Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:54:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32 Drukuj
Autor Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa  (Przeczytany 63841 razy)
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #60 dnia: Sierpnia 03, 2010, 17:55:14 pm »

To, co robili tzw. "obrońcy krzyża" to ośmieszanie Kościoła. Zgadzam się w pełni z Hołownią.

O co moderatorowi szkieletowi chodziło, pisząc o "Szimku"? Czyżby sugerował to, że Hołownia jest żydem? O to chodziło?


Św. Pius miał rozeznanie i wiedział, że choć może rozkazy przełożonych są niesłuszne, to są generalnie zgodne z prawem i nauczaniem Kościoła. Zaś kiedy nakaz jest zupełnie od prawa i nauczania Kościoła odległy, obowiązkiem wiernego katolika jest go nie wykonać.
Czyli przeniesienie krzyża jest "zupełnie od prawa", odległe od nauczania Kościoła i obowiązkiem katolika jest krzyczenie do księdza "jesteś księdzem czy ubekiem", tak?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 20:08:02 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #61 dnia: Sierpnia 03, 2010, 19:13:52 pm »

Jestem za tym żeby ten krzyż pozostał jako wspomnienie ofiar tragedii.
To Kościół powinien bronić krzyża jeśli ten miałby symbolizować wiarę.
Ci t.zw. obrońcy wg mnie bardzo ośmieszyli Kościół i katolicką wiarę.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #62 dnia: Sierpnia 03, 2010, 19:19:46 pm »

W tej chwili w Radiu Maryja sprawozdaje sytuację redaktor z Naszego Dziennika. Jak rozumiem będą próbować zrobić to nocą metodą biskupa Rakoczego.
A jakąż to metodę ma bp Rakoczy?
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
marcin
Gość
« Odpowiedz #63 dnia: Sierpnia 03, 2010, 19:33:09 pm »

mam wrażenie że jakby sie rozbił samolot z Tuskiem i jego świtą nikt by krzyża nie bronił, a może i nikt by go nie ustawił. Było niby te porozumienie, a tu znowu awantura. Jedni padają na kolana, chcą się krzyżować a  ja nie wiem czy to jest wszystko warte świeczki. Ci ludzie są wyraźnie instruowani przez kogoś, nie działają spontanicznie ale ktoś im wpoił że krzyż przed Pałacem = obrona ojczyzny przez zakusami wrogów Kościoła.
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #64 dnia: Sierpnia 03, 2010, 19:35:51 pm »

W tej chwili w Radiu Maryja sprawozdaje sytuację redaktor z Naszego Dziennika. Jak rozumiem będą próbować zrobić to nocą metodą biskupa Rakoczego.
A jakąż to metodę ma bp Rakoczy?

Proszę sobie przypomnieć sprawę krzyży na Żwirowisku.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #65 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:02:18 pm »

Proszę sobie przypomnieć sprawę krzyży na Żwirowisku.

A ile ma pan krzyży przed domem? Proponuję postawić tyle, ile było na żwirowisku.

To jest jakaś paranoja. Przez tego typu ludzi jak dzisiaj na Krakowskim Przedmieściu czy przed laty na Żwirowisku, Kościół traci. Traci dusze do zbawienia. Kościół jest ośmieszany pod pretekstem "bronienia krzyża". Rację ma Hołownia, mówiąc, że właśnie w ten sposób działa szatan. Najbardziej perfidnie, ze strony, z której nikt by się nie spodziewał ataku.

Dodatkowo moderator tego forum robi sobie antysemickie (?) żarty z Hołowni. Zresztą nie pierwszy raz daje pan wyraz swojego braku wychowania. Brak panu zwykłej kultury osobistej. Nie nadaje się pan zupełnie do bycia moderatorem tego forum.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #66 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:08:15 pm »

Widziałem kilka relacji właśnie w kilku kanałach tv. Pokazują t.zw. obrońców krzyża którzy chyba mają jakieś problemy ze swoją psychiką. Moim zdaniem Kościół straci. Nie wiem co możnaby zrobić by dobrze to rozegrać i Wiara by nie ucierpiała.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #67 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:10:25 pm »

Panie Adamie, swoje przemyślenia na temat tego co napisałem niech sobie pan zachowa dla siebie - to po pierwsze.
Po drugie, kiedys już rozmawialiśmy na temat Pańskiej obecności na forum i Pańskiego "punktu widzenia" pewnych spraw, oraz sposobu prowadzenia przez Pana dyskusji. Ostrzegam poraz ostatni. Albo bedzie Pan dyskutował jak na dorosłego człowieka przystało, albo się pozegnamy.

Więcej ostrzeżeń nie bedzie i niech mi Pan nie pisze w prywatnych wiadomościach, ze i tak Pan bedzie pisał nawet jeśli Pana zabanują, bo NIE BĘDZIE PAN TU PISAŁ, jeśli nie weźmie sobie Pan do serca tego, co napisałem powyżej.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #68 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:11:56 pm »

Był pan dzisiaj na Krakowskim Przedmieściu, prawda?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #69 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:13:31 pm »

Był pan dzisiaj na Krakowskim Przedmieściu, prawda?
To było do mnie??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #70 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:14:13 pm »

@Adam

Czym wg Pana kierowal sie prezydent-elekt, ze jedna z pierwszych jego decyzji po wybraniu go na prezydenta to usuniecie krzyza? Co chce przez to osiagnac?

Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #71 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:19:11 pm »

Właśnie w TVP Info Terlikowski jest (jako gość programu "Minęła dwudziesta"). Przerywa coś nadawanie programu w TVP...
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #72 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:24:20 pm »

A jakąż to metodę ma bp Rakoczy?
Młodzież niech zakupi specjalny numer "ZW" dotyczący sprawy oświęcimskich krzyży.

To, co robili tzw. "obrońcy krzyża" to ośmieszanie Kościoła.
Skąd Pan wiesz co robili ludzie pod Pałacem Namiestnikowskim? Z relacji marx mediów?

Facet, który w geście rozpaczy krzyknął w stronę kapłana "Zastanów się kim jesteś: ubekiem czy księdzem?!" autentycznie ujął mnie za serce.

To jest jakaś paranoja. Przez tego typu ludzi jak dzisiaj na Krakowskim Przedmieściu czy przed laty na Żwirowisku, Kościół traci. Traci dusze do zbawienia. Kościół jest ośmieszany pod pretekstem "bronienia krzyża". Rację ma Hołownia, mówiąc, że właśnie w ten sposób działa szatan. Najbardziej perfidnie, ze strony, z której nikt by się nie spodziewał ataku.
W takich momentach żałuję, że powierzono mi rolę moderatora. Normalnie usłyszałby Pan to co niejaki Sławuś od pewnego zdolnego prozaika w wątku na temat aborcji na FF.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2010, 12:38:05 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #73 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:39:18 pm »

Młodzież niech zakupi specjalny numer "ZW" dotyczący sprawy oświęcimskich krzyży.

a jeszcze lepiej przeczyta stosowne rozdziały w książce: "Kościół, Żydzi, Polska" - rozmowa z ks. Waldemarem Chrostowskim. Wiedząc kim był ks. Chrostowski przez kilkanaście lat jego słowo jest ważne. Łuski opadają ze stukotem i juz nie wskoczą z powrotem :) . Wg mnie jest to jedna z najważniejszych książek w ostatnich może i 20 lat o Kościele w Polsce z trzech powodów: autora, treści i sposobu przekazu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 20:42:28 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #74 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:45:17 pm »

@ Adam

Św. Józef Sebastian Pelczar
Nieprzyjaciele religii, skoro tylko dochodzą do władzy, starają się rugować wpływ Kościoła z wychowania publicznego, a natomiast zakładają szkoły bezwyznaniowe, by Jakoż dopięli tego w niektórych krajach, jak np. we Francji, gdzie nie tylko ze szkół rządowych wykluczono naukę religii, ale nadto wyrzucono krzyże i obrazy święte, z książek zaś wymazano imię Boga.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 22:22:56 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!