Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:57:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32 Drukuj
Autor Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa  (Przeczytany 63794 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #45 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:37:29 pm »

Skad wiesz?

Napisali w necie i na innych forach.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #46 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:39:26 pm »

Ale tylko, że nie przeniosą go dzisiaj. A jutro ?
Ja bym się nie cieszył przedwcześnie.
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #47 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:40:00 pm »

Na razie zostaje. Nie zrezygnowano z pomysłu usunięcia, tylko przełożono na potem.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #48 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:41:49 pm »

http://wiadomosci.onet.pl/2205680,11,krzyz_zostaje_pod_palacem_obroncy_triumfuja,item.html   Ja rozumiem, że chyba ludzie naciskali na księży, żeby nie przenosili i księża jednak pomyśleli i prosili, żeby tego nie robić. Moje przypuszczenie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #49 dnia: Sierpnia 03, 2010, 21:52:04 pm »

Kiedy zobaczyłem księży w komżach i stułach pod pałacem to zabolało mnie to.
Nie chcę się wdawać w kwestie zasadności i bezzasadności umiejscowienia krzyża, ale obarczam winą Pana Bronisława Komorowskiego za to, co miało miejsce pod pałacem. Niegodnym prezydenta jest działanie takie, jakie zaprezentował Pan Bronisław. Nie informuje się w takiej gazecie o takich sprawach. Wstyd.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 21:57:33 pm wysłana przez Iacobus » Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #50 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:42:56 pm »

W tej chwili w Radiu Maryja sprawozdaje sytuację redaktor z Naszego Dziennika. Jak rozumiem będą próbować zrobić to nocą metodą biskupa Rakoczego.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #51 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:59:54 pm »

"Bardzo bym chciała, żeby warszawską zadymę obejrzał sobie papież, może dotarło by do niego, jakie owoce przynosi tzw. tradycjonalizm.
Być może jestem niesprawiedliwa w ocenach, ale uważam, że to tradsowska formacja jest odpowiedzialna za pseudo katolicką patologię."
Klarcia na wielodzietni.org

Czuję się obrażony
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #52 dnia: Sierpnia 03, 2010, 14:00:53 pm »

Ja też jestem obrażona... Klarci się coś pomyliło, przecież ci ludzie chodzą na NOM...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #53 dnia: Sierpnia 03, 2010, 22:16:48 pm »

Teraz za to lewica wylewa żale na Kościół Katolicki. Transmituje TVP3.
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #54 dnia: Sierpnia 03, 2010, 14:09:49 pm »

Ciekawe czy będzie z tego jeszcze jakaś większa afera. A Bronek pokazał, co potrafi, nie wiem, co mu, jako zadeklarowanemu chrześcijaninowi, ten krzyż przeszkadzał... a zresztą, już na ten temat powiedziano i napisano wiele. Czas pokaże, co to będzie.
Zapisane
trident
adept
*
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #55 dnia: Sierpnia 03, 2010, 22:42:09 pm »

ja mam jednak mieszane uczucia po tym co działo się po 13.00 przed pałacem, czas pokaże jak sytuacja się rozwiąże
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #56 dnia: Sierpnia 03, 2010, 14:33:58 pm »

ja nie wiem, ale oglądając relację miałem wrażenie że tak histeria jest nieproporcjonalna. Nie chcę stawać po którejś ze stron ale miałem wrażenie że nie chodzi tu o krzyż ale o zburzenie jakiegoś kościoła.  
Zapisane
trident
adept
*
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #57 dnia: Sierpnia 03, 2010, 14:54:18 pm »

Można traktować całą tą akcje jako obrona krzyża w przestrzeni publicznej, obrona prawda do uczczenia ofiar tragedii pod Smoleńskiem. Czy nie lepiej jednak by było postawić tam pomnik, również z krzyżem, a ten krzyż przenieść do jakiegoś Kościoła?. Obrońcy krzyża pod pałacem postawili się po jednej stronie barykady, a księży i całą hierarchię kościelną z drugiej, to jest co najmniej niebezpieczne... Ci ludzie w swoim sumieniu na pewno uważają, że postępują właściwie, że bronią krzyża , wiary itd, ale czy działanie tych ludzi jest inspirowane z Ducha Bożego??, gdzie tu posłuszeństwo hierarchii??, O ile się nie mylę, chyba ojciec Pio mówił, że jeśli Kościół wydaje jakiś nakaz, choćby i Bogu się nie podobał (oczywiście taki który nie przekracza prawa Bożego), my mamy się do niego dostosować w ramach posłuszeństwa, a hierarchia będzie z niego rozliczana.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #58 dnia: Sierpnia 03, 2010, 14:58:52 pm »

Szimek cHółownia nadaje w G.wnie: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8209091,Holownia__Tu_sie_wkradlo_dzialanie_szatanskie.html

Cytuj
- Doszło do niesamowitej eskalacji. Tu się wkradło działanie szatańskie - tak nieudaną próbę usunięcia krzyża skomentował Szymon Hołownia. W TVN24 stwierdził, że miejsce krzyża jest w kościele, a nie przed Pałacem Prezydenckim.

Dziennikarz Szymon Hołownia jest zażenowany sytuacją, jaka powstała w trakcie próby przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. - Dla mnie rzeczą przeraźliwie smutną jest to, że ten spektakl będzie trwał. Ci tzw. obrońcy krzyża tak naprawdę są jego profanatorami. 5 sierpnia tego krzyża nie dadzą - mówił w TVN24. Jego zdaniem, osoby zgromadzone przed siedzibą prezydenta zachowywały się jak chuligani.

Dodał, że osoby sprzeciwiające się przeniesieniu krzyża nie postępuje po chrześcijańsku, bo tworzą podziały. - Bardzo jasno w Kościele mówi się, że działaniem szatańskim jest to, co dzieli ludzi. Doszło do niesamowitej eskalacji. Tu się wkradło działanie szatańskie - stwierdził.
Według Hołowni, miejsce krzyża jest w kościele, a nie przed Pałacem. - To jest budynek administracji publicznej, a nie miejsce tragedii. Kościół św. Anny to to jest optymalne miejsce: jest blisko, krzyż zostaje taki sam - powiedział.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #59 dnia: Sierpnia 03, 2010, 17:18:30 pm »

@ trident

Gdyby hierarchia broniła wiary jak należy, to dziś Kościół nie byłby w tak opłakanym stanie. Posłuszeństwo tak, ale w słusznych rzeczach; nigdy: posłuszeństwo złu choćby ustami papieża przemawiało. Św. Pius miał rozeznanie i wiedział, że choć może rozkazy przełożonych są niesłuszne, to są generalnie zgodne z prawem i nauczaniem Kościoła. Zaś kiedy nakaz jest zupełnie od prawa i nauczania Kościoła odległy, obowiązkiem wiernego katolika jest go nie wykonać.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 20:06:52 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!