Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:47:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32 Drukuj
Autor Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa  (Przeczytany 63751 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #105 dnia: Sierpnia 04, 2010, 00:30:36 am »

Pewnie też przyjezdny.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #106 dnia: Sierpnia 04, 2010, 02:34:44 am »

Stało się źle, bardzo źle.

Mimo wszystko nie powinno być wyzwisk pod adresem księży, mimo wszystko. Nie zmienia to faktu, że najgorzej chyba zachowała się kuria, która nie znalazła żadnego księdza, który by uspokoił gorące głowy i obronę Krzyża zrobił z różańcem w ręku i pieśnią na ustach. Jak baranom brak energicznego pasterza to i głupio beczą i we szkodę wlezą. „Tusku do Berlina” też chętnie pokrzyczę, ale z okazji choćby podniesienia podatków, a nie jako argument za ostawieniem Krzyża pod Pałacem.

@Eligiusz
Sęk w tym, że wytną z wypowiedzi tego człowieka „Zastanów się” i zrobią z niego oszołoma.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #107 dnia: Sierpnia 04, 2010, 04:47:00 am »

To jest jakaś paranoja. Przez tego typu ludzi jak dzisiaj na Krakowskim Przedmieściu czy przed laty na Żwirowisku, Kościół traci. Traci dusze do zbawienia. Kościół jest ośmieszany pod pretekstem "bronienia krzyża". Rację ma Hołownia, mówiąc, że właśnie w ten sposób działa szatan. Najbardziej perfidnie, ze strony, z której nikt by się nie spodziewał ataku.
Kościół traci - bo wchodzi w kompromisy, których powinien unikać. W przypadku wczorajszym - powinien lepiej rozeznać o co chodzi, bo de facto stał się stroną konfliktu. A sam konflikt tylko po to aby odwrócić uwagę od podwyżki VATu...

Dodatkowo moderator tego forum robi sobie antysemickie (?) żarty z Hołowni.
Ma pan jakąś obsesje na temat "antysemityzmu"?

Jestem za tym żeby ten krzyż pozostał jako wspomnienie ofiar tragedii.
To Kościół powinien bronić krzyża jeśli ten miałby symbolizować wiarę.
Ci t.zw. obrońcy wg mnie bardzo ośmieszyli Kościół i katolicką wiarę.
Dwa pierwsze zdania OK. Trzecie jest z nimi sprzeczne. Obrońcy ośmieszyli, bo wypełniali postulat ze zdania 1?
Swoją drogą - patrzyłem dzisiaj na media - tak żenującego popisu "dziennikarstwa" to nie widziałem nawet za PRLu. Urban był bardziej subtelny...

To, co robili tzw. "obrońcy krzyża" to ośmieszanie Kościoła.
Nie - to co zrobił abp. Nycz to ośmieszanie Kościoła. Wziął udział w wydarzeniu moralnie co najmniej dwuznacznym, w dodatku wbrew wiernym. Sami księża zachowali się na miejscu  OK (choć jakby wspólnie odmówili różaniec było by jeszcze lepiej...).

Powiem Panu, jak było. Kiedy tylko zobaczyłem ten krzyż, czułem dysonans i przypuszczałem, że to może się tak skończyć jak dzisiaj. Innymi słowy, tak, od początku uważałem, że ten krzyż powinien stamtąd zniknąć, zanim jeszcze wypowiedział się o tym Bronisław Komorowski.
Dlaczego niby ten krzyż miałby "stamtąd zniknąć"???

Niech powstanie tablica, proszę bardzo. Ale żadna forma upamiętnienia ofiar katastrofy lotniczej nie może doprowadzać do podziałów narodu.
Naród na długo przed katastrofą był podzielony.

Krzyż został użyty jako szantaż. "Usuniemy krzyż, jeżeli postawicie pomnik".
:-)

Szantaż krzyżem jest nie do zaakceptowania. Dlatego właśnie uważam, że nie można tej sytuacji porównywać ani do Giewontu ani do krzyży przydrożnych.
:-)

Pan sobie przeczyta jeszcze raz co Pan napisał...
Jak krzyż może "być użyty jako szantaż"??? Zdanie jest absurdalne, drugie opiera się na absurdzie jako założeniu...



Krzyż na pl. Piłsudskiego to krzyż - pomnik upamiętniający papieską Mszę św. Został ogłoszony konkurs architektoniczny i wygrał krzyż. Nawiasem mówiąc, proszę mi pokazać inne władze miejskie, które miały ostatnio odwagę postawić w centrum miasta krzyż.
Władzom zabrakło odwagi, aby odmówić...

Krzyż na Giewoncie czy krzyże przydrożne to krzyże postawione po to, żeby pamiętać o Chrystusie, idąc do pracy czy do szkoły. Jestem za, sam mieszkam niedaleko takiego krzyża.
Pan poczeka aż będą budować trasę tysiąclecia- wtedy krzyż na Mińskiej będzie "przeszkadzał w robotach budowlanych"...


Ale jednocześnie jestem przeciwko krzyżom stawianym na miejscu śmierci motocyklistów czy kierowców. Co to niby ma być? Cmentarz? Krzyż, kask i znicz. Trzeba odprawić Mszę św. za duszę zmarłego a nie wieszać kask.
A czy jedno drugiemu przeszkadza???

Jak ktoś zostanie potrącony na pasach, to również postawią Państwo tam krzyż? Na pamiątkę? Możemy wszędzie stawiać krzyże - tylko, że wtedy doprowadzimy sprawę do absurdu - tak jak dzisiaj.
Nie widzę nic absurdalnego w upamiętnieniu czyjejś śmierci krzyżem.

Ale dla Was wszyscy mający inne zdanie są chyba tylko i wyłącznie lewakami: "ałtorytety" i "Szimuś cHołównia".
O "ałtorytetach" (ałtorytety powinny to, powinny tamto)  mówił bardzo niemiły Pan z gazety, której nazwy nie godzi się  wymieniać wśród kulturalnych ludzi. (jego wypowiedź była mieszaniną oszczerstw i zniewag miotanych na ludzi przed pałacem. Tak żenującego spektaklu jak reakcja mediów - nie widziałem nawet za komuny...)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #108 dnia: Sierpnia 04, 2010, 07:12:55 am »

Władzom zabrakło odwagi, aby odmówić...

No pewnie, jeśli władza nie pozwala, to jest zła. Jeśli robi coś dobrego, to tylko z tego powodu, że nie miała odwagi, żeby odmówić. Typowa śpiewka "obrońców krzyża".

A co do krzyży stawianych w miastach proponuję, żebyście spróbowali umieścić krzyż na placu św. Piotra. Gwardia szwajcarska by Was natychmiast pogoniła.

P. Adamowi krzyże nie przeszkadzają - pod warunkiem, że będą przydrożne (i to w "mało zabudowanym terenie") albo na wsi. W miastach nie można. Bo z miasta (i to dużego !) wsi robić nie wolno. Nie po to się towarzystwo przeprowadzało, żeby krzyże oglądać.

Proszę Pana, czy Pan czyta uważnie to, co piszę? Czy napisałem, że przeszkadza mi krzyż na pl. Piłsudskiego (postawionym de facto w samym centrum?) Nie, przeciwnie, jestem dumny, że władze odważyły się go tam postawić.

Pisząc o krzyżach przydrożnych, pisałem o krzyżach kiedyś stawianych na obrzeżach miast, które po latach, kiedy zabudowa miejska się poszerzała, znalazły się faktycznie w miastach.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2010, 07:21:02 am wysłana przez Adam » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #109 dnia: Sierpnia 04, 2010, 07:22:13 am »

Czyli wiara na pokaz Pana zadowala, a Wiara spontaniczna, płynąca z głębi ludzkiej Duszy już nie???...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #110 dnia: Sierpnia 04, 2010, 07:29:21 am »

Czyli wiara na pokaz Pana zadowala, a Wiara spontaniczna, płynąca z głębi ludzkiej Duszy już nie???...

Mam wątpliwości co do tej spontanicznej wiary, naprawdę...
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #111 dnia: Sierpnia 04, 2010, 07:31:16 am »

Czyli hipotetycznie: Gdyby zginęła Pańska żona z dwójką Waszych dzieci to nie postawiłby Pan krzyża w tym miejscu??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #112 dnia: Sierpnia 04, 2010, 07:49:07 am »

dzisiaj o 6 rano byłem na NOM w jednym z kościołow na Starym Mieście. Celebrans, starszy ksiądz otwarcie poparł obrońców krzyża. Więc nie wszyscy duchowni popierają x.Sowę, biskupów Życińskiego i Pieronka. I mówią to otwarcie. 
A co do ujadania pana Tadeusza Mazowieckiego na krzyż to może niech ,,wielki katolik" sobie przypomni co robił w 1953 roku
http://www.bibula.com/?p=14057
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2010, 08:11:44 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #113 dnia: Sierpnia 04, 2010, 08:16:56 am »

Dla mnie Panie JP7 ośmieszyli. Aczkolwiek opieram się tylko na relacjach tv gdzie być może pokazują oszołomów. Ale takie relacje docierają do mieszkańców innych miast niż Warszawa.
Powinien być z nimi ksiądz, najlepiej z Kurii któryby poprowadził normalną modlitwę. To co widziałem w tv to był spontan i szaleństwo. Rzucanie się na żołnierzy, piana na ustach, przywiązywanie się biało-czerwoną szarfą do krzyża. Nie podobało mi się to.
Może odważy się jakiś dobry rozsądny kapłan tam znaleźć i to uporządkować żeby to było katolickie. Przyniesie to na pewno większe efekty niż jakiś spontan który jest wykorzystywany przez pewne środowiska.
Lepiej tam by chyba zachowała się Odnowa czy DN.
Z tej obrony trzeba wyrzucić kwestie polityczne. Wszak w tym samolocie zgineli nie tylko członkowie PiS ale też LSD i PO w tym wielcy zwolennicy aborcji.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #114 dnia: Sierpnia 04, 2010, 08:18:00 am »

Żeby było "wesoło"  >:(

Cytuj
Bp Pieronek: ci, którzy bronią krzyża to fanatyczna sekta
Zdaniem biskupa Tadeusza Pieronka to, co się działo we wtorek przed Pałacem Prezydenckim "nie było obroną krzyża, ale walką przeciw krzyżowi". - Walką tych, którzy przez ten symbol chcą uzyskać korzyści polityczne. Ci ludzie są mali, teraz doskonale widać ich karłowatość - powiedział bp Pieronek w rozmowie z dziennikiem "Polska The Times". Według bp Pieronka to "jakaś fanatyczna sekta".

W ocenie duchownego gest harcerzy, którzy po katastrofie postawili krzyż przed pałacem, był szlachetny. Ale to, się działo potem to już była manipulacja. - Z tymi ludźmi nie da się dogadać, bo nie trafiają do nich racjonalne dokumenty - powiedział bp Pieronek.

- Nie chcę stawiać zarzutów konkretnym osobom. Ludzie sami widzą, co się dzieje i mają na ten temat swoje zdanie. Ale faktem jest, że sprawa krzyża stała się elementem gry politycznej - ocenił bp Pieronek. Zdaniem biskupa krzyż sprzed pałacu prezydenckiego powinien zostać "po cichu usunięty".

stąd: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bp-Pieronek-ci-ktorzy-bronia-krzyza-to-fanatyczna-sekta,wid,12538531,wiadomosc_prasa.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2010, 08:42:50 am wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #115 dnia: Sierpnia 04, 2010, 08:36:52 am »

Zwolenników aborcji poległych w katastrofie KK pochował z wielką pompą(pani Jaruga Nowacka, pan Szmajdziński)
Co do tych osób, ,,obrońców" są jacy są. Inni palcem nie tknęli sprawy. Może czas w końcu przestać ustępować wszystkim we wszystkim. Ustępiono raz na Żwirowisku i co uzyskano nic? JPII ciągle przepraszał ,,za wszystko" i co uzyskał? Nic.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2010, 08:38:55 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #116 dnia: Sierpnia 04, 2010, 08:42:18 am »

Dlatego chciałbym zobaczyć tam rozsądnego kapłana i normalnych katolików z normalną modlitwą. Przecież my wszyscy widzieliśmy te tv informacje pokazujące ludzi jakby lekko upośledzonych w oparach szaleństwa i to dla mnie nie ma zwiarą nic wspólnego. Wywalić politykę z tej obrony a Kuria niech przyśle kapłana . Wszystko.
Niech ludzie zobaczą że katolicy są normalni a nie odloty.
Przypomniało mi się tv info z niedoszłego ingresu abp. Wielgusa jak pokazywali osoby rzucające się na kamery.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #117 dnia: Sierpnia 04, 2010, 08:56:02 am »

Mam nadzieję, że Bractwo św. Piusa X będzie trzymać się od tej sprawy z daleka. Sprawa Żwirowiska i KRR tam sprawowany przez x.Edwarda Wesołka to była jednak inna sprawa i inne czasy.
Tak naprawdę to nie wiemy kim są ,,obrońcy". A jak rozwiązać tą sprawę to nie wiem. Myslę, że księża od św. Anny zachowali się tam rozsądnie wczoraj. Inna sprawa, że wysłano tam wczoraj księży nisko stojących w hierarchii. Wyżsi przełożeni ,,siedzieli cicho".  Może boją się, ze dużo księży popiera obronę krzyża i nie lubi niektórych biskupów.
http://www.cejrowski.com/dziennik/index.php?id=56218705&subpage=1&show_all=
opinia Wojciecha Cejrowskiego w tej sprawie
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2010, 09:14:43 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #118 dnia: Sierpnia 04, 2010, 09:18:02 am »

No, ksiądz by się bardzo przydał, ale kto tam pójdzie ?
Bractwo nie powinno sobie teraz robić takiej antyrerlamy, a księża podlegli abp. Nyczowi wiedzą czym to grozi. Przychodzi mi na myśl tylko ks. Małkowski :)

Onet podaje, że pojawiły się nowe, wytrzymalsze barierki. Mam złe przeczucia. Powinno dojść do kompromisu, a nie użycia sily po tych dantejskich scenach wczoraj.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2010, 09:20:22 am wysłana przez Iacobus » Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #119 dnia: Sierpnia 04, 2010, 09:30:13 am »

A u Pana Iacobusa w avatarku jaki święty? Św. Eugeniusz de Mazenod?
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!