Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 21:20:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 34 Drukuj
Autor Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami  (Przeczytany 85444 razy)
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #195 dnia: Września 02, 2009, 12:49:40 pm »

O to mi właśnie chodziło. Ale aborcja jest to zło bezdyskusyjne.
Antykoncepcja to inna sprawa chyba.

Antykoncepcja to zło bezdyskusyjne również.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #196 dnia: Września 02, 2009, 13:03:53 pm »

Żeby się Pan nie zdziwił że kiedyś Kościół inaczej się wypowie o antykoncepcji.
Ja się zgadzam z Kościołem ale nie potępiam stosujących. Nie jestem od potępiania.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #197 dnia: Września 02, 2009, 13:05:35 pm »

Ja też się nie obrażam ale słowo jest obraźliwe. Jest to w Anglii obraźliwe określenie policjantów. Ale nieślubny jestem dla Kościoła.

Dziękuję za wyrozumiałość. Oczywiście do nikogo nie można tak się zwracać. Ponieważ użycie tego określenia spowodowało pewną konsternację - PRZEPRASZAM.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #198 dnia: Września 02, 2009, 13:09:52 pm »

Nic takiego nie  spowodawało chyba. Tylko teraz się używa nieślubne dziecko.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #199 dnia: Września 02, 2009, 15:27:37 pm »

W tych czasach nawet jej rodzice nie śmią spytać czy spali razem. Mimo że to głęboko wierząca rodzina.

Niech Pan wybaczy, nie znam ludzi ale dla mnie to że nie pytają i że pozwolili im tak jechać nie świadczy o głębokiej wierze. Rodzice są odpowiedzialni za wiarę i zbawienie swoich dzieci. Zapytać powinni. To czy dziewczyna powie prawdę inna sprawa.

Co do konfesjonału to księża mówią. Ostatnio sama słyszałam (bo ksiądz tak całościowy wykład zrobił, zresztą widać święty kapłan), chociaż może dlatego że ksiądz ok 80 lat.

Cytuj
Co antykoncepcji to prawie 100% prawdy jeśli chodzi o małżeństwa
Wielka przesada.


Cytuj
Środki antykoncepcyje traktuje się po prostu jako leki. Ludzie je biorą i nie nie mają żadnych moralnych problemów by chodzić potem do komuniii św.
Bo bywają przepisywane jako leki dla regulacji gospodarki hormonami.


Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #200 dnia: Września 02, 2009, 15:40:46 pm »

Cytuj
Co antykoncepcji to prawie 100% prawdy jeśli chodzi o małżeństwa
Wielka przesada.
Wcale niekoniecznie.Tak szczerze to znam moze tylko z 2 pary,ktore nie uzywaja antykoncepcji.Naprawde jest to plaga.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #201 dnia: Września 02, 2009, 15:54:08 pm »

Pani Wiridiano. A ja tak przebiegłem po znajomych i osobiście nie znam żadnej pary. I tylko dwie po ślubie kościelnym z kręgu moich bliskich znajomych.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #202 dnia: Września 02, 2009, 16:25:53 pm »

moja siostrzenica 20 letnia pojechała na dwa tygodnie z chłopakiem na Krym. W tych czasach nawet jej rodzice nie śmią spytać czy spali razem. Mimo że to głęboko wierząca rodzina.

Ja tam tych rodziców rozumiem. 20 latka to dorosła kobieta, a nie dziecko pozostające pod kuratelą rodziców. To nie czas na indagacje i wychowawcze pogadanki - to czas kiedy wcześniejsze wychowanie owocuje. Albo i nie.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #203 dnia: Września 02, 2009, 17:08:14 pm »


Cytuj
Co antykoncepcji to prawie 100% prawdy jeśli chodzi o małżeństwa
Wielka przesada.
Przesada?
W krajach zachodnich ponad 90% katolików stosuje antykoncepcję. W USA 96% kobiet deklarujących katolicyzm
używa bądź używało środków antykoncepcyjnych. Czy w Polsce jest inaczej? Bardzo, ale to bardzo wątpię, z następującej przyczyny:

Nie jest biologicznie możliwe (w sensie statystycznym), aby typowe małżeństwo zwykłych śmiertelników stosując naturalne planowanie rodziny przez całe życie miało tylko jedno dziecko.

Tymczasem współczynnik dzietności w Polsce wynosi ok. 1,3 - wnioski są oczywiste.





« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 17:11:23 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #204 dnia: Września 02, 2009, 17:59:48 pm »

Przesada?
W krajach zachodnich ponad 90% katolików stosuje antykoncepcję. W USA 96% kobiet deklarujących katolicyzm
używa bądź używało środków antykoncepcyjnych.
używa, bądź używało?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #205 dnia: Września 02, 2009, 18:25:53 pm »

Przesada?
W krajach zachodnich ponad 90% katolików stosuje antykoncepcję. W USA 96% kobiet deklarujących katolicyzm
używa bądź używało środków antykoncepcyjnych.
używa, bądź używało?
Tak, to odpowiedź na pytanie: "czy kiedykolwiek używałaś środków antykoncepcyjnych".
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #206 dnia: Września 02, 2009, 18:29:22 pm »

To ja się przyznam że używałem prezerwatyw. Nalewało się do takiej wody i rzucało przed nielubianego kolegę/lubianą koleżankę w podstawówce z okna wc - w statystyce bym się załapał...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #207 dnia: Września 02, 2009, 18:51:37 pm »

To ja się przyznam że używałem prezerwatyw. Nalewało się do takiej wody i rzucało przed nielubianego kolegę/lubianą koleżankę w podstawówce z okna wc - w statystyce bym się załapał...
:)
Żadna ankieta nie mówi całej prawdy. Jednak podważanie wyników ankiet na podstawie sposobu zadawania pytania nie zmieni faktów: W Ameryce Płn. Kościół w zasadzie nie uznaje antykoncepcji za grzech, w związku z tym ogromna większość wiernych używa różnorakich metod antykoncepcji i przyjmuje Komunię.
Czy ta wiekszość oznacza 96%, czy 90%, czy 80% - to może zależeć od tego, jak zadamy pytanie. Ostatecznym potwierdzeniem jest jednak, jak już wspomniałem, niski "współczynnik dzietnosci" - u katolików w USA praktycznie taki sam  jak w całej populacji.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 18:53:40 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #208 dnia: Września 02, 2009, 19:38:02 pm »

Sprawa dzietności pokazuje wszystko.
Chyba tylko neoni mają dość dużą dzietność ale dokładnie tego nie wiem.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #209 dnia: Września 02, 2009, 19:39:15 pm »

Słyszałem że tradycjonaliści też  :P Co niektórzy to nawet na pewno  ;D
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 34 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!