Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:27:48 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32 Drukuj
Autor Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa  (Przeczytany 63813 razy)
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #75 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:45:53 pm »

 Dobrze Kłopotek na trójce powiedział - burzę rozpętało niekulturalne zachowanie Komorowskiego, który nie powinien posługiwać się w takiej kwestii wyborczą i niech Bóg broni premiera przed użyciem siły, jak to dzisiaj zapowiedział. Kłopotek postuluje, imho słusznie, kompromis - wpierw odsłonięcie tablicy/pomnika, a dopiero potem uroczyste przeniesienie krzyża. I takie jest też moje zdanie na ten temat. A co do Kościoła ( Nycza ) to żałuję, że dał się wplątać w tą polityczną było nie było walkę. Niech się więc platforma tak w mediach na PiS nie oburza, bo sama jest sobie winna.
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #76 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:56:32 pm »

Jestem za tym żeby ten krzyż pozostał jako wspomnienie ofiar tragedii.
To Kościół powinien bronić krzyża jeśli ten miałby symbolizować wiarę.
Ci t.zw. obrońcy wg mnie bardzo ośmieszyli Kościół i katolicką wiarę.

Christus Rex


Jak prezydent był by katolikiem nie tylko z nazwy to by taki Krzyż św. wybudował przed pałacem (nie chodzi mi o Krzyż upamiętniający ofiary Smoleńskie ), że pewne środowiska szlak by trafił. Sprawdzają się słowa Pisma św. o Krzyżu św.

Leon XIII. Encyklika Sapientiae christianae.

Obrona wiary jest bez wątpienia w pierwszym rzędzie sprawą tych, których Bóg uczynił zwierzchnikami swego Kościoła, atoli każdy chrześcijanin jest zobowiązany wyznawać wiarę, innych w niej pouczać lub wzmacniać i odpierać napaści niewiernych. (św. Tomasz, II-II, qu.  III, art.2 ad 2). Przed nieprzyjacielem ustępować albo zamilknąć, kiedy przeciwko prawdzie na ogół powstaje krzyk tak głośny, jest tchórzostwem albo sprawą tych, którzy o prawdzie wątpią. Ale cokolwiek stać się może, jest to zniewagą i obrazą Boga, zgubnym dla zbawienia duszy jednostek i ogółu, przynoszącym jedynie korzyść nieprzyjaciołom wiary, których odwagę i zuchwałość przez takie zachowanie się umacnia i pomnaża.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #77 dnia: Sierpnia 03, 2010, 21:06:05 pm »

Młodzież niech zakupi specjalny numer "ZW" dotyczący sprawy oświęcimskich krzyży.


Kalendarium konfliktu oświęcimskiego - marzec 1983 - wrzesień 1998
http://www.traditia.fora.pl/historia,41/kalendarium-konfliktu-oswiecimskiego,1435.html

Z apelem (I GROŹBĄ ) o doprowadzenie do usunięcia krzyża papieskiego ze Żwirowiska na terenie b. obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu zwrócił się 11 czerwca 1999 r do Jana Pawła II naczelny rabin Polski Menachem Pinchas Joskowicz.

Ten fragment można obejrzeć na filmie You-Tube:

http://www.youtube.com/watch?v=71fikM_W4wc&feature=related

"Z apelem o doprowadzenie do usunięcia krzyża papieskiego ze Żwirowiska na terenie b. obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu zwrócił się 11 czerwca 1999 roku do Jana Pawła II naczelny rabin Polski Menachem Pinchas Joskowicz. Podczas spotkania z Polską Radą Ekumeniczną i przedstawicielami innych religii w gmachu Sejmu rabin wyraził uznanie władzom miejskim w Polsce za zabranie krzyży z Oświęcimiu, ale jednocześnie zażądał zabrania także krzyża papieskiego.
- Jest to dla mnie wielki zaszczyt wziąć udział w tym spotkaniu rozpoczął swą krótką rozmowę z Ojcem Świętym naczelny rabin. Przypomniał następnie swój pobyt w obozach zagłady w czasie ostatniej wojny, z których szczęśliwie udało mu się wyjść cało.
- Auschwitz jest bramą do nieba i przez tę bramę przeszli bardzo dużo ludzi mówił dalej swoją charakterystyczną polszczyzną Joskowicz. Dodał, że jest to święte miejsce, obmyte krwią ludzką.
-Ja z tej okazji muszę podziękować bardzo władzom miejskim i władzom państwowym, że udało im się zdjąć te krzyże z Oświęcimiu poza obozem powiedział rabin.
I w tym momencie zwrócił się do Jana Pawła II ze słowami:
- Mam prośbę do Pana Papieża, aby ten ostatni krzyż... również go z tego obozu zdjąć. To jest dla nas, gdy ja przychodzę do Oświęcimiu, miejsce, gdzie ja muszę zrobić rachunek sumienia, aby wiedzieć, co tutaj było. Tu się robi tę ostatnią modlitwę przed śmiercią wyjaśniał następnie rabin...
Na co Papież zareagował słowami:
- Wiem, znam, to jest modlitwa, którą my codziennie odmawiamy w komplecie, w modlitwie dnia.
- Dlatego prosiłbym, żeby Pan Papież dał wezwanie do swoich ludzi, żeby również i tego krzyża... żeby go wyprowadzili z obozu powiedział na zakończenie naczelny rabin Polski. "

Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #78 dnia: Sierpnia 03, 2010, 21:06:38 pm »

Dobrze Kłopotek na trójce powiedział - burzę rozpętało niekulturalne zachowanie Komorowskiego, który nie powinien posługiwać się w takiej kwestii wyborczą i niech Bóg broni premiera przed użyciem siły, jak to dzisiaj zapowiedział. Kłopotek postuluje, imho słusznie, kompromis - wpierw odsłonięcie tablicy/pomnika, a dopiero potem uroczyste przeniesienie krzyża. I takie jest też moje zdanie na ten temat. A co do Kościoła ( Nycza ) to żałuję, że dał się wplątać w tą polityczną było nie było walkę. Niech się więc platforma tak w mediach na PiS nie oburza, bo sama jest sobie winna.


To nie kompromis, tylko tak przecież miało być od początku. Krzyż miał tam być do odsłonięcia pamiątkowej tablicy.  Hierarchia jak zwykle zawaliła sprawę i tyle. To nie obrońcy krzyża ośmieszają Kościół ( wiadomo,że w TV pokażą najbardziej świrowatych lub sprowokowanych uczestników wydarzeń, lub działających agentów), tylko hierarchia, która dla świętego spokoju godzi się na wyrugowanie krzyża z przestrzeni publicznej.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #79 dnia: Sierpnia 03, 2010, 21:15:14 pm »

Właśnie bardzo mnie to martwi że pokazują tylko jakichś odlotów. Ten wizerunek szkodzi Kościołowi. Wykorzystają go pewnie lewicowcy ze Środą na czele. A abp Nycz dał plamę i to wielką. Powinien twardo powiedzieć że ten krzyż zostanie do czasu powstania pomniczka czy tablicy pamiątkowej jakoś.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #80 dnia: Sierpnia 03, 2010, 22:03:34 pm »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8209857,Ks__Boniecki__Bp_Pieronek__Tu_chodzi_o_polityke___Tego.html
Odezwały się dyżurne autorytety
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #81 dnia: Sierpnia 03, 2010, 22:18:23 pm »

Sprawę krzyża rozpetano celowo, aby odwrócic uwagę opinii publicznej od powdyzki VAT. Dobrze wiedzano jaka burza się rozpeta. Wmanewrowano w to hierarchię, któa ponosi największa odpoweidzialnosc. Ogladałem transmisję z niesmakiem. Przypomniały mi się demonstrację Solidarności i akcje ZOMO. Zdumiewa mnie postawa księzy, którzy nie przeszli na stronę ludu, tylko stali po stronie władzy. Jestem rozgoryczony postawą księzy Szostków, Bonieckich i im podobnych.Ten ostatni nazwał obrońców fanatykami. Najbardziej martwi go copowiedzą za granicą. Czy ci ludzie pamiętają o swoim powołaniu?
To jakis schiz.Księża usuwają krzyż przy protestach wiernych. A może to ja jestem nienormalny?
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #82 dnia: Sierpnia 03, 2010, 22:20:47 pm »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8209857,Ks__Boniecki__Bp_Pieronek__Tu_chodzi_o_polityke___Tego.html
Odezwały się dyżurne autorytety

Panie Ryzsardzie! To są ałtorytety, a nie autorytety.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #83 dnia: Sierpnia 03, 2010, 22:26:46 pm »

przecież jest to polityczna demonstracja! Obie strony chcą wykorzystać naiwność pewnych ludzi. PiS wykorzystuje że są ludzie którzy mają dość, i w akcie rozpaczy kwestię krzyża traktują jako pewien symbol, PO wykorzystuje tych samych ludzi aby pokazać że na prawo od PO to tylko fanatyzm, beton i tak dalej.
Męczy mnie to, męczą mnie obie strony i PiS i PO. Dobrze że ktoś zauważył podwyżkę vatu. Ja osobiście bym wolał demonstrację przeciwko podnoszeniu tego podatku bo jest to zdzieranie z najbiedniejszych bo firmy sobie vat i tak odliczają i tu strat nie będzie dużych ale kupując w sklepie od vatu się nie ucieknie. Tu jest prawdziwy problem, okradanie Polaków aby zapełnić koryto ale darmozjadów. I to nie jest tak że tylko postępowi katolicy są sceptyczni tym wydarzeniom ale i zwolennicy PiS i wydawać się może katolicy ci bardziej konserwatywni. Pacta sunt servanta jak mawiali starożytni Rosjanie. - umowa była, krzyż przenosimy.

J
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #84 dnia: Sierpnia 03, 2010, 22:32:58 pm »

 Wierzy Pan ,że druga strona dotrzyma "umowy", którą już złamała, bo przecież za krzyż miała być tablica, której nie widać  ???
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #85 dnia: Sierpnia 03, 2010, 22:38:04 pm »

Nie stawiałbym znaku równości między ludżmi broniącymi krzyża a cynicznymi graczami politycznymi i pożytecznymi idiotami. Ci ludzie nie są fanatykami. Bronią wiary jak umieją i nie można miec do nich pretensji.
Mam pretensje do biskupów, że pozwolili na cos takiego.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #86 dnia: Sierpnia 03, 2010, 22:47:35 pm »

Państwo nie widzą tych wszystkich niuansów, tylko wrzucają wszystko do jednego wora, jak leci. Jak ktoś jest za wyprowadzeniem krzyża, to słyszymy, że to "ałtorytet".

Jestem za krzyżem w sferze publicznej, w szkołach, urzędach. Co więcej, jestem za wpisaniem do konstytucji rzymskiego katolicyzmu jako religii państwowej (to znaczy do dzisiaj byłem, bo teraz to autentycznie boję się, do czego w Polsce mogłoby to doprowadzić. Gdzie indziej się udało ale w Polsce to by była chyba utopia) A jednocześnie jestem przeciw umieszczaniu krzyża gdzie popadnie. Jestem za krzyżem papieskim na Żwirowisku. Jednocześnie jestem przeciw krzyżom Kazimierza Świtonia.

Jestem dumny z tego, że w moim mieście władze miały odwagę umieścić kilkumetrowy krzyż na placu Piłsusdskiego. Ale tego się nie widzi. Jest natomiast tylko i wyłącznie zła wola "obrońców "krzyża", do której niestety zalicza się większość z Państwa.

Nie dostrzegają Państwo pewnych istotnych różnic. Może dla dużej części osób te niuanse są mało widoczne, ale zapewniam, że one istnieją.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #87 dnia: Sierpnia 03, 2010, 23:24:28 pm »

Jedni niuansów nie widzą, inni jak moim zdaniem Pan , je sobie sami sobie wymyślaja. Nie wiem dlaczego krzyż przed pałacem kwalifikuje Pan w kategorii "gdzie popadnie". Czy pod tą kategorię podpiąć można krzyż na pl. Piłsudzkiego, giewondzki, nie mówiąc już o krzyżach przydrożnych, czy tych w szkołach lub urzędach?? Krzyże Świtonia które tak ładnie pan wyniuansował ,to o ile się nie mylę były mniej lub bardziej "udaną" próbą obrony krzyża na Żwirowisku, bez próby usunięcia którego nigdy, by się nie pojawiły. Tak samo gdyby krzyż sprzed pałacu zastąpiono rzeczywiście tablicą pamiątkową zamiast mglistą obietnicą czegoś tam zrobienia w przyszłości, nie byłoby sprawy.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #88 dnia: Sierpnia 03, 2010, 23:30:51 pm »

To, co robili tzw. "obrońcy krzyża" to ośmieszanie Kościoła. Zgadzam się w pełni z Hołownią.

O co moderatorowi szkieletowi chodziło, pisząc o "Szimku"? Czyżby sugerował to, że Hołownia jest żydem? O to chodziło?



Nie wiem, co sugerował p. Szkielet, ale moim zdaniem Szimuś cHołównia to zwykły dupek.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #89 dnia: Sierpnia 03, 2010, 23:41:08 pm »

Dla mnie ośmieszaniem Kościoła jest sytuacja, gdy pomysł o usunięciu krzyża popiera hierarchia kościelna, jednocześnie wypinając się na większość swych wiernych.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!