Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 19:56:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34 Drukuj
Autor Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami  (Przeczytany 85437 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #270 dnia: Września 03, 2009, 11:19:27 am »

Młodzież sobie z czystością przedmałżeńską bo nikt tej wartości nie potrafi dobrze zareklamować. Bo może kto? Mało atrakcyjna katechetka- stara panna, która do tego na każdej katechezie toczy wojnę z uczniami o chwilę ciszy?
Ja zawsze mówię że czystość przedmałżeńska to wielka wartość. Wyraża szacunek dla kobiety a przede wszystkim do Matki Bożej. I ze mnie jakoś się nikt nie śmieje. Są ostre dyskusje ale jest w porządku. Może dlatego że nie klęczę cały dzień w kościele, chodzę na imprezy prawie wszelkie to jestem jakoś wiarygodny.
Zapisane
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #271 dnia: Września 03, 2009, 11:20:28 am »

panie Zygmuncie,
to tylko metafora, ktora gdzies kiedys uslyszalem - wydawalo mi sie, ze wszystko wyjasnilem, a Pan swoje...

panie Bolt,
skoro (nie poraz pierwszy to widze) wie Pan najlepiej, to po co mnie Pan pyta... wszystko jest proste i jasne. odmawiam dalszych odpowiedzi.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #272 dnia: Września 03, 2009, 11:29:18 am »

Nie jest biologicznie możliwe (w sensie statystycznym), aby typowe małżeństwo zwykłych śmiertelników stosując naturalne planowanie rodziny przez całe życie miało tylko jedno dziecko.

Co nam wiele mówi o tym ile jest warte tzw. naturalne planowanie rodziny.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #273 dnia: Września 03, 2009, 11:32:22 am »


To kwestia czasu u Jego Lubieżności myślę...on się wyraźnie "rozkręca" ;)
Żeby tylko sam nie chciał pomóc ...

Obawiam się, że byc może już "chce"...stąd ta osobliwa "orientacja duszpasterska"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #274 dnia: Września 03, 2009, 11:34:22 am »

Biedni utrzymywali i osiem dzieci. A państwo zamaist zabierać powinno albo pomóc albo dać innym możliwość pomocy.

Wyłącznie to drugie. "Pomoc panstwa" to demoralizujący socjalizm. Nota bene warto poczytać historię. Na przełomie XIX i XX wieku w samej Warszawie było ponad 50 różnych domów i przytułków dla biednych i bezdomnych. Wszystkie oczywiście będące wyłącznie rezultatem prywatnej inicjatywy ludzi dobrego serca. A ile jest teraz? A bieda wcale nie była wtedy tak duża jak się wydaje (głównie na skutek lat komuszej propagandy przedstawiającej XIX wiek jako wiek nędzy i wyzysku klasy robotniczej i proletariatu - prawda jest taka, że z pensji murarza w tamtych czasach starczało na mieszkanie i wyżywienie rodziny).
Zapisane
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #275 dnia: Września 03, 2009, 11:35:53 am »

Nie jest biologicznie możliwe (w sensie statystycznym), aby typowe małżeństwo zwykłych śmiertelników stosując naturalne planowanie rodziny przez całe życie miało tylko jedno dziecko.

Co nam wiele mówi o tym ile jest warte tzw. naturalne planowanie rodziny.

Zarówno to co pan cytował jak i to co sam napisał jest bzdurą. I w ogóle do czego pan zmierza ? Czy jest pan katolikiem ?
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #276 dnia: Września 03, 2009, 11:37:43 am »

Ja wiem, że każdy by chciał żyć jak pokazują w reklamach, ale to się nie udaje. Najlepiej nie oglądać reklam.

Najlepiej to w ogóle telewizora nie mieć.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #277 dnia: Września 03, 2009, 11:46:37 am »

Kiedyś robotnicy mieli dużo dzieci. Problem polega również na tym, że obecnie ludzie uważają, że koniecznie muszą mieć różne rzeczy i żyć komfortowo. Obecnie uważa się przykładowo, że każde dziecko powinno mieć swój pokój. Kiedyś nawet w rodzinach królewskich tak nie bywało.

Kiedyś to nawet królowie jedli zanieczyszczone biologicznie jedzenie, nie myli się i zchodzili góra koło czterdziestki. Nie wszystko co było kiedyś było lepsze. Ja wiem, że dzisiejszy świat oszalał na punkcie nowoczesności i wyznaje zasadę, że wszystko co nowe jest lepsze, bo nowe - ale nie popadajmy w szaleństwo w drugą stronę, że mianowicie wszystko co kiedyś było lepsze. Bo nie było.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #278 dnia: Września 03, 2009, 11:47:45 am »

No nie tak do końca. Udowodniono, że częste mycie skraca życie ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #279 dnia: Września 03, 2009, 11:48:38 am »

Nie jest biologicznie możliwe (w sensie statystycznym), aby typowe małżeństwo zwykłych śmiertelników stosując naturalne planowanie rodziny przez całe życie miało tylko jedno dziecko.

Co nam wiele mówi o tym ile jest warte tzw. naturalne planowanie rodziny.

Zarówno to co pan cytował jak i to co sam napisał jest bzdurą. I w ogóle do czego pan zmierza ? Czy jest pan katolikiem ?

Do tego zmierzam, że to całe tzw. NPR to hipokryzja, która się kupy nie trzyma.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #280 dnia: Września 03, 2009, 11:49:25 am »

No nie tak do końca. Udowodniono, że częste mycie skraca życie ;D
Skóra się ściera i człowiek umiera  ;D
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #281 dnia: Września 03, 2009, 11:49:47 am »

No nie tak do końca. Udowodniono, że częste mycie skraca życie ;D

No jednak nie - większość wydłużenia życia przeciętnego człowieka na przestrzeni ostatnich jakichś stu - stu-pięćdziesięciu lat to właśnie prosta higiena i poprawa odżywiania.
Zapisane
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #282 dnia: Września 03, 2009, 11:53:04 am »


Do tego zmierzam, że to całe tzw. NPR to hipokryzja, która się kupy nie trzyma.
Nie wiem do czego pan zmierza i o co panu chodzi.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #283 dnia: Września 03, 2009, 11:54:40 am »

panie Bolt,
skoro (nie poraz pierwszy to widze) wie Pan najlepiej, to po co mnie Pan pyta... wszystko jest proste i jasne. odmawiam dalszych odpowiedzi.
A szkoda, bo ja za Ojca nie odpowiem. Ale na podstawie tego, co dotychczas czytałem, już sobie wyrobiłem zdanie, dziękuję.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #284 dnia: Września 03, 2009, 11:55:27 am »

No nie tak do końca. Udowodniono, że częste mycie skraca życie ;D

No jednak nie - większość wydłużenia życia przeciętnego człowieka na przestrzeni ostatnich jakichś stu - stu-pięćdziesięciu lat to właśnie prosta higiena i poprawa odżywiania.
No to teraz będzie coraz krótsze to życie.
Częste mycie..., a poza tym to jeśli w mięsie jest 40% mięsa, a reszta to wszelkiej maści witaminy z grupy E-xxx to ja bym tego nie nazwał poprawą odżywiania.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!