Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 19:42:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 34 Drukuj
Autor Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami  (Przeczytany 85432 razy)
Sacerdos
adept
*
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #75 dnia: Kwietnia 01, 2009, 08:59:50 am »

Świety Judo Tadeuszu, Patronie od spraw beznadziejnych, módl się za nami i za nimi także, bo sił już brak!!! ::) PANOWIE CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM!!! Czlowiek pisze najprościej jak potrafii a niektórzy wyciągają jakieś dziwne wnioski np.: że ksiadz uczy technik seksualnych na lekcjach, w jakim celu ta sugestia?!!! Cierpliwość moja siega zenitu!
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #76 dnia: Kwietnia 01, 2009, 09:00:36 am »

Jeśli chodzi o zaangażowanie duchownych katolickich w dyskurs nt. seksu i seksualności, praktyki i teorii. Może trochę na boku i pod wpływem zarzutu Xiędza Sacerdosa o purytanizm! Taka scenka z książki "Zakładnicy diabła" Malachi Martina. Opisane zostały tam autentyczne wydarzenia nie żadna fikcja literacka. Martin przedstawił 5 przypadku opętania i egozorcyzmowania w USA. W rozdziale pt. bodajże "Smakosz" opisany był przypadek egzorcysty, który zmagał się z demonem, który opętał młodą dziewczynę. I w trakcie egzorcyzmów wywlókł publicznie wydarzenie z młodości księdza - egzorcysty, który zapomniał się ze swoją dziewczyną na łonie przyrody i ona kpiarsko określiła go mianem "Smakosz". Ten grzech, mimo że wszystko na to wskazuje odpuszczony i popełniony w młodości i z głupoty ciągnął się i stał się orężem w rękach szatana. A dlaczego o tym piszę? Bo kapłani są najbardziej narażeni na ataki złego duch i dlatego powinni się podwójnie pilnować. A udawadnianie wyższości penetracji nad orgazmem, przepraszam, ale to zbyt dosłowne i dogłębne spenetrowanie tego tematu. ;D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2009, 09:02:21 am wysłana przez Jean Raspail » Zapisane
Sacerdos
adept
*
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #77 dnia: Kwietnia 01, 2009, 09:05:33 am »

Muszę dopisac jeszcze jedną rzecz, żebym był dobrze zrozumiany. Uważam, że zupełnie czym innym jest poruszanie tematu seksu przez księdza w konfesjonale (NIE PUBLICZNIE !). Bo konfesjonał to chyba najlepsze miejsce nie tylko do wyznawania grzechów, ale też do "prostowania wypaczeń", tych seksualnych też. W konfesjonale nie ma miejsca na nieszczerość, to miejsce zaufania, a nie publiczne forum.
Jako spowiednik gwarantuję Panu, że wielu nie wie co jest grzechem w dziedzinie seksualności i nawet o tym nie wspomina! To pańskim zdaniem skąd mają sie o tym dowiedzieć nasi zagubieni niedzielni katolicy?!!! Przecież wśród naszych katoli panuje taka degengrolada moralna, że nie wiedzą co jest grzeszne a co nie! Przecież to nalezy do nauczania! Ostani przypadek pana, który sie spowiadał ze współżycia ze swoja małżonką! Na moje pytanie dlaczego wymienia to jako grzech a on wypalil: no bo z tego nie poczeło się dziecko!!!!, to jak nie mówić o tym od czasu do czasu! Przecież w parafiach nauczanie wiernych leży!!!
Zapisane
Tabula rasa
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #78 dnia: Kwietnia 01, 2009, 09:20:20 am »

@Sacerdos:Czy ks czasem nie naruszył już tajemnicy spowiedzi św?:)

Na rekolekcjach dopuszczam  podanie ogłoszenia o możliwości poradnictwa seksualnego,jeśli na takie poradnictwo jest zapotrzebowanie wiernych-a myśle ,że jest.
Natomiast głoszenie  rekolekcji dla ogółu wiernych po Mszy Św na ten temat uwazam za niewłaściwe.
Zapisane
Tabula rasa
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #79 dnia: Kwietnia 01, 2009, 09:23:33 am »

Dla scisłości i gwoli wyjasnienia.
Nie mam 90-ciu lat ,"troche" szkół ukończyłam i znam się "troche" na medycynie:)
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #80 dnia: Kwietnia 01, 2009, 09:26:48 am »

Mała uwaga do x. Sacerdosa - mniej wykrzykników, please, uszy bolą :)
Bez wykrzykników też da się przeczytać i zrozumieć treść, szczególnie na tym forum :)
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #81 dnia: Kwietnia 01, 2009, 10:18:38 am »

Przecież wśród naszych katoli panuje taka degengrolada moralna

Nie to, że się czepiam, ale katolików nazywać katolami to chyba lekka przesada. Nieprawdaż?
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #82 dnia: Kwietnia 01, 2009, 10:56:52 am »

Tutaj chodziło o konkretny przypadek.
Podane przez Pania Terese przykłady małżeństw dają podstawy do rozwodów.
Stąd moje stwierdzenie "wyjątki, potwierdzają regułę".
To był taki skrót myślowy, który mógł zostać opacznie zrozumiany.

Radek Buczyński
Ależ co pan opowiada, jakich rozwodów! Prawo kanoniczne ich nie przewiduje.
Jeśli to taki "skrót myślowy" oznaczający uznanie nieważności to jest Pan w błędzie.
Pisałam o niepłodności, a w przytoczonym kanonie jest mowa o impotencji. To zasadnicza różnica.
Nieważność mogła by być stwierdzona w przypadku, kiedy jedna ze stron wie o swojej niepłodności i zataja to przed drugą stroną.
Natomiast w drugim przypadku (wiek po-rozrodczy) - jeżeli Kościół zgadza się na takie małżeństwa i obie strony mają świadomość swojego wieku (nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej), to co mogłoby być tutaj podstawą uznania nieważności???
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #83 dnia: Kwietnia 01, 2009, 10:59:50 am »

otóż to
zdaje się, że jeśli para w pełnej świadomości o swojej niepłodności przystępuje do sakramentu małżeństwa, to potem nie ma podstaw do jego unieważnienia pomimo tej niepłodności
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #84 dnia: Kwietnia 01, 2009, 11:55:27 am »

Jednak dopuszcza Pani możliwość rozwodu (nieważności małżeństwa) z powodu niepołodności.

Pisałam o ZATAJENIU niepłodności, a nie o niej samej.
Cytował Pan prawo kanoniczne, a nie doczytał Pan tego:
Kan. 1083 -
§ 3. Niepłodność ani nie wzbrania zawarcia małżeństwa, ani nie powoduje jego nieważności, z zachowaniem przepisu kan. 1098.
Zapisane
nullatenus
Gość
« Odpowiedz #85 dnia: Kwietnia 01, 2009, 12:18:45 pm »

Nie wiem co za nauki głosi ten kapucyn-modernista, ale mam taka ogólną uwagę na ten temat:
1) wyjaśnienie ludzkiej płciowości w świetle objawienia i teologii jest jak najbardziej godne uznania.
2) Jeżeli modernisci nakłaniaja do antykoncepcji "metodami naturalnymi" to są winni grzechów Sodomy i Gomory.
3) Jeżeli ściśle łączy się płciowość z religijnością to jest to podobne do manicheizmu (pisze o tym wiele św. Augustyn), albo do innych pogańskich zabobonów jak np. tantryzm buddyjski... & anatemnatus sit.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2009, 12:21:33 pm wysłana przez nullatenus » Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #86 dnia: Kwietnia 01, 2009, 12:21:28 pm »

TO MAMY SIE ROZMNAZAC JAK KROLIKI ROZUMIEM? :D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
nullatenus
Gość
« Odpowiedz #87 dnia: Kwietnia 01, 2009, 12:28:44 pm »

Źle pan rozumiesz.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #88 dnia: Kwietnia 01, 2009, 12:30:29 pm »

Źle pan rozumiesz.
Prosze oswiecic :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #89 dnia: Kwietnia 01, 2009, 12:43:53 pm »

Świety Judo Tadeuszu, Patronie od spraw beznadziejnych, módl się za nami i za nimi także, bo sił już brak!!! ::) PANOWIE CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM!!! Czlowiek pisze najprościej jak potrafii a niektórzy wyciągają jakieś dziwne wnioski np.: że ksiadz uczy technik seksualnych na lekcjach, w jakim celu ta sugestia?!!! Cierpliwość moja siega zenitu!

Z tego co zrozumiałem, nie chodziło o lekcje religii, tylko o te rekolekcje od których zaczęła się dyskusja...

Tak przy okazji: Czy treści które można przeczytac pod tymi adresami:

Hm.... z pewną nieśmiałością umieszczam te linki ;)
Najwyżej dostanę po głowie, a co mi tam..

http://www.szansaspotkania.pl/
http://www.szansaspotkania.pl/index.php?pageid=5644

są godne zaufania?

PS. @ ks. Sacerdos: niech ksiądz nie traci cierpliwości! Na tym przecież polega urok dyskusji, że ścierają się różne opinie. Po to w końcu tu jesteśmy. Pozdrawiam!  :)
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 34 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!