Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 00:56:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 34 Drukuj
Autor Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami  (Przeczytany 85455 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #210 dnia: Września 02, 2009, 19:48:08 pm »

Może niektórzy tak. Ale ja jestem bezdzietny. :)
Natomiast na Zachodzie raczej na pewno tak.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #211 dnia: Września 02, 2009, 20:03:29 pm »

Może niektórzy tak. Ale ja jestem bezdzietny. :)

Nie żonatym na razie wybaczamy  :P
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #212 dnia: Września 02, 2009, 20:07:39 pm »

Słyszałem że tradycjonaliści też  :P Co niektórzy to nawet na pewno  ;D
W najbliższej mi parafii tradycyjnej wśród małżeństw z długim stażem  poniżej pięciu to mało kto schodzi, zdarza się 7, a nawet i 9  ;D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #213 dnia: Września 02, 2009, 21:21:10 pm »

ja widze glownie rodziny muzulmanskie i zydowskich ortodoksow. tam to dopiero sie plodza - zona dopoki moze (albo maz dopoki jest zdolny inseminowac) to jest w ciazy, no i gromadki dzieci - w przypadku zydow musi za nimi biegac matka, a u bisurmanow wychowuja sie najczesciej same. tu chyba nikt o antykoncepcji nie slyszal. o pytaniu zony, czy chce miec kolejno dziecko tez chyba nie...
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 21:36:32 pm wysłana przez fr. Antoninus OP » Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #214 dnia: Września 02, 2009, 21:31:42 pm »

Zgadza sie,ja niedawno wrocilem stamtad gdzie Ojciec przebywa i tez sie naogladalem.I to jest ich plus,bo maja komu wiare przekazac. A Europa nie dosc,ze licho z wiara to jeszcze z przyrostem naturalnym.
.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #215 dnia: Września 02, 2009, 21:33:20 pm »

Może żeby była lepsza polityka prorodzinna to i z przyrostem by się poprawiło. :)
Zapisane
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #216 dnia: Września 02, 2009, 21:35:21 pm »

Cytuj
Może żeby była lepsza polityka prorodzinna to i z przyrostem by się poprawiło.

no we Francji sie poprawilo... tylko nie bialym  ;D
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #217 dnia: Września 02, 2009, 21:44:15 pm »

ja widze glownie rodziny muzulmanskie i zydowskich ortodoksow. tam to dopiero sie plodza - zona dopoki moze (albo maz dopoki jest zdolny inseminowac) to jest w ciazy, no i gromadki dzieci - w przypadku zydow musi za nimi biegac matka, a u bisurmanow wychowuja sie najczesciej same. tu chyba nikt o antykoncepcji nie slyszal. o pytaniu zony, czy chce miec kolejno dziecko tez chyba nie...
A co by Ojciec powiedział 35-letniej, średnio sytuowanej katoliczce, która przychodzi do konfesjonału i mówi, że mąż chce mieć czwarte dziecko, ale ona woli się realizować w innej dziedzinie? Radziłby jej Ojciec otworzyć się na inseminację czy nie?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #218 dnia: Września 02, 2009, 21:50:25 pm »

Inaczej. Ja poznałem osoby które niedługo będą miały zabrane dzieci bo mają a są za biedne.
Z resztą ostatni przypadek był głośny.
Nie utrzyma się czwórki dzieci z dwóch najniższych pensji, szczególnie że nimi ktoś się musi w domu też opiekować. Czyli z jednej najniższej pensji.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #219 dnia: Września 02, 2009, 21:52:27 pm »

Biedni utrzymywali i osiem dzieci. A państwo zamaist zabierać powinno albo pomóc albo dać innym możliwość pomocy.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #220 dnia: Września 02, 2009, 21:57:36 pm »

I ja o tej pomocy mówię. Ale niektórzy mówią że to socjalizm albo wspieranie patologii. A patologię rodzi bieda i wielka polaryzacja społeczeństwa.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #221 dnia: Września 02, 2009, 21:59:40 pm »

Socjalizm... gdyby państwo było liberalne i ktoś by mówił o tej pomocy to mogłoby to być propagowanie socjalizmu (przyjmując, że pomoc przychodzi też od osób prywatnych), ale kiedy państwo nakłąda wielkie podatki to można się domagać pomocy.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #222 dnia: Września 02, 2009, 22:03:01 pm »

Nie utrzyma się czwórki dzieci z dwóch najniższych pensji, szczególnie że nimi ktoś się musi w domu też opiekować. Czyli z jednej najniższej pensji.
To z dwóch czy z jednej, niech się Pan zdecyduje.
Zapisane
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #223 dnia: Września 02, 2009, 22:03:15 pm »

Cytuj
mąż chce mieć czwarte dziecko, ale ona woli się realizować w innej dziedzinie

primo: jeszcze nie spowiadam

secundo: wazne o co chodzi w tej "realizacji w innej dziedzinie": z jakich powodow, gdzie, co chce osiagnac; chyba dobrze tez by bylo zapytac, jak sie uklada z mezem i z trojka dzieci pod kazdym wzgledem (a wiec takze materialnie);
moge tu tylko gdybac, ale
nie wyobrazam sobie sytuacji, ze kolejne dziecko w rodzinie nie bedzie zgodna decyzja obydwojga malzonkow - oni sa sobie rowni, nawet jesli maz jest glowa, to kobieta jest szyja - ma u prawo do wspoldecydowania. oczywiscie nie rozwazam sytuacji przypadkowego zajscia w ciaze - wtedy trzeba przyjac to, co sie stalo i dziekowac Bogu za dar potomstwa - innej drogi nie ma...

w tym, co napisalem wczesniej chcialem pokazac, ze to jest mechaniczne - tam sie nikt nie zastanawia, czy i kiedy bedzie dziecko, tylko wspolzyje i jak bedzie to bedzie, chocby i 20te... a kobieta nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie, zapewne jest moze nawet juz z tym pogodzona, albo nawet jest zupelnie nieswiadoma, ze moglaby porozmawiac o tym z mezem...
oczywiscie pewnie i sa rodziny, w ktorych maz jest na tyle, nie wiem, jak to nazwac, nowoczesny, otwarty, kulturalny, kochajacy, szanujacy swoja zone, ze nie bedzie sam o tym decydowal...
a i pewnie sa wypadki, ze kobiety ukradkiem sie jakos zabezpieczaja, zeby pozycie po kolejnej ciazy nie przynioslo kolejnej (slyszalem od pracujacych u nas Palestynek, ze wsrod muzulamenk nawet jest jakies podziemie aborcyjne tudziez amatorskie spedzanie plodu zdarza sie (oczywiscie wszystko w tajemnicy przed mezem i rodzina)

Cytuj
Nie utrzyma się czwórki dzieci z dwóch najniższych pensji, szczególnie że nimi ktoś się musi w domu też opiekować. Czyli z jednej najniższej pensji.

no wiec dokladnie tak jest u wiekszosci muzulmanow - bida az piszczy, ale i u zydow nie jest za dobrze - mieszkam kolo Mea Sha'arim - to dzielnica ultraortodoksow - niegdys elitarna, dzis troche zapyziala i widac, ze nawet ortodoksom sie nie przelewa, bo zastrzyk gotowki z USA topnieje... a przeciez ojcowie rodzin tam nie pracuja, tylko studiuja tore i do jesziw wysylaja tez dzieci... ten system w Izraelu niedlugo chyba padnie, zreszta coraz wiecej zwyklych zydow wyjezdza z Izraela do pracy za granica (Australia, Kanada, USA)  i sporo nie wraca...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #224 dnia: Września 02, 2009, 22:05:55 pm »

Panie Bolt. Jeżeli dziećmi w domu opiekuje się matka to pozostaje jedna najniższa czasami pensja.
Gorzej że rodziny dobrze sytuowane maja też kiepską dzietność.
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 34 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!