Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 19:43:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 34 Drukuj
Autor Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami  (Przeczytany 85433 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #225 dnia: Września 02, 2009, 22:09:25 pm »

Cytuj
a i pewnie sa wypadki, ze kobiety ukradkiem sie jakos zabezpieczaja, zeby pozycie po kolejnej ciazy nie przynioslo kolejnej (slyszalem od pracujacych u nas Palestynek, ze wsrod muzulamenk nawet jest jakies podziemie aborcyjne tudziez amatorskie spedzanie plodu zdarza sie (oczywiscie wszystko w tajemnicy przed mezem i rodzina)
W Albanii aborcja wśród muzułmanów jest podobno nierzadka bo urodzenie dziewczynki często "się nie opłaca".
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #226 dnia: Września 02, 2009, 22:10:42 pm »

oni sa sobie rowni, nawet jesli maz jest glowa, to kobieta jest szyja - ma u prawo do wspoldecydowania.

Jak rozumiem nie jest to oficjalne nauczanie Kościoła?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #227 dnia: Września 02, 2009, 22:12:01 pm »

To podobnie jak w Indiach. Dziewczynki "się nie opłacają".
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #228 dnia: Września 02, 2009, 22:14:32 pm »

Panie Bolt. Jeżeli dziećmi w domu opiekuje się matka to pozostaje jedna najniższa czasami pensja.
Ale komu pozostaje ta jedna najniższa pensja? Panu? Pańskiemu sąsiadowi? Statystycznemu Kowalskiemu?

Takie rozważania w oderwaniu od konkretnych przypadków są zwykłą demagogią.

Podstawą bytu rodziny jest własny dom. Gdy się go ma, nawet bardzo skromny, zwłaszcza na wsi, to i koszty utrzymania są niższe. Ludzie nieraz żyją tam całą rodziną za emeryturę dziadka, jak sam Pan niedawno pisał.

Ja wiem, że każdy by chciał żyć jak pokazują w reklamach, ale to się nie udaje. Najlepiej nie oglądać reklam.
Zapisane
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #229 dnia: Września 02, 2009, 22:18:24 pm »

@ tkiller

oczywiscie ze nie jest. kiedys spodobala mi sie ta metafora  :)

a Kiko sie jakos w temacie wypowiedzial?  ;)
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 22:20:18 pm wysłana przez fr. Antoninus OP » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #230 dnia: Września 02, 2009, 22:18:43 pm »

Reklamy to czas na zrobienie herbaty. :)
Ja nie mówiłem nigdy o pensji czy emeryturze dziadka.
Kogo z normalnej, nawet policyjnej czy nauczycielskiej pensji stać na kupno własnego mieszkania? To mój konkretny przypadek.
Tylko łatwiej jest z kredytem w banku.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #231 dnia: Września 02, 2009, 22:24:19 pm »

@ tkiller

oczywiscie ze nie jest. kiedys spodobala mi sie ta metafora  :)

a Kiko sie jakos w temacie wypowiedzial?  ;)
Mi się ona nie podoba ;p

Zapewne tak ?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #232 dnia: Września 02, 2009, 22:28:15 pm »

Cytuj
mąż chce mieć czwarte dziecko, ale ona woli się realizować w innej dziedzinie

primo: jeszcze nie spowiadam
Ale rozumiem, że kiedyś będzie trzeba.

secundo: wazne o co chodzi w tej "realizacji w innej dziedzinie": z jakich powodow, gdzie, co chce osiagnac; chyba dobrze tez by bylo zapytac, jak sie uklada z mezem i z trojka dzieci pod kazdym wzgledem (a wiec takze materialnie);
Wszystko się świetnie układa, ale ona nie chce dziecka, bo chce wyjść z domu, nie ma zamiaru ciągle siedzieć przy garach.

moge tu tylko gdybac, ale nie wyobrazam sobie sytuacji, ze kolejne dziecko w rodzinie nie bedzie zgodna decyzja obydwojga malzonkow
Jeśli podejmują współżycie, to i na dziecko się decydują, co zresztą Ojciec - w bardzo dziwacznej formie, ale jednak - przyznał.

w tym, co napisalem wczesniej chcialem pokazac, ze to jest mechaniczne - tam sie nikt nie zastanawia, czy i kiedy bedzie dziecko, tylko wspolzyje i jak bedzie to bedzie, chocby i 20te... a kobieta nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie, zapewne jest moze nawet juz z tym pogodzona, albo nawet jest zupelnie nieswiadoma, ze moglaby porozmawiac o tym z mezem...
Odwracanie kota ogonem: kto się decyduje na małżeństwo, decyduje się na współżycie i zrodzenie potomstwa. O dwudziestym dziecku to niech Ojciec nie opowiada, bo takie przypadki są możliwe tylko przy ciążach mnogich.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #233 dnia: Września 02, 2009, 22:36:21 pm »

Reklamy to czas na zrobienie herbaty. :)
Jasne.

Ja nie mówiłem nigdy o pensji czy emeryturze dziadka.
Kogo z normalnej, nawet policyjnej czy nauczycielskiej pensji stać na kupno własnego mieszkania?
Jak ktoś chce popracować parę godzinek dziennie i potem tylko walczyć z pilotem od TV, to trudno się dziwić.

To mój konkretny przypadek.
Może trzeba poszukać innej pracy?
Zapisane
szczur.w.sosie
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #234 dnia: Września 03, 2009, 00:19:32 am »

Kogo z normalnej, nawet policyjnej czy nauczycielskiej pensji stać na kupno własnego mieszkania? To mój konkretny przypadek.
Ja znam dwoje policjantów, już na emeryturze, którzy żyją bardzo dobrze. Ale to ci 'z wyższej półki' i ' układów'.

Co do antykoncepcji - nie wiem, czy 100% czy mniej, bo nie pytam znajomych. Ale na pewno dobrej roboty nie robią poradnie małżeńskie, które tak skutecznie uczą metod npr, że można wcale dzieci nie mieć...

Może i statystycznie przy npr to nie można mieć wyłącznie jednego dziecka - jak ktoś wspomniał. Ale w te statystyki wchodzą osoby, które nie mają pojęcia o npr tylko im się wydaje, oraz co, którzy są tak biegli, że wiedzą dokładnie co i jak. Co ostatni, zaniżają tę liczbę jednego dziecka.

Ja w każdym razie się "ustawiłam" - karmię piersią latami ;D a do roku prawie sama pierś. Skuteczna metoda ;) ;D
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #235 dnia: Września 03, 2009, 07:19:51 am »

Jak ktoś ma rodzinę to niekoniecznie chce spędzać całe dnie w pracy( w moim wypadku noce). Teraz jestem od 1 września w trakcie szukania pracy takiej żeby pogodzić ją ze studiami od października.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #236 dnia: Września 03, 2009, 07:33:42 am »

Ja w każdym razie się "ustawiłam" - karmię piersią latami ;D a do roku prawie sama pierś. Skuteczna metoda ;) ;D
No to niech sie Pani nie zdzwi gdy pojawi sie kolejne potomstwo :) Ja znam 2 przypadki kobiet, ktore sie podobno tak ustawily :)

BTW, nie boi sie Pani, ze pozniej dzieci moga byc niezdrowo przywiazane do mamy?

Zapisane
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #237 dnia: Września 03, 2009, 07:59:46 am »

Żeby się Pan nie zdziwił że kiedyś Kościół inaczej się wypowie o antykoncepcji.
Ja się zgadzam z Kościołem ale nie potępiam stosujących. Nie jestem od potępiania.
Nigdy Kościół się inaczej nie wypowie o antykoncepcji. To by już nie był Kościól tylko sekta. Ci, którzy już się tak wypowiadają taką sektę właśnie tworzą, choć uważają sie za katolików.
A od potępiania jest Pan Bóg w związku z każdym grzechem, nie tylko tym.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #238 dnia: Września 03, 2009, 08:17:24 am »

Antykoncepcja to nie dogmat wiary. Prawda objawiona. Więc skąd Pan wie? Może za kilka lat będzie inna decyzja Kościoła w tej kwestii. I to nie Kościół stanie się sektą tylko Pan chyba postawi się poza Kościołem.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #239 dnia: Września 03, 2009, 08:21:37 am »

Antykoncepcja to nie dogmat wiary. Prawda objawiona. Więc skąd Pan wie? Może za kilka lat będzie inna decyzja Kościoła w tej kwestii. I to nie Kościół stanie się sektą tylko Pan chyba postawi się poza Kościołem.
Panie Majorze, tak nie można. To co Pan napisał można odnieść do Mszału 1962 i do Mszału Pawła IV. Msza to też nie dogmat wiary :(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 34 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!