Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 00:25:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 34 Drukuj
Autor Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami  (Przeczytany 85451 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #255 dnia: Września 03, 2009, 10:00:54 am »

Dlatego ja nie pisałem o środkach wczesnoporonnych. Tylko możliwości dopuszczenia innych rodzajów antykoncepcji. Na razie jest dopuszczone przez Kościół NPR.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #256 dnia: Września 03, 2009, 10:10:20 am »

NPR tez w jakims tam sensie jest antykoncepcja.Bo tez decydujemy kiedy miec dziecko a kiedy nie- jesli juz brniemy w absurdy ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #257 dnia: Września 03, 2009, 10:13:45 am »

Tylko możliwości dopuszczenia innych rodzajów antykoncepcji. Na razie jest dopuszczone przez Kościół NPR.
Wszystkie inne rodzaje są same w sobie złem. Proszę poczytać sobie encykliki Humanae Vitae i Ewangelium Vitae oraz inne katolickie publikacje na ten temat.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #258 dnia: Września 03, 2009, 10:18:31 am »

A pisze cos Ojciec,ze podczas penetracji swojej zony musi miec mantylke??Bardziej po katolicku by bylo ;D
Poprzewracalo sie Kaplanom co poniektorym w glowach :(

Taaa no baaa, jeszcze trochę, to Jego Perwersyjność Ojciec Lubieżnik napisze np. że ( i big You pardon ) "gała to nie zdrada"... Szkoda słów.
Wiele tam rozmaitych jest takich "światłych pouczeń" jak np. obowiązek ( sic !!! ) według Ojca Sprośnika w sytuacji, gdy mąż ma spełnienie że się tak lapidarnie teraz wyrażą "domasturbowania" żony... i nne kwiatki.
PRzypomina mi się scena z "Depresji gangstera" gdzie De Niro mówi " seks oralny z żoną??? Pan żasruje...przecież ona potem całuje moje dzieci"...
Ale cóż tu wymagać od Ojca Perwercjusza....wszak "kapucyn" ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #259 dnia: Września 03, 2009, 10:19:18 am »

NPR tez w jakims tam sensie jest antykoncepcja.Bo tez decydujemy kiedy miec dziecko a kiedy nie- jesli juz brniemy w absurdy ;D

Ale nie ma ingerencji mechanicznej czy chemicznej, która niszczy substancje potencjalnie przeznaczone na człowieka, wymaga to dyscypliny i ascezy w pewnych okresach co gwarantuje wzajemny szacunek i nie prowadzi do wyuzdania w myśl zasady ,,róbta to kiedy chceta'' . Myślę, że rozbicie wielu małżeństw dzisiaj jest efektem stosowania antykoncepcji. O zdradach i ogólnej rozpuście nawet nie chce myśleć...
Zapisane
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #260 dnia: Września 03, 2009, 10:22:22 am »

[ obowiązek ( sic !!! ) "domasturbowania" żony...
Dobrze, że nie każe zawołać sąsiada ... ;)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #261 dnia: Września 03, 2009, 10:23:34 am »

a kto np. w 1955 przewidywał w Polsce, że w 1970 będzie tylko NOM, a nie KRR. I żadnych większych protestów w Polsce nie było przeciw jego wprowadzeniu. Tak więć wydaje się że po SW II w Kosciele  nic pewnego do końca nie ma. Czy szanowni Forumowicze myślą, że jakby nie daj Boże w KK wprowadzono nowe ,,reformy" to by byłyby w Polsce większe protesty? Myślę, że nawet jakby wprowadzono kapłaństwo kobiet to chodzący do kościołów by to po prostu przyjęli. W Polsce wierni po prostu wyznają zasadę bierności. ,,Ze tak musi być" Może na zachodzie byłyby jakieś wielkie protesty przeciw zmianom, ale w Polsce to nie.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #262 dnia: Września 03, 2009, 10:26:19 am »

[ obowiązek ( sic !!! ) "domasturbowania" żony...
Dobrze, że nie każe zawołać sąsiada ... ;)

To kwestia czasu u Jego Lubieżności myślę...on się wyraźnie "rozkręca" ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #263 dnia: Września 03, 2009, 10:27:44 am »

....wszak "kapucyn" ;D
;D ;D ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #264 dnia: Września 03, 2009, 10:28:12 am »

Ale kapłaństwo kobiet nie ma szans bo kobieta z ustanowienia Boga już nie może być kapłanem. Chyba to zakończył już Jan Paweł II w Ordinatio sacerdotalis w 1995 roku.
Co do szacunku do kobiet to każdy katolik powinien mieć szacunek do kobiet. No może z wyjątkiem Dody i paru innych. :)
Zapisane
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #265 dnia: Września 03, 2009, 10:28:15 am »

a kto np. w 1955 przewidywał w Polsce, że w 1970 będzie tylko NOM, a nie KRR.
To co innego. NOM jest nadal ważną Mszą Świętą. Zaś ,,kapłaństwo kobiet,, jest rzeczą niemożliwą, tak jak i uznanie antykoncepcji przez Kościół za coś dopuszczalnego.
Zapisane
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #266 dnia: Września 03, 2009, 10:28:57 am »


To kwestia czasu u Jego Lubieżności myślę...on się wyraźnie "rozkręca" ;)
Żeby tylko sam nie chciał pomóc ...
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #267 dnia: Września 03, 2009, 10:40:30 am »

@ tkiller

oczywiscie ze nie jest. kiedys spodobala mi sie ta metafora  :)

a Kiko sie jakos w temacie wypowiedzial?  ;)
Mi się ona nie podoba ;p

Zapewne tak ?

Widzi Brat, już nawet członek neokatechumenatu ma zastrzeżenia do tego co Brat tu głosi. Jeśli stosować podobne porównania, to żona ma być sercem rodziny.

***

Kiedyś robotnicy mieli dużo dzieci. Problem polega również na tym, że obecnie ludzie uważają, że koniecznie muszą mieć różne rzeczy i żyć komfortowo. Obecnie uważa się przykładowo, że każde dziecko powinno mieć swój pokój. Kiedyś nawet w rodzinach królewskich tak nie bywało.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #268 dnia: Września 03, 2009, 11:05:06 am »

Tu nie chodzi żeby każde dziecko miało swój pokój. Chodzi o to żeby dzieci nie chodziły głodne i miały dobre warunki do nauki. Nic więcej.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #269 dnia: Września 03, 2009, 11:13:43 am »

oczywiście też nie wyobrażam sobie kapłaństwa kobiet w KK. A co antykoncepcji to czy KK zmieni czy nie zmieni swego nauczania to większość młodzieży ma gdzieś. Oni uważają, że Kościół nie ma prawa mieszac się do ,,sypialni". To tak jak z aborcją. Jest ustawa w Polsce, są oficjalne dane o ilości zabiegów. A w gazetach pełno ogłoszeń ginekologów. I nikt nie robi z tego problemu. Nikt nikogo nie karze. Niedawno w pewnym mieście małym na Warmii zmarł pewien ginekolog. Całe miasteczako wiedziało że ma gabinet, robi ,,zabiegi" I co? Pełny katolicki pogrzeb, koncelebra pod przewodnictwem infułata w miejscowej farze, piękne kazanie. życie sobie, doktryna sobie.
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 34 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!