Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:00:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32 Drukuj
Autor Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa  (Przeczytany 63739 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #390 dnia: Sierpnia 19, 2010, 15:05:32 pm »

@Nathanael ;
Wspaniała galleria. Pozwolę sobie uzupełnic ją o kilka nazwisk: Bronisław Komorowski, Jan Turnau, Władysław Bartoszewski, Tadeusz Mazowiecki, Halina Bortnowska, Tadeusz Bartoś. Jolanta Kwaśniewska. Wszyscy oni są światłymi katolikami o szerokich horyzontach, choc wywodzą się z różnych środowisk. W żaden sposób nie mogą byc utożsamiani z fanatykami spod Krzyża. Łączy ich jeszcze to że znaja miejsce katoliów w społeczeństwie. Miejsce to wyznaczył przed laty gen.Sierow.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #391 dnia: Sierpnia 19, 2010, 15:07:55 pm »

Z tego, co kojarzę, to Ci, których ja "wkleiłem" zasadniczo (albo nawet w ogóle) nie robią rzeczy sprzecznych z katolicyzmem, przynajmniej publicznie.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #392 dnia: Sierpnia 19, 2010, 15:17:02 pm »

Oczywiście, ze nie. Przynajmniej Szymon Hołownia. Wspólnym mianownikiem, z tego co zrozumiałem jest odróznienie ich od oszołomów spod Krzyża. Ludzi z mojej listy tez tam nie było, tzn był Jan Turnau, ale jako widz i na blogu zajął poprawne stanowisko.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #393 dnia: Sierpnia 19, 2010, 19:22:25 pm »

"obrońców" krzyża z zasady ocenia się pozytywnie nie dochodząc do tego kto jest naprawdę szurem i oszołomem (są i tacy) a kto człowiekiem trzeźwo oceniającym sytuację i znający miarę wszystkich rzeczy. To trochę odwrócenie tego co zrobiły media... tam ukazali ludzi okupujących plan przed krzyżem przez pryzmat części chorych... tak nie boję się tego określenia, mających problemu psychiczne ludzi, tu robi się czasem to samo ale w drugą stronę, tych z drugiej strony ocenia się przez pryzmat części rzeczywiście wrogiej krzyżowi. Nie można tak dzielić Kościoła, przez pryzmat swoich poglądów i wizji. Wypisywać na forum swoje mądrości każdy umie, ale być jednym z największych pięściarzy na świecie i bez oszołomstwa, przesady w sposób wyważony,szczery ale i delikatny opowiadać o wyszywaniu ikon maryjnych, o różańcu to jest sztuka. Bez obwieszania się dewocjonaliami, bez przybijania się do krzyża. Być wielkim muzykiem, obcującym z wielką sceną i w gąszczu różnych rzeczy pokazać swoją wiarę tak aby była ukazana naturalnie bez przesady.... to jest coś wielkiego.
Ta lista ukazana na poprzedniej stronie jest listą pod którą z radością bym się podpisał bo są to ludzie którzy mniej lub bardziej mi imponują.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #394 dnia: Sierpnia 19, 2010, 19:56:51 pm »

Ja też mam duży szacunek dla ludzi z listy Nathanaela i chetnie się pod nią podpiszę, ale umieszczenie jej w tym wątku to nadużycie. Ci ludzie nie są ani lepsi ani gorsi od obrońców krzyża. Proszę spojrec jak potraktowano tych ostatnich. Jak smieci. Nikt do nich nie wyszedł i nie próbował rozmawiac. Nie wyszedł prezydent, bo to nie jego elektorat.Na niego głosowali piękni i wykształceni, a ci to jakieś oszołomy, więc co bedzie z chamami rozmawiał. To on rozpetał te burzę. Mógł załatwic to winny sposób, ale wygodniej było przysłac policje. Zachowuje się jak druga żona, która wprowadziwszy się do mieszkania męża skrzetnie usuwa pamiątki po pierwszej. Krzyż w niczym nie przeszkadzał. Prosze podac JEDEN powód, dla kórego powiien byc usuniety. Tylko prosze nie mówic o swieckosci państwa i o rozdiale panstwa od Kościoła. Ten krzyz tych zasad nie narusza. Wmurowanie cichcem tablicy było drwiną z państwa i skandalem. Smutne to, ze człowiek, który zgodę wypisał na swoich sztandarach w ten sposób zaczyna swoją prezydenturę.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #395 dnia: Sierpnia 19, 2010, 20:05:18 pm »

Krzyż świeckości Państwa nie narusza, tym bardziej że w środku pałacu jest kaplica. Nikt jakoś nie żąda zamknięcia kaplicy, wszystkim tylko przeszkadza mały krzyż pod pałacem.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #396 dnia: Sierpnia 20, 2010, 11:17:02 am »

(...)
Tak było w miniony czwartek. Przed chwilą przeczytałam:

71-latek zbezcześcił fekaliami tablicę na Pałacu Prezydenckim

Stołeczna policja zatrzymała 71-letniego mężczyznę, który po południu rzucił słoikiem z nieczystościami w tablicę na Pałacu Prezydenckim, upamiętniającą katastrofę samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. (...)

"Zbezcześcił tablicę - łagodnie go osądzą

71-letni mężczyzna, który słoikiem z fekaliami rzucił w tablicę na Pałacu Prezydenckim wyszedł już z aresztu.

Okazuje się, że mężczyzna w areszcie spędził jedynie 24 godziny, po czym wyszedł na wolność, a prokuratora postanowiła zmienić stawiane mu zarzuty.

Początkowo 71-latek za swój czyn zagrożony był karą do 5 lat więzienia. Dzisiaj zgodnie z decyzją prokuratury zarzuty stawiane mężczyźnie zostały zmienione. Pozostawiono zarzut zbezczeszczenia miejsca czci, za co sprawca może zostać ukarany karą grzywny lub ograniczenia wolności"


http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/58/3450/zbezczescil_tablice_lagodnie_go_osadza
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #397 dnia: Sierpnia 20, 2010, 14:00:29 pm »

"Pozostawiono zarzut zbezczeszczenia miejsca czci".

Skoro tablica nie upamiętnia ofiar katastrofy, lecz tylko miejsce "w którym gromadzili się licznie Polacy zjednoczeni bólem i troską o losy państwa" - to czy na pewno jest ona "miejscem czci", zwłaszcza, że przy ścianie pałacu nikt się nie gromadził? Chyba, że sam pałac jest "miejscem czci" (przed kilkoma tygodniami Komorowski utrzymywał, że budynek ten jest "sanktuarium państwa").

Warto przeczytać wywiad z ks. S. Małkowskim:
http://www.bibula.com/?p=25937
 
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #398 dnia: Sierpnia 20, 2010, 15:39:42 pm »

@Marcin!
Dlaczego lista przedstawiona przez p.Nathanaela ma imponowac? Przecież obowiązkiem chrześcijanina jest dawac świadectwo swojej wiary i przyznac się do Jezusa. W miesjscu pracy czy środowisku i ci ludzie to realizują. Nic nadzwyczajnego. Dożyliśmy czasów kiedy normalne zachowanie jest godne podziwu. Podziwiany jest uczciwy polityk, para nie idąca do łóżka przed ślubem, celebryta opowiadający o swojej wierze, a przecież to norma. Tak byc powinno.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #399 dnia: Sierpnia 20, 2010, 17:19:48 pm »

chrześcijanie zawsze musieli podkreślać że nie są marsjanami. zatem świadectwo ich wiary musi być świadectwem NORMALNYCH ludzi. Normalność jest pojęciem nieostrym ale widząc niektórych obrońców krzyża to z normalnością to miało niewiele wspólnego.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #400 dnia: Sierpnia 20, 2010, 18:31:45 pm »

widząc niektórych obrońców krzyża to z normalnością to miało niewiele wspólnego.
A Pan tam był, czy wie to z telewizora?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #401 dnia: Sierpnia 20, 2010, 18:43:23 pm »

Bardzo możliwe że tv a szczególnie wsi24 z pod krzyża wybierało właśnie takie szczególne przypadki.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #402 dnia: Sierpnia 20, 2010, 19:22:23 pm »

Czasami, jeśli nie często, relacje w TV różniły się od tego, jak to naprawdę wyglądało pod pałacem (albo jak kto woli: pod krzyżem). Choć długo tam nie byłem, to myślę, że mając pewien na to "żywy" ogląd, mogę się o takie stwierdzenie i ja pokusić.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #403 dnia: Sierpnia 20, 2010, 21:38:33 pm »

widząc niektórych obrońców krzyża to z normalnością to miało niewiele wspólnego.
A Pan tam był, czy wie to z telewizora?

wiem z telewizora ale jeśli to mnie dyskwalifikuje to oceny to w wielu inszych kwestiach też bym miał zamknięte usta. O ile to cokolwiek znaczy to dopowiem że starałem się do pewnego momentu śledzić tą sytuację w możliwie największej liczbie stacji i tv i radiowych. Na jutjubie są też nagrania, filmiki. Gdybym się uparł, może udałoby mi się zidentyfikować tych którzy imo najbardziej sprawie krzyża szkodzili.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #404 dnia: Sierpnia 21, 2010, 12:18:45 pm »

"Rozmowa bardzo polityczna" - 18.08.2010 - Paweł Kukiz

http://www.youtube.com/watch?v=36wgObLyMB8
Zapisane
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł" - ks. Sowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!