrystusowy i co głosi Kościół.[/i] Łatwo jest bowiem fotografować się z przedstawicielami Kościoła i uzyskiwać od nich poparcie, trudniej jest stanąć w prawdzie krzyża. Podobnie też i innym może wydawać się słuszne takie bronienie krzyża z jakim mamy do czynienia, a co może być jednocześnie jakimś zatraceniem tożsamości chrześcijańskiej i eklezjalnej wynikającej z krzyża. To wszystko pokazuje, jak społeczność wierzących w Kościele w Polsce nagląco potrzebuje właściwej formacji do wiary.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #142 dnia: Sierpnia 04, 2010, 22:24:56 pm »

Mianownik wspólny, że wszystko pokazuje, jak społeczność wierzących w Kościele w Polsce nagląco potrzebuje właściwej formacji do wiary. :)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #143 dnia: Sierpnia 05, 2010, 06:49:11 am »

W nocy na wsi24 pokazywali jakieś fragmenciki t.zw. obrony Krzyża. Pokazywali samych odlotów. Czy pod tym krzyżem jest ktoś normalny czy same czubki szkodzące Kościołowi? Tacy z misją którzy mają cudowne objawienia?
Ja już od wtorku znajomym tłumaczę którzy niestety daleko są od Kościoła że Kościół to nie tylko ci którzy są pod Krzyżem w Warszawieale wielu innych całkiem normalnych gości. Na szczęście znają mnie czy mojego brata księdza i żaden z nas nie przywiązuje się biało czerwoną szarfą do Krzyża i nie chce palić na stosie kobiet w mini.
Najwyższy czas żeby Kuria Metropolitarna odważyła się i posłała tam rozsądnego księdza który rozpędzi to towarzystwo i poprowadzi normalną katolicką modlitwę. Inaczej to "coś" stanie się pożywką dla kabaretów na najbliższy czas.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #144 dnia: Sierpnia 05, 2010, 07:13:07 am »

Czytałem, że w nocy przychodzi tam wielu nawalonych meneli i prowokatorów i ze robią przepychanki z ludźmi tam zgromadzonymi. Milicja ma to oczywiście gdzieś - zero interwencji.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #145 dnia: Sierpnia 05, 2010, 07:42:42 am »

bo naprzeciwko w dawnym hotelu ,,Europejskim" jest bar nocny z gorzałą to pełno pijaków, meneli i dziwek się kręci.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #146 dnia: Sierpnia 05, 2010, 07:43:07 am »

W nocy może tak. Ale oni pokazywali relację z dnia.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #147 dnia: Sierpnia 05, 2010, 07:52:47 am »

na pewno jest tam dużo ludzi nawiedzonych, może to grupy x. Natanka. Ze znanych osób to był tam widziany pan Kazimierz Świtoń, który jest zasłużony w walce o krzyże na Żwirowisku.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #148 dnia: Sierpnia 05, 2010, 07:58:46 am »

Dlatego tak bardzo potrzebny jest głos Kurii i wysłanie rozsądnego kapłana który rozpędzi to nawiedzone towarzystwo które robi więcej szkody Kościołowi niż pożytku.
Mi tu teraz chodzi o Kościół. Który ostatnio i tak dużo traci.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #149 dnia: Sierpnia 05, 2010, 08:00:20 am »

Cóż, mozna powiedzieć krótko. W Kościele brak pasterzy, którzy paśli by swoje owce. Ludzie mają mętlik w głowie. To też "owoce" SVII...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!